Ilahi edhe Kaside

Ilahi edhe Kaside

 1. Ezani
 2. Pse Allahun harove
 3. Urime Hixhabin
 4. Castet e Bajramit
 5. Salatullah
 6. Ja Allah
 7. Femije te Jetima
 8. Dheu i Zi
 9. Subhanel Ebedijj
 10. T`vetmen nate
 11. Jemi ne Musliman
 12. Me Muhammedin (S.A.V)


Sharko/Download : ilahiedhekaside.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio. Bookmark the permalink.

22 Responses to Ilahi edhe Kaside

 1. valon says:

  selam alekym vellezer musliman allahu ju shberbleft

 2. edini says:

  selam alekym shum mir kur degjon keto keng behesh tjeter shum te mira allahu jua shpebleft

 3. esselamu alejkum. kini frik allahun si i vendosni keto ilahi me muzik a nuk e dini qe muzika eshte haram.

 4. shkurta says:

  esselamu alejkum.ju pershendes shum dhe ju falenderoj per keto informacione se me te vertet na jan te domosdoshme,sidomos tash kur shum te rinj kan devijuar nga rruga e all-llahut subhane ve teala,vetem se do te doja qe ilahit me muzik te kufizohen ne menyr qe ta kuptojm me teper tematiken e tyre,esselamu alejkum

 5. LAVDERIM says:

  eselamu ualejkum verahmetullahi ta’ala ve beraketu!!!
  allahu ju shperblefte per kto ilahije te bukura qe na perkujtojn krijusin ton,meshiruesein,meshireberesin;ALLAHUN GJELE GJELALEHU!!
  insheallah allahu ju ndihmon me ket faqe dhe insheallah edhe ndegjuesit ua forcon zemrat me iman!! dhe insheallah ju shperblen allahu me xhennetin ma te ndalt jo vetem juve por te gjith ata qe e ndjekin rrugen ehli sunnet uvel gjemeat!! eselamu ualejkum verahmetullahi ta’ala ve beraketu!! (Lavderimi *16*)

 6. nevrija says:

  mua me pelqejn shum ilahit dhe ju kisha yhan se jon shum te mira edhe veq vashdoni keshtu se jeni te mrekullueshem.

 7. eselamu ueljkum ju pershendesim dhe ju faliminderojm per keto ilahi kaq te mira mirpo faliminderimi i qoft ZOTIT i qofshim fal , por vazhdoni keshtu se po i kenaqni zemrat e qdo muslimani…

 8. tung hey un jam nje musliman nga bresalci dhe ju kisha deshiruar te gjitha te mirat ne ket muaj te ramazanit

 9. azem says:

  Mashallah Zoti te shperbleft me xhehnet o hoxha gani shum ilahi e bukur Allahu ju ndihmoft

 10. amr says:

  o vellezer muslimane kini frik allahun qysh ju guxon zemra te kendoni ilahi me muzike a nuk e dini qe do te dilni njehere para allahut esselamu alejkum

 11. ediini says:

  selam alekym vllezer musliman paqja dhe meshira qoft mbi ju allu ju ndihmoft

 12. saranda says:

  Subhane Allah tekstet shum te mira pa dyshim ama vellezer dhe motra ilahija me muzik ehste mekrru apo te them bile haram se ti po lun me fjal te Allahut po ja perngjan muzikes se qafirav subhane Allah inshallah do te jeni prej ayre qe sdegjoni ilahija me istrumente Vaallahin mekat i amdhe shum subhane Allah mirpo prap po them Allahu A’lem Aje e din am se miri ama keq shum keq …
  SARANDA NGA MITROVICA PERSHENDES TE GJITH MOTRAT DHE VLLAZNIT NE ISLAM ALLAHU JA MBUSHTE ZEMRAT ME IMAN E MOS LAFSHTE ASPAK MANGESI NE TA ….

 13. avni says:

  ju lumt jeni ma te miret ju duam shum
  ashtu vazhdoni mos rini te percare

 14. N.Kurtishi says:

  Selamu Alejkum ju pergezoje per keto ilahit vetem vazhdoni keshtu , kam dhe nje lutje per keta vellezer e motra qe po gjykojne se Muzika esht Haram, mundeni te thuani Haram vetem nese keni fakte mos folni fjale boshe. gjitha te mirat ju deshiroje Haramin dhe Hallallin All-llahu e ka permend ne Kur’an keshtu qe sa kam Lexuar Kur’anin akoma nuk kam hasur ne kte ceshtje per Muziken keshtu qe mos e leshoni fjalen pa kujtuar dhe pa fakte selamu alejkum

 15. Fikret! says:

  Es selam aleikum Allahu ju shperblevt me xhenet…veq qishtut vazdoni….
  e per keta vellazen dhe motra qi po folin boshe….mos kini gajle….se hela kur kun nuk po shkrun qi asht muzika haram,nuk ka fakte qi thet vellau N.Kurtishi……SELAM ALEIKUM

 16. Qani says:

  Te nderuar vellezer . Selam Alejkum , jam nje vella mysliman qe drejtoj nje program fetar ne nje nga radiot shqiptare do te kisha deshire qe te me ndihmonit duke me ndihmuar qe te me dergoni ilahite me te reja dhe me te bukura ne emailin tim qe tua servir degjuesve te ketij programi. Zoti ju shperblefte. emaili im : qanisulku@yahoo.com

 17. leonora says:

  shummm faliminderitt zott ijem ma imiri

 18. birnesa says:

  eselamu alejkum ju falenderojm per ket faqe te internet qe e keni paraqitur,per ne musliman qe i besojm veq muhamedit alej selam ishanla te gjith ju o njerz temallerishem ta fitoni dinjitetin e muhamedit alej selam zoti ju shperblef me te gjith te mirat ju o musliman selam alejkum ju pershendes te gjith ju o besimtar musliman te cilat i besoni allahut gjeleshanuhut allahu ju shperbleft me te gjith te mirat ne jete te gjitheve selam alejkum

 19. mimoza says:

  tungi o vllezer muslimon veq vazh doni ekendoni per allahun se ai do tna shpreblen

 20. donjeta says:

  (`*•.¸(`*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´ )
  ♥«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»♥
  (¸.•*´(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.¸ )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 21. Armend Gashi+T. says:

  Mirmbrema o vllezer dhe motra mysliman selam alejkym te gjitheve o vllezer e motra jemi te gjith shqipetare.por jemi mysliman qdo second qoni ment te zoti ati kofshimm fal mendoni mir dhe mir gjene dhe e fetoni gjenetin kurse keq bersitt nuk kan vend kerkund as ne gjehenem bile ju fliminderit per mirekuptim …te gjith jemi te zotit dhe te ai kemi dorzuu ….

 22. Gazmend says:

  ess selamu alejkum admin dhe ju vllezer dhe motra ne Islam, folderi qe po e shkarkoj esht bosh ju lutem kontrollojeni per ndryshe ilahit tjera jan shum t mira Allahu ju shperbleft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *