Adem Ramadani

Adem Ramadani – Jetim me babё e nanё

 1. Shkurorёzimi
 2. Çane Kalaja
 3. Burrat e Sodit
 4. Hysen Aga
 5. Kurbeti
 6. Ugurolla Pajazit Be Djalё
 7. Brahim Pasha
 8. Selman Kadria


Sharko/Download : ademramadani-Jetim-me-Babe-e-Nane-2008.zip

This entry was posted in Adem Ramadani, audio. Bookmark the permalink.

226 Responses to Adem Ramadani

 1. besart .... says:

  selam alejkum we rahmetulla we me berekatuhu pershendetje nga zemer vllezer dhe motra musliman a jeni mir a si po kaloni Adem ramadanin allahu e shperbleft me xhenetin FIRDEUS qe po na i freskon zemerat me kto ilahi te mira ishalla ALL-LLAHU ne xhenet na bashkon te xhith muslimnve ju pershendes

 2. tahiri says:

  ma i mire prej per muslimanve shqiptar je per ilahi allahu te shperbleft

 3. komenti says:

  ju pershendes vella i nderuar kta ilahi ce i keni ba eshte shum fort
  allahu ju ndihmoft me gjith se ka ka disa komente vetm vazhdoni selamu alejkum

 4. xheneviv says:

  ti je shum i mrekullueshem veq vazhdo se te gjith ta kan inati vazhdo

 5. tefa says:

  Selam Alejkum ALL-LLAHU te shperbleft me temira ne dunja edhe ne ahiret

 6. bajrami says:

  po hallal i qoft perqet album allahu e shperbleft

 7. fersani says:

  selam alejkum vllazni e motra zoti ju ndihmoft ee sa per ilahit e ademit kisha than se ksaj rradhe ekish tepru pakez njiher mir filloj me ilahi e tashti edhe pak do te transformohet prap ne kang ky djal; i ka perzi pom doket rrymat allahu e drejtoft cdo te mir

 8. fitim limani says:

  selamualejkem vllezer e motra musliman ju pershendes dhe ju pergezoj per ket web shum te qeelum sepse me an te ketij websati njerzit mund te kuptojn me shum per Allahun e lartesuar

 9. Muhammedi says:

  Selamun Alejkum

  Eshte e vertete se Ademit All-llahu ja ka dhuru zerin shume te bukur,por ato tingujt qe po ndegjohen gjate kendimit jane te ndaluara edhe pse ka thene qe me instrumente skam me kendu,ndegjohet qart se ka perdorim te instrumentit .

  Une mendoj se veprat e Ademit tregojn se sikurse ai i ka ra pishman qe e ka lene muziken, dhe kisha dasht me ju a perkujtu shkruesve ketu qe mos ti quajn keto ilahija sepse sjan ilahija por keng patriotike(kete te fundit qe e ka bere). All-llahu na udhezofte kah e mara neve dhe Ademin dhe na befte te mundur qe hakun ta shohim si hak dhe te koten si te kote, selamun alejkum.

 10. Guest83 says:

  spom doket interesant aspak,edhe krejt ilegale eshte kjo pune qe po beni ju si web sit,ilahije.com ilegale krejt,keni pergjegjesi para Allahut qe i mundesoni njerezve me zbrit komplet cd e ilahive me te reja.Pra gabim te madh jeni kah boni,kujdes!
  Ne vend se ta blejn kete cd p.sh te ademi me te rejen ju mundesoni menjher me e zbrit.Allahu ju udhezofte.

 11. baki says:

  Allahu te shperblefte me te mirat e tij. Vertete je fenomenal veq vazhdo. Ne kemi folklor shume te pasur me porosi te perjetshme por fatkeqesisht nuk jane duke kontribuar kengetaret tane qe ta kultuvojne kete thesar por kane bastardu muziken dhe traditen kombetare me muzike te huaj e me tekste krejtesisht degjeneruese.
  Kisha dasht me financu edhe une kete album apo albumet e ardhshme nese do te kishte mundesi me ra ne kontakt me Ademin apo me produksionin qe ky bashkepunon.
  Vertete i mrekullueshem!

 12. fitimi says:

  selam alejkum

 13. rrahmans says:

  o vellezer Allahu qoft i kenaqur me ju e edhe me Adem Ramadanin .
  por ky album i ilahive nuk qenka ba per interes qe Allahu me qen i knaqun me te po qenka ba per interes personal psh SELMAN KARDIA , BRAHIM PASHA , HYSEN AGA ETJ qfar kuptimi more vella ka kjo me ilahi .

  Allahu ju shperbleft
  we selama

 14. bashkim says:

  selam alejkum Allahu te shperbleft per ilahi na ke gezu qe ke qit ilahi \Allahu te sherpbleft ne Xhennet inshALLAH selam alejkum …

 15. Raveni says:

  Selamun aleykum!Nji shenje e madhe vallahi qe te udheuzoi ALLAHU xh.sh. dhe u largove prej haramit.Je si symbol per vellezerit e tjer dhe i jep rinise me ilahijet e tua nje alternative ne ket kohe te veshtire kur eshte shum veshtire ti largohesh haramit.

  Selamun aleykum

 16. iliri says:

  eselamu alejkum Allahu e shperbleft Adem Ramdanin per keto keng te mira patriotike qe inshalla jan te dobishme per muslimanet sa i ngojn keng me qiftelija i ngon keto pa instrumente ….

 17. Behari says:

  All-llahu të Shperbleft o vllau i dashur Musilam…

  Selam Alejukum,,

 18. bilal nga brykselli. says:

  SELAM ALEKEM ADEM RAMADANI ZOTI SHPERBLEFT ME TMIRA SELAM ALEKEM.

 19. jetmir says:

  selam a lekum bura e gra si jeni a jeni mir mè fejen si shkoni mir po gesohem valla shum po mos haroni se shamija nuk va humb bukurin motra muslimane kujdes e mos haroni duhet tè kujdeseni jo veq per veti po ene per familjen tuaj per babe per nane per moter per vlla ok tung RINIJA ISLAME

 20. agoni says:

  vetum deshta met pershendet edhe met uru shendet dhe te mira jet ,all-llahu te shperbleft me xhenet

 21. bledi` says:

  Selam vllezer dhe motra muslaman! Une qe po shkruaj jam nje vella prej Gjirokastre, dhe desha ne radh te par te falenderoj Allahun qe na dha mundesin te kemi mundesi te freskohemi me keto ilahi, dhe ne radh te dyte vllain tone Adem Ramadanin dhe Allhu ja shperblefte.

 22. bedri bytyqi says:

  selam aleykum.veq vazhdo e vella perpara s keshu e fiton XHENNTIN.

 23. esslamu alejkume vlzer edhe motra musliman allahu ju shperbletf te gjithe ve besimtart musliman adem vllah idashuer je ma imeri per ilahi allahu te shperblvet ne xhenehet me gjithe familje tende allahu i mishrofet te smurit edhe allahu i na rujit nga te kqijat nga harami allahu ekber

 24. studenti says:

  selamu alejkum ju pershendes edhe une te gjitheve, e Ademin Allahu e ruajt se po na knaq me keto ilahi, inshalla Allahu e qon ne xhenet me shuhedat, e kan lene kengen e shejtanit, edhe po i freskon muslianet me keto ilahi te bukura, Allahu te ruajt Adem Ramdani,

 25. Shyhretja says:

  Wes-selamu Alejkum We Rahmetullah Mashall-llah shum ilahit emira e veqmas kjo kjo ilahija ; ”Burrat e Sodit” Allahu e shperbleft vllaun ton te nderuar Adem Ramadani edhe te gjith vllezrit tjer qe kendojn ilahi , inshallah Allahu nae mundeson qe nepermjet ilahive te marim pak msim e te largohemi nga adetet JO ISLAME se vertet po dojm meu ba evropian se evropiant Allahu na ndihmoft dhe udhezoft ne rrugen e drejt ,Selamu Alejkum We Rahmetullah. shyhretja Pd-Ks

 26. Lavdërim says:

  allahu ekber !!! ALLAHU E SHPERBLEFTE ADEMIN EDHE QATA QE PI SHTIN NE KET WEBFAQE SE I LYPSHA TANA ANT ILAHIJET
  VEQ INSHEALLAH NE ALBUMIN TE ARDHSHEM BAN MA SHUM ILAHIJE QE NA KUJTON NE PROFET ALEJHISELAM EDHE PER PREFETET TJER!!!! VEQ MASHEALLAHE DHE KETO TE MIRA KOKAN !!! VEQ VAZHDONI!!! NGONI TE GAZMEND HYDES EDHE AJ TMIRA I KISH!!!!

 27. Lavdërim says:

  HEHE NISA ME JAUV MARR KREJTVE QETU QE KAN JEP SELAM “””UALEJKUM SELAM UVERAHMETULLAHI UVE BERAKETU””” INSHEALLAH QE MARR SEVAP SELAM UALEJKUM KALOFSHIT MIR VLLEZER DHE MOTRA TE NDERSHEM!!!!

 28. Edini says:

  selam a lekum bura e gra si jeni a jeni mir mè fejen si shkoni mir po gesohem valla shum po mos haroni se shamija nuk va humb bukurin motra muslimane kujdes e mos haroni duhet tè kujdeseni jo veq per veti po ene per familjen tuaj per babe per nane per moter per vlla ok tung RINIJA ISLAME

 29. buki says:

  Eselamu alejkum
  hallah o adem ramadani ty te koft ce i ke cit keto ilahija vet
  e te shperbleft allahu ty me xhenet

 30. shqipona says:

  selam alejkum shume ilahit e mire veq vazhdo

 31. Egzon says:

  Eselamu Alejkum Vllezer dhe Motra Allahu e shperbleft me Xhenetin Firdeus Vllaun ton Adem Ramadanin qe me keto Ilahi naj mbush zemrat tona me dashni dhe na jep nje vullnet per Fen Islame Allahu inshalla na shpeblen gjithve me Xhenet Firdeus Inshalla AMIN.

 32. bleri says:

  Selamu alejkum ekipit te faqes Ilahije.com ju kisha lutur qe ta heq kete albumin e fundit te adem ramadanit sepse nuk ka te baj aspak me ilahije kjo asht muzik me qetelija si nuk juv vjen turp ta quani ilahije kaq kisha

 33. asllan says:

  esselamu alejkum kto jan keng por duhet me u mundu me knu ilahije inshaallah.

 34. blendim says:

  eselam alejkum Allahu te shperbleft per keto ihahi tmir

 35. Mr.Medi.Nah says:

  per mendimin tim keto nuk jan ilahije por vetem muzika folklorike te cilat me shume i ngjajne ilahijeve. Por sidoqofte Adem Ramadanin eshte Fqiu im me i afert, kemi muhabet me te dhe e di se si punon ai ne kohen e fundit. Allahu e shperblefte per mundin e tij.

 36. Mr.Medi.Nah says:

  As-salamun Alaykum
  Qe edhe disa ilahije te mira shqip NEW NEW NEW
  BEFRIM BERISHA – Ja Resulallah ( ILAHIJE SHQIP 2007 )
  Pata rastin tua jap keto ilahije gratis. Besoj se nuk i keni.

  01. Befrim Berisha – Ja Resulallah – Ja Resulallah.wma
  DOWNLOAD: http://www.4shared.com/file/50524727/15683831/01_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_Ja_Resulallah.html?dirPwdVerified=3ea07bb
  02. Befrim Berisha – Ja Resulallah – Nane moj Nane.wma
  DOWNLOAD:
  http://www.4shared.com/file/50527058/dd6c0a0c/02_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_Nane_moj_Nane.html?dirPwdVerified=3ea07bb
  03. Befrim Berisha – Ja Resulallah – O vëlla ti më fal.wma
  DOWNLOAD:
  http://www.4shared.com/file/50527057/4dd3179d/03_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_O_vlla_ti_m_fal.html?dirPwdVerified=3ea07bb
  04. Befrim Berisha – Ja Resulallah – Ti je Rahman-Rahim.wma
  DOWNLOAD:
  http://www.4shared.com/file/50527056/3ad4270b/04_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_Ti_je_Rahman-Rahim.html?dirPwdVerified=3ea07bb
  05. Befrim Berisha – Ja Resulallah – Prindërit e mi.wma
  DOWNLOAD:
  http://www.4shared.com/file/50527062/1694b0d1/05_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_Prindrit_e_mi.html?dirPwdVerified=3ea07bb
  06. Befrim Berisha – Ja Resulallah – O Allah Ti na Fal.wma
  DOWNLOAD:
  http://www.4shared.com/file/50527061/8f9de16b/06_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_O_Allah_Ti_na_Fal.html?dirPwdVerified=3ea07bb
  07. Befrim Berisha – Ja Resulallah – I lumtur T’jam.wma
  DOWNLOAD:
  http://www.4shared.com/file/50527060/f89ad1fd/07_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_I_lumtur_Tjam.html?dirPwdVerified=3ea07bb
  08. Befrim Berisha – Ja Resulallah – Salawat.wma
  DOWNLOAD:
  http://www.4shared.com/file/50527059/aa6b3a9a/08_Befrim_Berisha_-_Ja_Resulallah_-_Salawat.html?dirPwdVerified=3ea07bb

  Ju pershendes !!! Respekte Nga Mr.Medi.Nah

 37. selam alejkum te gjithve besimtarve islam edhe tye adem ramadan je ma i miri ne evrop per ilahi zanin eki shum te bukur allahu te shperbleft ne xhenet tye edhe familjen qe po perkujdesesh per ilahi per neve allahu te rujt gjithmon nga te kqijat. eselamu aejkum

 38. SELAM ALEJKUM VLLAZER MUSLIMAN ADEM ALLAHU TE SHPRBLEFT PER ILAHI TYE QE JE KA PER KUJDESESH PER NEVE ISHALLA ZOTI ME TE MIRA SHKON GJITHMON QESHTUT ALLAHU TE RUAJT NGA TE KQIJAT EDHE ISHALLA ZOTI TI JEP ALA TE MIRAT ESELAMU ALEJKUM TE XHITHVE

 39. niku says:

  ALLAHU TA SHPERBLEFT ADEM RAMADANI JE I MREKULLUESHEM PER ILAHI ALLAHU TA SHPERBLEFT.,.,.,ALLAHU EKBER ???????????.<<<<<<<<<<

 40. nita says:

  ” SELAM ALEJKUM ” per mendimit tim tekstet e kengeve ikeni shum te mira dhe te qelluara sidomos ne kengen e fundit “BURRAT E SODIT” eshte tekst i qelluar per kohen e sodit jeni si kengetar i mir i e sidomos kur keni filluar te kendoni “ILAHIA” JU PERSHENDES dhe vetem vazhdoni keshtu “ALLAHU JU SHPERBLEFT”.

 41. dorentina says:

  selam alejkum allahu te shperbleft per kto ilahi te mira shum respekt per adem ramadanin

 42. besnik says:

  vlazni ele motra alahijost nja skani ne rug alahit ele alahi ju run bani namaz per aloin djeljesanuhu

 43. medina says:

  selam alejkum allahu te shperbleft per kto ilahi shum shum te dhimshme qi na bane me vaj te gjithve

 44. dorentina says:

  selam alejkum allahu te shperbleft per kto ilahi shum shum te mira qi na bane me vaj te gjithve

 45. blendina says:

  selam alekim allahu ju shberbleft me keto ilahi shum te mira e dua adem ramadanin shum nga blendina

 46. enderuara says:

  pershendetje me selam adem jeni te mrekulluar vazhdoni keshtu zotu ju shperbleft

 47. blendina says:

  selam alekim allahu ju shberbleft keto ilahi shum te mira nga adem ramadani qe pi qet keto ilahi shum te mira selam alekim

 48. blendina says:

  selam alekim allahu ta shberbleft keto ilahi shum te mira e te dhimshe e dua adem ramadanin shum se i ka ilahit e mira edhe zanin shum e dua edhe si i ka ilahit e mira une skam qef ti ngoj se me dhimen shum selam alekim

 49. Naimi says:

  Eselamu Alejkum! Ilahiet jan te mire me tematike islame

 50. besmiri says:

  shum bukur me kto kang adem

 51. Berat says:

  Selam Alekum si jeni be Muslima te e kosove si po ja kaloi zoti ju shpreft mir Albuni i “Adem Ramadni” shum i mir
  Veq Vazhdo qeshtu

 52. elhame says:

  selam alejkum veq vazhdo keshtu se shum mir je se muslimanet vetum po shtohen anemban evropes dhe kosoves

 53. emina says:

  laillaheilellah …svaka cast,da te Milosni nagradi…..

 54. nora says:

  selam alejkum
  All-llahu te shperbleft per keto ilahi aq te mrekullueshme
  me pelqejn shum
  All-llahu te shperbleft me xhennet ne shkallen me te lart

 55. ramadan says:

  esselamu alejkum. te nderuar vellezer e motra,ne lidhje me ilahite e A.Ramadanit-une mendoj se me mire te ndegjohen ilahite e tilla se kenge te ndryshme me instrumente,me tekste te atilla,me spote haram,etj.etj.Sidoqofte cdo gje duhet bo me kujdes e me maturi ne te gjitha aspektet.Shume selame e All-llahu na udhezofte te gjitheve e na bashkofte ne Xhenetet e Tij.

 56. liridoni says:

  es selam alekum e rametulla vellezer musliman falemdrimi dhe lavdrimet i takojn ALL-LLAHUT xh.sh. paqja dhe meshira i qoft muhamedit a.s. vllezer musliman kini frik ALL-LLAHUT xh.sh. me frik te vertet ALL-LLAHUT xh.sh. juv ndimoft selam alekum

 57. adnani says:

  selam aleikim zoti shperbleft

 58. flornesa says:

  all-llahu te rujt o adem ramadani dhe ishalla all-llahu osht me ty gjith i knaqur

 59. florent says:

  eselam alejkum allah te shperbleft qe i ke qit kito ilahija allahu e rujt

 60. flornesa says:

  allahu te ruj o adem qe i ke qit ke to ilahija te bukura allahu ishalla rin me ty gjith i knaqur

 61. INSHALLAH ZOTI TE JEP SHENDET ADEM INSHALLAH TE SHPERBLEN ME XHEHHNET MET VERTET JE I PA ZA VENDESUESHEM,NE DEGJUESIT JEMI SHUM TE KENAQUR ME TY PO INSHALLAH EDHE ZOTI ESHT I KNAQUR ME TY,NGELESH I PERSHENDETUR ME PERSHENDETJEN ME TE BUKER ISLAME,”WE SEELAMU ALEHJKUM WE RAMETULLAHI WE BEREKATU HU”

 62. o adem ramadni asht ma i miri ne bot bravo adem veq vazhdo kshtu bravo

 63. besart xhemajli says:

  selam alejkum ALL_LLAHU e shperbleft adem ramadanin qe po na nderon dhe po na ben krenar me ket fe qe e kemi Elhamduli-lah shum shum faleminderit ishalla All-llahu na shperbleft te gjith me Xhenetin FIRDEUS

 64. alina says:

  selamu alejkum hallall te qoft ty adem me kto ilahi shum te mira selam per besimtaret musliman u shperblefshi me xhennet

 65. Enes says:

  eselamu alejkum adem shum ilahije te mira i ke bere “Zoti” te shperbleft vec vazhdo keshtu

 66. Enes Ademi says:

  ” SELAM ALEJKUM ” per mendimit tim tekstet e kengeve ikeni shum te mira dhe te qelluara sidomos ne kengen e fundit “BURRAT E SODIT” eshte tekst i qelluar per kohen e sodit jeni si kengetar i mir i e sidomos kur keni filluar te kendoni “ILAHIA” JU PERSHENDES dhe vetem vazhdoni keshtu “ALLAHU JU SHPERBLEFT”.

 67. nuk dije se si me pershkru kete knaqsi te sodit me keto ilahije vetem se ishalla i knon zemra per sa te jen gjall me zerin e tij te art e ishalla po edhe sigurisht e shperblen zoti me xhenet se po e meriton flm

 68. Enes says:

  …………….Eselamu alejkum adem shum ilahije te mira i ke bere “Zoti” te shperbleft vec vazhdo keshtu…………………….

 69. nystret says:

  selam alejkum allahu na shperblevte se eshte nat allahu na rujte gjithmone familjen time nystreti nga vranjevci

 70. hajrije says:

  selsm alejkum

 71. hajrije says:

  selam alejkum jeni mate miret veq vazhdoni keshtu adem

 72. hajrije says:

  selam alejkum faleminderit per kto ilahi prej ademit

 73. selam alejkum shum me pelqej ilahit veq vazhdo kshtu

 74. gresa says:

  Allahu te shperbleft per kto ilahi te mira selamualejkum

 75. sebi says:

  selam alejkum,allahu te shperbleft per keto ilahi shume te mira

 76. kushtrim says:

  selam alejkum ju pershendes te gjith muslimanve ku do qe jeni . ndersa adem ramadani ka qelluar per ket web shum te bukur ku te gjith muslimaneve do tju pelqej shum kjo web zoti te shperbleft me xhenet gjithashtu te gjith muslimaneve zoti i shperbleft me xhenet

 77. sadete says:

  selam alejkum ju pershendes qdo musliman ku do qe gjenden nenqanesisht adem ramadani se esht shum njeri i mir edhe me pelqen web i tij shum

 78. herolinda says:

  e selamu alejkum ve rahmetullahu ve berekatuhu pershendetje motra dhe vellezer musliman gjithashtu edhe ty adem ramadani zoti te shperbleft me xhehnet je me i mrekullushmi veq vazhdo me keto ilahi qe po na i freskon zemrat te cilat nganjeher deshirojn ksi lloj ilahije qe i kendon ti dhe harrova te them qe mos i lexo ata te cilt thojn qe keto ilahija nuk jan te mira e qe thojn jan kenge folklorike te dua shum adem ramadani vec vazhdo ti me kete rrug qe e ke nis vec kendo ”ilahi”

 79. sumeja says:

  po ti veq vazhdo se je musliman i mir

 80. herolinda says:

  e selamu alejkum te gjith besimtarve zoti te shperbleft me xhenet vec vazhdo ti me keto ilahi je i mrekullushem…

 81. dili dili says:

  eselamu alejkum vlezer emotra musliman ALLAHU e shperbleft Adem Ramadanin se po na knaqq shpyrtat me keto ilahi ALLAHU na udhezoft ne rruge te drejt edhe inshalla na bene prej atyre qe te shpetojm preej zjarrit te xhehenemit eselamu alejkum

 82. duli says:

  selam-alejkum ju pershendes t’gjithve muslimanve ademi osht kangetari me i preferur i im kam deshir me ja mar stilin

 83. mirsad says:

  s alejkum je i shperblyer pi allahut xhele shanuhu ju prsh me s alejkum

 84. durak says:

  eselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu. then te drejten vllazen ilahit jane te mira per shpirtin por inshalla edhe keta vllazen qe po i kendojn po i bejn hakikat e jo per perfitime se perndryshe ato ju bejn dem atyne qe i kendojn

 85. urim says:

  selam alejkum ju pershendes te gjithve ne emer te allahut allahu ju ndihmoft dhe ju shperbleft me te mira ne rrug te drejt.

 86. suada says:

  adem jeni shum i mir veq vazhdo

 87. shqipdoni says:

  allahu-ekber vella i nderuar ilahi shum te mira kjo ka lidhje me shum qka si per bashkatdhetaret qe jetojn jasht atdheut tyre po ashtu edhe per muslimanet tan shum te mire ndegjoni se per neve jan o vllezer

 88. herolinda says:

  e selamu alejkum vellezer dhe motra jeni te mrekulluar vazhdoni keshtu zoti ju shperbleft me gjith te mirat ne jet

 89. ummr rumejsa says:

  esselamu alejkum komplimente vetem vazhdoni keshtu

 90. meli says:

  hallall o adem ramadani per keto ilahi shum te bukura allahu te shperbleft me me te mirat

 91. Muslims says:

  Allahu e shperbleft per mundin, veq bre shume te perngjashme me keng edhe te gjitha milodiat e njejta ka dal pre forme Ademi !!!

 92. pershendetje me selam alejkum kur po i ndegjoj keto ilahi po me ftohet kjo jet inshalla zoti naj fal keto mekatet e ksaj bote te rejshme dhe i udhzon rinin e sodit ne rugen e drejt

 93. amiri says:

  allahu te shperbleft ty o vella mysliman paq fat ne jet selam-alejkum

 94. paq fat ne jet allahu te shperbleft shpresoj qe sado pak ike ndihmuar shum persona

 95. luli says:

  tung muje nuk ma mer mendja se qutu ilahija qe ika qit adem ramadani nuk jan ilahija po jan kenge .

 96. marigona says:

  allahu ju shperbleft me punen qe ekeni ba se jeni ma te mirt aedhe kisha pas qef me dit vep faqene kanges muhamedi ne meke lindi

 97. Daci says:

  Eselam mu alejke ve rahmetullahu ue berekatuhu ALLAHU.XH.SH e shperblef Adem Ramadanin neve dhe gjith myslimaneve kudo qe jane
  feja jon do te triumfoj inshalla
  ALEJKUM SELAM VE RAHMETULLAHU UE BEREKATUHU

 98. Selamu alejkum. O All-llahu e shperbleft Adem Ramadanin me vendin ma te bukur ne xhenet qe shum njerez i ka kthy ka feja Islame me ilahit e tij te bukura. Te deshiroj sukses ne te ardhmen me ndonje ilahi tjeter. Mos u ndal veq vazhdo se je ma i bukuri sipas meje. SELAMU ALEJKUM.

 99. ymerkurti says:

  eselam alejkum vertet ket za qe e ke e ke prej te mires se Allahut ALLAHU te shprbleft me te mirat e ksaj bote edhe un them se esht e vertet se kto ilahit e tua i perngjajn muzikes edhe ska dyshim e selam alejkum

 100. Rinor says:

  Selam Alejkum vllezer dhe motra te nderuara . Per Adem Ramadanin Ska Comment. Veq ka met me thon ALL-LLAHU e shperbleft edhe neve poashtu
  AMIN AMIN AMIN AMIN

 101. medresanti says:

  eselamu alejkumu we rahmetullahi we me berekatuhu urime te gjith muslimaneve muajin e madherishem ta ramazanit muaj ku shtohen begatit ndalohen disa vepra muaj ku ALL-LLAHU xh.sh ia fal mekatet me se shumti muslimaneve te cilet agjerojn kryejn namazin me sinqeritet gjithashtu e pergezoj ADEM RAMADANIN ALL-LLAHU e shperbleft se shum muslimanve i`a ka perforcu IMANIN eselamu alejkum

 102. gani neziri says:

  sealm alkym te gjithve musilmanve ja uruoj rammasani ishalla zoti ja u hal dyret e xhenetit sealm alekym

 103. bleona says:

  allahu xh.sh te shperbleft me dhuratat e tij me te mira sepse na knaqe me kto ilahi saher i ngoj kaj.

 104. muslimane says:

  eselam alejkum

  këto ilahi jan shum te mira
  selam alejkum

 105. muslimane says:

  ALLAHU xh.sh me dhuratat e tij te shperbleft sepse na kanqe shum me kto ilahi kur ti ngoj perher kaj

 106. cani says:

  selam alejkum urime muaji i shenjte i razanit allahu te shperbleft amin

 107. cani says:

  selam alejkum urime muaji i shenjet i ramazanit ALLAHU te shperbleft adem AMIN AMIN AMIN

 108. kemal says:

  selam aleikem vllezer adem ben ilahij shum te mira amo pe tepron qi pi rren njerzit

 109. edonit says:

  selam alejkum we rametullah we berekatuhu si jeni vlleze e motra ishlla adem ramadani e shprbleft zoti me gjetet por edhe te tjert që falen edhe që bon vepra te mir dhe agjerimi

 110. daut says:

  pershendetje me selam alejkum kur po i ndegjoj keto ilahi po me ftohet kjo jet inshalla zoti naj fal keto mekatet e ksaj bote te rejshme dhe i udhzon rinin e sodit ne rugen e drejt
  dhe ju e shfrytzoje rastin te rive te kosovesa mos bin viktima te peshkaqenave se kosove ja bo shum peshkaqena dhe mso i beson gjithe kujte sepse mundesh em pasu ti po shkruaj prej provojesa

 111. MENSURI says:

  POR ILAHI HALLAL T KOFT ADEM RAMADANISE SKA KUSH TA KALON VEQ VAZHDO ME BOTU HALE KSUH FOL KEQ PER TY HIN N GHYNAH SELAM ALEJKYM

 112. zani says:

  Selam Alejkum te gjitheve…Ilahi me te vertete te mira dhe me kuptim shume mire te qartesuar…Suksese Adem Ramadanit…Ve

 113. MENSURI says:

  sukses adem ramadani n jet

 114. omer says:

  hallall u koft shum mir i pskeni ber ilahijet allahu ju ndimoft

 115. Merita says:

  Teri von nuk jam kan shum ne fe por.. tu u rrit kam hy zhdo dit me se shumti… dhe kur adem ramadani e qiti cd-en e par.. me lot jam pendu.. jam ka vazhdoj ne rrugen e zoti… te fala juve musliman

 116. semir says:

  selamun alejkum te gjithve vllezer musliman.mendimi im per adem ramadanin esht se ka fillu shum mir masmirti kshu se sa me keng qe e prishi jeten e shum trive e trejave ZOTI e shperbleft me xhenet e ka zerin e mrekullueshem na knac shpirtrat ton vecanerisht me ilahin duhaja e nanes vazhdo keshtu vella adem ishalla edhe kengtaret qer po e vrasin mendjen dhe e ngjekin ket rug te qart dhe te paster te Allahut xh.sh

 117. medina says:

  me te vertete i keni ilahit shume te mira o vellai yne i dashur vetem vazhdoni keshtu…….Zoti ju shperbleft ne xhenet

 118. mustafa says:

  ju per shendes me eselamu alej kum adem ramadani naj knaqe shpyrtin me keto ilahi zoti te shper bleft me xhenet

 119. meka_medinaa says:

  selam alykum o vellau im allahu te shperbleft me xhennetin Firdeus se vallahi iki keto ilahi shum te mira qe naki knaq zemrat edhe eki zanin shum te mir veq vazhdo keshtu allahu te ndihmoft selam alykumu

 120. Ömer Güven says:

  ii ii güseL byLe dvm

 121. emine beqiri says:

  es-selam alejkum me pelqen ni ilahi te adem ramadanit

 122. eburejan says:

  selamu aleikum

 123. besnik says:

  selam alejkum pershenetje vllezer musliman ALLAHU ju ruajt

 124. amar kuqi says:

  selam alejkum te gjith muslimanve dhe kjo vlen edhe per adem ramadanin me kto ilahi se shum muslimanve ja ke perforcu imamin veq ju uroj diten e shenjt te ramazanit ishalla zoti i’u shperblen me xhehnet eselam alejkum

 125. ju uroj te gjith muslimanve fat dhe lumtursi ishalla zoti ju shperblen me dhuratat e tij me te mira dhe me xhehnet eselam a lejkum

 126. faruki says:

  Esselamu Alejkumm All-llahu te shperbleft adem shum te mira ilahitt

 127. hesat says:

  we eselamu alejkum zoti i shperbleft gjith kta qe na gezojn me keto ilahi sidomos adem ramdani shum shum ilahi te mira eselamu alejkum ju perrshendes

 128. niki says:

  selamun alejkum o vlezer musliman allahu ju shperbleft ju lutem qe te eceni nerrugen e zotit atij kofshim fal runu prej punve te keqija se allahu ju shperblen me te mira

 129. muharrem qava says:

  selam ua lejkum ue bereketehu muharrem qava nga gjermanija te gjith besimtart in shalla i shperblen me xhehenett jam 34 vjeqar dhe kam shum rrespekt per allahun xh. hu
  dhe kur elexoj kuranin kerim jam shum ilumtur duhet ti rrespekzojm te gjith pejgambert te allahut te gjith librat eallahut xh.hu melekt e allahut duhet ta kemi frigen allahut vlla i dashur duhet te bim ne sexhde per hir te allahut ibadet allahut allah xh.hu ska nevoj per ibadetin enjeriut se aj vet asht ilart dhe i madheruar allahu ekber selamualejkum ue bereketehu .

 130. xhelali says:

  Selam alejkum

  këto ilahi jan shum te mira
  selam alejkum
  Zoti ju shperbleft ne xhenet.

 131. kassam4 says:

  selamun alejkum na knaqet me kto ilahi veqe prpara

 132. muharrem qava says:

  selam ua lejkumquhem muharrem qava dhe jetoj ne gjermani qe 14 vitet gjith besimtart in shalla allahu xh i shperblen me xhehenet amin jam 34 vjeqar dhe kam shum rrespekt per allahun xh.hu dhe kur elexoj kuranin kerim jam shm i lumtur duhet ti rrespektijm te gjith pejgambert e allahut xh.hu dhe melaiket e allahut xh. hu dhe te gjith librat epejgamberve a.s duhet tja kemi frigen e allahut xh.hu vlla idashur duhet ibadet ti bojm allahut xh.hu kurse allahu xh.hu ska nevoj per ibadet te njeriut
  por njeriu ka nevoj per mshiren e allahut xh.hu duhet te bim ne sexhde per hir te allahut xh.hu allahu xh. hu asht nji dhe se muhamedi a.s asht rob dhe i derguari i tij allahut xh. hu i takon faleimi amin . selam ua lejkum

 133. arbnor says:

  selam alejkum ju pershendet te gjith muslimanet ku do qe jan ne bot ngani ilahija se shum mir asht me ng ju pershendet arbnori

 134. rejane says:

  selam aleykem zoti te shperbleft se na knaqe me kto ilahi e ishalla takohemi ne xhenet.

 135. me pelqin ilahia selman kadri es-selam alejkum

 136. selam alejkum allahu ju shperbleft me xhenetin firdaus ne tunelin e par u dek nje qik ne 6klas 12 vjeq osht muslimane allahu e qoft ne xhenet inshalla selam alejkum

 137. ameri says:

  selamun alejkum o vella adem ramadani ALLAU TE SHPERBLEFT ME TE MIRA NA KETE DYNJA DHE NE AHIRET ME XHENET INSHALLA SE SHUM TE DUA O VELLA SELAMUN ALEJKUM

 138. maliq kumanova says:

  selam alejkum pershendetje per te gjith vizituesit e kesaj faqe eshte nder dhe shum respekt per cdo musliman te vizitoj ket faqe dhe te ndegjoj ilahi dhe kuran.

 139. berat says:

  oo Adem ramadi le tallavan po krisja me ilahi se spo te shkon hiq ma mir
  Ti Un mbaz te ilahive bazona po je Ma i miri se pi tallvaj ska kurgjo

  A Je duke ber ndojne ilahi te mira se shum mir kendon ti ilahi a dot bojsh nej surprizz per Muslimant e kosoves Zoti ju shperblef me te gjitha te mira….

 140. xhezair says:

  allahi te shperbleft me xhehnet adem ramadani qe i ke nxjer kto ilahij kaq te kuptueshma sidomos per gjemt dhe vajzat me te reja se nuk e besojn hiq allahun xh.l.sh por sidoqoft shum flm vellai i dashu musliman vazhdo edhe me tutje me ilahij kaq te bukra dhe kaq te kuptueshme

 141. selami says:

  ju pershendes me selam alejkum adem ramadani me kto ilahi bash ma ke shti n zemer islamin Zoti të shperbleft

 142. mitat.kuksi says:

  zoti ta shper blefte me matemiren eksaj dujaje e cila ashte lumturia.dhe me ate te asaj donjaje ecila eshte xheneti. kur po te ndogjoj po me vjen per te çare.shum forte po kendon kto ilahi.

 143. Samira says:

  ADEM RAMADANIN ALL-LLAHU E SHPERBLEFT PER KETO ILAHI AQ TE BUKURA QE PO NA I SJELL . MUA VERTET ME PELQEN SHUM SESI KENDON DHE I THEM TE LUMT SE JE KENGTAR I VERTET…KALONI MIR

 144. zana says:

  KA BERE SHUM ILAHI TE BUKURA BASH PER KTO NUSET E REJA QE SPREKIN PUNEN ,ME DORE DUKE SHIKU TELEVIZOR KJO ESHTE NJE ILAHI
  SHUM E MIRE VAZHDO KESHTU ADEM RAMADANI OJU NUSET E REJA LEXONI KETE QE JU KAM SHKRUAJTUR AJU NUSE JENI SHUM TE PISTA
  JENI TE LAZDRUARA VAZHDO KESHTU ADEM RAMADANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIADEMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMRAMADANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 145. musafet says:

  me pelqen shum tung ilahi e bukur

 146. te lumt goja ADEM RAMANI,metvertet e meriton xhenetin pe inshalla edhe rinit tjer inshalla po veprojn si kur ty,me kaq po e porfundoj prshendetjen mos fol mashum inshalla zotiiii te bekoft met mira e nshalla zoti te ndihmoft ne tan anet selamu alejkum ve rahmetlla,,,,.nga beri shaqiri

 147. mimii_b says:

  we selamun alejkum te gjith msulimanve ku do qe jan i pershendes shum ALL-LLAHU I MADHERUSHEM na udheZoft edhe me teper dhe na shtoft imanin ne zemrat tona .pa dyshim se te gjItha falenderimet dhe respektet i takojn Atij paqa meshira e tij selami dhe selavatet qofshin mbi te Derguarin e Tij Muhammedin s.a.v.s selam alejkum

 148. ali sadiku says:

  we selam alejkum te gjithve Allahu ju shperbleft per keto ilahi qe na kenqet Zoti ju knaqt me tmira selam alejkum

 149. cimi says:

  selam alejkum Allahu ju shperbleft

 150. ilirjana says:

  ju pershendes me selam alejkum dhe shum ilahi te bukur shum mir knon um pelqen adem ramadan zoti te shper bleft ne xhenet

 151. Lirianna says:

  Selamu Alejkum
  Zoti tshperbleft Per Kto Ilahi Tmira Secila Ilahi Ma Emir Se Tjetra All-llahu Tshperbleft Per Qdo Sen

 152. hizdri imeri says:

  valla mir knon ilahi adem ramadani zoti e shperbleft

 153. fatma says:

  SELAM ALEJKUM SHUM MIR I KENI BOR ILAHIJAT MASHALLA:d

 154. nora says:

  SELAM ALEJKUM ZOTI JU SHPERBLEFT ME XHENET

 155. selam alejkum sijeni ajeni mire allahu ju ndihmoft selam alejkum

 156. bleoni says:

  selam alejkum i keni shum ilahit e mira te shperbleft zoti me xhenet

 157. berati says:

  jeni ma tmirt i keni ilahit mat mir ju pershendet berati nga prishtina i kam 10 vjeq

 158. bleoni says:

  selam alejkum i kini ilahit shumë të mira zoti ju shpërbleft me gjenet

 159. blerim says:

  Ju pershendes me Esalamu Alejkum Adem Ramadani na kenaq me keto ilahije shumm te bukura ishalla zoti ne xhente

 160. muslimani says:

  eselamu alejkum vllezer e motra allahu ju ruajt nga te keqiat dhe ua dhashte te mirat vella adem allahu te ruajt vetem vazhdo ke shum ilahi te mira allahu te dhashte te mira ne ket bot dhe ne ahiret allahu na udhezof ne rugen e vertet dhe te hajrit dhe na baft prej banorve te xhennetit we selamu alejkum we rahmetullahi we berekiatuhu we magfiretuhu

 161. Ridvan says:

  Selam Alejkum , hallall ju qoft wllezer dhe motra.
  Ju pershendes me pershendetjen silame , Selamu Alejkum ve Rahkmetullah, Zoti ju bekoft juve dhe te gjithe personat me perkatesi fetare Islame .
  Me respekt.
  Ridvan

 162. Mevlan Zendeli says:

  esselamu alejkum ju lutem ilahit e reja me fut ne web Adem Ramadani 2009

 163. arlinda says:

  Selam alejkum vellezer e motra,per Adem Ramadanin s’di se cka te them.Adem Ramadaninzoti e shperbleft ne xhennet.

 164. bahi says:

  selam alejkym shum te mira kto ilahi veq nese mun edh te2009ika shum te mira mej shti ktu selam alejkym mir metshi

 165. fitimi says:

  selamalejkum a mun dikush me me kallxu qysh mi rujt keto ilahi ne folder tamin All-llahu ju shperbleft

 166. ibrahim says:

  hallall qe qoft o robi i hallahut se meketo ilahi nejzbute zemrat e ponafreskon meketo ilahi e hallahi tefreskoft ne diten e gjykimit kukena nevoj mashum

 167. saime says:

  shum shum ilahi e mir ZOTI e shperbleft Adem ramadanin AMIN

 168. LIRIM_BA says:

  Ve selamun alejkum te gjith msulimanve ku do qe jan i pershendes shum dhe ua uroj muain e bekuar te RAMAZANIT ALL-LLAHU I MADHERUSHEM na udheZoft edhe me teper dhe na shtoft imanin ne zemrat tona .pa dyshim se te gjItha falenderimet dhe respektet i takojn Atij paqa meshira e tij selami dhe selavatet qofshin mbi te Derguarin e Tij Muhammedin s.a.v.s selam alejkum

 169. jeta says:

  shhum ilahit e bukura veq Allahu te shperbleft ju peshendes me selam

 170. nita says:

  selam alejkum i pershendes te gjith muslimanet dhe jau uroji muajin e madherishem te ramazanit zoti na shperbleft te gjithve

 171. nita says:

  selam alejkum zoti te shperbleft per keto ilahi kaq te bukra uroj qe edhe me tej te ex puna mbar si deri me tani edhe kenget i ke pas shum te bukra po shyqyr zotit qe po kendon ilahi se shum te mira .

 172. albani(Ebu Bekr) says:

  Selam Aleykum vellezer dhe motra musliman.me vjen shume mire qe keni bo nje side me kesi ilahi te bukura.tash kemi ku ta kenaqim shpirtin tone me ilahi.Allahu ju shperbleft.

 173. Bajrami says:

  selam alejkum zoti te shperbleft per keto ilahi kaq te bukra uroj qe edhe me tej te ex puna mbar si deri me tani edhe kenget i ke pas shum te bukra po shyqyr zotit qe po kendon ilahi se shum te mira .

 174. limi says:

  selamu alejkum walla adem ramdani shume i mir

 175. ilahi says:

  very nice great post

 176. adelinaa says:

  selam alejkum ju pershendes te gjithve dhe jau uroij muajine madherishem te ramazanit .kam deshir qe edhe te flas me ju musliman te dashur .kam deshir qe flas me ju permes netit

 177. aziz says:

  allahu e shperbleft

 178. toni says:

  allahu ju shperbleft me gjenet

 179. shpresa says:

  ishalla allahu juve ju shpreblan me te mira sepse i kendoni ilahit me te mirat qe egzistoj ju adhurojk shum jeni shum kongetar te mir

 180. lora says:

  selam alejukm adem ramadani te flm shum qe po kenon keto kenge na qetson zemerat edhe shpirtin zoti te shpbleft me te miraaaaaaa

 181. enes ademi says:

  selamu alejkum skam qa foli per ty se ti je ma i mir tung nga enesi {H}

 182. egzonaa says:

  selam alejkum ju pershendes te gjithve ZOTI JU SHPERBLEFT na knaqt me ilahi shum te mira veq vazhdoni se ska ma te mira se ilahit pershendes te gjith myslimanet dhe qdo te mir ne jetn e tyne

 183. bekim says:

  Allahu ju shperbleft shum mir veq qitni ilahi ma shum

 184. melek says:

  Eselamu Alejkum o vella musliman zoti ju shperbleft me keto ilahi te lumt ,o vella i dashur musliman veq vazhdoni me kete tempo ishalla edhe te tjeret veprojn keshtu si ju.

 185. festim says:

  eselamu alejkum allahu ju shperbleft me gjenet qe po ia knaq shpirtin me keto ilahi robit te all-llahut veq vazhdoni se perkrarjen e keni nga une eselamu alejkum

 186. VETON BERISHA says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFT ME GJENET

 187. shkodrani says:

  selam alejkum shum e mir ilahija allahu te shperpleft

 188. bunjamin says:

  eselamu alejkum inshalla allahi ju shperbleft me te mira qe po e bani kete eselamu alejkum

 189. allahu jau mundsoft xhenetin

 190. Furkan says:

  Te lumte Adem Ramadani Ti je ma i mir vazhdo vete kshtu

 191. tini says:

  veq vazhdonii se te gjith jeni te mir allahu ju ndimoft ju qelt rrugen per gjenet

 192. mirsadi says:

  selam allejkum shum ilahi te mira alla-hu ju shperbleft me gjenet

 193. Arta says:

  urime kurban bajramin me shume ilahije te mire vazhdoni edhe me shume shume ke kane kenaqur

 194. edita says:

  me pelqejn shum ilahit e sidomos te adem ramadanit e te sami jusuft

 195. Furkan says:

  te lumt adem ramadani i ke ilahijat shum te mira vellezer dhe motra zoti ju ruajt prej te keqijave gjithashtu edhe ty adem ramadani dhe babin tim qe eshte ne spital ve alejkum selam all-ahu ju shperblef xhenetin ju dua shum

 196. linnda says:

  selam alekym zoti ju shprobleft ne diten me te veshtir me kto ilahi shum te mira

 197. narja says:

  selam alejku allahu te jep me te miren shperblef ne gjenet

 198. besa says:

  selam alejkum Allahu te shperbleft me te gjitha te mirat ne jet ke ber ilahi shumm te miraaaaaa

 199. xhevati says:

  eselamu alejkum

 200. jehona says:

  selam alejkum allahu te shperbleft me te gjith te mira shum ilahi te miraaaaaaaaa ju pershendes shumm

 201. Selam Alejkum motra dhe vllazni,ju pershendes qe te gjithve,por me se shumti deshta te pershendes Vllaun Adem Ramadani,Inshalla ZOTI e shperblen me te gjitha te mirat ne kete bot,,… ju pershendes gjithve.
  Zoti na Bekoft

 202. karrabati says:

  selam alejkum o adem ramadani veq ishala zoti ta pagoft per keto ilahi qe na e freskove shpyrtin veq ju pershendet regja nga karaqeva e dardanes

 203. nezha says:

  te lumt goja per keto ilahi te bukura zoti te shperbleft me gjenet.

 204. Adem Ramadani bravo te koft zoti te dergoft ne rrug te drejt zoti ti paguft denimet bravo adem te pershendetmi gjith bujanoci

 205. muhadin says:

  adem mos lejo kengetaret me ti vjedhe ilahit me iba kange zoti trujte se je ma imiri eselamu alejkum

 206. ALBERT KOZHANI says:

  all-llahu ju shperbleft per ket mund

 207. fisnik says:

  Adem Ramadani maj i miri per ilahi

 208. rinor says:

  selem alejkum adem ramadani per mu osht ma i miri per ilahi veq vagjdo

 209. lirije says:

  ALLAHU te shperbleft me te gjithat te mirat ne ket jet

 210. amire says:

  selam alejkum o adem ramadani zoti te begoft em keto ilahit e tuaa muslimanet i gezonn te pershendes nga amire abdylii

 211. Besijan says:

  selam alejkum i pershendes te gjith muslimant dhe e kam nje porosi per te gjith qe te mos e len vendlindjen asnjeher.nuk dua ne asnje shtet te jetoj perveq vendlindjes.shpirtin e kam ne vendlin^dje ndersa trupin ne gurbet . faleminderit shum per ilahijen .Te gjita fjalet e tua jan te sakta.

 212. amet says:

  selam alekum i pershdes gjie muslimante ku gjinnden qten a rujne zoti prej te kqijave.

 213. lule says:

  shum zonin e mir ta ka fal All-llahu shum mir po i kendon ilahit zoti te shptbleft me xhenet

 214. Gostivari says:

  Selamu Alejkum, Se pari e pershendes Vllain tone Adem Ramdanin per ilahijet e bukra dhe Allahu i shperbleft vllezerit qe kontribojn per kete web faqe

 215. sevdija says:

  te pershendes nga zemra dhe te shperbleft zoti me kto lahi aq te bukra si po i kendon

 216. erijoni says:

  All-LLahu ju shpërbleft o vllezër muslimanë per gjithë kete mundë qe poebani . All-llahu s v t , në kuranin famë lartë thotë,… O ju që besuat, kthehuni te All-llahu duke u penduar me besnikëri the fisnikeri të plotë .(tahrim.8)

 217. nazmiu says:

  thuaj,O ithtarët e librit,ejani të biem në një fjalë të përbashkët mes nesh dhe jush:se do të adhurojmë vetëm Allahun, se nuk do t,i shoqërojmë atij asgjë (në adhurim)dhe se nuk dotambajmë për zot njëri-tjetrin ,në vend te Allahut!”Nëse ata nukë pranojnë, atëherë thuaju:”Dëshmoni se ne i jemi nënshtruar Allahut!”(Ali Imran,64).

 218. muslimi says:

  “Ne të kemi zbritur ty (o Muhamed)Librin më te vërtetë, si përmbushës të shkrimeve të mëparshme dhe mbrojtës të tyre,Prandaj gjykoji ata sipas asaj që të ka zbritur Allahu dhe mos ndiq dëshirat e tyre,duke u shmangur kështu nga e vërteta që të është shpallur.Ne për secilin nga ju kemi sjellë një ligj dhe një rrugë të qartë.Sikur të donte Allahu,do t,ju kishte bër një popullë të vetëm,por ai kërkonë qe tju provojë në atë që ju ka dhënë,andajë bëni gara për punë të mira!Të gjithë do të ktheheni te Allahu e Ai do tju lajmrojë për qështjet ,rreth të cilave kishit kundërshti.”(El-Maideh,48).2

 219. merdi says:

  adem ramdani kendon shum mir edhe zoti te bekoft me te mir ne bot

 220. arben says:

  zoti te shprbleft adem

 221. brravo adem tlumt goje

 222. Hilal says:

  Zoti ju shperbleft per kto ilahi kaq te mira… Selam alejkum ju prsh te gjithve

 223. Moza says:

  ESELAMUN ALEJKUM.jam nga shqipria e martuar ne maqedoni me mungn shum familja ilahijet tua jan te vetemet qe ma shuajn mallin je familje per mua vella ADEM.

 224. esat says:

  o vlla te ni moft zoti ty site ki qef ti ishahalla te ni mon zoti se naki flladit zemrat tona me kto ilaji ishalla te shber bleft hallau ty

 225. Sabir Tota says:

  All-LLahu ju shpërbleft o vllezër muslimanë per gjithë kete mundë qe po e beni . All-llahu s v t , në kuranin famë lartë thotë,… O ju që besuat, kthehuni te All-llahu duke u penduar me besnikëri the fisnikeri të plotë . selam alejkum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *