Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

Sharko/Download : Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë.zip

This entry was posted in Mevlid. Bookmark the permalink.

126 Responses to Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

 1. albert says:

  falenderimi i takon vetem allhut

 2. berat rama says:

  selam alejkum me fat muaj i ramazanit veq desha tju prshendes per ket muaj te shenjt allahu ju shprbleft me xhenet selamu alejkun

 3. SHYQYRI says:

  Ju pershendes. E selamualeikem. Jam i interesuar ku mund ta gjej nje kaset me inqizim te mevludit a.s.

 4. nida says:

  ALLAHU xh.sh ne muajin e ramazanit hapi 8 dyert e E GJENTIT dhe mbylli 7 dyert e gjenemit . Per buken qe na dha ai ne duhet ti faleminderohemi atij .LUTUNI ALLAHUT QE T’JUA LETSOJ AGJERIMIN
  FALEMINDERIT.

 5. lule says:

  osa esht knaqsi te ndegjojsh mevlydin ne gjuhen shqipe e ju allahu je shperbleft

 6. Allahu ju nimoft ne dynja dhe ne ahiret

 7. sabiha says:

  selam alejkum .a ka ders per gra ne wil dhe kur flm per mirkuptim

 8. mustafa says:

  selam mualejkum desha tju pershendes ne ket muj te ramazanit dhe tju uroj te gjith besimtarve ket muaj te madherishem te ramazanit ku allahu gjat 12 mujve ket muj e dalloj prej te gjith mujve seps ne ket muaj zbriti kurani familjar veselam mualejukm

 9. riad says:

  selam alejkum te gjitheve besimtarve dhe ua uroj kete muaj te shenjte te muajit te madherishem te ramazanit

 10. Ymer Gërlica says:

  Selamun alejkum zoti ja letesofte agjerimin dhe ishalla zotin na shperblen me xhenet te gjithe muslimanve.Paqa dhe meshira e All-llahut qofshin me ju.

 11. amiri says:

  selam alejkum,hallal te kuft vech vashdo e shperblesh me xhenet selam alejkum paqa edhe meshira e all-llahut te madherour kuft mbi ju selm Alejkum per qdo muslimon
  Allahu ekber
  Allahu ekber
  Allahu ekber
  Allahu ekber

 12. mumin says:

  eselam alejkum shum mir ja paski be zoti ju shperbleft per ket te mir qe e keni ba

 13. shkurta says:

  selamun alejkum zoti ju shprbleft me gjithat mirat e botes te gjithve a uroj ramazanin gjithmon all-llahu qoft me ju muslimane besojn ne zot ju ndihmovt zoti paqi te gjithat e botes

 14. advije says:

  s.a. Zoti ju shperbleft me gjith te mirat ne kete dhe ne tjetren bote per kete kontribut qe e keni dhene..

 15. Muhammed-haki says:

  Selamun Alejkum

  Sdi si e ndien vehten ata te cilet bejn gjera qe si kan bere te paret tane te mire(selefu salih) leje sa selefet ne pergjithesi skan bere MEVLUDE po as vete imamet(e medhhebeve) i ketyreve skan bere, sdi ku ja kan mesy keta njerez, Allahu na ruajte, at dite qe ka lind pejgamberi alejhi selam,po ate dite edhe ka vdek , a te gezohemi apo te qajm??!!!

 16. avni says:

  selam alekum zoti ju shperbleft me gjithat te mirat e botes shum knaqesi kam qe ndegjoj mevluda deshira ime esht kjo adhahu qoft me ju musliman besoni ne zot se vetum njo esht dhe zoti ju ndihmoft paqi te gjithat e mirat e zotit

 17. labinot says:

  selam alekum zoti ju shprbleft ne te gjitha te mira ju qovt halla ju kovt kjo se po e bani per zotin ton paqja dhe meshira qoft mbi ju selam alekym

 18. Durim Luzha says:

  Eselamu alejkum ”une veq e download-ova inshallah dot jet material interesant” 😀 eselamu alejkum

 19. mursel says:

  ka vetem 1 zot dhe dergusi i tij eshte MUHAMEDI

 20. F-I-T-I-M-I says:

  Ovllazer DHemotra jupershnes mee pershnetjen matee bukur me Eselam-Alejtum-Vllazer motra nuk kaa rrug nuk kaa sen mate mir se me qen mysliman dhe mej ndegju mevludin ne gjuhen shqipe dhe me kan afer Pejgamerit-Ton .MUHAMEDIT.s.a.s.l. dhe nje sygjerim ovllazer motraa ejani ne rrugen tecilen eshendrroj ZOTI-yn ne drit dhe gjithat mirat qenaj ka rpegadit all-llahu- mos ulargoni ngaa kjo rrug all-llahu jushperbleft inshallaa mee xhehnetin firdefs inshallaa Eselam-Alejkum-Verahmetulla-Vebaraketu…..

 21. vedat says:

  eselamu alejkum mshira dhe shptimi i allahit qofshin mbiju. keni frik allahun se aj naka kriju

 22. lila says:

  selamu alejkum Zoti ju shperbleft me gjith te mirat.

 23. haris says:

  allahu ju shperbleft

 24. dardan says:

  o allah te dua je i madhi per muslianet allahu ekber

 25. agnesa says:

  selam alejkum all-llahu esht i madh aj esht i meshirshem dhe na fal gabimet ne per lutje duhet ti drejtohemi vetem atij dhe vetem atij falenderimi i takon vetem atij qe na solli ne ket bot besimi i takon vetem atij

 26. muhsin says:

  selamu alejkum zoti ju shperbleft

 27. XHEKI says:

  Eselamu Alejkum gzohem qe shum veta kerkojn materijale per fen islame por edhe un kam nje kerkes nga ju kush munet me mi gjet disa tekste ilahijesh nqfts ka ndonje te interesuar qe don me mi gjet le ta merr e-mailin tim dhe le te mi dergoj xheki_94_@boy.com Alejkum Selam

 28. edmond ternava says:

  selam alejkum te gjith muslimanve

 29. ragip berati says:

  selam alejkum te gjithve muslimanve muajin e ramazanit allahu ju shperbleft me gjehnet

 30. agon says:

  selamu alejkum zote ju shbleft per ket mvlud zoti ju shbleft me gjenet

 31. Burimi says:

  Pershendetje!
  Bukur e paskeni be kete pune. Ju lumte. Nje nate kur ndjehesha i lodhur me qetsoi dhe me se shumte ishte se e degjova ne shqip.
  Zoti ju shperblefte!

 32. salahudini says:

  eselamualejkum allahu na udhezoft te gjithe muslimanet e muslimanet.E deshte me ju lut diqka kush e ka shty kete bidat ( mevlud) se mevludi eshte bidat.e i derguari i Allahut s.a.v.s ka thene: qdo bidat eshte ne humbje e çdo humbje eshte me zjarr. e keni frik musliman mos e hapni keta bidate se islami ka sene me te medhaja me ba e jo me kesi bibate. allahu na falt

 33. muhamed says:

  selamu alejkum allahu ju me te gjitha te mirat e ksaj dunjaje dhe ahiretit inshallah.me kete mevlut qe ta ngritni rinin te bindet

 34. urim emrellahu says:

  e selemu alejkum zoti ju shperbleft me kto ilahi shu te mira ne gjuhen shqipe alejkum selam

 35. nora says:

  FALEMENDERIMI I TAKON VETEM ALLAHUT ALLAHUT ALLAHUT…

 36. shuajb says:

  mevludi

 37. sami says:

  selam alekum si jeni vllezer e motra a jni mir si po kaloni all-llahu ju shperbleft per te gjita keto sene inshalla kaloni sa ma mir selam alekum te gjithve

 38. sami says:

  selam alekum nga sami

 39. amirhavolli says:

  selamun alejkum

 40. alina says:

  selamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu ALL-LLAHU ju ndimofte ne rrugen e Ti.

 41. florentina says:

  Allahu XH.SH u ja lehtesoft ket muaj te ramazanit ALLAHU qoft me ju dhe allahu qoft me ju muslimanet te cilet besojne vetem ne Allahun xh .sh

 42. eda says:

  SHIQIR ZOTIT CKA KA NJEREZ QE KUJTOJN ZOTIN DHE ZOTI I SHPERBLEN ME XHNETIN FIRDEUZ

 43. hatixhe says:

  selam aljkum Shumm Mir Zoti ju shperbleft me te gjithat e mira te Botes All-llahu qoft me ju musliman dhe Zoti ju ndihmovt ju shperbleft me te gjithat te Mirat

 44. hatixhe says:

  Selam Aljekum Zoti ju shperbleft

 45. nizamuddin says:

  selamun alejkum hallall ju qoft zoti ju shperblef me gjith te mira

 46. Bekim says:

  ZOTI ju shperbleft juve per gjithe punen qe keni bere

 47. bajrami says:

  Urime Muaji i Shenjt Ramzani Te Gjith Muslimanve Te KS ,Diaspores Zoti JuV SHperbleft Per Agjerim

 48. Sarah says:

  URIME MUAJI I SHEJT I RAMAZANIT TEGJITH BESIMTAREVE KUDO QE JAN ZOTI U SHPERBLEFT E UA PRANOFT AGJERIMIN INSH’aLLAH ME TE MIR E KALOJM KET RAMAZAN DHE ZOTI INSH’ALLAH NAI FAL GJYNAHET POR VETEM ME PENDIM TEK ALLAHU XH.SH

  ES-SELAMU ALEJKUM

 49. wildane wehapi says:

  URIME MUAJI I SHEJT I RAMAZANIT TEGJITH BESIMTAREVE KUDO QE JAN ZOTI U SHPERBLEFT E UA PRANOFT AGJERIMIN INSH’aLLAH ME TE MIR E KALOJM KET RAMAZAN DHE ZOTI INSH’ALLAH NAI FAL GJYNAHET POR VETEM ME PENDIM TEK ALLAHU XH.SH

  ES-SELAMU ALEJKUM

 50. albina says:

  URIME FESTA E RAMAZANIT . ZOTI JU NDIHMOFT JUVE TE GJITH NJERZEVE MUSLIMAN. ZOTI ESHTE NJA ATI I KOFSHIM FAL. ALLAHU EKBER

 51. Tinna says:

  selam alejkum urime muaji i shejt ramazanit All-llahu na e boft kabull inshalla e na ruajt na gjdo e keqee e inshalla nai fal mekatet qe i kemi bo selam alejkum All-llahu ju shperbleft me xhehnetin Firdeus inshalla

 52. Shaban says:

  EsselamuAlejjkum Urime muaji i Ramazanit e inshallah Zoti na i fal gabimet me qellime dhe pa qellime e Allahu na udhzoft ne rrugen mat mir ju pershendes S.A

 53. agon says:

  esselamualejkum urime muaij i ramazanit all-llahu na e boft kabul ket muaj te ramazanit te gjithve muslimanve dhe na run prej te kshijave dhe inshala naj fal gabimet te gjithve muslimanve kudo qe jane neper bot dhe all-llahu jav letson agjerimin ne ket muaj te shejt eselamualejkum

 54. Shyqyri says:

  eselamunalejkem urime muaji i shenjet i ramazanit All-llahu na e baft kabull.Me an te keti mesazhi ua uroi te gjith muslimanve muajin e shenjet te RAMAZANIT.Zoti i bekoft.

 55. senad says:

  selam alejkum ve rahmetullahu ve berekatuhu urime muaji i shenjt ramazanit allahu na boft kabull ket muaj te shenjt edhe na e lehtesoft te gjithve muslimanve po kisha aps deshir qe ta kisha marr ket kuran shqip apo me downloadu eselam alejkum

 56. ina says:

  shum mir msashz

 57. alba dhe fatmirja says:

  Selam Aleykum vellazen dhe motra musliman ju urojm kete muajin e shenjt ramazanit e Allahu ju shpebleft ne kete dunja po dhe ne ate dunja.Allahu eshte me i madhi dhe inshaAllah na fale gabime dhe na pranon duat .AMIN… deshmoj e deklarojm qe Allahu eshte nje dhe se Muhamedi (s.a.v.s) eshte rrobe edhe i derguar i tij.We Aleykum selam.

 58. jam rushit nga ffronca jav uroj te gjithve vllazrive e motrave festen e fiter bajramit dhe te gjithve atyne qe kan ngjinue iav boj perhajr bajramin dhe insholla all-llahu iav bon ramazanin e shejt kabull allahu ii shpeblevt te gjith muslimant anemon botes e insholla all-llahu iav ka npranue duat besoj dhe deklaroj se aall llahu asht nje dhe se muhamedi a.s asht i derguari amin selom alejkum te gjith

 59. ajshe says:

  Ju pershendes me peshendetjen islame eselamu alejkum-paqja shpeimi qoft mbi te gjith ju….Ju pershendes prej zemre qe jeni mundu kaq per keto ilahije te kendshme qe un kaloj ghith diten duke degju keto ilahije…Gith ju qe jeni mundu per keto ilahije Allahu ju shperbleft ne kete dunja po edhe ne dunjan tjeter qe eshte me rendesi….eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu

 60. egzona mehmeti says:

  Selam alejkum bravo ju qoftë sa bukur i keni shkruar kto mesazhe edhe juve gjithashtu zoti ju ndimoft.

 61. gani says:

  pse be motra dhe vllazen besimtare myslimane shqiptare po mirni me myvlida kure muhamed mustafaj se ka bo ni gja te tile as sahabet r a

 62. shkodrani says:

  selam alejkum keshtu tuhet keshtu shkon islami allahu ju qoft xhenet

 63. arbenita says:

  selam alejkum zoti ja beft kabull gjith ramaznin zoti na falt te kqiat me qellim dhe pa qelli ja uroj fiter bajramin te gjithve muslimanve

 64. njomza says:

  selam alejkum. ju uroj gjith muslimaneve festen e kurban bajramit.dhe i lutem Allahut qe tna i fal gabimet tona….

 65. ademi says:

  selam alekum falenderimi itakon allahut zotit te xhithsis paqja dhe meshira eallahut qof me ju dhe mbi xhith ymetin emuhamet mustafas urime festa e kurbanit texhith muslimanve allahu esht krijuesi xhithsis amin

 66. altini says:

  zoti ju ruft qe ma qetsoni zemren

 67. Abdurrahman says:

  S.A Allahu ju shperbleft per ket kendim te ambel jarabelalemin me xhenetin firdeus juve dhe at a qe e degjojn duke mos e zgjatur veq dhasht i madhi e ju degjofshin sa me shummmmmm Selam Alejkum we rahmetullah

 68. ramize says:

  selam alejkum All-llahi ju shperbeleft

 69. muharremi says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFT ME TE MIRA PAQI FAT

 70. Samir Raba says:

  All-llahu i ruan qdo musliman ku do qe jan.

 71. ujkani says:

  inshallaha all-llahu na udhzon gjith muslimanve ne rrugen e vet.allahu na i falt mekatet.insalla all-llahu ju shperblen per kto komente qe me qetsuan.leilahe ilalla muhamed resul alla

 72. bujar says:

  zoti ju ruajt te gjithe muslimanet kudo qe jane zoti ju dhasht shendet lumturi dhe bereqet ne ket jete dhe jeten tjeter ahiretin

 73. Abdulbesir says:

  allahu ju shperbleft per ket klip

 74. o njerez besoni ne Allahun xheleshanuhu qe te keni shpetin nga xhehnemi se shejtani ju mashtron dhe ju shtyn te beni paregullsi ndaj Zotit mos e harroni namazin,agjeroni mujin eshejt ramazanin kryeni obligimin e Zotit dhe Allahu do t’ju shperblej selam alejkum

 75. e selamu alejkym te qithdhe vlaznive dhe motrave tona te tan boten qi qinden me emrin e zotit kofshmi te besyar atina se vetem aj na peshton prej tan punave te ranshme dhe pundhe te papastruar me besim na dot jemi te pshutar nga tan te rensijat n ekit bot dhe besomjim hiq ta menim se qjeter sko se prej denimit peshtojmi vetem me beslim te adhait besoni dhe dot jeni te peshtuar prej dites mate ranshme mes u habitni se gurbeti nuk na hup fejen ton dhe si jemi ne ven te huaj
  zoti asht me neve ku po jemi edhe na ahda na nimo,n te jesmi besemtor si jemi per qith mohen rugen e drejt na jep amin eselamu alejkym

 76. nehar says:

  jeni shum te mire dhe inshall zoti ne xhenet

 77. Selam Aleykum vellazen dhe motra musliman Allahu ju shpebleft .Allahu eshte me i madhi dhe inshaAllah na fale gabime dhe na pranon duat .AMIN… deshmoj e deklarojm qe Allahu eshte nje dhe se Muhamedi (s.a.v.s) eshte rrobe edhe i derguar i tij.We Aleykum selam.

 78. Zaim Mullamisini says:

  Selam Aleykum… deshta me ju pyt a ka filma te hz. muhammedit als. ne gjuhem shqipe… nuk di mir me shenu shqip dota shenoj edhe ne gjermanisht.

  selam alaykum . brüder und schwestern ich habe eine frage , kennt ihr filme über den islam auf albanisch .. oder wo ich es bekomme

 79. ZEHADIN says:

  eselamun alejkum ve rametullahi ve berekaruhu.
  O MYSLIMAN KA ARDHE KOHA QE TI KTHJELLONI ZEMRAT E JUAJA SE NESE VAZHDOHET NE KETE DREJTIM NA PO SHKOJME KAH HUMNERA, PO NDRYSHONI MENDJEN DHE FILLONI TE BANI IBADET PER ALLAHUN SE TE AI KEMI MBESHTETJEN DHE AI I RREGULLON TE GJITHA PROBLEMET JETSORE. PRANDAJ ESHTE KOHA E FUNDIT TE NDJEKIM RRUGEN E ALLAHUT SE VETEM PREJ TIJ NDIHME DHE SHPETIM KERKOJME.
  ESELAMUN ALEJKUM.

 80. tina says:

  allahu ju dnimoft

 81. jeton says:

  s.a shum tmira

 82. miri says:

  selam mualekum valla shum bukur pe kendoni mevludin ama esht edhe ma bukur me kendu me mekam te opojes ALL-LLAHU JU SHPER BLEFT

 83. hamdi says:

  selam alejkum vllazni musliman dhe motra muslimane ju uroj ket muaji i mevludit e selam alejkum we rrahmetula ju pershedet hamdia nga ferizaji

 84. Arjeta says:

  Selam Alejkum falemderimi i takon vetem Allahut xh.sh dhe Muhamedit a,s dashta me i pershendet se shum mir pe knojn mevludin Allahu i shperbleft Me Xhenet Inshalla gjith Muslimanet ku do qe jan ne gurbet e ne kososv, Selam Alejkum

 85. ajshja says:

  selam alejkum ju pershendes me pershendetjen islame shum e mire faqja allahu ju shperbleft me xhenetin firdaus es selam alejkum

 86. sulejman says:

  allahu na rujt nga punt e kqija naj jeop besimet e muslimanlukut dhe ne avfron ma afer veti dhe tjemi besimtar te kuranit dhe ta percedhim rugen e adhahut tjemi me respekte nga prindurit nga vlaznija nga motrat dhe kojshit ta dimi se cidhi asht ma i moqem dhe se duhet respekyt te kemi per ata shka jan mate moqem se na
  hu edhe jem besimtor te adhahut dhe kemi respekt edhe te adhahu qeleshanu hu elutemi tna pranon qdo nji lutje qe e bami te zoti i nderuar ..;selamu alejkym dhe rahmetula.

 87. SAMIR says:

  falenderimi i takon allahut xheleshanuhu dhe te dashmit ton muhamedit alejhiselam qe na dha te mira ne ket bot dhe na udhezoi ne rug te drejt per jeten e perhershme

 88. adnan says:

  urime ramazani shqiptar ku da qe jeni

 89. muhamet says:

  Selam Alejkum Vllezer Musliman Allahu Ju Shperbleft Per Kete Web te Qillum Ishalla Allahu NA Pranon Qdo Lutje Dhe Na I Fal GJynahet E na Udhezon Ne Rruge Te Drejt Alejkum Selam.

 90. Rimi81 says:

  Eselem alejkum. Shume faleminderit nga ju per keto ilahi kaq te mia.
  u jemi shume mirenjohes per keto ilahi. Inshallah All-llahu xheleshanuhu ju shperblen per mundin qe keni bere.
  Eselem alejkum.

 91. Rimi Gjilan says:

  All-llahu ju shperblefte me Xhennet inshallah.

 92. Rimi Gjilan says:

  Eselem alejkum.
  All-llahu Xheleshanuhu ju shperblefte inshallah per keto ilahi kaq te
  bukura qe na i keni sjell neve si vizitor te ketij web sajti.
  Qe te kemi mundesi permes web sajtit tuaj ti ndegjojme keto ilahi te embla per zemrat dhe shpirtat musliman.
  Eselem alejkum gjith juve vellezer e motra muslimane.
  All-llahu qofte i kenaqur me te gith ju, dhe me te gjith ne muslimanet.

 93. Hakim Ilazi says:

  All-llahu ju shberbleft Mulla Sallah Feta edhe Mulla Jahir Beqiri per kendimin e Mevludit me zerin e lules se rinis.Ze i embel dhe i dashur per shpirtin e muslimanit.selam nga Hakimi.

 94. visar says:

  o All-lla bej qe keta bit e ademit qe te perulen ty qe te adhurojn ty qe te agjeroj muajin e ramazarit per ty o All-lla Amin inshAlla

 95. jeta says:

  ju pershendes Es selam ajlekum i kam lecuar gjitha qe kishit shenu ju lumt zoti ju shperbleft juve e gjith te tjeret.

 96. sali says:

  un jav uroj ramazanin dhe ju kisha lyt te gjith te falejn sepse zoti te she gjdo kund un kam deshir te gjith te falenb

 97. Adem says:

  EselamuAlejkum Urime Muaji i Shejt I Ramazanit Tan Muslimanëve Ne Bot Kush Agjëron Zoti Ua Bëftë Kabull Agjërimin dhe Zoti ua Lehtsoft

 98. ermira says:

  ME fat muaji i shenjt i ramazanit te gjith besimtarve kudo qe jan dhe ALL-AHU i maadherueshem ua pranoft agjerimin dhe ALL-AHU ju shperbleft em gjith te mirat..

 99. ardi says:

  shum e bukur kji web faqe urime mujai i shejt i ramazanit

 100. erhan says:

  es-selamu alejkum urime muaji i shenjte i ramazanit allahu ju shperbleft te gjith musliman kudo qe jeni njashtu me fat ju koft edhe fiter bajrami qe eshte duke na ardhur me gjithe te mirat allahu ju shperbleft musliman te ndruar

 101. emra berisa says:

  selam alekum vlasni une jam emra nga italija ju koft perhai ramazani vlasni musliman

 102. bedri leposhtaku says:

  selam aly kym allu ju shhrblevt per keto sms te gjithe besimtareve je deshiroj ne ket bot dhe ne at bot te gjitha te mirat dhe te kem sa ma shum dashuri per njerin tjetrin dhe ta duam njerin tjetrin vetem keshtu pran njerit tjetrit o all na rujaj prej te kqiav dhe te gjithe ata qe agjeruan allu i shhrblevt me te mira ne jet` o all te adhuroj nuk zot per veq teje selam aly kym

 103. fortesa says:

  eselamu alejkum

 104. amire says:

  allah rasiolsun hrkesi

 105. bajram bazaj says:

  Eselemu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu. Falenderimi i takoan All0llahut s.h.w.t. Vllazni e motra muslimane All-llahu ju shperbleft me xhennetin me te lart ,firdewusin e urime kurban bajrami te gjithëve muslimanve kudo qe ndodhen ne rruzullin toksor.Eselamun Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.

 106. LIRIDON says:

  SE-SELAJMUN ALEJKUM URIME KURBAN BAJRAI

 107. bruno jukaj says:

  adhahu ju shpebleft me xhehnet

 108. Lojra says:

  Falëminderit për kët postim.

 109. Salihu says:

  Urime ju qofte gjithë muslimanve ky muaj i shenjt “SAFER-REBIUL EVVEL”1432 (Muaji i Mevludit, lindjes së pengamberit tonë Muhamedit a.s.) sepse këtë njeri All-llahu xh.sh. e gradoi me gradën më të lartë në rruzullin tokësor dhe i pershëndes gjithë popullin musliman me përshëndetjen muslimane Eselamu Alejkum Ve Rahmetullahu Ve Bereketuhu…Ne fund kam një këshillë që gjithë populli musliman të ndjekin rrugën e Muhamedit a.s se po që se do ta ndjekim këtë rrugë do te ishte gjithqka më mirë,në rrugë të drejtë dhe në vend të vet…

 110. ajet says:

  selam alekum vellazer e motra muslimon allau ju shperbleft me keto ilahi kuran allau ishalla me gjenet na shprblen te gjithve muslimonve ku do qe jemi

 111. Al-Moslem says:

  Sa i perket mevludit esht e ndaluar, nese ne do te veprojme si i derguari yne muhamdedi s.a.v.s ateher ne nuk duhet te ndegjojmeato te ashtuquajtura mevlud.
  ( Meso, Lexo, Studio. )

 112. dautaj says:

  Selamu Alejkum

 113. bashki says:

  o vellezer mevludi eshte risi ne fe dhe nuk ka baz ne fen islame.lereni risite se ju qojn ne humbje dhe humbja ju qon ne zjar.allahu na udhezovt ne rrug te drejt

 114. BENSFOR says:

  OSELAM ALEJKIM JU PERSHENDES TE XHITHVE MUSLIMAN KUSH E DEXHON MEVLUDI E LINDJES S PEGAMBERIT TON MUHAMEDIT A.S ALLAI JU SHPERBLEFT

 115. ali says:

  Vallahi na kenaqet me kete mevlud,sa per mew ludin lejohet apo jo kete e dine njerez me te ndritur dhe me te ditur se sa neve por ne ne rradhe te pere duhet te shikojme edukaten tone nese i pershtatet edukates se te derguarit te All-llahut apo jo sepse shkojme ne xhami dhe merremi me muhabete dhe ulemi ne menyre te papershtatur duke u shtrire me kembe nga kibla. pra dua te theksoj qe e keqja nuk na vjen nga mewludi por nga largimi i sunetit te Muhammed Mustafait alejhi salatu ve selam pra vellezer te dashur mos u kapni ne deget e holla sepse vjen momenti dhe rrezohemi por kapuni ne dege te shendosha qe te kemi jet gjatesi ne fe dhe te dalim inshaallah nga kjo bote me iman. dh sa per mevludin kush e ka lexuar ka shikuar qe aty ka vetem shartet e imanit ,islamit etj qe nuk jane as mekruh dhe as haram ,hajt vellezer te ftojme me paqe ne islam dhe jo te behemi pengese ne thirrje islame ESELAMUN ALEJKUM TE GJITH ATYRE QE JANE KAPUR PAS KUR’ANIT TE ALL-LLAHUT XH.XH DHE SUNETIT TE PEJGAMBERIT A.S DHE ALL-LLAHU I DREJTOFTE TE GJITHE NJEREZIT NE RRUGE TE DREJTE.

 116. SHQIPTARIA says:

  URIME TE GJITHE MUSLIMANEVE MUAJT E SHENJTE REXHEP,SHABAN DHE RAMAZAN UROJ QE ALL-LLAHU XH.SH. TE NA E LEHTESOJE AGJERIMIN E MUAJIT TE SHENJTE RAMAZAN DHE TE NA E SHTOJE SA ME TEPER BESIMIN

 117. besim says:

  SELAM ALEJUKUM VELLAZEN MUSLIMAN SHUME PO MPELQEN KJO FAQE URIME RAMAZANIN MUAJIN E RAHMETIT ALLAHU JU MESHIROFT eselam alejukum

 118. Sylejman says:

  ALLAHU ju shperbleft

 119. lavdrim says:

  ALLAHU ju shperbleft

 120. isamedin says:

  eselamualejkum vllazen muslimon perhar ju koft muaji i bekuar i ramazanit veselamu alejkum

 121. arben says:

  Eselamu Alejkum Te gjithve muslimanve keto ilahi me kan pelqyer shum megjith zemer allahu e shperbleft Z.gazmend Hyda shum zonin e mir e kaa eselamun alejkum tgjithve.

 122. hack says:

  selam mualejkum
  vllezer dhe motra te islamit

 123. blerina lochka says:

  zoti jus hperbleft me kto ilahi kaq te mira

 124. viptube says:

  Hatmja e rregullt ditore ka filluar 80 vite m par n periudh n pas Luft s s Par Bot rore, p rkat sisht n periudh n kur n mesin e musliman ve t rajonit ka dominuar frika dhe kan ndodhur migrime t shumta.

Comments are closed.