Grupi Nur 2

Grupi Nur 2

 1. Mungesa yte
 2. Une kam shprese
 3. Ne varr do te hym
 4. Drejt Allahut
 5. Hulefair-rashidin
 6. El Xhihad
 7. Do ta mbrojme kete fe
 8. Erdhi shpetimtari
 9. Mirë se erdhe muaj Ramazan
 10. Na fal o Zot
 11. Qaben ne ta vizitojme
 12. Kujto


Sharko/Download : grupinur2.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Grupi Nur. Bookmark the permalink.

41 Responses to Grupi Nur 2

 1. arsim says:

  keni nje ilahi te bur shum aalhu ju shperblefte me te mira

 2. ismail says:

  keta ilahie jane me te mrekullueshme

 3. Qaniu says:

  pershendetje faleminderit per gjithe keto ilahi kaq te bukura , ju lutem nese keni mundesi qe te me dergoni ne adressen time te emailit ilahi per ramazanin se kam nje emisjon ne radio dhe me duhen ju falenderoj

 4. valoni says:

  Jam Valon Miftari nga prishtina
  O vllezer musliman allahu ju shperbleft per kete web kush e ka bere se webin kush e ka bere ka qen shume njeri i mire dhe ka dasht qe vllezerit musliman qe te jene te gjith se bashku

  allahu ju shperbleft vllezer

 5. falemenderimi i takon vetum all llahut all llahu ju shperbleft per kto ilahi shum te embla all llahu ekber

 6. falemenderimi i takon vetum all llahut all llahu ju shperbleft per kto ilahi shum te embla all llahu ekber inshalla allllahu na bashkon te xhithve muslimanve ku do qe jemi se veq te all llahu kemi me u bashkue

 7. albulena says:

  keni ilahij shum te mira ?

 8. elham says:

  uauuuuuuuuuuuuu shuuuuuuuuuuuuuuum shuuuuuuuuuuuum ilahi te mira ej bravo bravo zoti ju ndihmoft

 9. elham says:

  hey bravo bravo shuuuuuuuuuum shuuuuuuuuuum ilahi te mira zoti ju shperbleft.te gjith kemi me shkue te allahu ishalla allahu na bashkon te gjith muslimanet allahu akber.

 10. Zarkawi-ger says:

  selamu aljekum
  ilahija ne warr do te hyjm me pelqen teper
  ju pershendet muhamedi nga gjermania
  muhammed_ger@hotmail.de

 11. saranda says:

  elhamdulilah shum ilahija te mira shum skisha me vequ astenjo nga ajo ma e keqja te gjitha te mira elhamdulialh Allahu ju shperblefte inshlalah..

  nga Miitrovica Saranda

 12. JAM RESULI NGA SPANJA says:

  selamu alejkum ju peshendes me te vertet ilahijet i keni shum te mira Allahu ju shperbleft me xhenet vetem vazhdoni keshtu

 13. AMRA says:

  Eselamu alejkum valla shum ilahije te mira!

 14. alina says:

  es se;amu alejkum vallahi ilahi shum te mira allahu ju shperbleft me xhennetin firdeus selam per te gjith besimtaret musliman

 15. esselamun alejkum we rahmetull-llahi we berekatuhu vllezer te dashur se pari falemenderimi i takon all-llahut zheleshanuhu qe ua ka mundesuar ti knni kta ilahi e pastaj juve me pelqejn tej mase kto ilahi te juaja dhe vazhdoni kshu deri ne fund all-llahu xheleshanuhu ju shperbleft per mundin qe jepni e inshaall-llah all-llahu na bashkon te gjithve muslimanve ne xhennetin firdaus

 16. remzije says:

  eselamunalejkum

 17. Bukki says:

  Esselamu Alejkum.

  All-llahu ju shperbleft per qellimin e mire per mbajtjen e kesaj faqeje.

  Mirepo, pa dasht ta rendoj dikend, une mendoj se keto “ilahi” kane tekste te mira, mirepo kane muzike dhe perderisa kane muzike i gjasojne kengeve dhe perveq qe i gjasojne kengeve ne e dime qe shumica e dijetareve muziken e kane ndaluar dhe te gjithe e dime se kemi shume argumente te fuqishme qe muzika eshte HARAM.

  Kerkoj hallall prej te gjitheve, dhe ju tregoj qe kete koment nuk e kam derguar per te hapur debat. Ata qe do te donin te hapin debat, le te hapin debat me dijetaret.

  Esselamu Alejkum

 18. preshevari says:

  Selam alejkum Vllezer Musliman All-llahu ju sherblefte per kto Ilahi

 19. kushtrimi says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft

 20. Astrit says:

  Nuk po ju them ALlahu ju shperbleft pasi Nese ALlahu ju shperblen per keto gjera ateher vaj halli per ju..Kesi Lloje ilahive nuk jan te lejushme madje jan Haram pasi permbajn Instrumente Muzikore, kete nuk e them nga mendja ime por duke u bazuar ne Hadithin Sahih te transmetuar se Pejgamberi Alejhis Selam Ka thon: “Do te vij nje koh kur Ummeti im do ti lejoj 4 gjera : Mendafshin per burra, Alkoholin, Instrumentet muzikore(kjo qe na intereson) … dhe keto te gjitha kan denimin e njejt”..andaj si vellezer ju keshilloj qe kesi ilahija te mos qitni..ALlahu ju Rujt e na rujt te gjitheve

 21. hashim says:

  Eselamu alejkum allahu ju shperbleft per keto ilahi te bukra e inshalla allahu na ndihmoft per ne rrugen e drejt selam nga prizreni

 22. JAHI says:

  eselamu alejkum allahu ju shperblevt me xhenet per keto ilahije kaq te embla dhe te mira $dhe vzhdoni vec perpara me tjera ilahije sa ma te mira.salam nga italia

 23. Sara sali says:

  Es-selamu Alejkum ….
  Motra dhe Vllazni
  Nese jemi te verberte nga syt i kemi veshte e nese jemi te shurdhur nga veshte atehre i kemi duarte e nese nuk i kemi duarte i kemi kembet enese kembet na mungojne atehre ekemi Zemren ….
  Edhe Alalhu i shperblefte Grupin :Nur… Allahu i rujte per ilahit veq vazhdoni ama ma pak instrumente ska nevoj me zbukuru fjalen e Alalhu kur eshte i zbukurar vet … Ma boni hallall per mirkupim ..

  Ju lutem na vizitoni tek Radio dhe forumi yne:

  http://Www.Radioislame.com
  http://Www.radioislame.com/forumi
  http://Www.besimtarja.com/froumi

  Ju mirepreim me shum knaqesi dhe respekt

  Le te bejme diqka per Allahun per hire te Tij….

  Me respekte Sara Sali
  Nga Mitrovica ne Harcin -Zvicerr

 24. zelije says:

  ooo valla shuuuuuuuuuuum ilahijet e bukura ishalla allahu ju shperbleft me xhenet

 25. imran says:

  allahu ju shperbleft me xhenet per keto ilahi kaq te bukura

 26. Muhamet says:

  esselamun alejkum we rahmetull-llahi we berekatuhu

 27. Es-selamu Alejkum We Rahmetull-llahi We Berekatuhu
  ************************************************************
  MashAll-llah mashAll-llah teper ILAHIT te mira edhe kjo FAQE parfekt
  vetem mose tishen kane ilahit me MUZIK
  se me muzik NCUKK jame me pajtimin me
  vellazerit e mi [ Bukki ]edhe me vellai ton [ Astriti ] na perkujtoj ni Hadith
  edhe kjo moter e dashure [Sara sali ] me te vertet nuk ka nevoj me zbukuru fjalen e All-llahut qe vete eshte e buker All-llahu ju ruft edhe qoft i kanqur me juve Amiiin hehhehe
  hehhehe edhe teper po me pelqejn kometet qe vellazrit dhe motra
  musliman kane lane inshAll-llah te gjith ne takohemi ne XHENNETIN e
  All-llahut boni lutj me ZEMER fort se kurre nuk i dihet bohet kabolle lutja e siqert HAHAHA
  E pere ate qe e ka pregadit kite FAQE uuuuuuuuuuu sdi nuk po mjaftoj fjalt pere me uru ate njeri vetem All-llahu na pranoft lutjet pere me te shperbly me XHENNETIN firdeus
  po ju pershendesi shummmmme
  DUEMI pere All-llahun
  ***–_–** -> Es-selamu Alejkum <-**–_–***<3 MaR!i!GoOoNaaa Kiss

 28. besim says:

  eselamu alejkum ilhaia te mira keni

 29. medin says:

  eselamu alejkum ilahiat shum te mira i keni

 30. jasin says:

  Allahu ju shperbleft per ilahin

 31. hanife says:

  selamu alejkum pershendes gjithve urime koleg shum ilahi te mira veq te para te punojm me sinqeritet

 32. besim says:

  ilhaija te mira kENI

 33. zubejda says:

  selamunalejkum
  All-llahu ju shperbleft per ilahite qe i kendoni jane shume te mira

 34. zani says:

  Weselam alejkum zoti ju shperblefte per keto ilahje kaq te bukura qe na kenaqni zemren

 35. adelina says:

  shum ilahi te bukura
  all-llahu ju shperbleft

 36. Subhanallah mosni bre me MILODI le ilehe ilall-llah Keto jane Keng e jo ilahi !!

 37. Ramiz says:

  Faleminderit shume me keni ndihmuar jashte mase sepse ketu e gjeta ilahine ”UNE KAM SHPRESE” flm shum ALL-LLAHU ju shperbleft me t’mira

 38. omeri says:

  ooo ju qka len koment kjo nuk esht ilahi po kjo esht keng e shejtani me melodi subanallah ke frig all-llahu jek ket melod ore musliman se keq e pas kuptue nuk ka ne islam melodi ore vellezer mosni

 39. LIRIDON says:

  SE-SLAJMUN ALEJKUM ZOTI JU SHPERBLEFT ME TE MIRA

 40. aliu says:

  ALIA NGA TETOVA ESELAMUN ALEJKUM PER KETE FAQE TE MIRE ME SHUME ILAHI TE MIRA ZOTI U SHPERBLEFTE ME XHENET A MUNDET EDHE VIDEOT ME I SHKARIKU PA PENGESA SELAMUN ALEJKUM

 41. bujar says:

  ILAHE SHUM TE BUKRA ZOTI JU RUJT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *