Vëllezërit Nga Suedia

Vëllezërit Nga Suedia – Ramazani

 1. Ramazani
 2. Perqarja
 3. Pendimi
 4. Allahu Ësht Ma i Madhi
 5. Mbushe Zemrin Me Iman
 6. Nen Flamurin Tend o Muhamed S.A.
 7. Kam Kërkuar Lumturin e Jetës
 8. Kur’an


Sharko/Download : vllezerit_nga_suedia.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Vëllezërit Nga Suedija. Bookmark the permalink.

105 Responses to Vëllezërit Nga Suedia

 1. fikrett says:

  Es selam alejkum all-llahu ju shpretoft me te mira per kta ilahija…shum te mira jan.

 2. fexha says:

  all-llahu qoft me ju dhe ju ruajt nga te ligat. all-llahu ju shperbleft

 3. altini says:

  jeni shum te mire allahu qoft me juve keni ilahi shume te bukura.zllahu qoft me juve

 4. mirsadi says:

  es selam alejkum ZOTI JU SHPERBLEF ME KTO ILAHI SHUM TE BUKRA SE PO NA I QITNI ALLAHI JU SHPERBLEF ME GJENET AMIN

 5. N.Kurtishi says:

  Elhamdulilah Zoti i Shperblefte keta vellezer nga Suedija

 6. Per vllezerit nga Suedija says:

  Elusim Allahun qe te ju shperblen ju,Familjen e juaj,Prinderit e juaj,ashtu kerkojm paqen nga Allahu xh.sh.per te gjithe Besimtar e Besimtare.
  Urime Muajin e Bekuar,te gjithe Besimetareve Musliman ane e kend Botes.

 7. shkurta gjilani says:

  eselamun alejkum Alalhu ju shperbleft per ilahije VEQ 1 kritik per fjalen PERENDi nuk ben te permendet …. Aallhu ju shperbleft

 8. ajten says:

  tung si jni more ju musliman

 9. mirsadi says:

  pershendetje te gjith vllazniv musliman ashtu edhe motrav muslimane kam ni pytje qe muni mem jep pergjigje deri kur ne kosov do te ndodh kja e keqe qa ju pengon ne shkolla mbulesa ku dihet po thuja mbi 80 perqind jan muslimon e rrefuzojn me majt kur dihet p sh gjermonija sa asht numri me katolik edhe nuk asht e ndalume mbulesa ne shkolla adote ket ankesa ne institucijonet e kosoves per ket gjes te lig ju pershendes te gjithve urime ramazani jav boft ALL AHU JAV BOFT KABBULL

 10. habibe says:

  zoti ju shperbleft me te mira

 11. besim says:

  SELAM ALEJMKUM VLLEZER MUSLIMAN E MOTRA MUSLIMANE
  O VLLEZER NGA SUEDIJA ALLAHU JU SHPREBLEFT MOS HARONI KUR ME NA MUSH ZEMREN ME ILAHIJE SE ATY E GJOM RAHATIN TON NGA GJAILAT SE IKENA AFER ALLAHU JU JEPT JET DHE LUMTURI SELAM ALEJKUM VLLAZEN

 12. osman osmani says:

  Es-Selamu Alejkum Vëllezer Dhe Motra Musliman Ju Pershndes Unë Jam Osmani Nga Ferizaji Jam 18 Vjeqar Dhe Deshta tju Them Se Vëllezrit Nga Suedia All-llahu Ju Shperblfet Me Xhenetul Firdus Dhe Lusim All-llahu Supane Ve Te Ala Qe Tju Jep Dionin Per Vazhdimin e Rruges Dhe Te Bëjm Ilahi Të Reja Nese Doni Wizitoni Web: http://Www.osmani-fr.tk All-llahu Ju Shperbleft Të Gjithve InshALLAH Es-Selamu Alejkum We Rahmetullahu We Berkatuhu

 13. esma says:

  Allahu ju shperbleft me te mira inshaAllah e ju rujt ne ket dunja e ju shpetfot ne ahiret inshaAllah jeni prej banorve te xhennetit
  esselamu alejkum we rrahmetullahi teala’ we berekatehu

 14. musli says:

  ju lumt ma keni knaqur shpirtin dhe ma keni zbutur zemren allahu ju shperbleft

 15. NUHI says:

  ESSELAMU ALEJKUM,
  VELLEZER TE MI,
  ALLAHU BEKOFT TE GJITHE MUSLIMANET
  ALLAHU BEKOFT TE GJITHE MUSLIMANET
  ALLAHU BEKOFT TE GJITHE MUSLIMANET

 16. Arbana Kelmendi says:

  selam alejkum vellezerit
  nga SUEDIA PERSHENDETJE TE MEDHA NGA FAMILJE KELMENDI ISHALLA AL-LLAHU JU SHPERBLEN JUVE DHE FAMILJE E JUAJ JU RUAJT NGA XHEHNEMI JU BEKOFTE NE DITEN E GJYKIMINT .

 17. SAIMIR KOLA says:

  Ovellezer musliman ilahit po na zbusin zemren por desha me e dit se ku shkarkohen me i hedh ne computer nese na e lejoni vetem me i degju jo me ba tregeti me to Allahu jua shberblefte me te mira.

 18. suad shkup says:

  eselamu alejkum elus allahun,xh,sh qe tna fal gabimet ebera jemin njeres qe harojm jemi njeres qe gabojm

 19. muslimanja says:

  eselamu alejkym pershendetje te perzemerta te gjith vllezrve dhe motrave myslimane urime festa e fier bajramit me gjith te mirat zoti u a baft kabull ramazanin te gjith agjeruseve dhe atyre qe nuk agjeruan se me siguri kan pas ndonje arsye te fort

 20. ademi says:

  selam alejkum Allahu ju shperbleft per punet e mira qe kan dobi njerzit

 21. ****************
  Më së miri ju shkon leximi i Kur’anit.
  Vazhdoni në atë drejtim.
  ****************

 22. arsim says:

  selam alejkum te gjithve ju uroj me xhenetin e shtrejt qe osht ishalla allau na bron nga te keqijat dhe na ofron te mirata zoti ju ruajt

 23. sami says:

  eselamu aljekum per te gjjith vllezrit musliman kudo qe jan, nuk ka fe me te mir se islami nuk liber me te mir se kur ani nuk ka muaj me te mir se ramazani ,allahu ju shperbleft te gjithve me te mira. sami gashi

 24. ylberi says:

  allahu ju shperbleft me gjih te mirat ne ket jete dhe ne jeten tjeter

 25. shpend says:

  “selamu alejkum”-te gjitth muslimanve

 26. A Beautiful Mind says:

  We selam alejkum vllezer dhe motra All-llahu ju shperbleft per punen e palodhshme jeni me te miret flm shum

 27. qusha says:

  selamu alejkum All-llahu ju shperbleft ishalla All-llahu eshte i knaqur me juve e me te gjithe krijesat e ti ,se di sa lejohet ilahia me muzik ket deshta me dit muzik po due me than me tinguj te ndryshum te instrumenteve selamu alejkum

 28. islamik says:

  es-selamu alejkum
  Allahu ju dhasht te mira për keto neshide të kenduara vllezër. Si të gjithë vllezërit tjerë ashtu edhe juve ju ndegjojë me deshirë. Por disi asnjëri nga ju nuk jeni larguar nga Muzika – kjo nuk është në rregull dhe shpresoj se në të ardhmen do të kujdeseni më shumë për islamin se sa për imixhin – kjo vlen jo vetem për juve por për të gjithë ata qe kendojn dhe në prapavi ndegjohet muzika – kjo disi i bjen si me mashtru Allahun jo me zë të lart por tinza !!!! Subhan’Allah kur do t’i japin fund ketyre rrugëve të Nefsit – Kujdes Neshide Pendimi…..
  Me pelqejn textet që i keni marr në neshide jan të mirë renditura ju lutem vllezer ndaluni nga muzika Allahu ju shperbleft me të mirat e Tijë e ju pranoft tewben. Me shumë sinqeritet nga Islamik

 29. oaman says:

  eslemu alejkum we rahmetullahu we berekatuhu

 30. sevime says:

  eselamu alejkum Allahu ju shperbleft me xhehenet ishalla se kto ilahi jan shum te mira

 31. krasniqi says:

  esselamu alejkum vllezer Allahu ju shperbleft me Xhennetin e shtrejt me gezohet shpirti kur i shoh rinin qe futen ne website islame..

 32. avavava shum eqart perqarja edhe kur an qikjo esht selam vetum vazhdoni me liahi

 33. gjemshir says:

  si je nusret kurtishi si po kalon

 34. suejdi says:

  selam alejkum allahu ju a shperblefte

 35. preshevari says:

  Selam alejkum vellezer musliman vazhdoni kete rruge te drejte edhe ne te ardhmen All-llahu ju shperbleft

 36. dani says:

  selam alejkum
  Allahu ju shperbleft vllezer nga suedia ju pershendes sinqerisht vllau juaj dani krasniqi ju uroj suksese
  ne te gjitha sferat e jetes e veqenarisht ne ibadet ndaj zotit.
  selam te gjithve ne suedi muslimanve

 37. Saranda Mitrovice says:

  Es-Selamu Alejkum :Allahu i shperblefte vllaznit nga Suedija shum ze te bukur Elhamdu Lil-Lah Allahu i shperbleftte por njokosishte edhe motrat dhe vllaznit tjer qe i degjojne p[o shifet se ka shum degjueshmeris te gjitha ilahijat e bukura veq perpara me emer te Allahut :
  Nga Mitrovica Saranda kaloni bukur Allahu i rujte gjith besimtarte kudo qe jan ?

 38. eselamu alejkum ALLAHU ju shperbleft me xhennetul firdeus per keto ilahi veq vazhdoni keshtu ALLAHU ju ndihmoft eselamu alejkum

 39. shqiprim ahmeti says:

  ju pershendes nga zemra vllezer muslimon

 40. dritron_A says:

  ej shum mirë, vet;m vazhdoni k’shtu…

 41. liridona says:

  e selamu alejkum ju pershendet motra liridona ju uroj vazhdimsi te metejshme ilahit jan shumm te mira veq vazhdoni allahu ju shperbleft amin inshalla

 42. fazlija says:

  jeni shum te mir ilahit te bukura allahu ju shperbleft e ju udhzoft

 43. berat says:

  Selam alejkum Allahi osht 1 Allahi osht krijusi Allahi osht i vetmi meshirues meshirberes juve Allahi ju shperbleft me Xhenet qe i knaqet me ilahi

 44. Lavdim says:

  MASHEALLAH ALLAHU JU SHPERBLEFTE JUVE QE E KENI QEL KET WEB DHE ATA QE I KAN KENDU KETO ILAHIJE TE BUKURA INSHEALLAH ME GJENNET JU SHPERBLEN TE GJITHVE JUVE QE KENI BERE KET WEB ATA QE I KAN KENDU KETO ILAHIJE JUVE QE VIZITONI DHE ATA QE I KAN VIZITU DHE KE KAN ME VIZITU INSHEALLAH KET WEB

  ….AMIN..!!!!

 45. musa ferizaj says:

  s.a allahu ju shperbleft me te mira per keto ilahi te mira
  dhe inshalla ja lehteson punet tuaja qe jeni duke i ber ne rrugen e allahut

 46. mejda says:

  eselamu alejkum kujenia o musliman ajeni mire allahu ju shpoerblefte per keto ilahij te bukura se vallahi jeni ka e sillni boten ne gishte ju poersh eselamu alejkum

 47. nuha nga dubrava e kaqanikut says:

  selam alejkum sijeni ajeni mire allahu ju shperblefte per keto ilahi aq te bukura inshalla don allahu i madheruar qe muslimanet te mblidhen te bahen grushte te mos jen te perqam ne mes veti se dikur muslimanet e kan sundu boten eselamu alejkum

 48. selam alejkum sijeni ajeni mire qysh po kaloni allahu ju shperblefte juve per keto ilahij aq te bukura qe na ndriqojn zemrat tona ashtu siq eshte kurani edhe ilahite allahu ju dhashte qdo te mira ne jete ju edhe vllezrit dhe motrat muslimane an e kan botes ka jetojn

 49. allahu ju ruajt te gjithve beni dua per nje musliman qe quhet faton aj njeri jom un dhe kam nevoj per duat e juaja ashtu siq keni edhe ju nevoj per dua dhe meshir te allahut … allahu na knaqt en gjenetin ferdovs bashk me pejgamber mustafan s.a.v.s. dhe shoket e tij…

 50. ESELAMU ALEJKUM O VELLEZER MUSLIMAN ! ALLAHU PERZGJEDHTE SHPERBLIMIN ME TE MIRE PER JU NE KETE JET DHE NE BOTEN TJETER QE PO KONTRIBONI NE RRUGEN ME TE NDRITSHME,NE ISLAM.ME PUNEN TUAJ, PO NA I MBUSHNI ZEMRAT PLOT GEZIM
  DHE LUMTURI,FALENDERIMI I QOFT ALLAHUT QE U KEMI!!!
  SHOQERITE E TILLA E QONE ISLAMIN,FENE E ALLAHUT PERPARA.ALLAHU NA NDIHMOFTE TE TRIUMFOJME NE CDO SFER TE MBARE TE JETES. ESELAMU ALEJKUM VE RAHMETULLAHI VE BEREKETUHU!!!!!!

 51. tina says:

  selam alejkum vllezer e motra sidomos juve vllezerve nga suedia ilahiat shum te qelluara i keni vete vazhdoni keshtu besoj qe do te ket degjus me shum zoti i bekoft te gjith muslimanet

 52. Bint Thabit says:

  Salam aleikom warahmatullah!
  Allahu i shperbleft vellezerit qe na i kendojn ilahit, me nijet qe te na i forcojn imanin dhe te na largojn nga muzika qe jau kalbi zemrat plot muslimanve, per fat te keq!!Amin.

  Vetem dua tja´u perkujtoj te gjithve nje gje qe shum here po e harrojm.
  Me ndegju ilahia ska dyshym se eshte e lejuar, por me tepru me ndegjimin e ilahive nuk eshte aq e preferuar.

  Wallahi, Sahabet (Allahu qoft i knaqur me gjith ata) me se pari jau kan kushtu rendesine Qur´anit dhe Sunnetit duke i mesuar keto permendsh, studiuar dhe me se fundi, duke i praktikuar keto!!

  SubhanAllah, sod shum veta e kan harruar Qur´anin, fjalet me te bukura te ALlahut, dhe mashtrohen duke degjuar vetem ilahija. Ketu e kam fjalen, se duhemi me se pari ta ndjejm kenaqesin ne shpirt kur ndegjojme lexim te Qur´anit, e mos ta lypim kete kenaqesi vetem ne ilahijet, se at here behet e qart se zemrat tona nuk jan ashtu siq duhen me qene.
  ALlahu na i pastroft zemrat, amin!

  Mos e harroni hadithin e pejgamberit (sall-ALlahu aleyhee wa sallam) ku na tregon se kur njeriu lexon vetem nje shkronje ne Qur´an, i fiton 10 sevape. D.m.th vetem duke lexuar “ALIF-LAAM-MIM”, i ke 30 sevape!
  ALLAHU AKBAR!

  Wa Salam aleikom warahmatullah.

 53. Kenan Hoti says:

  Es-selamu alejkum, vllazë dhe motra të nderuar muslimanë!

 54. muslimanja says:

  ju pershendes me selamin e tokes dhe te qjellit selam alejkem .Me pelqejn shum shum ilahijet jan shum te bukura ALL-AHUxh.sh ju shperbleft per punen kaq te vyr qe beni amin

 55. Bajram says:

  Esselam Alejkum vëllezër dhe motra në Islam Insheallah i shpërblen Allahu.xh.sh. gjithë vëllezërit musliman që po naj forcojnë besimin me këto Ilahi ,por inshallah i shpërblen edhe ato motrat muslimane që kontribojn për fejën Islame .
  Insheallah na ndihmon Allahu.xh.sh. gjithë muslimanëve ti kalojm vështirësitë dhe sprovat e Dynjasë deri ne ditën e Kijametit por Insheallah na ndihmon edhe ne ditën e Gjykimit e na mëshiron me mëshirën e tij ,e na dërgon insheallah në Gjenetin e tij të bukur Insheallah.
  Iu përshëndesë gjithë muslimanët kudo që gjinden anë e mban Botën me Selam Alejkum

 56. fisniik says:

  selamu alejkum rahmetullahi we bereketu All-llahu ju nderoft o vellezer dhe motra ku do qe ndodheni sidomos keta vellezer qe po na freskojm me ilahi shum shum te bukura.vetem vazhdoni te kontriboni ne rrugen e All-llahut suphanehu veteala se pa dyshim se do keni shperblim te madh inshalla,andaj mos e humbni kundicionin sepse kundicioni di ju nevoitet per fund e fundi do te jet i veshtir po inshalla edhe i mir amin All-llahu ju nderoft ne xhennet na dergoft me pejgamberin s,a,v,s dhe shehid na bashkoft******NGA FISNIK HAJDARI******

 57. viki-lola says:

  Eselam ualeikum per te gjith muslimanet kudo qe gjinden faliminderimi i takon ALLAHUT per te gjitha kto te mira qe i kemi dhe ato qe si kemi e lusim ALLAHUN qe te na i sjell te na pasurioj shpirtin e zemren me gjera te pasterta njeherit faliminderit edhe vllezerve qe me kto ilahi kaq kuptim dhense na e zbusin zemren dhe na e largojn te keqen nga mendja na shpijen drejt rruges se mbar ALLAHU qoft me ne dhe ne me ALLAHU na shperbleft ALLAHU na i falt gabimet AMIN

 58. selamu alejkum tegji dh vllezer ve musliman kudo qi jan an ekend botesdesha me ju pershendet me keto ilahija qi po iqi tni po nai knaqni shpirtin veq vazh doni inshalla allahu ju sh pr blen te gji th vlle zrit nga su edija bismilahi rrahmani rrahim elhamdulilahi rabil alemin errahmani rrahim imaliki juv midin ijake nae budu veijake nestein ihdina siratal mustekim sirata ladhine enamte alejhim vajril magdu bi alej him veladalin amin ju pershendes

 59. bilal nga brykselli says:

  selam alekem daj zot ju shperbleft me kto ilai te mira

 60. time says:

  Allahu ju shperbleft juve vellezer nga Suedija

 61. fatma says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft qe e ke bor nga struga

 62. BAKIA says:

  Esselam Alejkum Zoti ju shperbleft me te mirat e tina juve Vllëzreve nga Suedia dhe gjith Muslimat e Muslimanetë Esselam Alejkum

 63. enderuara says:

  JENI TE MREKULLUSHEM ZOTI ME TANA TE MIRAT JU RUJT JEMI KRENAR ME KTO ILAHIT E TUJA

 64. liridona says:

  ju uroj shum gezime shum te mira ilahijet vetem vaxhdoni kshtu

 65. nexhat gashi says:

  selam alekum ovllazer musliman kujen anekan botes allahu ju ndihmoft te gjithve dhe ju ruaj na te gjitha te kqiave jam nji pjestar i tmks

 66. ramadani says:

  ju pershendes te gjithve muslimanve dhe kam knaqesin qe gjeta kit program

 67. ramadani says:

  eselam alejkun te gjith muslimanve nga zemra
  se ju na qetsoni shpirtin me kto ilahi te bukra

 68. ramadani says:

  eselam alejkum te gjith muslimanve ju pershendes nga suedija nga ky ven me me hjeka te mdha

 69. mevludin says:

  selam alejkum keni shum pershendetje nga kumanova e maqedonis jeni shum te mrekullushem veq vazhdoni selam alejkum.

 70. faton says:

  jupershendt fatoni me eselamu alejkum rahmetu llah ve bere katuhu allahu ju shper bleft se shum ilahit emira ikini qit veq vazhdoni qitrni hala tere ja se na knaqet shpirten selamu alejkum

 71. Sadat says:

  Alahu qoft razi me ju . Ai qoft meshiruesi per te gjuth stafin tuaj . Ju pershendes nga zemra vllazerore Sadati nga Forina e Gostivarit

 72. jusejra says:

  allahu qoft i kenaqur me ju insh selamu alejkum

  jeni shum te mir

 73. musab says:

  si jeni a jeni mir
  allahu ju shper bleft me xhenet
  allahu ju ka dhan fuqi per kuranin kerim
  allahu
  allahu
  allahu
  allahu eshte nje
  dhe juve
  po ju udhzon ne rugen e dret dhe te vertet
  selamu aeljkum

 74. urim says:

  selam aleykum motra dhe vellezer mirmbrema si jeni si po kaloni urime festa e ramazanit allahu jaw pranoft agjerimin qe ju e beni per allahun xh.sh.zoti ju shperbleft ne ket dunja we alykum selam we rahmetullah.

 75. mirsad ajeti says:

  selam alejkum allahu i shperbleft per kto ilahi dhe urime ramazani gjithve muslimanve

 76. Halim says:

  selamu alekum urime ramazani nga halimi

 77. Rineta says:

  selam alejkum ZOti ju shprbleft me gjithat te mira edhe keni ilahii shum te mira dhe ja uroj ramazanin juve dhe gjithve muslimanve

 78. Behari says:

  selam alejkum o vllezer musliman vetum vazhdoni mbushnani zemran iman se ju keni perkrahjen e ALLAHUT kudo qe jeni edhe po na mbushni zemrat iman qe naka mungu shum ne perendim ALLAHU osht maj madhi edhe nuk ka tjeter per veq tij i derguari dhe lajmetari i tij esht hazredi MUHAMEDI a.s

 79. alban says:

  Es selamun aljkum
  Allahu ju shperbleft me xhenet se shum ilah te mira veq vazhdoni
  dhe deshta ti perrshdes kejt motraat edhe vllzirt me dua e xhenetit.
  es selamun aljkum

 80. labinot says:

  selam alekym vllezer dhe motra muslimane zoti ju shperbleft me gjitha te mirat e ksaj bote rrugen me te mir po urimr te per zemra ju uroj veq vazhdoni kshtut selam alekym

 81. Remmi says:

  Pershendetje Vellezer te nderuar Musliman ti mbajme lidhjet e Muslimaneve ne bote dhe te jemi te bashkuar sepse bashkimi bene fuqi… por edhe te behemi shembull per te tjeret per te mire, sepse ne edhe jemi shembulli i asaj se si duhet te jetoj nje njeri …..kur them ne mendoj ne Muslimanet e sinqert sepse shume prej neve sot jemi deviju prej assaj qe eshte 100% Islame…… po shpresojm se Rahmeti i Gjithfuqishmit do te zbreet mbi ne ddhe do te na shtoj Besimi dhe do te na ofroj fuqin per ta mbajtur Islamin…sepse kjo fuqi per momentin na u eshte zbehe …..

 82. SELAM ALEJKUM VLLAZEN DHE MOTRA BANI DUA PER NJORI TJETRIN SE MELAQET BAJN DUA PER TY NESE TI BAN PER MU KSHTU NA KA MSU PEJGAMBERI A,S,

 83. fatma says:

  Selam alejkum ZOti ju shprbleft

 84. fatma says:

  Selam alejkum shum mir i ke bor ilahijat allahu te shprbleft edhe me mir ti bosj ishalla 😀

 85. Bismillah Er Rahmane Er Rahime
  …….. , . – . – , _ ,
  ……… ) ` – . .> ‘ `( Selam alejkum
  …….. / . . . .`\ . . \
  …….. |. . . . . |. . .| Deshta me thane sa pere ilahi te mrekullushem
  ……… \ . . . ./ . ./ tepr te mira vetem me mete tu qajt:(
  ……….. `=(\ /.=` hajre inshAll-llah kto lote tone na shpetojn nga
  …………. `-;`.-‘ zjarri (XHEHENNEMI) ato ku eshte trishtushem
  …………… `)| ato ku kemi me deshte me ardhe ne kite bote per
  ……………. || _.-‘|
  …………. ,_|| \_.,/ me pune vepra te mira mu pendu pore von kane
  ……. , ….. \|| .’
  ……. |\ |\ ,. ||/ me kane pere te gjitha All-llahu na falte
  …. ,..\` | /|.,|Y\, te gjitah mekatit qka kemi bo Amiin
  ….. ‘-…’-._..\||/
  ……… >_.-`Y| ne hadith thuhet dy sy nuk digjen vetem niher
  ………….. ,_|| me qajt pere :'( All-llahu xh.sh
  ……………. \||
  …………….. |l edhe deshta mi thane [ Bint Thabit ]
  …………….. || All-llahu qoft i kanqure me ty se teper me ka pelqy
  …………….|/ qka ke shenu ***–_–** ->Selam alejkum GoOoNa KiSs duemi pere All-llahun

 86. Mena says:

  Bismilehirr-rrahmanirr-rrahim. Es-selamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu,vëllëzër dhe motra Musliman.Allahu ju shpërbleftë për punën dhe mundin e juaj,veq vazhdoni e mos e leni shejtanin të ju mashtroj sepse ska rrug tjeter më të mirë sesa kjo në të cilen na ka drejtu Allahu xh.sh,e insha-Allah Zoti na i lehtëson të gjithëve sprovat në këtë dynja e në Ahiret…Urime Ramazani të gjithëve e mos na harroni nga duatë.Es-selamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu…Elhamdulilahi rabil alemin?.

 87. valja says:

  teper e bukur hallall ju koft zoti ishalla ja ka siguru gjenetin ishalla o zotttttttttttt se shum bukur teper me lot ne sy po jav shkruaj kete nga valja

 88. hava says:

  selamu alejkum sei jeni ajeni mir si kaloni inshallah zoti ju run nga e keqja…

 89. hamza says:

  selam alejkum Allahu e shperbleft gazmend ramen me keto ilahi te bukura
  shum te bukura Allahu ju shperbleft per zdyti
  dhe inshalla Allahu ju rujt nga te keqija
  dhe keto ilahi jan
  te bukura
  inshalla Allahu ju shperbleft me xhenetin firdeus
  dhe ju vazhoni dhe mos e lini shejtanin tju mund
  vellezer te nderuar ti bajm lidhjet
  dhe te bashkuar dhe ti mbledhim fuqit
  dhe te behem shembull
  dhe un jam hamza 10 vjeq dhe jam nga ferizaji
  selam alejkum

 90. emiri says:

  selam alejkum Allahu i shperbleft vllezerit nga suedia
  elhamdulila qe jan udhzu ne rrug te drejt
  ne rrugen Allahut
  ju shperbleft me gjenetin firdeus
  dhe keto ilahi jan shum te bukura
  vazhdoni ju keshtu dhe mos e lini shejtanin tju mund
  jam emiri 8 vjeqar dhe ju pershendes
  me pershedetjen me te dashur te Allahut esselammu alejkum

 91. selam alejkum vllezer dhe motra musliman ku do qe jeni ju uroj fat me te mir dhe ishalla all-llah ju runa dhe ju shperblen me gjitha te mirat selam aljkum

 92. sara says:

  Selam alejkum Allahu ju shperbleft per keto ilahi te mrekullueshme sidomos Allahu eshte ma imadhi selam alejkum

 93. hamza says:

  selam alejkum un jam hamza allahu ju shperbleft allahu me kejt te mirat e botes
  dhe un po ju degjoj gjdo dit dhe gjdo or
  dhe me kete ilahi ta bukura qe ma qetësoni shpirin
  dhe ju vazdoni me fejen tjuj qe e ka thën Allahu
  mashalla qfar ilahi te bukura
  un jam hamza 10 vjeqar adressa ne ferizaj rruga vllezerit gervalla
  selam alejkum

 94. Allahu ju shperbleft shum bukur

 95. bukuro5hi says:

  All-llahu ju shperbleft shume shume ilahi te mira selam alejkum

 96. enes says:

  selam alejkum o vllazen musliman musliman allahu ju shperbleft qe po naj qetconi shpirtat me keto ilahi allahu ju shperbleft

 97. sejdi zeka says:

  Selamu alekum o vllezrit e mrekulluar ndihma e ztit qoft
  me juve, prindi im din shum ilahi shum te mira e te mrekullushme kam pas qef te ju pys nese keni mundesi
  qe te kontaktoni kisha pas deshir
  qe ju ti prezentoni ato tek populli i dashtur musliman
  i allahut
  me shum rrespek ju pershendes

 98. sevdija says:

  zoti ju shperbleft jeni ma te miret vetem vazhdoni keshtu

 99. Emra Shqip says:

  Bravos ju lumt!

 100. HANIFJA says:

  eselamu alejkum zoti ju shberbleft me keto ilahi te bukura

 101. witiaa says:

  selam alekum edhe unn nii ilahii perr kur’an .HEM \zikirdir HEM fikirdir HEM ilimrdir HEM HAKIKATTIR HEM SRIATTIR HEM SADIR LARA SIFA MU MIN LERE HUDA VE RAHETTIR SHUM MIR PERR Illaihii

 102. merjem says:

  Allahu ju shperbleft per keto ilahi te mrekullushme qe nai qetsoni zemrat selam

 103. filloreta says:

  kenaqsija qe deperton ne thellsi te shpirtit eshte emri ramazan Allahu ju shperbleft per ket ilahi te bukur

 104. rejhana says:

  aeselamu alejku zotu ju shperbleft inshalla me xhennet per keto ilahi te bukra qe na qetsojn shpirtin ZOTI ju shperbleft amin .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *