Gazmend Hyda

Gazmend Hyda – Ilahi nga zemra

 1. Intro
 2. Lutjete Arafatit
 3. Nje der e mbyllur
 4. Ja Rabbena
 5. Dheu i zi
 6. Hymni i pendimit
 7. Klithma e femijut
 8. O Njeri
 9. Dy sy dy drita


Sharko/Download : gazmendhyda_ Ilahi_nga_ zemra.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Gazmend Hyda. Bookmark the permalink.

84 Responses to Gazmend Hyda

 1. besimtarja21 says:

  selamun alejkum All-llahu te shperbleft vella shum ilahi te mira,na i knaqe zemrat

  http://img88.imageshack.us/img88/8358/copyof199034pvi7k3vb2a1ge2.gif

 2. komenti says:

  selamu alejkum ju pershendes nga thellsija e shpyrtit jam shum i kenaqur me kta ilahi te bukura naj knaqet shpyrtin ALLAHU ju ndihmof ju shperbleft ju meshiroft keta ilahi nuk kan se cka te komentohen shum te forta jan dhe cdokujt ja sheroj shpyrtin selamu alejkum

 3. visar feka says:

  selam alejkum ilahi te qelluara zoti ju nimoft

 4. jetmir says:

  selam alejkum si jeni bura e gra si jeni mir po gz valla mè vjem mir qe kini qit keto ilhije e jam shum tè mir valla po pak ja per RINIJEN e sodit po ene keto jan mir shum ok tung RINIJA ISLAME DEXHONI Mè VEMENDJE

 5. Albani says:

  selam alejkum kini pershendetje nga gjermania vetem desha tju pershendes e tju them se inshallah keto ilahija i ngojm ne shoqeri me pegamberin s,.v.s ne xhenet

 6. feridi says:

  eselamu alejkum allahu ju shperbleft per keto ilahi te bukura selam

 7. nusret says:

  selamu alejkum All-llahu te shperbleft ilahi te mira zemra te qetsohet me kto liahi te bukura selamu alejkum

 8. Tonyss says:

  Elhamdulilah… ! All-llahu e shperblefte vellain Gazmend Hyda, per mundin e tij, vertet qe po na sjell ilahi shum te mira, shpresoj qe edhe ne te ardhmen e aferm do te na sjell keso lloj ilahi te mira. Çdo të mirë, dhe Selamn Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuh.

 9. samire krasniqi says:

  Selam Alejkum Allahu ju shperblefte per keto ilahi shum te mira Allahu ju shperbleft ne dunja dhe aihiret selamalejkum

 10. Berat Bajrami says:

  Selam Alejkum,, All-llahu te shperbleft per keto ilahi inshalla te jep All-llahu gjith tmirat dhe te ruajt nga cdo e keqe ty dhe Familjen tuaj…Berat

 11. SHKUPJANI says:

  SELAMU ALEJKUM SHUM I NDERUAR VELLAI YN MUSLIMAN ALLAHU TE SHPERBLEFT PER ILAHIT SHUM TE BUKURA VETEM VAZHDONI KESHTU

 12. fitim matoshi says:

  Elhamdulilah qe kemi hala ksi musliman ti kallxojm botës qe muslimant nuk janë të prapambetur ALL-LLAHU të shperbleft për mundin qe ke bërë të përshndes nga zemra me selam alejkym

 13. mirjeta says:

  selam alejkum. zoti te shperbleft per keto ilahi ishalla allahu ju shperblen me te gjitha te mirat ishalla allahu ju shperblen ne diten e gjykimit ty dhe familjen tuaj ishalla te shperblen zoti ne gjenet ty dhe familjen tuaj selam alejkum.

 14. Orhan says:

  selamun alejkum Zoti ju shperbleft me te mirat e kesaj bote e sidomos ne boten tjeter ju shperbleft me Xhennetin e bekuar shum ilshije te mira jane

 15. nezir says:

  xhezakallahu -khajren meal-xhennetil-firdevs

 16. nezir says:

  xhezakallahu khajren meal xhennetil firdevs

 17. liridoni says:

  selam alekum ALL-LLAHU te shperblef e inshalla te gjith muslimonet ne xhene amin inshalla selam alekum

 18. doni says:

  selam alekum ALL-LLAHU te shperblef e inshalla te gjith muslimonet ne xhene amin inshalla selam alekum

 19. lili says:

  selam alekum vellezer ralemderimi dhe lavderimet i takojn ALL-LLAHUT xh.sh. paqja dhe meshira i qofshin muhamedit a.s. o vellezer muslimon kini frik ALL-LLAHUN xh.sh. me frik te vertet ALL-LLAHU xh.sh. juv ndimoft inshalla selam alekum

 20. dardania58 says:

  selam alejkum keni pershendetjet me te ngrohta nga dardania58 per kto ilahije te mrekulueshme

 21. Aidi says:

  Superr shum .kejjt ilahijat e mira veq albumin e adem ramadanit e keni lon ngjyst tjerat perfecct(L)(K)

 22. selam alejkum says:

  selam alejkum ,Allahu te shperbleft per ilahit e bukura.Allahu te ka dhen za te bukur o vlla musliman,bani hamd Allahut dhe falenderoje Ate.
  ilahija me e mire qe me ka pelqye eshte
  Une e di se kam gabuar dhe se ty te kam zemru

 23. fehmiu says:

  All-llahu ju nderoft dhe me te mirat e tij ju shperbleft jeni duke ber nje pune te mir dhe shpresojm qe kete pune e keni fisebililah per All-llah.

 24. Enes Ademi says:

  Shum ilahije te mira “Zoti” te shperbleft vazhdo keshtu ilahijet shum te mirra sidomos ilahijen Himni i Pendimit

 25. Enes says:

  Selamu alejkum Gazmend shum te mira ilahijet zoti te shperbleft

 26. nystret says:

  selam alejkum,, all-llahu te shperblevte te mire ALL-LLAHU TE GJITHE MIRA NYSTRET BRAJSHORI NGA PRISHTINA

 27. besimtarja says:

  …..Esselamu Alejkum ALL-LLAHU ju shperblefte per keto ilahija kaq te bukura.

 28. nezir says:

  VEQ VAZHDO KESHTU ALLAHU JU SHPERBLEFT

 29. majlinda says:

  allahu qoft me ju edhe me gjith besimtaret. e ju allahu ju bekoft ate ze te mir qe i sherbehni fes ton allahu qoft me ju.

 30. ESRA says:

  ALLAHU JU NDIHMOFT E T SINQERT JU BAFT

 31. bastia says:

  selam alejkum vlla gazmend hytda per ilahi

 32. sulejman says:

  selam alejkum a mun te maliishoni ilahien e gazmend hydes mbulesa

 33. Genc says:

  Eselamu Alejkum vellezer dhe motra musliman.Ju pershendes.Vertet te gjitha keto ilahi te bukura.Allahu ju shperblefte Ilahije.com per keto ilahi…

 34. besart jetishi says:

  es-selam alejkum shum ilahi te mira allahu ju nimoft

 35. selam alejkem te lumt goja mor burr se ke ilahi te shperbleft allahu me gjdo te mirat e botes e ishalla behesh i lumtur e pa pengesa te ruajt allahu GAZMEN HYDA te lumt ajo goj per keto ilahi por un jam i vogel por desha qe te shperblej allahu me gjdo te mira te lumt GAZMEND HYDA TE LUMT AJO GOJJ

 36. xili says:

  Selamu Alejkum All-llahu ju shperblefte tanat te mirat ne jete ene ne dunjan tejern me keto ilahije hallal te qoft

 37. alban says:

  we selem alejkum vella muslimanë

 38. Arsim says:

  Selam Alejkum… Allahu ju shperblefte per keto ilahi shume te mira. Ja Rabbena… Narafat. zemren naj knaqe… gjith te mirat te uroj nga zemra…

 39. ebu sofjani says:

  selam alekum o vllazni vjen mir ket radijoni qe ja ka muci kit vllahut alhu e shpeplleft me qenet fortofci shpashku me vlazni dhe motrah esrlam alekum dhe motraha vllazni

 40. elham says:

  selam alejkum o vllazni kjo ilahi esht ilaci i zemres me at ze te bukur te gazmend hydes selam alejkum

 41. edonit says:

  selam aljkum ishalla te shprblen zoti me gjenet

 42. muhamedi says:

  Es selamun aljkum
  O vllzer e motar s ame shum lutuni per aksa se ka nevoj
  aji ved per duat ton Allahu ju shperbleft.
  Es selamun aljkum

 43. AHSEN says:

  selamu alejkum te gjith besimtareve musliman dhe urime festen e mevludait

 44. Esma says:

  Allahu te shperbleft me xhenet Firdeus

 45. didar says:

  ej or ju budalla

 46. didar says:

  ej or budalla hahaha

 47. xhelali says:

  Selam alejkum ishalla te shperblen zoti ne gjenet .

 48. ard says:

  selam alejkym allahu ju shperbleft per kto ilahi allahi ju ndihmoft ne diten mat rencishme ne diten e gjykkimit dhasht zoti qe te gjith te jemi ne gjenetin firdeus selam alejkym

 49. arsi says:

  Eselamun alejkum ve rahmetullahi ve berekatu,si jeni vellezer e motra si po kaloni,Allahu te shperbleft o vella per keto ilahi,na i kenaqe zemrat tona qe aq shume kane nevoje per iman

 50. pllumbi says:

  selam alejkum faleminderit shum per keto ilahi te bukara.

 51. haxhi says:

  zoti ju shperbleft se vargje shum te bukura per gjdo musliman

 52. agon says:

  selamu alejkum ilahit jan shu te bukra zoti ju shbleft me gjenet

 53. ilirjana says:

  selam alejkum te gjithve ilahit shum te bukura

 54. behari says:

  Selam Alejkum ju shperbleft Allahu o vllezer musliman se na knaqt zemra me ilahi Allahu na shperbleft te gjithve vellezer musliman me xhenet

 55. sulejman tela says:

  Eselam alejkum ve rahmetullahi ve berekatu Allahu te shperbleft me xhenet qe e ke marr ket hap kaq te madh per tua qetsuar njerzve zemra Allahu te rojt nga gjdo e keqe.selam

 56. kendi says:

  ALLAHU ju shperbleft vella per keto ilahije te bukura qe keni kendu.inshalla keto ilahi jan shkak i udhzimit te njerzve ne rrugen e drejt.AMIN

 57. nexhati says:

  ju pershendes me pershendetjen me te bukur me es-selamu alejkum we remetullahi we berekatuhu shum ilahi e bukur All-llahu ju shperbleft

 58. diedon says:

  selam alejkum ishalla allahu t shperblen me xhennetin firdaus kurr ilahi ma te bukra skam ndegjuar ….mpuch….

 59. arianit says:

  Selam Alejkum ju shperbleft allahu me te mira inshalla na run prej vesveset e shejtanit(amin) ishalla shkoni te gjith ne xhenet Allahu ju rujt

 60. bertiii says:

  ju pershendes me pershendetjen me te bukur me es-selamu alejkum we remetullahi we berekatuhu shum ilahi e bukur All-llahu ju shperbleft

 61. majlinda says:

  ES-selam alejukum esht shum ilahi e mir Allahu te shperbleft me Xhennet dhe ni es-selam alejkum shoqeve ne xhami qe shum i dua

 62. jeton says:

  selamu alejkum allahu te shperbleft me xhnnet fideufs allahu te rujt edhe te ndihmof

 63. gjyla says:

  selamu alejkum ilahit jane shum te mira zoti ju shperblefte

 64. lila_rudi@hotmail.com says:

  Es-selamu Alejkum Ju Përshendes Të Gjithve Vëllëzer e motra All-llahu Na Ruajt Të Gjithve ,Gëzim Dhe Lumturi Në Jetë InshAll-llah All-llahu Sjell Në Zemrat Tona All-llahu është Një ….

 65. Egzoon says:

  HAllALL Kat Me Kat OOO Abej GAzmend Je 1Sh FAreeee Zotiiii TE sHprebleft Me dhuraten Me te çMuar 😀

 66. gina says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFT SE VAREGJE DHE ILAHI SHUM TE MIRA ALLAHU JU SHPERBLEFT ME TE GJITHA TE MIR E TIJ TE GJITH MUSLAMANET TE CILEN E BASOJN ALLAHUN UNE DESHMOJ SE SKA PERPOS TIJ

 67. eliesa says:

  selam ajelkum ju pershendes te gjith musliman edhe muslimane allahi ju shperbleft per ilahit me te mirat

 68. krenare says:

  selam alejkum qysh po na e flladit shpirtin me kto ilahi aq te bukura allahu te shperbleft ty ne gjenet

 69. nezha says:

  shum ilahi te bukura Zoti ju shperblefe me the gjitha te mirat ne ket bot dhe ne boten e prejeteshme.

 70. Aferdita says:

  ALLAHU ju shperbleft e meshira e Ti me te gjithe inshALLAH

 71. gazmend shum buker a zoti ju dergoft ne rrugen e drejt zoti ti paguft gjitha ju pershendesim bujanoci

 72. alban says:

  selam alejkum shum ilahija te mira veq se pot mungojndo ilahija nxitse per ne xhihad

 73. regjep says:

  selam alejkum faliminerit pr kto ilahi vetm kshu munt tna thkeni nga ruga e zotit neve prveq gurrbeqart q jetojm ne gurbet flm ju prshndes nga zera

 74. pajtim says:

  eselamu alejkum? te gjithve. i lexova te gjith mesazhet po nuk duhen than kaq fjal te mira pér diqka se nuk ésht si mas sunetit pejgamberit tan A.S .po nuk jam kunder me fjalet té thoni ALLAHU ju shperbleft me gjenet.por jam kunder se thoni ALLAHU ju shperbleft me gjenet se na kénaqét me keta ilahi .por gjithsesi pejgamberi jon A.S ka thén jehudit jan ndar 72 grupe dh umeti im do ndahet 73 grupe e vetem njéri grup do te jeté qé do té hyje né GJENT . ma bani hallall eselamu aljekum.

 75. vile says:

  shum mir qe e keni ket rrug te mbar veq ZOTI ju shperbleft juve

 76. visar says:

  selam alejkum zoti ju shper left me xhenet se nake ke naqur me keto ilahi

 77. kaltrina says:

  allahu ju shperbleft

 78. 🙂 MashAll-llah sa bukur te gjithat ilahit
  Allahu te shperbleft me xhennetin firdeus Gazmend Hyda

 79. besar says:

  allahu u shperbleft

 80. arta says:

  inshAll-llah All-llahu na mundeson qe te jemi prej atynev qe e pasojne rrugen e Muhamed Mustafase (sal-lAll-llahu alejhi ve selem) ashtu siq e pason hija njeriun.
  All-llahu ju shperbleft me te mirat e Tij, inshAll-llah jemi ne mesin e Gurabave (te huajve). All-llahume amiiin

 81. Bina says:

  SELAM ALEJKUM GAZMEND ALLAHU TE SHPERBLEFT TE GJITHA ILAHIT E BUKURA AMO QAJO ILAHIJA E FEMVIE MA SHUM ME KA PELQY ALLAHU TE SHPERBLEFT ME XHENET VLLA

 82. ari says:

  selam alejkum, ilahit te gjith jan te bukra, pa marr parasysh te kujna jan, sepse ato flasin per fen ISLAME ,e cila kjo fe asht ma e bukra, edhe une ju pergezoj, qe e bani ni pun te till ,ju falemidiroj shum veq vazhdoni

 83. ramadan says:

  selam alejkum o vllezer musliman ilahit te mira shum vetem vazhdo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *