Medresa

ilahije nga medresja

 1. Hyrje
 2. Ejani t’besojme
 3. Sal-li Ja Rab-bi
 4. Vetem per Ty
 5. If you ask me
 6. Jetimi
 7. C’eshte keshtu me ne
 8. Koha e Injorances
 9. Kosoves
 10. ilahijë nga medresjaThirrje (Monolog)


Sharko/Download : medresa.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio. Bookmark the permalink.

87 Responses to Medresa

 1. fikret says:

  selam alejkum ju uroj suksese me te medhaja jeni shum mir deri tani

 2. nasir says:

  medresa ju knojni ilahije matmira ne bote flm medresa.

 3. nasir says:

  selam alejkum medresa ju knojni sham bukur flm selam alejkum..

 4. cyme bufaj says:

  sela lahi alejkem ue selem

 5. cyme bufaj says:

  iim cyme bufaj end went to you heappy end you in one 1

 6. luki says:

  SELAm Alejkum Ishalla kini fat te mir shum ilahi te mira

 7. luki says:

  shkolla ma e mir

 8. AGA says:

  Selamu alejkum Shum mir kendojne medreseja jon por, keto nuk po me pelqejne qe i keni ndryshuen .Keto duhet me qen te mundura qe edhe te downloadohen e jo ne kete menyre siq i keni bere Ok ,une ju kisha preferuen qe duhet te behen ne ate menyre qe gjith secili kish mujt mi downloaduen edhe mi maren ne PC-te e veta.Ok selam…

 9. selam,medresja eshte e mrekullueshme,por nuk eshte dasht qe ju ne kete form ta benit web faqen.. pse nuk mundena me i download e me i cu neper Pc tona qe ti ndegjojn edhe familjaret,mos u beni individuall vetem per vete sepse keshtu nuk thot islami, ju lutem benja te mundshme i dowload ok selam pres pergjigje

 10. muhamed says:

  selam alejku
  si te ka mundesi me me tregu se nga jan keto motret qe po i kendojn keto ilahi all-llahu ju meshiroft selam aljkum

 11. admin says:

  Dergoni me email : ilahije@gmail.com

 12. selim beka says:

  aslamm alejkum ALLAhu ju shperbleft o vllazer

 13. muhamer says:

  Selam alejkum. Ne disa raste legjiruesit islam thone se muzika ne islam eshte e ndaluar, nese eshte kuptu keshtu drejte pse ateher ilahit nuk behen pa muzik po me te. Selam alejkum ALL-LLAHU ju shperblefte.

 14. shaban says:

  Selamu Alejkum Si Jeni Vllezer A Jeni Mir? Une I Kam Pelqyer Shum Kta Ilahi Se Jan Shum Te Mira Sidomos Sal-li Ja Rab-bi

 15. Berat says:

  selam alejkum o ju qe mesoni per dinin e allahut(nxansa te medreses)allahu ju shperbleft per keto ilahi qe po e knaqin zemrat tona allahu ne xhnet ju qoft

 16. selami aliu says:

  selamu alejkum

 17. selami aliu says:

  esselamu alejkum,we rahmetullahu we berekatuhu,paqa dhe meshira e allahut qofsin mbi ju,pa dyshim se nuk ka zot tjeter pos All-llahut,dhe muhamedi i derguari i tij.shum ilahije te mira.All-llahu ju shperbleft me xhennetin fidaus,se ku permendet fjala e allahut aty,ka drite,por nji nuk po e pelqej qate muziken,qe po e perzini me ilahije,ALLAHU ALEM,ma bani hallall?

 18. medina says:

  selam alejukm.juni ma te miret ne bote..suksese ne te ardhmen..

 19. shyhrete says:

  es-selamu alejkum ALL-LLAHU ju shperbleft per keto ilahije dhe paqa dhe meshira e ALL-LLAHUT ju percjell per jete

 20. shyhrete says:

  selamun-alejkum musliman kudo qe jeni

 21. ardian says:

  selam alejkum si jeni vllazen a jeni mir qa po bani si po ja kaloni mir . ishalla allahu ju shperblen

 22. ardian says:

  selama lejkum jeni shum te mir edhe qitu ku ta shkruni emrin shkrune edhe adresat e juja se kena qef me kumuniku

 23. Leonis says:

  selam alejkum,
  po me intereson shume kush e kendon ilahine ‘if you ask me’…

 24. Leonis says:

  “admin Says:
  July 5th, 2007 at 11:02 am

  Download Link : http://www.ilahije.com/download/medresa/medresa.zip

  pse me downloadu krejt pernjeher? nese du me downloadu veq nje ilahi?

 25. ebu duxhaneh says:

  po ti i downlodon t’gjitha pastaj cilen dush e shlyn… Selamun alejkum

 26. faruku says:

  kjo eshte mrekulli dhe skam fjale tjeter me shprehe kete bile me ndegjue ne perendim atje ku islam ka pak e thuje edhe hiq ky zë qe i kendon islamit nuk eshte asgje tjeter vetem se mrekulli.

 27. lulzim says:

  Selamu alejkum Shum mir kendojne medreseja jon por, keto nuk po me pelqejne qe i keni ndryshuen .Keto duhet me qen te mundura qe edhe te downloadohen e jo ne kete menyre siq i keni bere Ok ,une ju kisha preferuen qe duhet te behen ne ate menyre qe gjith secili kish mujt mi downloaduen edhe mi maren ne PC-te e veta.Ok selam…

 28. Radio Islam says:

  Përshëndetje vëllezer dhe Motra Ju Pershendes te Gjith me Fjalen me te bukur es-selam Alejkum dhe kisha deshir te shkrauj se zoti ju beft kabull edhe ket vit te Agjerimit dhe ju kisha lutur nese deshironi te ndegjoni Ilahije dhe te chatoni me te gjith muslimanet ather na Vizitoni ne webfaqen ton http://www.RadioVip-Live.sajt.Org 24 ore per disponimin tuaj Ilahije ne Gjuhen shqipe

 29. ramit says:

  ju përshëndes me pershendetje islame es-selamu alejkum jeni shuuum me mir Allahu ju shperbleft për punën qe e keni bërë
  es-selamu alejkum

 30. fatlum says:

  selam alejkum ska dyshim se te gjitha ilahijat jan te mira por ma se shumti me pelqen ilahija Ejani te Besojm Allahu i mshiroft ato qe i kan kendu .

 31. Fikret zy says:

  selam alejkum,a ka munsi kta ilahija dyqysh mi mar une?????
  all-llahu je shpetoft me gjethta tmira.

 32. xifi says:

  jeni shume te mire nga ana e fes

 33. Samet says:

  Selamu alejkum o vellezer dhe mtra muslimane.u pershendes dhe u deshiroj suksese.nese ka munsi mem lishu disa ilahi ne emailin tim.Un jam nji nder medresantet ne medreen ISA BEG TE sHkupit nese ka munsi te lejoni te bojm ingizimet e ilahijeve ju lutem, eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu.Sameti nga Fllorida Amerik u peshendes dhe u deshiroj shum e shum te mirane jeten e perditshme inshalla me ilahije te mira dhe te reja.flm shum per cka na lejoni me bo putje edhe njer selamu alejkum………Ju jeni nje nga me te mirit afer Allahut xh.sh.

 34. esselamu alejkum,we rahmetullahu we berekatuhu,paqa dhe meshira e allahut qofsin mbi ju,pa dyshim se nuk ka zot tjeter pos All-llahut,dhe muhamedi i derguari i tij.shum ilahije te mira.All-llahu ju shperbleft me xhennetin fidaus,se ku permendet fjala e allahut aty,ka drite,por nji nuk po e pelqej qate muziken,qe po e perzini me ilahije,ALLAHU ALEM,ma bani hallall?

 35. Samet says:

  selamu alejkum nga sameti

 36. medina says:

  es-selamu alejkum vllezer dhe motra mos kritkoni shum o vllezer se ajan ilahit me muzik apo pa muzik se keto vllazer qe kendojn ilahi me muzika ka edhe qe jan hoxhllar me diplloma se nuk jan muzika te tepruera po jan muzika te lejuera ma boni hallall nese qe ju kam pengu me keto fjal nuk ka vetem ne gjuhen ton ilahi me muzika por ka edhe ne gjuhen arabe ilahi me muzik sepse shpesh her i kan bo pytje edhe shum profesotave qe alejohet muzika apo jo po meshum esht pergjigjur me po lejohet se nuk esht muzik e tepruar dhe ati vllait sametit ikisha then ne se don ilahi per shkarkime ne shum gjuh mundeni ta vizitoni ket faqe http://www.feja-islame.com http://www.videoislamike.page.tl http://www.klubikulturor.com http://www.radio-pendimi.com http://www.ilahi-ks.com ndoshta ekam tepru me keto vep faqe qe ju kam tregu inshalla sme idherohen keto vllaznit te kesaj veb faqes http://www.ilahije.com por ne si musliman duhet me indimu njeri tjetrit kur gerkojn ndim ma beni hallall te gjith

 37. A-salam Aljekum. says:

  maashallah per zerin cka ju ka fal zoti.

 38. xheneta says:

  me pelqejn shum ilahijet .jan shum te bukura zoti ju shperbleft me gjenet.

 39. abdulgafur says:

  selamun alejkum ishallah zoti ju shperbleft kaloni mire

 40. alina says:

  selamu alejkum ilahit jane shum te mira ALLAHU ju shperbleft selam

 41. kimete says:

  selamu alejkum ilahit jane shum te mira

 42. besa says:

  selamu alejkum po a e dini se zeri i femres eshte haram moj motra qe kendoni burkur ska koment hallall ju koft po pergjegjsin para allahut a e kujtoni

 43. nevzat says:

  selamun alejkum jen super

 44. sealmun-alejkum ilahijet i keni super po zani i femres osht haram be vllazni musliman

 45. Muhammed says:

  Es-selamun alejkum jeni te mrekullueshem. Pse nuk keni ilahije me gjuhe tjera.

 46. saranda says:

  Selam Alejkum
  ilahija ma e bukur ehste ilahija SALIJARABI kjoe shte ilahija ma ebukur dhe shum po me pelqen se te tjerat shum em muzik e pa dyshim

 47. jetoni says:

  selam alejkum er rahmetullah er barakatu vllezer e motra musliman.allahu na udhzoft dhe na meshiroft te gjith muslimanet kahdo qe jem,vazhdone me punen tuaj ne ket din te pranuar nga krijuesi i gjithsis,o vllezer e motra mos i lendoni zemrat e njeri tjetrit me kritika,nuk kem nevoj ti shohim gabimet e vogla,veprat shperblehen sipas njetit,nese fillojm ti ndalojm cikrrimet e vogla e mos tja mbulojm gabimet njeri tjetrit,armiqt e islamit kafirat at e dojn perqarjen ton.vazhdoni me pun.hadith;punoni sikur kurr nuk do te vdisni, falnu sikur do te vdisni ne namazin tjeter.

 48. omer says:

  selam alejkum jeni shum te mir All-llahu ju shperbleft po kisha pas me i downoldu disa ilahi po nuk po di disi qysh a keni mundsi me me tregu All-llahu ju shpebleft inshallah selam aljekum omeri

 49. ilir says:

  Selam Alejkum Vllazen dhe Motra ju pershendes me ni Zemer Muslimani TE Gjithve e Inshallah Allahu i MAdherishem NA mshiron diten e gjykimit Amin

 50. Naim Hoxha says:

  Selam Alejkum
  Per qudi !!!
  Zeri i Femres nuk ban te ndegjohet se pari hiq…edhe e’dyta me intrumente hiq se hiq.
  Por qte bejm kjo eshte Medreseja e Naim Ternaves….!
  Nese dikush praktikon nje sunnet te Pejgamberit s.a.v.s aj perjashtohet nga Medreseja.
  Kurse qe i reklamon qikat e’huaja nuk eshte haram ???
  All-llahu na udhezoft Amin

 51. muslims says:

  Selam alejkum! I lexova te gjitha komentete…. sa i perket asaj se kush e kendon ilahin” If you ask me” e kendon Teuta Kurti e cila ka qen musafire e ksaj Cd-je. Eshte shume e vertet qe Allahu e di ma se miri se sa eshte e lejuar qe keto vajza te kendojn ose a eshte e lejuar qe te perdoren instrumentet, mire po keto vajza e kan pregadite kete CD me Fetwa te Alimve te tyre te cilet kan studiu keto qeshtej edhe per kete arsye nuk mendoj qe ka vend per komente lidhur me kete qeshtje…

 52. umu erda says:

  selamu alejkum ju pershendes jeni te mrekullushme veqse nuk pe di a po lejohet me u ndegju zeri i femnes apo jo

 53. remi says:

  selamun alejkum!ilahi shum te mira por me muzik shum.subhahallah.Alllahu na falte.selamun alejkum!

 54. Anunim Muslimane says:

  Selamu alejkum
  Allahu mustean po si e beni haramin hallall
  kine frik Allahun se si do te dilni para Tij oj motrat muslimane
  aka te drejt zeri i nje femre muslimane te ndihej?!!!!!!!!!!!
  Un e kam fjalen per nje muslimane qe e ka frik Allahun dhe diten e Xhykimit.Pyete veten vall a kan lakmi djemt te cilet ndegjojn zerin tuaj LAHOWLE WE LA KUWETE ILAHBILAH.
  ojjjjjjjjjj moter ma trego nje argument se lejohet zeri i femres dhe se lejohet muzika nje argument sahihaaaaa e jo nga profat ton e ku pe di se kush te ka bind ty por nga ulemaja jon mese miri nga vet Muhamedi yne salallAhu alejhiweselam.
  Mabeni hallall por ndjeva hak ndaj vetes sime qe tju shkruaj qe ne diten e xhykimit te mos me thuash se e keni dit por sna keni tregu.
  Allahu na falt ne dhe ju dhe te gjith muslimanet diten kur fillojn llogarit. AMIN

 55. enisi says:

  medrese jeni am te mirt ju lumt veq vazhdoni shpresoj qi ter rinija te shkojn ne rrugen qi ka then i mashi allah

 56. selami says:

  eselamun alejkum aje ni mire nuk po mshlohet medresa sali ja rabi ve selim qysh me elshu

 57. loli says:

  sa i perketse sa jane te mira keto ilahi jan shum te mira mir po une po kam frik per muziken ALLAHU na rujt

 58. selami says:

  ILAHIJE TEMIRA SHUM

 59. selam alejkum paqja dhe meshira e allahut qoft mbi ju o njerz bashkohuni dhe mos beni lajka njeri tjetrit se zoti sheh mundin tuaj dhe gabimet tuaja qdo gje shperblehet mos mendoni veq per vete mendoni edhe per te tjeret se edhe ata jan sikur ju te gjith jemi te njejt para ZOTIT…..katastrov eshte kur e djeshmja harrohet e sotmja rrenohet per te ardhmen fare nuk mendohet ….. ZOTI QOFT ME JU…selam.

 60. lirim says:

  zoti ju rujt dhe ju mbusht zemren me kurajo e dashuri ndaj gjithkujt

 61. selamalejkum Allahu ju shperbleft shum ilahi te mira veq vazhdoni me tutje Allahu ju shperbleft ne dunja dhe ne ahiret

 62. haxhi says:

  selam alejkum o vllezer musliman allahu na bekoft

 63. aurela says:

  selam alejkum ju uroj nga zemra lumturin me te madhe ne bot

 64. Abdullah says:

  ess selamu alejkum shum mir po veq me muzik qe i keni ba kto ilahi nga medresja nuk asht mir se muzika ashat haram

 65. elxhira says:

  SELAM ALEJKUM ju uroj qdo te mirë ne jet dhe Allahi ju shperbleft me gjenetin firdaus

 66. Enisaaaaaa says:

  selam alejkum Allahu i shpërbleft motrat tona te cilat po naj ngrohin zemrat me këto ilahi te mrekullueshme e inshalla edhe une një ditë do te ju bashkangjtem se bashku me te gjitha motrat muslimane

 67. elxhira says:

  selam alejku e allahu i shperbleft te gjitha motrat muslimane se jani te mrekullueshme te pa zavendesues allahu ju shperblef per mundin qe po e beni

 68. furkan says:

  un mendoj se ma mir osht me i ndegju kto se sa me i ndegju muzikat rap e rok kuta di se cfar edhe ishte kan mir mos te kishte pas muzik se per vazj qe kendon ska lidhje aj qe ka nijet me fol per ket vajz diqka fol po aj qi ka hi me nijet te mir ska lidhje ne nuk e qojm menden ati

 69. musliman says:

  ju jeni shum te mir allahu ju udhezoft ne rrug te drejt

 70. xheneta says:

  Selam Alejkum ilahi shumm te mira zoti ju shperbleft ne ket dynja dhe ne ahiret te dalim faqe bardh para ZOTIT te madh qe eshte nje e ska me te madh se ZOTI

 71. rinor says:

  selam alejkym o vlezer musliman ju pershendes nga zemera allahu qoft i kanqur me juve allahi na ruajt nga zjarmi i xhehnemit

 72. ermira says:

  po kerkoj nje ilahi shqim nese mundeni te ma qoni ne add ju lutem

 73. ermira says:

  ilahi shqip nga medreseja

 74. mirjeta says:

  Selam Alejkum vellezer dhe motra muslimane ju pergezoj per keto ilahi te mrekullueshme por njekohsisht duhet ti falenderohemi Allahut xh.sh qe ua ka falur keta zera te mrekullueshem zoti ju shperbleft Selam Alejkum

 75. Linda says:

  Elhamdulilah, e gjeta!!!

 76. medina says:

  selam alejkom ju uroj per këto ilahi shum te mir ZOTI ju shperbleft

 77. mevlan ramadani says:

  Zoti Ju ShperbLeft …

 78. ganimete kelmendi says:

  besoni Allahut se nuk ka Zot tjeter perpos tij .Rruga e vertete e jetes eshte rruga e Allahut andaj shkoni kesaj rruge qe te mos devijoni .Eselam alejkum ve rahmetullah ve barakatuhu Allahu ju udhzoft ne rrugen e drejte

 79. mitro says:

  shum te mira veq me instrumente eshte haram oj motrja muslimane

 80. liria says:

  zgjohu heret ne agim fal sabahun me gesim.fale namazin e drekes laro djallin prej vetvetes.kush se fal o ikindin e ka humb gjith pasurin.fal akshamin more vlla ndash xhenetin per me pa.fal jacin se ik shejtani me hidhrim.FALE NAMAZIN

 81. blerimi says:

  esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatu jeni te mrekullueshme dhe mos u ndalni hiq se me mar ni shembull ama mir ju qe kendoni per ALLAHUN s.w.t a kto motrat tona qe zhveshen epse nuk irin gati ktyre vajzave por ktynve Motrave qe i bejn tesbih ALLAHUT e pershendesin Muhamedin s.a.v.s pra nga une keni pershendetjen e xhennetit Selam Alejkum We Rahmetullahi We Berekatu mos u nalni ALLAHU jau kompenzomt me xhenetin Firdevs Amin

 82. Rinor says:

  Selam Aleykum All-llahu ju shperbleft me xhenet

 83. pajtim says:

  seelamu alejkum; ALLAHU té shpérbleft Naim Hogja pér kumentin qé ke beré .dhe kumenti im sigurisht qé éshté pér ata qé gendojn ilahi me instrurimente ALLAHU i udhezoft né rrugen e edrejt inshallah se ma keq ska ku shkon mé ALLAHU na ruajt AAAAAAMIN.komenti idyt subhanallah gjé qé mé qudit ésht qé edhe kéta degjues musliman i koplimentojn ata qé kendojné me isttrumente ma bani hallall se nuk kam pas né mend me ofendu asnjéri por késhtu na ka mesuar peg a.s eselamu alejkum

 84. lamja says:

  shum zanin e mir valla i lumt ksaj vajze

 85. XhAnI YuSuFi says:

  Selam Alejkum shum ilahi e mire sidomos ne Medrese i bejn ilahit e mira elhamdulilah,jam krenare qe jam ne Medrese 😀 Pershendetje per te gjitha vajzat e Medreses Alaud-din ne Prishtine si dhe ne Prizren. . .

 86. Muhammed Misni says:

  Selam Alejkum ishalla ZOTI iu shperblen në këtë botë dhe ne ahiret.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *