Gazmend Hyda

Gazmend Hyda – M’ka marre malli ne haxh me shkue

 1. M’ka marre malli ne haxh me shkue
 2. Pash ne enderr Pejgamberin s.a.v.s
 3. Mbulesa
 4. Po vdes
 5. Ja Rasulallah s.a.v.s
 6. Shehidi
 7. Isha ne erresire
 8. Nënës

derguesi: Jetoj_per_ Allah

Sharko/Download : gazmend_hyda_m’ka_marre.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Gazmend Hyda. Bookmark the permalink.

117 Responses to Gazmend Hyda

 1. medina says:

  esselamu alejkum vellezer dhe motra si po kaloni ajeni mir gazmend zoti te bekoft ne ket dynja dhe ne ahiret per keto te mira qe je tu ibo per ne si populle musliman sepse me ilahit e tu ne afrohemi sa me shum fehes dhe me shum na shtohet imani meshun ndaj allahut xh.sh mua personallisht me pelqen shum ilahit etu si domos mbulasa dhe ilahija per nenen

 2. Rum_ens says:

  selam alejkum.Allahu ju shperblefte per ilahit ,Zoti te rujt dhe te dhasht sukese ne jeten tende.

 3. Ummu_Idriz says:

  esselamualejkum verahmetullah
  ALlahu ju begofte per ilahit e mira-flm shume e patsh suksese ne te ardhmen. selam ke nga familja abdurrahimi SUEDI.

 4. daja says:

  s.a
  te pershendes nga zemra e flm shume per kenget tua-kam deshire te kotaktoj me ty nese e lexon comentin ateher me shkruj ne emailin
  eren_h@hotmail com
  pershendetje nga gj.

 5. Muslimane-FR says:

  selam alejkum ve rahmetullah,pershedteje nga zemra per ty vella i dashur,ALlahu te shperblefte per ilahit e tua Zoti te dhasht sukese ne te ardhmen dhe te shperblefte me xhenetine Tij.

  nese mundet me fol me vllaun tem ne kete adres don met pyet diqka
  Allahu ju shperblefte
  me respekt

  gynel.a@hotmail.com

 6. AL ZARKAWI says:

  Selam Alejkum

  VALLAHI mu me se shumti me pelqen Gazmend Hyda kendon shumm bukur 😀 sidomos kete Mka marr malli ne haxh me shku, mendoj qe me i miri eshte nga tjeret, se bashku me Ademin dhe Omer Bajramin.

 7. Samet says:

  eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu o ju musliman allahu ju shperbleft selamu alejkum

 8. Jeton says:

  Selam Alejkum, Amin wella Samet edhe Ty te shperblefte ALLAHU dhe gjith muslimanet.

 9. alukii says:

  eselam Alejkum kisha dasht me dit ku mujj me marr ilahi

 10. Arbana Kelmendi says:

  PERSHENDETJE TE SHUMETA NGA FAMILJA KELMENDI ISHALLA ALL-LLAHU TE SHPERBLEN PER TE GJITHA KETO QE I BAN PER POPLLUN MUSLIMAN,ISHALLA NA NDIMON ALL-LAHU TE GJITHVE BESIMTAREVE NE DITENE GJYKIMIT. TE PERSHENDES NE EMER TE FAMILJES, SE KEJT PAPRITUR E HAPA FAQEN EDHE E GJETA KET FAQE DHE TANI ETUTJE PO I DEGJOJM ILAHIT TUAJ SE KETO NA AFROJ EM AL-LAHUN ME SHUME .TUNG KALO MIR AL-LAHU TE SHPERBLEFT TY DHE FAMILJEN TENDE ME XHENET

 11. Muslimane-FR says:

  selam alejkum ju pershendes te gjithev Allahu ju rujt..kush mundet te ma jep emailin e vellaut gazmend hyda,dojne me fol familja me to prej france.Allahu ju shperblefte./

 12. emrah says:

  esselam alejkum ! ju pershendes te gjithve shum mir asht kjo faqe ! Mashallah

 13. eroll says:

  selamualejkum si jeni vllezer e motra urime fiter bajrami,per shum mot

 14. Bisera says:

  Esselamu alejkum vellezer dhe motra! Me fat Fiter Bajramin t’gjithve, Zoti xh.sh. na e beft kabull agjerimin, lutjet dhe ibadetin, Allahu u shperbleft per keto ILAHI kaq te bukura!

 15. bujar avdyli says:

  selam alejkum paqa meshira dhe shpetimi i allahut qoft mbi ju dhe te gjith ata qe e adhurojn allahun dhe e deshmojn muhamedin si te derguar te allahut selam alejku

 16. Daut-Thaci says:

  esselamun alejkum vellezer muslimen paqja dhe rahmeti i ZOTIT qoft me ju Zoti ju shperbleft per keto ilahije me xhenetin Firdeus
  Mashsalllah vetem keshtu vazhdoni

 17. ebuenes1 says:

  es selamu alejkum

 18. qendresa says:

  ju lutem si moter e juaja vllezerit e mi e moterat e mija a keni mundesi me qu nje mesazh keshtu por me emra muslimar per djem faleminderit

 19. regjep says:

  selamalejkum julutem nese mundeni mema dhan emajlin e gazmend hydes alahu ju ndihmoft

 20. qemajl says:

  Allahu ju shperbleft per keto ilahi edhe ket vet faqe kaq te mir
  ju pershendes me seselamu alejkum

 21. motra muslimane says:

  selam alejkum motra dhe vellezer.Me te vertete po me pelqejne keto ilahi ,edhe sidomos aajo per ne haxh”mka mar malli nhaxh me shku”..shuuuum me ka prek ne zemer ,sepse besoj qe si qdo besimtare qe ka qef me vizitu shtepine e Allahut edhe varrin e xhamin e pejgamberit i dridhet zemra, me te vertet nuk kam fjale qe ta pershkruaj ndjenjen qe kam per haxh ,e kjo ilahi po mi ngjall ato,e lus ALLAHUN e MADHERUAR q e te ma mundeson me shku ne haxh, mua dhe burrit tim edhe gjithe besimtareve ku do qe jane . Allahu ju shperbleft

 22. Islam Hetemi says:

  Es-selam Alejkum vllezer dhe motra muslian paqja dhe meshira e ALL-LLAHUT qoft mbi.Une vetem pata deshir te ju pershendes te gjith vizitoret e kesaj faqe e sidomos Gazmend Hyda i cila po na knaq me keto ILAHI te mrekullushme qe po na pastron zemrat tona ALL-LLAHU e shperbleft me te mira inshalla ESSELAM ALEJKUM

 23. argjendi says:

  selam alekum shum te mira qeto illahi hallall ju koft

 24. islamik says:

  es-selamu alejkum

  Allahu ju ka dhene nje zë shumë të bukurë bëhuni falenderues për te e mos e hidhëroni . Pse keshtu në secilën neshide në prapavij keni vendos muzikë – a dëshironi të përhapni q’rregullim në ummetin islam , sigurisht se jo !!! Pra ndaloni duart nga muzika dhe kujdesuni të mos bini në Ajetet nga sureja bekareh :
  11. E kur atyre u thuhet: “Mos bëni ç’rregullira në tokë”! Ata thonë: “Ne jemi vetëm paqësues!”
  12. A nuk janë vërtet ata ç’rregulluesit?; Por nuk kuptojnë!

  Me sinqeritet nga vllau juaj me shpresë se do të jem i mirkuptuar nga ju Islamiku

 25. albulena says:

  selam alejkum o vlla musliman
  allahu te shperbleft me xhenetin firdaus
  alahu te shperbleft

 26. drilon says:

  eselamu alejkum ve rahmetullahu ve berekatuhu
  o vlla muslima shum te mira i ke keto ilahijat
  allahu te shperbleft vlla musliman
  allahu te ruajt

 27. bashkim mavriqi says:

  allahu te shperbleft vlla musliman allahu te ruajt
  nes ka mundsi dj.bizoni@hotmail.com

 28. lena says:

  eselamu alejkum vlla musliman Gazmend Hyda
  vallahi bilahi ma shton imanin me keto ilahijat.Pr me se shumti me ka pelqyer ilahija per mbulesen inshallah allahu te shperbleft me xhennetin firdeus.All-llahu te ruajt vlla musliman.
  Shpresoj qe edhe me tutje te kesh suksese

 29. artani says:

  selamu alejkum. kjo fe eshte fe e keshillave. jepni dhe pranoni keshilla dhe mos u beni mendjemedhenj. allahu na befte nasib xhenetin firdevz aty ku jane pejgamberet. allahu na falt rahmet dhe na bashkoft.

 30. ensar says:

  selam alejkum elhamdulilah po si ilahijat e gazmend hydes nuk ka

 31. ensar says:

  i kam vendu te gjith ilahijet e gazmend hydes ne kom

 32. sulejman says:

  selam alejkum si jeni

 33. Muhammed says:

  Eselamun alejkum stafi i http://www.ilahije.com. Neeser inshaallah do tu jap edhe ilahit tjera. Eselamun alejkum

 34. gyli says:

  SELAM ALEJKUM .ALLAHUNE FALENDEROJ QE MA MUNDESOJ QE TE GJEJ KETE FAQE EDHE TE DEGJOJ ILAHIT E TE GITHE VELLEZERVE E NE VECANTI TE VELLAUT TON GAZMEND HYDA-
  ME PELQEN ILAHIA MBULESA DHE MKA MAR MALLI NE HAXH ME SHKUE
  PATSH SUKSESE VLLA

 35. حفظ الله الصالحين ونصر الله الصادقين اللهم اجعلنا منهم ومعهم يا رب العالمين

 36. Ardian Meha says:

  Selamu Alejkum wr wb

  Keto Ilahi jane shume te bukura pamarr parasysh kush i kendon, kshtu qe mua me ndihmojne per mus me ndegju Muzik dhe per IMAN eshte shume me randesipluskesaj qe na shtin te mendojme (meditojme) e jo sikur ata qe ndegjojne Muzike qe e sjellin kokat e tyre dhe nuk din se ku jane.
  Gazmend Hyda eshte metvertete nje kendues i mir mashallah edhe e du per hir te Allaut.

  Selamu alejkum wr wb

 37. bini says:

  hej nese mundet emailin e gazmend hyndes e kishi ba mir nese munet aj qe e din munet me am dhan de kishte ba sevap ose le ta mar emailin tem UCK@bini.gv

 38. bini says:

  selamu alejkum e rahmetullah va uroj 6 festat muslimanve ku do qe jan me urime dhe shum gezime

 39. xhavit says:

  eselamu alejkum vlla musliman.
  All-llahu te shperbleft me xhenetin firdeus
  per ilahijat qe i ke ber
  inshallah te kesh suksese edhe ne te ardhmen
  meverte me kan pelqyer shum ilahijat tend
  eselamu alejkum perseri!

 40. bujar says:

  es selamun alejkum Allahu ju sperbleft vezeret muslimen

 41. qemajl nura says:

  Selamu Alejkum vllazer
  All-llahu ju shperblefe me XHenetin firdos se vertet ilahit e mira shum .
  sidomos gazmend hydes
  Ju pershendes me Selamu Alejkum

 42. bini says:

  selamu alejkum vllezer musliman me ket web… e keni be shum mir dhe ilahija qe me ka pelqyer eshte …pash ne ênder pejgamberin

 43. Selam Alejkum o vlla mysliman All-lahu shperbleft per ketoo ilahi te mira dhe All-llahu i falt gjith myslimant edhe inshallah rinijaa jon kthen ne udh te zotit.JU pershendes Selam Alejkum

 44. Bint Thabit says:

  Salam aleikom warahmatullah!
  Allahu i shperbleft vellezerit qe na i kendojn ilahit, me nijet qe te na i forcojn imanin dhe te na largojn nga muzika qe jau kalbi zemrat plot muslimanve, per fat te keq!!Amin.

  Vetem dua tja´u perkujtoj te gjithve nje gje qe shum here po e harrojm.
  Me ndegju ilahia ska dyshym se eshte e lejuar, por me tepru me ndegjimin e ilahive nuk eshte aq e preferuar.

  Wallahi, Sahabet (Allahu qoft i knaqur me gjith ata) me se pari jau kan kushtu rendesine Qur´anit dhe Sunnetit duke i mesuar keto permendsh, studiuar dhe me se fundi, duke i praktikuar keto!!

  SubhanAllah, sod shum veta e kan harruar Qur´anin, fjalet me te bukura te ALlahut, dhe mashtrohen duke degjuar vetem ilahija. Ketu e kam fjalen, se duhemi me se pari ta ndjejm kenaqesin ne shpirt kur ndegjojme lexim te Qur´anit, e mos ta lypim kete kenaqesi vetem ne ilahijet, se at here behet e qart se zemrat tona nuk jan ashtu siq duhen me qene.
  ALlahu na i pastroft zemrat, amin!

  Mos e harroni hadithin e pejgamberit (sall-ALlahu aleyhee wa sallam) ku na tregon se kur njeriu lexon vetem nje shkronje ne Qur´an, i fiton 10 sevape. D.m.th vetem duke lexuar “ALIF-LAAM-MIM”, i ke 30 sevape!
  ALLAHU AKBAR!

  Wa Salam aleikom warahmatullah.

 45. Es-selamu Alejkum, gjithve o vendas Allahu te kenaqt me Xhennet inshallah Allahu te dhuron edhe me tutje suksese ne jete dhe inshallah ke keto fjal te sinqerta tuat qe i ke kenduar jan te ndikuara ne zemren e ndokujte ose udhezim ose forcim imani ( Besimi). AMIN

  Me Respekte: Mevludini Kumanove

 46. defrimi says:

  selam alejkum . All-llahu ju shperbleft per ilahit qe po i kendoni se vertete na mbushin zemren me iman selam nga Defrimi nga istogu i ks

 47. alina says:

  selamu alejkum i pershendes te gjth besimtaret musliman ilahit e gazmend hydes jan shum te mira allahu xh.sh e shperbleft me xhennet selam nga alina gjilan

 48. ferizajliu says:

  selamun alejkum ju pershendes me sukzes te mir zoti ju dikmoft me tmira per ilahi

 49. nexhi says:

  o vllazen musliman beni namaz dhe besioni vetem ne nje zut dhe se muhamedi esht i dergari i tij ne te gjith jemi rob te allahut

 50. qema says:

  All-llahu ju shperbleft per keto ilahi kaq te mira dhe vazdhoni se shum te mir jeni

 51. gëzimi says:

  Es selamu alejkum Vllezer musliman.Falederimi dhe Lavdrimet i qofshin All-llahut xh.sh. Paqja dhe mshira i qoft Muhammendt a.s. Falne Namazin vllezer se Pa namaz nuk ka Shpëtim

 52. miranda says:

  shum shum mir allahu ju shperbleft amin…

 53. ramadani says:

  selamulejkum zoti inshalla shperbleft per kto ilahi te mira eselamualejkum

 54. kemalodin says:

  All-llahu ju shperbleft me XHennet se ilahit e mira .
  Po nese kishit mujt mi qit naja per Xhidad o vllezer se palistina është ne xhendje te tmerrusme All-llahu i ndihmoft.

 55. selamualejkum te uroj per ket web te uroj per ilahit qe kendon vertet ALLAHU te ka dhen dijen dhe bukurin e vet qe ti te behesh sepep qe njerzit te kuptojn se me te vertet esht vetem nje zot dhe ti kendon bukur dhe me se shumti me pelqen me ka marr malli ne haxh me shku

 56. jetmira says:

  Es-selamu alejkum ju prsh vellezer dhe motra te ndershem prej islami?
  All-llahu xh.sh ju shperbleft me te mirat e Ti shum ilahija te mira.
  Ju flm qe naj keni ber te mundur ti marrim prej ktu ilahijet All-llahu ju shprb.AMIN

 57. sali says:

  si jeni o vllazni ju dua te gjithve na kenaqet me keto ilahi o vllazni ALLAHU JUA SHPERBLEFT M XHENETIN FIRDOUS

 58. Amazonee says:

  Selamun Alejkum,
  Uroj per kete faqe,Meshira e All-llahut xh.sh qofte mbi te gjithe neve Muslimanet….

 59. Qendrim says:

  Selam u alejkum .
  All-Ahu Ju Shpërbleft me Xhennet Per Sherbimet Qe Na I Ofroni .

 60. dhurata says:

  Eselam Alejkum allahu i shperbleft qdo musliman te mir

 61. Mr.Medi.Nah says:

  Muhamed Osmani – KOMLET ALBUMI

  Es-Selamu Alejkum Ue Rahmtullahi Ue Berkatuhu

  Kemi nderin tiu paraqesim Albumin me Ilahi nga vellai: Muhamed Osmani -Allahu e ruajt-

  Kemi nderin tiu paraqesim Albumin me Ilahi nga vellai: Muhamed Osmani -Allahu e ruajt

  http://www.archive.org/download/ilahijaa/01Track1.mp3

  http://ia351411.us.archive.org/3/items/ilahijaa_402/02Track2.mp3

  http://ia351410.us.archive.org/1/items/ilahijaa_210/03Track3.mp3

  http://www.archive.org/download/ilahiii/04Track4.mp3

  http://ia351421.us.archive.org/3/items/ilahii1/05Track5.mp3

  http://ia351439.us.archive.org/2/items/ilahi3/07Track7.mp3

  http://www.archive.org/download/ilahija1/08Track8.mp3

  http://www.archive.org/download/ilahija2/09Track9.mp3

  Directed by Mr.Medi.Nah
  Albanian Security Hackers Team
  Gjithmone me ju

 62. mirvete says:

  selam.alejkum zoti ju shperbleft.ilahi shum te mira zoti ju shperbleft me xhenet .dite shum te mira per ju fjal miradije per te gjith

 63. zeneli says:

  Eselamu Alejkum ve rahmetullah
  Ju pershendet Zeneli nga fr. Te uroj gjithat temira ne kete jete dhe suksese ne pun e lumturi ne familje.flm shum per keto ilahi te bukura.
  Allahu te shperblef ty dhe familjen tuaj.

 64. abedin says:

  Es selamu alejkum Vllezer musliman.Falederimi dhe Lavdrimet i qofshin All-llahut xh.sh. Paqja dhe mshira i qoft Muhammendt a.s. Falne Namazin vllezer se Pa namaz nuk ka Shpëtim Selamu Alejkum edhe ni hre

  abedin nga vrella..

 65. mereme says:

  Selam Alejkum,te gjitheve Muslimanëve/e.Allahu te shperbleft Gazmend me te gjithe te mirat e tij.Mbulesa eshte farz eshte obligim per te gjithe Muslimanet ane e mban ku jane.Selam Alejkum

 66. ju faleminderit per keto vebe te ilahijave qe mi der guat allahu jushpr blevt dot bej dua nat edit per ju qe allahu tju ruj prej qdo te keqes ver tet ma knaqet shpirtin per kete allahu dot ju paguaj shum shtrejt ne ahiret neqovse ban der goni tjera vebe sepse shpirti po me knaqet allahu ju shper bleft shum bismilahi rrahmani rrahim kulva llahu ehad allahu samed lem jelid velem juled ve lem lekulehu kuvu ven ehad dotalus allahun tju shper blej meqenetin eshtrejt amin

 67. Aedin says:

  Selamun Alejkum,
  Uroj per kete faqe,Meshira e All-llahut xh.sh qofte mbi te gjithe neve Muslimanet….Selamun Alejkum,
  Uroj per kete faqe,Meshira e All-llahut xh.sh qofte mbi te gjithe neve Muslimanet….

 68. Gonaa says:

  Selam Alejku All-llahu ju shperbleft me keto ilahi kaq te mira,qe zemrat tona po i mbushin gezime,Selam Alejkum All-llahu ju ndihmoft me tutje.

 69. Colgo says:

  lai lai ilallah allahi është më i miri Allah unë për ty jetoj…

 70. skender says:

  JU BEKOFT ALLAHU , JAM SHUM I GEZUAR QE I GJETA KëTO ILAHI JU FALIMINDERIT SHUMë

 71. gzim rama says:

  O JU VALLAZER MUSLIMON MESHIROFT ALLAHU ME GJENT

 72. saimir says:

  ju bekoft allhu dhe qoft gjithmone me ju na i gezove zemrat dhe na i mbushe plot besim

 73. liridoni says:

  selam alekum e rametulla ALLAJI te shperbleft e inshalla te gjith muslimonet ne xenetin firdaus amin

 74. Labinot says:

  Esselamu alejkum we rahmatullahi we berakatuhu vellezer, All-llahu tebareke we teala e shperblefte me miresi e Xhennet Gazmendin, me te vertet keto ilahije jane per mrekulli.
  Nuk kam koment, ngase miresia e Ibadetit eshte e papershkruar…

 75. ardianislami says:

  selam alejkum qe rahmetulla all-llahu juv shperbleft o vllazni per keto ilahi e inshalla ne xhennet all-llahu na bashkon se me kto ilahi zemren po na freskoni

 76. mira says:

  esselamu alejkum vellezer! Allahu ua shperbleft me xhenet per punen e madhe qe beni e inshALLAH zoti na udhzon te gjithve amin . nga nje moter shqiptare nga italia

 77. mira says:

  esselamu alejkum vellezer ju lumte per kte qe beni , kemi shum nevoj zoti ua shperbleft dhe na udhzoft te gjithve. nga nje moter shqiptare

 78. valbone says:

  alahu na nimoft

 79. haxhi says:

  all-llahuna bekoft te gjithve

 80. samiri says:

  allahu qoft i kenaqur me veprat tona

 81. vigan says:

  selam alejkum all-llahu te shperbleft gazemnd me keto ilahi te mira

 82. vigan gorani says:

  selam alejkum GAZMEND te shperbleft allahu me te gjitha te mirat jam shum i gezuer qe gjeta ilahit tuaja

 83. Dita says:

  Esselamu alejkum,Allahu ju shperblefte,per ilahite se sa do pak po na i qetsoni zemrat .

 84. visar says:

  selam alejkum jeni te mrekullueshem allahu te shperbleft

 85. salihi says:

  All-llahu ju shperbleft per keto ilahi se na kenaqet po na shtoni imanin e na nxitni per me shum pun te mira eselam alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu

 86. Es selamu alejkum Vllezer musliman.Falederimi dhe Lavdrimet i qofshin All-llahut xh.sh. Paqja dhe mshira i qoft Muhammendt a.s. Falne Namazin vllezer se Pa namaz nuk ka Shpëtim Selamu Alejkum edhe ni hre

  abedin nga vrella

 87. SHEKI says:

  Selamun alejkum mir se erdhet ne Detin e pashtjerur Forumi i te Rinjve Musliman El-Ahnaf ju urojm gjdo te mir

 88. **Fetar** says:

  es selam alejkum ve rahmetullah vllazni dhe motra musliman-ne une personalisht e pershendes vllaun gazmend hyden per keto ilahi te bukura All-llahu e shperbleft me xhennetin firdeus se na ka knaq zemrat tona dhe besoj osht ma i miri per ilahi All-llahu e knaqt edhe ata me xhennet edhe per adem ramadanin e kom ni fjal ma boni hallall mos keq kuptoni se ai pak e ka tepru me ilahi dhe disa qe i ka qit te reja nuk me pelqejn perveq tre ilahit te adem ramadanit po tutna mos ka rshit pak mendoj se dote permisohet mos me i kendu ashtu ilahit se ata nuk jon ilahi po jon me sharki All-llahu na rujt

 89. qendresa says:

  es selam alejkum ilahija shum shum e mir faliminderit se kete ilahi “Mbulesa” do ta kendoj per Bajram

 90. Mimoza says:

  selam alejkym me keto ilahi te bukra Zoti ju shpreblefte me gjent

 91. Mimoza says:

  selam alejkym me keto ilahi te bukra Zoti ju shperbleft me gjenet

 92. Bekim Dauti. says:

  Es selam alejkum ve rahmetulah vllazni musliman. Vrtet duhet ta falim namazin psje alahu oshto afor to ne. vetem neve smundemi ta shovim. Vetem ai ne shevn ene i ledzon mendimet tona. Ma mir to bojm vepra to mira jo to kshqija. Pse alaho na ruajt prej shejtanit. Ju lutem vllazni musliman falni namazn. Psje All ahu do no fale dzhunathet to kshqijat. Ju prshendes vllazni Musliman. Es selam ve rahmetulah.

 93. bujar says:

  selam alejkum ju pershendes hamza edhe emiri jeni te mrekullushum allahu ju shperbleft me keto ilahi te mira selam alejkum

 94. kanita says:

  ju pershendes me pershendetjen selam alejkum jeni te mrekullushum ALLAHU ju shperbleft me xhenetin firdeus mashum ilahi per mbulesa

 95. hamza says:

  selam alejkum per keto ilahi te bukura allahu
  i shperbleft gazmend hyden
  selam alejkum

 96. azra says:

  Eselamu-alejkum Allahu ju shperbleft shum ilahi e mir “mbulesa” me e mira edhe pse te gjitha kan kuptimin e vet kjo esht me e mira e inshaAllah kush e degjon te hyj me mbules inshAllah ve te ala

 97. ilirjana says:

  Es selam alejkum ilahi shum të bukura All-llahu ju shperbleft per këto ilahi

 98. fatma says:

  Wa Selam alejkum All-llahu ju shperbleft

 99. ilirjana_ru says:

  Selam Alejkum Ilahije shum Te Bukura ALL-LLAHU Te Shperbleft

 100. Qemajl Nura says:

  Ju pershendes te gjithve si domos Gazmend Hyden All–llahu e shperbleft me Xhennetin Firdos se shum ilahit e mira Eselam Alejkum

 101. sulejmani says:

  Eselamun alejkum vllezer e motra ju pershendes shum edhe na kanqet me kto ilahi Allahu ju shperbleft me Xhenet te gjith juve dhe muslimant ankand botes selamun alejekum

 102. kushtrimi says:

  Allau ju shperbleft kjo faqe u ba shum e degjume

 103. nusret says:

  selamuljkeum me pelqejn ilahit mashalla shume te bukura gjithmon ka kendu ilahi te bukra gazmed hyda vetm vashdo ALL-HU TE RUJT.

 104. Es-SeLaM aLeJkUm
  shume shume shume shummmmmme
  te mira ILAHIT super me ka lane pershtypje qikjo
  ilahi qe po kendon MBULESA :'(
  hehe deshta me ju pershendet
  juve qka keni lan koment 🙂 <333 <3 <333

  Es-SeLaM aLeJkUm

 105. valja says:

  edhe e jotja shum e bukur teper se un ne xhami e kam pas ket ilahi te bukur teper e bukur nga valja ju pershendes

 106. liria says:

  Selam alejkum ALLAHU ju shperbleft per ket faqe shum te mir si dhe e pershendes Gazmend Hyden per kto ilahi shum te mira per fen tone islame . vetem vazhdoni. Allahu ju ruajt esselamu alejkum

 107. ramizi says:

  allahu uj shperbleft me ilahi te mira se na ki knaq zemrat tona
  te i vazhdo selam alejkum

 108. egzonaa says:

  shum e mir ilahija edhe ilahit ne pergjithsi jan te mira shumm

 109. lora says:

  selam alejkum zoti ju shprbleft me te mira gjithve qe besoni ne zot

 110. shahadije says:

  selam alejkum zoti ju shprbleft me kto ilahi te mir me vje mir qe ka ilahi te mira selam alekym ju gjithve muslaim

 111. Es-selamu alejkum,ve rahmetullahi ve berekatuhu,ju pershendes dhe ju degjoj me endje e kenaqesi-Zoti ju shperbleft,.Pershendes te gjithe vellezer edhe motra muslimane.

 112. sara says:

  Selam alejkum Allahu ju shperbleft me te mira per keto ilahi te mrekullueshme e cila me pelqen shuuum Ja Resulallah s a v- dua kur ezani qiellin e qan dua muslimani sexhde ai kur ban selam alejkum ju gjithve musliman

 113. egzona selimi says:

  selam ajlejkom ALL-AHU ju shperbleft per keto ilahija kaq te bukura dhe gezohna un qe u ktheva nga feja ime islami edhe veq ishalla shejtani kup se kurr nuik do te kthehem nga ai

 114. leta says:

  esselam alejkym shum ilahi te mira e sidomos kjo erresir shum shum me pelqen esselam alejkym allahu ju shperbleft me xhennet firdeus amin inshallah ………..

 115. luli nga klina says:

  shum me pelqejn ketu ilahi te bukra edhe ju preshndes motra edhe vllazen me preshndetjen me te buker ne bote selam alejkom juve te gjithve

 116. muslimanja says:

  selam alejkum Allahu ju shperbleft me xhennet qe po na lishoni kito ilahi shum te bukra dhe kendusit e ilahive All-llahu XH.SH i shperbleft selam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *