Nusret Kurtishi

Nusret Kurtishi – All-llahu Ekber

 1. All-llahu Ekber
 2. Ardhja e Muhammedit s.a.v.s
 3. Begatite e All-llahut
 4. Esma ul Husna
 5. Ku humbi amaneti
 6. Malli per nenen
 7. Pendimi
 8. Ramazani


Sharko/Download : NusretKurtishi-All-llahu_Ekber.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Nusret Kurtishi. Bookmark the permalink.

277 Responses to Nusret Kurtishi

 1. PiMi says:

  tung pershendetje

 2. mehmet says:

  teşekür edrim

 3. faki says:

  allah ekber

 4. Linda says:

  shum ilahit e mira!

 5. pajtimi says:

  ishalal zoti jav pranon ramazanin edeh qe po knon ilahti shum t emira

 6. aure says:

  allahu jua shperbleft
  na kenaqet

 7. popayi says:

  shume ilahite e mira zem5ren ma knaqen e ishalla allahu ju shperblen me gjenet

 8. faki says:

  allahu te shperbleft me xhennet ishalla

 9. blerim says:

  o qomi ilahit bre vlla

 10. weronna says:

  eselamu alejkum nga veronna shum ilahijat e mira all-llahu ju shperbleft

 11. medina says:

  es-selamu alejkum o vlla blerim se as po mundesh me ishkarku keto ilahija ti a po qaty ku jan ilahit ku ilishon me idegju aty mundesh me ishkarku keto ilahi shikoje mir ku po shkrun shkarko/download nusret kushtishi all-llahu_ekber E TRUSH ME MIUN EDHE DEL PER TA SHKARKU KREJ ALBUMIN adhe aty ike me ishkarku po un nuk edi ngaj cili shtet je sepse un jam nga zvicra dhe ketu ne ekemi ne gjuhen gjermane ndersa ne shteter tjera nuk edi ose ne ks ose ne mk jan ne gjuhen angleze

 12. Mexhidi says:

  valllla shume ilahi te mira qito ishin.

 13. blerim says:

  selamu alejkum a mundesh vella me mi qu ilahit e nysret kurtishit ne msn vlla nese mundehs qomi vlla selamu alejkum

 14. blerim says:

  e selamu alejkum moter medina a mundemi me kontaktu per mes msn edhe mi qon ilahit ok se un nuk po muj me i mar valla se jam ka me nevoiten do ilahi te reja se jam ka pregaditna per fiter bajram me i kendu per bajram me disa vllazi ok msn-ja ime asht kshtu
  blerim_blero@hotmail.de
  ose
  blero_rinia@hotmail.com
  flm per mirkuptim moter selamu alejkum

 15. abush says:

  shum ilaije te mira zoti junimoft veq vazhdini keshtu eselemu alejkum

 16. medina says:

  es-selamu alejkum vlla inderuar blerim un i regjistrova te dy emajl adresat e tua tesh vetem pranhi ti dhe kur ti pranojsh un det lajmorohen se jam medina
  se emalj adresen ekam me emre tjeter nuk ekam me emrin medina diten emir dhe doti lishoj kret ilajit qe idon ti

 17. fitimi says:

  eselamu alejkum

  allahu ua ka dhuru nje zë shumë të ëmbël zoti ju ruajt

 18. Naim says:

  mashallah sa ilahi te mira phaaaaa

 19. N.Kurtishi says:

  Esselamu Alejkum We Rrahmetull-llahi te Ala We Berrekatuhu “Urime Muaji i bekuar i Ramazanit ” Vllezer dhe motra te nderuar\a .Zoti ju Shperblefte me Xhennet inshallah , fillimisht dua te falenderoj All-llahun e madheruar qe me dha force per te realizuar kete Cd me ilahi e kam fjalen per Albumin e ri timin All-llahu Ekber , elhamdulilah qe i doni ilahit dhe i ndegjoni vertet ilahit jan per tu relaksuar ,une sonte e pash kete “Site” qe ishin te futura ilahit e mia dhe elhamdulilah Rinia ka interesim te jashtzakonshem per Ilahi Zoti ju Dasht inshallah , desha vetem te ju Pershendes .Paqja meshira e All-llahut qofte mbi ju dhe mbi gjithe Muslimanet ane e mbane botes . cdo te mire dhe Zoti ju Bekofte juve dhe gjithe ummetin Muahmmed s.a.v.s.

 20. medina says:

  es-selamu alejkum vlla inderuar nusret per mua je i dalluari perj kretve vallznive ton qe kendojn ilahi nuk dua te them qe nuk idua ato te tjerat ilahi por ilahit e tu me pelqen me seshumti vetem se ike ilahit shum te gjata kan shum minuta albumi ipar dhe i dyti me pelqen jasht zakonish teper sidomos vdekja e pejgamberit s.a ajo ilahi mete vertet te bojn te cajsh nat edhe dit po ashtu ilahia me ti tulli jamuhamem drita jon un ekam ni vajz 3 vjeqare ajo jasht zakonish e pelqen ket ilahi ja muhamed drita jon po thuj se 24 or vetem ket ilahi ekendon inshalla zoti te bekon ne ket dynja dhe ne ajiret por ikisha lut qe vllaznit tjer mos me idherohen se un indegjoj te kret vllaznit ton qe kendoj ilahi po ashtu ndegjoj ilahi ne gjhu te huja po ashtu me pelqen shum gazmend hyda por ne si musliman duhet ta falemenderojm allahun xh.sh se pse aje emeriton falemenderimin se vetem allahut xh.sh itakon ta falemenderojm dhe ne se kam mundesi te tregojsh nga je ti vlla inderuar nusret nese ste pengon kjo pytje te tregojsh nga je

 21. N.Kurtishi says:

  Esselamu Alejkum shpresoje te jeni gjithe shendosh e mire .moter e Respektuar medina edhe ty zoti te dasht sic ti i don ilahit .dhe ju bekofte juve dhe gjithe Ummetin Muhammed s.a.v.s .jam nga Shkupi jetoj ne Shkup nje Periudh shum te gjate .

 22. fexha says:

  all-llahu ju shperbleft

 23. N.Kurtishi says:

  me falni qe po pyes kte Web Site kush e ka hapur nese ka mundesi te dij

 24. medina says:

  esselamu alejkum vlla inderuar nusret gezohen shum qe nuk te pengoj kjo pytja ime dhe ti pa pertes u pergjigjen por un jam nga struga inshalla zoti i udhezoft ato struganet sepse shum larg jan per rruges te allahut xh.sh sepse ika mashtru jo bot e shkateruar inshalla zoti i lartmadheruar ta bekoj ymetin e pejgamberit muhamedit a.s anemban botes

 25. N.Kurtishi says:

  Mashallah ashtu eshte moter e nderuar ,kurse ne do lutemi per ta e ndoshta All-llahu na i pranon lutjet tona dhe inshallah i udhezone

 26. medina says:

  un personalish i lutem zotit nate edit ne cdo namaz per ta udhzu ket rinin tom ne rrugen e dret se vetem feja islame eshte rruga edret dhe nuk ka dyshim se ni dit dote kthhemi te zoti jon por me seshumti zemra me can per vllaznit ton dhe motrat tona foshnjat e vogla qe vriten per dit ne palestin dhe i lutem zotit qe ti ndimoj palestines po shum mir ekishe kendu ilahin kur muslimanet zduhen mes veti e mbasi ne po bojm per carje e si zoti dena doj por ne si besimtar te paster inshalla zoti te na i prnoj lutjet dhe te na api paq edhe dashuri te kemi ne muslimanet mes veti ne muslimaneve ndersa qafiret i shkateroft zoti me fuqin e vet qe eka amin

 27. N.Kurtishi says:

  ne i kemi haruar vellezerit musliman i kemi shoqeruar Jo Besimtaret e ashtu do te gjej nese nuk duhemi mes veti Zoti na ndihmofte

 28. N.Kurtishi says:

  Amin

 29. medina says:

  amin se shum jemi gabim por inshalla zoti na udhezoft por un elhamdul liah qe ka 1 vit qe po falem dhe ekam vnu edhe mbulesen se me te vertet isha ne rrug te gabuar shum po te ne ne strug eshte katastrof jeta as nuk din qe ka zot as nuk ebojn ment qe ni dit de vdesin memir jam tu jetu un ketu ne zvicer se sa qe methen te jem ne strug edhe te jem elirshem si me vendlindje time por kur me shofin me mbules ne strug me ofendojn a me then te dreten ketu ku jam tu jetu un ne zvicer po me lakmojn me mbules

 30. gylten says:

  selamunalejkum

 31. N.Kurtishi says:

  Elhamdulilah gezohem inshallah gjithmon je e Lumtur me mbulesen gjithmon krenohu pse je me mbulese mashallah zoti te bekofte Selamu Alejkum Cdo te mire

 32. taulant says:

  eubilahi mine shejtani rragjim bismilahi rrahimani rahhim allahu ju lehtesoft axherimin dhe ju pranoft lutjet e teravis ose te tjera elhamdulilah zoti ju rujt prej shejtanit edhe ishalla na ban prej atyreve qe besojn ne ni allah dhe ishalla na drejton ne rrugen e muhamedin s.a.v.s dhe shokeve te ti e selam u alejkem .

 33. taulant says:

  amin inshalla na ban zoti prej ktyreve

 34. Hakim says:

  mashallah shum ilahijet e mira allahu te shperbleft per keto ilahija qe pon aj knaq zemrat veq vashdo zanin shum te bukur?

  selam alejkum?

 35. Hajdin says:

  sel.alejkum motra dhe vllazeri kam nderi te perdhender shum nerret kurtishin me kto ilahe shum te mira edhe e akm nderin ne erin tim personal te ja uroj muaji e bekuar te shenjt ramazanin edhe allahue e shperbleft nerset kurtishin per kto mujndje tung nga une hajdini sel/alejkum

 36. sali says:

  selamualejkum verahmetulla vebereketuhu allahu ju shperbleft me xhehnet te gjithve per mundin qe e beni vllazni

 37. sara says:

  selamu alejkum vllavi jem nusret ishalla allahu ti jep te gjithe te mirate ne bote na ke knaqe me keto ilahije sidomos me ilahin qe eshte ni ilahije koke ulur une jam kjo eshte me e mira po te gjithe jan te mira po mu me ka lan pershtypje ma shum ajo ilahija deshta me te than se kjo eshte emaili jem edhe nese nuk te pengoje a mundesh me ma than emailin tende se kam dishka me te vete nese mundet nese jo kjo eshte emaili jem mevlan_06@hotmail.co.uk selamu alejkum vllavi jem ishalla ahallu te ndihmon edhe ishlla me xhenete te shperblen

 38. alyssa says:

  selamu alejkum nusret allahi ti thashte te gjithe te mirate ne kete bote shum ilahit e mira ishin selamu alejkum

 39. N.Kurtishi says:

  Alejkum Selam Motrat e Nderuara Sara dhe Alysa amin edhe juve inshallah Zoti ju don sikur ju qe i doni Ilahit dhe gjith ummetin muhammed inshallah e don dhe e shpeton nga cdo e keqe

 40. N.Kurtishi says:

  Emaili im eshte n-kurtishi@hotmail.com .kaloni sa me mire dhe cdo te mire All-llahu ju bekofte ne kete muaj te Bekuar . o All-llah Faleminderit qe na bere musliman dhe na na mundesove ta arrijm kete muaj te shenjt ku lulezojn Xhamit .Esselamu Alejkum

 41. medina says:

  e selamu alejkum vlla inderuar nusret si po kalon ne keto qaste aje mir me te verte na i kenaqe shirtin me keto ilahi shum te mira nuk edi a edegjon http://www.radio-pendimi.com ose info esht ni radio islame 24 ore ka vetem ilahi kurane dhe ligjerataka ne ket radio por ilahit etua jan ato qe po degjoen me shum ne http://www.radio-pendimi.com allahu te shperbleft me te mira

 42. BESNIKU says:

  ju pershendes per ilahit e bukura qe i kendoni

 43. miftar islami says:

  es-selamu alejkum werahmetull-llahi ve berekatuhu All-llahu xh.sh. te shperbleft inshalla per punen qe e ke bere ne kete po ashtu edhe neboten tjeter se nje her per nje her jane ne te mira vetem vazhdo keshtu All-llahu xh.sh. te ndihmoft

 44. granit says:

  selam u alejkum vlaznen musliman shum me pelqyen qito ilahi e ishalla All-llahu na shperblen me xhenet. e salam alejkum ishalla

 45. suat says:

  ej shum ilahi tmira ama ku asht ajo ilahije Nusret Kurtishi -Ah qka na mbetii ajo me kon shum mir bohet eselamu alejkum

 46. Labinot says:

  es-selamu alejkum werahmetuLL-llahi ve berekatuhu aLLahu u shperbLeft per punen qe e keni ber zoti u bekoft paqja dhe meshira qoft mbi ju

 47. Ezran says:

  shum mirrrrrrr na knaqet tung kalofshi mir…….!!!…..

 48. burhan sinani says:

  selam alejkum inshAllah Zoti ju shperblen per keto ilahije te mira

 49. verbjani says:

  do ishin edhe me te mira sikur te ishin pa MUZIK

 50. Jimmy says:

  Loqqkk ilahi SHUmm shummmm te miraaa

  i kom ndegju 3-4 Ilahi mkan pelqyy shummm
  e per tjerat komentoj me von

  ALL-LLAHU te shperbleft…

 51. besart says:

  S.A ALL-LLAHU ju shperbleft me xhenetin FIRFEUS ishalla edhe te gjith muslimanet s.a

 52. Samet Veliu says:

  Eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu paqa dhe meshira qoft mbi Pejgamberin, ton me te dashur dhe, me te lavdruar,Muhamedin s.a.v.s.Un jam nje medresant i cili ndodhem ne shttet e bashkuara te Amerikes,Fllorida po deshta me ju bo nje lutje, a ka munsi me mi dergu disa Ilhie ne imailin tim >meti_146@hotmail.com<Allahu ju shperbleft me Xhennetin te perhershem selamu alejkum. Samet Veliu…

 53. linda says:

  vetem vazhdo keshtu vella inderuar nusret se metevertet keni ni ze te veqant nga tetjeret per ilahi nuk duha ti dalloj edhe te tjeret se edhe te tjeret kean ze te mir por zeri jot diqka me pelqen meseshumti nga te tejret dhe ilahit e tua gjith mon idegjoj me vemendje zoti te ndimoft inshallah me te mira ne ket jet dhe ne ahiret te shperbleft me xhenetin firde AMIN

 54. BoLLaAa008 says:

  We selamun Alejkum we rahmetulla we berekathu
  Se pari E faleminderojme All-llahun Qe Na ka fal Shendosh E mir Dhe qe na ka ber Prej Fes Me te bukur DhE Epranuar Tek All-llahu Fejen Islame
  Salavatet dhe selamet ia dergojme Muhamedit A.s Familjes Se tijDhE GJITH shokeve te tij.
  All-llahu E shperbleft At Person Apo persone Qe eshte munduar Ta bej Ket Web Njeashtu I deshiroj Suksese Ne Vazhdim Gjithashtu Shfrytzoj rastin ta Pershendes Vellan Ton Nusret Kurtishin I deshiroj Siksese Ne jete .Keni Nje ze jashtzakonisht Te bukur All-llahu te sheprbleft Ashtu Siq din Ai me mir Ta shperblej Robin E tij.
  Une kaq Kisha Nuk dua ta Teproj Me shum Gjitha te mirat ne jet ….
  Me rrespekt Bolla Nga Presheva_CorroticA…..
  Email —->bolla008@hotmail.com
  Selamun Alejkum

 55. amir says:

  eselamu alejkum ekni nje ze te mrekullueshem netem vazhdoni allahu ju shperblefte

 56. elmedina says:

  selamu alejkum wr wb all-llahu te shperblef me xhennet se shum ilahijat e mira valla edhe inshalla pendohen krejt te rit e te rejat all-llahu na mbrojt ne var edhe diten e gjykimit poashtu edhe prej zjarmit te gjehenemit edhe inshalla takomi ne gjenet krejt muslimanet selamu alejkum

 57. Naser says:

  Eselamu Alejkum 🙂

  All-llahu xh.sh ju shperblehte me te mirat e tij ne kete dhe ne boten tjeter(ahireti)

 58. esat says:

  eselamu alekum vèllezèr e motra allau ju shpèrbleft tè falemenderoj motr muslimane medina qè i tregove ato dy faqet pèr tè shkarkuar ilahi edhe ty vèlla nustret qè allahu tè ka dhuruar njè zè shum tè bukur na kènaqe me ilaht o vèlla musliman allahu tè ndihmoft ty dhe gjith muslimant e muslimanet selamu alejkum ve rahmtullahi ve berekatuhu

 59. medina says:

  es-selamu alejkum vella inderuar esat falemenderimi itakon vetem All-llahut xh.sh ne si musliman duhet ta duhemi njeri tejerin per hir te All-llahut xh.sh dhe te vdesim si besimtar musliman me fjalen la ilahe ilallah muhammedun resulullah por un si moter muslimane mundem det them flm per mirkuptimin inshallah zoti me plot fuqin e vet e udhezon ket rini duhet te marin shembull te nusreti kjo rini e sotme se qfar ze te bukur qe ka por qa me shtyn te nusreti me shum ilahit e nusretit jan diqka te veqanta per mendimin tim por ketu ne ket web faqe jan vetem dy albumet me ilahit e reja ndersa ne http://www.ilahi-ks.com ku jan ilahit shqip te ndryshme jan ilahit e nusretit me te dalluera siqe esht vdekja e pejgamberit dhe shum ilahi te tjera

 60. rina says:

  ju pershendes ju lumt ilahi mat mira ende nuk kam ndegju allahu na ndihmoft te gjith myslimanve.

 61. shyhretja says:

  selamu alejkum vallahin na kenaqet me keto ilahi qe te gjitha jan te mira por ilahit e nusret kurtishit per mu jan teper te veqanta vertet i kendon teper mir allahu e shperbleft me xhenet ate dhe te gjith besimtaret e fes islame inshalla selamualejkum rahmetullahu ve berekatuhu

 62. alina says:

  eselamu alejkum vella nusret Allahu te shperbleft me xhennet per keto ilahi te mira ALLAHU XH.SH i ruajt te gjith besimtaret musliman ALLHU EKBER

 63. Mergimi says:

  selamu alejkum se pari e falemderoj allahu qe jemi musliman edhe qe na ka udhezu allahu e shperbleft vellaun ton nusretin per keto ilahi mirpo qdo njëri prej neve duhet me punu qe sado pak me ja then dikujna nje fjal te mir edhe mundo sa ma shum me shfrutezu kohen sepse koha eshte e shejt edhe sa jemi ne rini duhet ta shfrytezojm koh. ma bani hallall vetm deshta tju pershndes edhe allahu na rujat familjet tona edhe xhenetin nasim na beft ….

 64. abdullah says:

  selamu alejkum allahu ju shèrbleft tè gjith muslimanève ilahit shumè mè pèlqejn allahu e shpèrbleft nustretin dhe i ndihmoft vèllezèr dhe motra a ka mudsi tè mètregoni ndonjè faQE pèr tè shkarkuar ligjerata allahu ju ndihmoft tè gjithève dhe ju shpèrbleft

 65. mentori says:

  ju pershendes dhe ndiej knaqsi te madhe sidomos kur ndegjoj ilahi siq jan te Nusret Kurtishit,vertet shum te bukura jan…

 66. Ilir says:

  Elhamdulillah o vllerzer musliman sa te mirat i kimi Elhamdulillah

  ESElamualeikum

 67. edona irl says:

  selamu alejkum .. shume te mire ilahit me pelqejn shume

  allahu ju ndihmofte … te gjithe muslimanve flm shume……….

 68. EDONA (NGA IRELANDA) says:

  selamu alejkum ju falemderoj gjithe muslimanve ku do qe jane
  shume ilahit te mire e keni me pelqejn shume
  allahu ju ndihmoft krejtve ..
  falemenderit shume ..

 69. edona (nga ireland ) says:

  selamu alejkum ju falemderoj shume
  shume te mire e keni ilahit me pelqjn shume
  allahu ju ndihmoft te gjithe besimtaret musliman ku do qe te jeni
  ALLAHU EKBER …

 70. EDONA says:

  SELAMU ALEJKUM JU PERSHENDAS TE GJITHE MUSLIMANVE KU DO QE TE JENI ..SHUME TE MIRE KETO ILAHIT ME PELQEJN SHUME.. VIQ VAZHDONE
  KESHTU ME KENDU ILAHI ,,
  ALLAHU JU SHPERBLEFT ..TE GJITHVE DHE JU NDIHMOFT
  JU FALMENDEROJ KREJTE BESIMITARET MUSLIMANVE

  ALLAUH EKBER,,,,

  FLM SHUME TUNG……….

 71. llukman limani says:

  selamu alejkum allahu ju shperbleft vella nusret po dot ishte shum mir qe ti permendje edhe vllazerit e tu te cilet te ndihmuan ne ket projekt te ilahijeve besoj se edhe ata kan nje merit per keto ilahije ju pershendes dhe lus allahun qe mos tju ndaj urrejtja dhe dashurija per te qen i famshem sepse kjo eshte nje gje per te cilen nuk kemi ne nevoj ta kemi

 72. dijari says:

  selamu alejkum vlla i dashur nusret allahu ju shperbleft per keto ilahi me te vertet jan ilahi shum te bukura dhe shum prekese gjithashtu allahu ju shperbleft per punen qe e keni ber por dot ishte i udhes dhe shum ma e bukur sikur ti permendje edhe shoket tuaj te cilet te ndihmuan me kontributin e tyre per ta realizuar qellimin tend e lusim allahun qe kjo mos te jet shkak qe ju te percaheni sepse ateher ky projekt nuk dot ishte me me vler allahu ju shperbleft dhe ju bashkoft si asnjeher me pare.
  lahijet me kan prekur ne shpirt dhe besoj se cdo njeri e kan prekur dhe e lusim allahun qe tju realizohen gjithnje qellimet tuaja.

 73. Burim says:

  All-llahu te Shperbleft vella i nderuar ilahijet e tuaja jan shum te mira zerin e ke te mrekullueshem ,, vella vetem vazhdo.. !

 74. Ramiz says:

  eselamu alejkum un jam nje nga ata qe i kam ndihmuar nusretit ne realizimin e albumit emrat e cdo njerit qe kan ndihmuar ne realizimin e albumit kan qen ne kopertin te permendur e kjo faqe nuk eshte e hapur nga vet nusreti e kshtu qe aj nuk mund qe ti permend emratton e nese ju qe keni qu coment keni deshir te njiheni atehet drejtohuni te ata te cilet kan formu kete faqe eselamu alejkum

 75. Gerti el says:

  selamu alejkum te gjtheve kudo qe jeni . Ju pergezoj per kete pune qe po beni dhe Allahu ndihmofte ne te armen dhe ju forcofte ne fene e Tij . amin amin

 76. dani says:

  selam alejkum allahu ju ruajt ———-dani medine

 77. MERVA says:

  selam alejkum te gjitheve elhamdulilah umeti po shtohet dhe e ardhmja do jete e muslimaneve ————–ALLAHU EKBER———–MUSIM NGA BOTA

 78. Daki says:

  selam alejkum nusret shum mir e ke qit cd veq vazhdo keshtu allahu te shperbleft

 79. Ilir says:

  elhamdulillah allah ishallah tvazhdoim cekshou hic pa fesat njoni me qetrin ishallah

 80. Arben says:

  es selamu alejkum vlla All llahu t sherbleft

 81. ubejdi says:

  mashalla

 82. regjep says:

  veselamualejkum nusret veq vazhdo se naike fladit shpyrtin me kto ilahi alahu te ndhmofte

 83. urim says:

  jeni shum te mir nusret vazhdoni ju lumt

 84. valdetja says:

  selama alejkum vllezer dhe motra

 85. harith says:

  selam alejkum Allahu ju shperbleft

 86. fatlum says:

  vazhdoni kshtu

 87. e pershendes munirin se ka mir kamen allahu endihmoft heheh

 88. islamik says:

  Es_Selamu Alejkum
  Elhamdulilah që ne besimtarët jemi gjith’her të gat’shëm të jemi falenderues dhe fjalë mirë. S’ka dyshim se vllezërit këndojn vërtetë mirë.Mirpo kjo nuk i bënë që të jenë pa ndonjë vrejtje , për këtë mendoj se duhet të jemi edhe të drejt dhe të sinqert në vlersimet tona.
  Neshidet e kenduara nga vllezërit kan një Melodi-muzikë e cila është e ndaluar dhe kete duhet ta largojn përndryshe kan me dhanë përgjegjësi për ate se përhapin në ummetin islam atë që duhet larguar-muzikën .
  Kualiteti i këndimit në krahasim me arabët është i nivelit të ulët dhe mendoj se këtë din vllezërit dhe nëse mundohen me tepër munden edhe me arrit nivelin mesatar…..etj Me sinqeritet nga Islamik

 89. Ilir says:

  Eselamualeikum te gjith muslimanve shum te mira jan kto ilahjet elhamdulillah Allahi vu ndimoft ishallah

  Selamualeikum

 90. harbin says:

  VU KOFT HALLALL JUVE TE GJITHVE SE KENI KENAQUR VLLAZRIN MUSLIMANE ZOTI JU SHPERBLEFT

 91. ARBIN says:

  une jam pi cegrani ju falemenderoj shum per ilahijet elamdulilah shum te mira

 92. nimeti says:

  selam alejkum nusret allahu ju shperbleft shum ilahit e mira aki email vella nese mundesh me ma dhon ok flmd shum

 93. selamu alejkum me te vertet nuk ka koment ne keta ilahi te bukura se na miten me do muzika disa ju pershendes vetem vazhdoni vellezer te dashur

 94. fita-pr says:

  Eselam Alejkum te gjithve ALLAHU ju rujte dhe ju shperblef me xhenet ALLAHU na bashkoft ton muslimanet ne xhenet inshalla ALLAHU te rujt edhe te nderoft o vlla nusret po na i flladit zemrat me kto ilahi te bukura ALLAHU te rujt ty edhe familen tane edhe ton ymetin e pejgamberti s.a.v.s “JA ALLAH BASHKONA NE XHENET ALLAHU ME AMIN” eselam alejkum

 95. melika says:

  pershendetje per te gjith muslimanet e posaqerishte per prinderit e mij dhe gjyshin dhe gjyshen time me te dashur

 96. luli says:

  selam alejkum zotri zeqirja kurtishi dhe shoket tu jeni me te miret vetm te para dhe zoti ju shprbleft me xhenet

 97. luli preshev says:

  selam alejkum jeni me te miret veq te para

 98. luli ximi says:

  paqja dhe meshira qofshin mbi ju vetem te para me ilahija te bukura

 99. islam says:

  a selemu u alejkum paqja dhe meshira qoft mbi muslianet dhe zoti na u shtoft besimin amin.

 100. bekri says:

  tung si jeni a jeni mire shum me pelqejn ilahit edhe ti N.Kurtishi me te vertet ke ze te bukur

 101. nagjarie says:

  ju jeni shum te miret seriozisht po e tham s e me pelqejn ilahit ejuve allahu ju shperblft me te mira

 102. tuba says:

  selam alejkum.ALLAHU ju shperbleft per keto ilahi kaq te bukura nese mundeni me pru edhe ilahin e omerit ,,musliman gjithmon te jemi,, edhe nje her ALLAHU ju shperbleft e na i falt mekatet.

 103. Naim says:

  Es-Selemu Alejkum te gjithe Vellezer dhe Motra ne ISLAM, ehste knaqesi e madhe kur e shef dikend te punon dhe sakrifikon per Allahun e Madheruar, eshte nje sakrific edhe per ju i nderuar Vella Nustret Kurtishi , per kete Lusim Allahun xh.sh qe te ju shperblen insheAllah.. Elhamdulilah eshte fakt qe Ilahit po shumohen cdo here e me shume kjo eshte nje lehtesi e madhe per Muslimanet e sidomos per te rinjet qe te largohen nga Muzika dhe te ndogjojn ilahi , edhe pse disa kan edhe ilahi me instrumente por insheALlah edhe ato instrumente zhduken dhe behen ilahi te pasterta .. ok s ee zgjata ndoshta shume vetem deshta te uroi vellaun per ilahit e reja dhe insheALlah prap qet ilahi te reja te cilat burojn nga faktet e kohes se sotit apo gjendjes se sotit qe na bene t emendojm per te kaluaren dhe sa me larg kopjimeve nga gjihet e tjera .. Allahu ju Shperbleft !!! me respekt Vellau i juaj ne Islam Naim Cacaj

 104. Selamu Alejkum..Shum ilahije te mira,por posaqerisht ajo ku humbi amaneti…All-llahu na shperbleft krejtve inshallah

 105. verona says:

  eseLamu Alejkum shum ilahijett e mira veq vazhdoni keshtu..!
  All-llahu ju shperbLefte me xhenetin firdews.!

 106. albulena says:

  eselamu alejkum vlla musliman Nustret jam nga struga
  All-llahu te shperbleft per keto ilahijat qe i ke ber
  vallahi ma shton imanin
  All-llahu te shperbleft me xhenetin firdeus
  inshallah te kesh suksese edh eme tutje
  selam alejkum pereseri

 107. TINA says:

  SHUME ILAHIJ TE BUKURA

 108. shaqir says:

  Es-selam alej kum vllazer emotra muslimane kjo web faqe po me pelqen shum per ilahije une jom tu i marr krejt dolod flm all-llahu ju shperbleft

 109. Elmedina says:

  a selamu alejku ve rahmetulalhu ve berekatuhu vella musliman nusret kurtishi allahu inshallahu te shperblefte per keto ilahija te mrekullullueshme inshallah allahu te dhende fuqi fat dhe lumturi ne jet inshallah poashtu edhe allahu te shperblefte edhe ne xhenetin firdeus ku te jemi inshalah krejt motrat dhe vellezerit musliman inshallah edhe njehere aselamu alejkum te gjithve qe ndodheni ne kete faqe.

 110. nursel says:

  selam alejkum o vella musliman shum ilahija te mira kendon allahu te shperbleft inshallah me gjith te mirat

 111. Basri says:

  :::Es-selamu alejkum vllezer e motra shqiptare muslimane
  shum web faqja e mir dhe me shum ilahije te bukura ALLAHU i i plotfuqishem i madherueshem vu bekoft:::

 112. Nursel says:

  e selamu alejkum vellezer dhe motra muslimane si po ja kaloni .
  Vlla musliman shum ilahija te mira kendon vallaj allahu te shperbleft inshallah me gjith te mira .
  SELAM ALEJKUM

 113. neziri-162@hotmail.com says:

  allahu ju shperbleft per keto ilahi

 114. halim says:

  allahu ju shperbleft dhe ju meshiroft,feleminderit shum per ilahijat e bukura. allahu qoft me ju, selamalejkum.

 115. remi says:

  selamun alejkum!

 116. Fatima Jelaj. says:

  Eselamu alejkum OO vlla musliman All-allahu ju shperbleft me XHENNET OVLLA allahu ua ka dhuru nje zee shume te embel MASHALLAH::zoti ju ruajun personalish i lutem zotit qe te udhzu ket rinin ton ne rrugen e dret se vetem feja islame eshte rruga edret dhe nuk ka dyshim se ni dit dote kthhemi te zoti
  SELAM ALEJKU vllezer dhe motra musliman ALLAHU JU SHPERBLEFT ME XHENNET AMIN

 117. eselamu alejkum ,o mos leni muzik ne ilahi ALLAHU ju ruajt

 118. Mereme says:

  Selam Alejkum .Shume Ilahija te mira,Zoti ju shperblefte….

 119. Zahir says:

  Allahu e shperbleft se shume te mira ishin keto ilahi zonin e ki shume te bukur dhe kjo eshte dhunti e Allahut te madheruar dhe Allahu kete ja dhuron kujt te don Selamun Alejkum

 120. selam alejkum prej kosove -PRIzRENI . allahu inshallah te shperblen me te gjitha te mira te kesaj dynjaje e posaqerishy te asaj dynjaje me XHEHNETIN

 121. Altruisti says:

  Es-Selamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu,

  Nusret i nderuar!

  Allahu te shperblefte per keto ilahi te bukura. Lus Allahun azze ue xhel te te shperbleje per punen ne sherbim te Islamit, e te dhashte sinqeritet e sukses.

  “Amaneti” kishte tekst te bukur dhe njeherit e kenduar shume mire, e qe shpresoj se porosia e saj te shkoj ne vend.

  Allahu te ruajt, e te dhasht cdo te mire!

  Ues-Selamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu,
  Altruisti!

 122. eroni says:

  ESELAMU alejkum o vlla musliman shum ilahi te mira ktu ne ket faqen e juv allahu ju shperbleft jue o vllazen e motra musliman.

 123. edi says:

  Eselamu Alejkum o vllazen musliman allahu ju shperbleft e ishalla ju run nga te kqijat te gjith besimtarve musliman.

 124. selam alejkum shume ilahi te mira All-llahu ju shperbleft

 125. AVDYL says:

  ESELAMU ALEJKUM O VëLLA E DASHUR MYSLIMAN ZOTI JU SHPERBLEFT PER KET ZE KAQ TE MREKULLUAR QE KE DHE QE I KENDON ILAHIT AQ BUKUR TE SHPERBLEFT ALLAHU? DHE TE RUAJT NGA TE GJITHA TE KEQIJAT TY DHE FAMILJEN TENDE

 126. besim says:

  ES SELAMU ALEJKUM
  Te gjithe ju që po i këndoni keto ilahi ALL-LLAHU ju
  ndihmofte dhe ju gezofte me te gjitha te mirat ne kete bote, dhe ne boten tjeter ju shpeblefte me xhenet. pra te gjithe jeni te mire pa dallim mire po Nusret Kurtishi eshte nder me miret ,ashtu mendoje une.
  ES SELAMU AJEKUM – te gjithe besimtarve musliman All-llahu ju ndihmofte dhe ju meshirofte ne diten kur ta japim llogarin.

  ES SELAMU ALEJKUM VE RAHMETULLAHI VE BEREKETUHU

 127. xhulia says:

  e-selamu alejkum vella i nderuar NUSTRET KURTISHI te pergezoj per keto ilahi me te vertete shume te mira shume domethenese inshalla All-llahu te shperblen me te mira ta kompenzon kete mund ta shpin ne knaqesi ne ahiret te uroj suksese,inshalla All-llAHU na forcon zemrat tona ne islam ne dinin e tij te begatuar …. edhe njeher vllaqko suksese te metejshme shperesoj qe All-llahu te te ndihmon te forcon ne dinin e tij,,, selam

 128. gezim ahmeti says:

  selamu alejkum vella nusret ilahit i ke shum te mira po desha me te pyt diqka cilit methheb i takon selamu alejkum

 129. florent says:

  selam alejkum Allahu ju shperblefte i ke shume ilahit e mira edhe me la pershtypje ilahije malli per nenen sa qe u permallova se une nenen nuk e kom e shujme u merzita per kete ilahi po lus Allahun qe me ka nda prej nenes ne kete dynja ta takoj ate ne xhenetet e Allahut se vallahi do te vdes me ate merzi per nenen time edhe niher Allahu ju shperblefte edhe niher Allahu ju ndihmofte dhe ju prifte e mbara selam alejkum

 130. klodi says:

  zoti ju shperbleft ne parajse o vellezer musliman

 131. buli says:

  inshAllah Zoti ju shperblen me xhenet .
  vertet ilahit jan shum te mira
  selam alejkum

 132. Besimtari says:

  Esselamu Alejkum — All-llahu te shperblefte me Xhennetin firdaus me ate ze te bukur —
  All-llahu ta ka falur ate ze si bilbil MASHALLAH..
  Shpresoj qe se shpejti te mbrrish lart .. me kete ze qe e ke..
  Shummmm zeri i mir ..
  Esselamu Alejkum

 133. BULI says:

  mashalla ilahit e mira po kishim pas deshir qe te degjojm nje pjes nga kurani prej nusret kurtishit?eselamu alejkum

 134. riad says:

  Selam Alejkum We Rahmetullah We Berekatuhu…

  Falenderimi I Takon Vetem Allahut …Zotit Te Botrave
  Paqja Dhe Meshira E Allahut Qoft Mbi Te Derguarin E Tij Muhammed Mustafa s.av.s. Familjen E Tij, Shoket e Tij Sahabet RadiuAllahu Anhum Dhe Te Gjith Besimtaret E Dinit Islam Qe E Pasojn Atë Deri Ne Diten E Gjykimit..Deshta Mjuv Pershendet Wllezer Dhe Motra E Sa I Perket Ilahive Metvertet Jan Shum Te Mira
  Kujdes: Kalimi I Kohes Vetem Me Ilahi Është I Urrejtur!!!

 135. gzimi says:

  Esselamu alejkum
  All-llahu ju dhasht sinqeritet ne veprat tuaja…

 136. gjenti says:

  e ilahit sa tmira i ki ovlla te dua shum

 137. endi says:

  eselamualejkum, me vjen mire qe ke nje inspirim dhe nje frymezim kaq te madh per ilahi>All-llahut i takon falenderimi… i Madheruar qofte “All-llahu”

 138. All-llahu ju shperbleft vlla i nderum elhamdulilah qe All-llahu jau ka dhen at zë të shkelqyer mashaAll-llah u knaqa elhamdulilah

 139. triimme says:

  “Selam Alejkum”
  All-llahu E shperbleft Nusret Kurtishit me Ilahit e ti te bukura<33

 140. KIDA says:

  SELAM TE GJITH BESIMTAREVE.GJITHNJE KAM DEGJUAR ILAHIE PO HERA E PARE QE E KAM DEGJUAR NUSTRET KURTISHIN,DHE ME PELQEN .ALL-LLAHU E SHPERBLEFTE QE MUNDOHET PER ISLAM.SHPRESOJ EDHE KY TE BEHET I NJOHUR SI ADEM RAMADANI,ALL-LLAHU E SHPERBLEFT DHE ATE VELLA ME XHENET.SELAM TE GJITHVE.

 141. ibrahim says:

  o vllazer dhe motra muslimane shum te mira ilahite ZOTI u shperbleft me XHENET.

 142. Islamii says:

  Esselam Alejkum Vellezer e Motra musliman une veq desha te ju pershendes All-llahu ju shperbleft per keto shkrime te bukra Esselam alejkum

 143. Bint Thabit says:

  Salam aleikom warahmatullah!
  Allahu i shperbleft vellezerit qe na i kendojn ilahit, me nijet qe te na i forcojn imanin dhe te na largojn nga muzika qe jau kalbi zemrat plot muslimanve, per fat te keq!!Amin.

  Vetem dua tja´u perkujtoj te gjithve nje gje qe shum here po e harrojm.
  Me ndegju ilahia ska dyshym se eshte e lejuar, por me tepru me ndegjimin e ilahive nuk eshte aq e preferuar.

  Wallahi, Sahabet (Allahu qoft i knaqur me gjith ata) me se pari jau kan kushtu rendesine Qur´anit dhe Sunnetit duke i mesuar keto permendsh, studiuar dhe me se fundi, duke i praktikuar keto!!

  SubhanAllah, sod shum veta e kan harruar Qur´anin, fjalet me te bukura te ALlahut, dhe mashtrohen duke degjuar vetem ilahija. Ketu e kam fjalen, se duhemi me se pari ta ndjejm kenaqesin ne shpirt kur ndegjojme lexim te Qur´anit, e mos ta lypim kete kenaqesi vetem ne ilahijet, se at here behet e qart se zemrat tona nuk jan ashtu siq duhen me qene.
  ALlahu na i pastroft zemrat, amin!

  Mos e harroni hadithin e pejgamberit (sall-ALlahu aleyhee wa sallam) ku na tregon se kur njeriu lexon vetem nje shkronje ne Qur´an, i fiton 10 sevape. D.m.th vetem duke lexuar “ALIF-LAAM-MIM”, i ke 30 sevape!
  ALLAHU AKBAR!

  Wa Salam aleikom warahmatullah.

 144. musa says:

  selam alejkum nusret zoti te shperbleft per keto ilahi te mira sa qe deri tash nuk kam degju ma te mira ilahi flm ishalla ne te ardhmen presmi edhe ilahi me te mira selam alejkum

 145. Ismet says:

  Es selamun alejkum vlla i nderuar All-llahu xh.sh. te shperblefet per ilahit qe je tuj kendue, Luse Allahun xh.sh. qe te ndihmoje dhe ta ruaje zerin, te jepe shendet dhe te mira ne te dy botet.
  Allahu xh.sh. gjithnji te shperblefet me te mirat e tije vazhdo dhe mos u ndale se kjodo te ndihmoj kur te jesh ne rrugen e Allahut dhe do te ndikoje te shume te rinje per me perqafue Islamun dhe ky do te jet nje kontribut i yti dhe do te keshe shperblime pa nderprer.
  Me shume respekt dhe shume selame Allahu te ruejt

 146. ArBr1 says:

  selamu alejkum pershendetje per gjithe ju vllezer e motra musliman kudo qe gjendeni allahu i shperblefte ata qe e hpen kete web site e edhe ty o vllai nysret se shum zanin e mire e ki e edhe tekstin e ki shume te mire vetem vzhdoni se All-llahu ju shperblen paqja dhe meshira qofshin mbi ju ne diten e gjykimit selamu alejkum

 147. Miranda says:

  selamu alejkum pershendetje per gjithe ju vllezer e motra musliman kudo qe gjendeni allahu i shperblefte ata qe e hpen kete web site

 148. jetmira says:

  Es-selamu alejkum ju prsh vella i nderuar All-llahu ju shperbleft me xhennetin FERDEVS se shum ilahija te mira gjithashtu ju flm qe naj keni mundsu qe ti marrim prej ktu kto ilahija ikom mor se shuuuuum te mira shpirtin po naj knaqin me ket ze te embel All-llahu ju ruajt.
  Me respekt nga motra juaj.

 149. bekri arifi says:

  All-llahu Ju Shperbleft Te Gjithe Muslimaneve.

 150. ardiana says:

  es-selamu alejkum we rahmetullahi we bereketuhu,All-llahu ju shperbleft per kto ilahi qe shum shum me pelqejn e All-llahu te shperbleft inshAllah per ket.AMIN

 151. zana says:

  selam alejkum.deshta ta bej nje pytje per NYSTRET KURTISHIN.Qka e ke mentor kurishin?S.A nga motra juaj ne islam ZANA

 152. Islamii says:

  Shfrytzoj rastin te ju pershendes me pershendetjen me te embel ES-SELAMUN ALEJKUM shpresoj qe te gjith jeni mire.Me vjen shume mire kur shof se sa shume jan te interesuar te ndegjojn Ilahit te cilat na i knaqit zemrat kur i ndegjojm, kjo eshte rruga e shpetimit ALL-LLAHU ju shperbleft

 153. muhamed says:

  selam alejkum te gjitheve o vellezer Allahu u ndihmoft inshallah

 154. Armendi says:

  Selamu alejkum vllezer dhe motra musliman ilahijet jan te mira ama ma e mir per neve osht me ngue kuran ma shum se ilahi. ma ban hallall nustret se nuk e pata per qellim te keq

 155. VISARI says:

  oooo vella nusret une kshtu nuk te njof e as qe te kam pa kurr as qe kam ndegju per ty kurr veq kur e kam ndegju ilahijn per Begatid e Allahut kamet me kan leshu … oo vella imanin vllaznive jav shton me kete ilahij besom …. Allahu me xhennet te shperbleft…

 156. nita says:

  eselamu alej kum jeni shum te mrekullueshem me kete vokal dihet:duke ju falemenderuar all-llahut xh.sh me kete ze te bukur qe ua ka falur

 157. hatixhe says:

  selam alejkum vella i nderuar edhe nusret kurtishi esht edhe nje nder ilahistat e mi te preferuar e lus allahun qe nusretin ta shperblej me xhenet eselamu alejkum

 158. timi says:

  tung ju pershendes nga thelsija e zemres timi ?

 159. ESselemu alejkum Allahu ju shperbleft per keto ilahi o vlla i dashur se na knaqe me ket ze te bukur qe ja ka dhuru Allahu xh.sh.ju uroj suksese ne jet selam alejkum

 160. esselamu alejkum! suksese ne te gjitha sferat e jetes

 161. Arsimi says:

  selam alejkum te gjitheve, me te vertet jane shume ilahi te mira qe ta knaqin zemren,e ishalla All-llahu i udhezon ne rruge tedrejte te gjith rinine tane sepse nuk jane ne rrugen qe All-llahu deshiron e juve Nusret All-llahu ju shpebleft me xhenet.

 162. Ylli says:

  Eselamu alejkum, All-llahu ju shperbleft per kete website te bere, me te vertet ka nevoje per te tilla All-llahu ju shperbleft me shperblimin e SHEHIDEVE me nga 72 HYRI te xhennetit FIRDEWS.

 163. xhavit says:

  selam alejkum nustret si je si kalon nga shkupi,aj inshallah do vi de ni dit ne shkup takohemi inshallah ce ti erdhe ne strug nuk u pam hiq veq 5 minuta u pam.Si ja kalon ande kur inshallah me ilahije te reja de filojsh?Ske yr iq ne msn. All-llahu inshallah na bashkon ne xhennet amin amin amin inshallah

 164. BuujAr says:

  eselamun alejkum vllëzer e motra All-llahu ju shperbleft me te gjitha te mirat ne ket bot qe po i bëni per ne

  All-llahuu ju shperbleft me xhenet dhe veq vazhdoni jeni me te miret …

 165. jehona says:

  eselam alejkom rametullah ve bereketuhu o vllau yn egjith meshira dhe begatia e allahut te koft mbi ty .falimidertimi itakoft allahut te gjithmeshirshem qe fali allahu ksi vllerzer si ty i lavdruar qoft bretria e tij qe te dha ket ze .

 166. lulja says:

  selam alejkum ju lumte per keto ilahi zoti ju shperbleft me xhenet

 167. jetmir says:

  selam alejkum te gjithve ju vellezer dhe motra.

 168. Medresanti says:

  es-selamu alejkum si po ja kaloni a jeni mir hej shum ilahije te mira Zoti ju shperbleft me xhennet es-selamu aalejkum

 169. sehare says:

  All-llahu te shperbleft per kto ilahi shum te miraaaa….

 170. argjenti says:

  o nestret iki ilahit shum te mira All-llahu te shperbleft shum qe iki ilahit shum te mira i sh alla shkon ne gjenet

 171. ajshe says:

  PERSHENDETJE ME SELAM DESHTA TJU PERSHENDES JU NUSRET VASHDONI KESHTU SE MIR JA KENI NIS KENI ILAHIT SHUM TE MIRA ZOTI JU SHPERBLEFT ME TANA TE MIRAT E SELAMU AEJKUM VERAMETULLAH VE BEREKATU HU

 172. All-llahu qofte me ju dhe ju shperblefte ne cdo pune te mir qe i takon nje muslimani suksese te me tej

 173. Natyra says:

  Pershendetje juve te gjithve besomni me kan mallengjy keto ilahi jan shume te mira ZOTI ju shperbleft ne ket DUNJA e ne AMSHIM ISHALL !SELAM te gjithve ju uroj paqe dhe lumturi te gjithve ………

 174. fatmiri -peja says:

  selam alejkum Nusret Allahu te shperblef per kto ilahi shum tmira

 175. arta says:

  valla teper te mira ishalla zoti ju shperbleft ju qe mendoni qe ka alla dhe asht me neve gjethkun dhe na ndimon

 176. vehat says:

  Mashalla ishalla Zoti te shperblen se shum pomepelqejn ilahit vetem vazhdo kshtu

 177. Ramo Begu says:

  falenderimi eshte vetem allahun meshir plot,marshalla ilahi shum te bukura vetem se jepjani nje mundesi shkarkimi per vllezrit e motrat muslimane eselamu alejke veberekatu hu

 178. mereme says:

  Selam Alejkum .Falemnderimi i takon vetem Allahut xh.sh …si mund ti marresh keto Ilahi.?
  Pres pegjigje:?

 179. SELAMU UE ALEJKUM VLLAZER E MOTRA MUSLIMAN E MUSLIMANE qofshi gjith mon nen hijen e nen mbrojtjen e ALL LLAHUT XH SH

 180. jeta says:

  alluhu ju shperbleft me te mira si ne ket dyje edhe nat dyje vet vazhdoni e mos u ndalni deri ne vjedkje allahu ju shperbleft

 181. Elmazja says:

  Selam alejkum te lumt Nusret shum ilahit e mira Allahu te shperbleft me Xhennet

 182. magbule says:

  Es-selamu alejkum vllezer dhe motra te dahsura
  jeni me te miret ALLAHU XH.SH ju shperbleft me te mirat e TIJ
  e sa u perket ilahijave shummmmmmmmmm te mira
  ALLAHU JU NDEROFT ME XHENNET Selam

 183. behrudin says:

  selamu alejkmu te gjithve vllezer e motra

 184. luli says:

  selamu alejkum epershendes personin qe ekaber ket web site edhe pershendes nusret kurtishin me keto ilahija shum te mira zoti e shperbleft siq din ai mese miri tung presheva

 185. adelina says:

  selam alejkum .i nderuar vella Nusret Allahu te shperbleft per mundin qe eke ber per kto ilahija qe na knaqen .shpresoj qe te vazhdosh keshtu .

 186. almedina says:

  es-selamu alejkum motra dhe vllezer te nderuar .ndihem teper e kenaqur qe jeni te gjith te interesuar inshalla islami do te perparoj me hapa te shpejt .s.a

 187. denis kj says:

  s w ALLAHU te shperbleft me xhene per ilahin sepse kjo eshte nje rrug qe te ftohen islam nga imami i xhamis
  indrit planga

 188. Shqiprim says:

  ES-SELAM ALEJKUM. ju lumt per Ket Website ALL-LLAHU ju Shperbleft me XHENNET inshALL-LLA ES-SELAM ALEJKUM

 189. beci says:

  adhau jushperbleft metmirat xhenetin ferdius inshalla takomi xhenet inshalla ipershendes vllaznit motrat kudo qi jan selam alijkum

 190. adhau ju shperbleftmetmirA XHENETIN MAT LART INSHALLA TAKOMI XHENET JAM NGA KOSOVA GILANIT IPERSHENDES VLLAZNIT MOTRat muslimane selam alijkum

 191. visar says:

  selamu alejkum jeni te mrekullueshem allahu ju shperbleft

 192. zeqo says:

  tung pershendetje

 193. ibrahimi says:

  selam alejkum allahu te shperbleft per keto ilahi shum shum te bukura

 194. gona says:

  SELAM ALEJKUM ZOTI ju ndimoft per kete pun qe po e beni shum te mira ilahit ALLAHU te shperbleft ne XHENET selam alejkum .

 195. petriti says:

  selam alejkum n.kurtishi si je a je mir all-llahu te shperbleft me xhennet inshalla krejve ymetin muhamet s.a.v.

 196. REXHEP BEQIIRI says:

  Es-selamu alejkum !

  Allahu xh.sh. të shpërbleftë me xhennetin Firdevs insha’Allah për këto ilahi të mrekullueshme,sepse na i kënaqe zemrat tona .Suksese
  We selamu alejkum !

 197. BoLLaAa008 says:

  We selamun Alejkum weRahmetuLla we berekatuhu
  Pranoni Pershendetjet me te perzemerta nga Une per Gjith Ju te nderuar Vllezer Dhe motra Muslimane.Se Pari Ua Urojeee MUAJIN E BEKUAR TE ramazanit. All-llahu Ua Lehtesoft Agjeremin…..

 198. elbasan says:

  selam alejkum ju pershendes vellezer e motra muslimane ju uroj muajin e shenjt te ramazanit dhe ju deshiroj agjerim te leht allahu ju befte kabull e ju shperbleft me gjith te mirat ne kete bote dhe boten tjeter amin

 199. valon ademi says:

  Selam Alejkum All-ahu ju shperbleft vllazni se shume ilahi te mira jane

 200. lejla says:

  Eselamu alejkum
  All-llahu ju shperbleft per keto ilahije kaq te bukura vetem vazhdoni

 201. peja says:

  Allahu ju rujt

 202. ???? says:

  u qfar ilahish te mir mashallah

 203. Mimoza says:

  selam alejkym allauh ju shprebleft per keto ilahi kaqte bukra Zoti ju shpreblefte me gjent

 204. labinot says:

  eselam alejkum allahu ju shprbleft per keto ilahi te mira o vllezer musliman veq vashdoni kshtu

 205. allahu ju shperbleft

 206. bona says:

  selam alejkum mashallah shum ilahi te mira paski allahu ju shpebleft per kesi veb sajti

 207. zana says:

  selam alejkum nusret allahu ju shperbleft me qdo te mir ne jet te gjith muslimaneve qe besojn ne allah dhe femijet musliman qe shkojn ne mektep

 208. selam alejkum motra dhe vellezer musliman alluhu ju shperbleft se i kini shum ilahit e bukura

 209. selver says:

  ishalla te gjithv muslimanet jan larg nga qenemi ishalla soti aj fal gabimet te gjitheve

 210. binak says:

  selam alejkum shume ilahi e bukur

 211. gentrit says:

  selam alejkum shumm ilahit e mira valla bile ajo “All-llahu Ekber” edhe Ku humbi amaneti t

 212. imeri says:

  selamun alejkum ufalemenderoj per keto ilahie

 213. Amir says:

  Ksuh mundet me ma gjet nusret kurtishi vdekja e pejgamberit a.s me ma qit linkun ktu me e kallzu pash zotin se smuj me gjet

 214. donna says:

  selamu alejkum vllezer dhe motra mysliman/e ju pergezoj per webfaqen me te vertet esht nje faqe e mrekullueshme ku gjdo mysliman mund ta gjej veten All-llahu ju shperbleft per gjdo pun te hajrit.

 215. sudejsa says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft shum te mira me tu rrit imani kur i ndegjojm elhamdulilah teper te mira

 216. Lirianna says:

  Shume Ilahi Tmira All-llahu Ju shperbleft

 217. selam akelum halla ju shprblet po hilhaij kaq te mir ishalla allhu ju jshprblet me gjemet ishalla hallahu ju rut te gjidjve muslimot ku do qe jan

 218. fatma says:

  Wa Aelam alejkum All-llahu ju shperbleft

 219. leon says:

  Selam alejkum shum mir i ke bor ilahijat All-llahu ju shperbleft edhe mo bo liahija te mir mashalla

 220. BERATI says:

  selam alejkum nustret veq vazhdo me ilahi se i mrekullueshum je pershendetje nga beri

 221. Ardi-strugè says:

  selam alejkum – Allahu ju shperbleft me xhenet…

 222. fatma says:

  Wa Selam alejkum mashalla shum mir i keni bor ilahijat edhe ishalla ti boni me mira dhe Allahu ju rujt….!

 223. bafti haxha says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFT TE MIREN QE KENI BA PER KETO.ZOTI .ju shperbleft o vllezer musliman per gjdo ilahi.

 224. agimja says:

  ALLAHU te shperbleft per mundin qe ke jep per njerzimin qe ata ta jen te udhezuar ne rrugen e ZOTIT Fuqiplot pa dyshim se ALLAHU do te shperblej me xhenetin rirdeus

 225. krenar haxha says:

  selam ajlekum zoti te shperbleft per keto ilahi veq vazhdo se naj knaqe zemrat me keto ilahi zoti te shperblefte me gjenetin e firdersit .

 226. nexhati says:

  Es-elamu alejkum shum ilahit e bukura All-llahu ju shperbleft

 227. krenar haxha says:

  selam ajlekum rahmetulla shum ilahi te mira zoti ju shperbleft me gjenetin e firdersit dhe na bashkoft i lumi allah ne gjenet se bashku amin.

 228. megi says:

  Selam Alejkum a ka mundesi me tregu se ku mun ta gjej ilahin “beni pun te mira” nga Nustret Kurtishi Allahu ju shperbleft Selam Alejkum

 229. Taxhedin Avdiji says:

  All-llahu ju shperbleft me xhenetul firdaus

 230. valmir says:

  Allahu ju shperbleft per keto ilahi shum te mira subhanallah shum te mira qitni edhe do te nustretit okey selam aljekum kaloni mir

 231. medina says:

  vlla i neruar megi pak me vones po ta dergoj ket web faqe per ti gjet ilahit e Nusretit por inshallah e shiqon ket shkrim qe po e shkruj un ne ket web i kam mar ilahit e Nusretit http://www.4shared.com/ dhe shkrueni ilahi te ndryshme dhe kret kan me te dal ju deshiroj cdo te mir

 232. Mena says:

  Bismilahirr RRahmanirr RRahim. Es-selamun alejkum we rahmetellahi we berekatuhu. Allahu të shpërblef o vëlla Nusret, shumë ilahi të mira nuk kam komente me shprehë atë qka ndjej në zemer, veq vazhdo kështu Allahu të ndehmoftë..Es-selamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu. Elhamdulilahi rabil alemin

 233. Betimi-Bacihoxh says:

  Selam Alejkum te gjitheve N.Kurtishi ka nje ze me te vertet shum te embel i cili mund edhe te ven ne gjum zeri i ti me pelqen poashtu edhe ilahit e tij edhe gjeja ma e mir qe ka ba N.Kurtishi ka qen qe e ka kendu ilahin e par Allahu Ekber me dit qe Allah edhe qe oshte ma i madhi zoti ju shperbleft te gjitheve.Me nderime Betimi.

 234. besar says:

  eselamu alejkum kjo ilahi me pelqen shummmm ju lumt jeni te mrekullueshem

 235. selam alejkum allahu jushperbleft se shum ilahi te mirA

 236. Rimmy says:

  Ju Pershendes gjith muslimant me pershendetje ISLAME ” ESELAMU ALEJKUM

 237. labrija says:

  selam alekum allahu ju shperbleft per keto ilahi shum te bukura mua me te vertet me kan pelqy shum sido mos ilahia bagetit e allahut te uroj shum skuksese te matutjeshme dhe aallahu te shperbleft per keto ilahi shum te mira ju pershendes nga zemra labrija

 238. Muhamet says:

  Es-elamu alejkum shum ilahit e bukura All-llahu ju shperbleft me te mira

 239. haxhushi says:

  Es-Selam Aleykum E Rahmetulla E Vberekatehu Allahu e SHperbleft Nustret Kurtishin

 240. *~HAXHUSHI~* says:

  Ju Pershendes Me Pershendetje Ma Te Bkur Islame Es-Selam Alejkum Erahmetullahu Vberekatehu Vllezer DHe Motra All-AhuTe SHperblen Me XHnetin Firdaus SHum Ilahi Te Bukra Nustret Kurtishi Edhe Ni He Je Pershendes Me Pershendetjen Ma Te Bukur Islame Es-Selam Alejkum E Rahmetulla E Vberekatehu

 241. blerim says:

  ju lumt shum ilahije te mira qenkan

 242. lumnija says:

  ju lumt veq tepara

 243. Lavdrim (tetové) says:

  selamen alejkum vllezer dhe motra, ju pershendes ku do qe jeni. sa i perket Ilahijet jan fenomenal, shum me pélqejn. PS kompliment per Nusret Kurstishin.

 244. miqereme says:

  Zoti jushperbleft per keto ilahija kaq te bukura dhe zoti ju shperbleft me xhenetin firdeus.

 245. miqereme says:

  zoti ju shperbleft per keto ilahija kaq te bukaura inshallah

 246. miqeremenevzadi@live.com says:

  Zoti ju shperbleft me xhennet per keto ilahija kaq te bukur inshallah.

 247. miqeremenevzadi@live.com says:

  Zoti ju shperbleft me te mira inshallah nete dy boterat.

 248. ekemi says:

  shum ilahi te mira per me nau qetsu zemrat tona allahu ju shperbleft

 249. Ilirjana says:

  Es-selamu Aljekumm Të Gjithë Vëllezer e Motra All-llahu Na Falt GJunahet Të Gjitha Nusret Shummmmmm Mir Këndon Bravoo Zanin shum Tmir eke InshAll-llah All-llahu Të Shpërblen Me Të Mira Në Kët Dynja Dhe Në Ahirett All-llahu Na Ruajt Tyy Edhe Gjithë MYslimanet Dhe Myslimanët Kudoo Që Gjenden All-llahu është Më I Madhiiiiiii ….

 250. tina says:

  selam alekum ju uroj te gjithve muslimaneve te gjith te mirat kan shendet lumturi gezim ne jet ishalla amin

 251. nderimi says:

  selamun alejkum vertet ilahi shum te bukura vertet na knaqen zemrat sa her qe i ndegjojm elhamdulilah qe na ka dhan allahu gjith kto te mira ,veshet qe ti ndegjojm, syt që tna lotojn dhe zemrat që tna i kuptojn se vertet u knaqa duke i ndegjuar
  hallall nusret vertet ke zë te mrekullushem mashalla
  selam alejkum

 252. -kosovarja- says:

  selamun alejkum . All-llahu e shperbleft Nusretin dhe gjith muslimanet kudo që jan .Nusret vertet ilahi te bukura vertet me vjen të qaj sa her që i ndegjoj kto ilahi po ma forcojn imanin
  elhamdululah që All-llh na e ka mundesu me i ndegju kto ilahi i pershendes të gjith motra e vllazni kudo që jan me selamu alejkum ve rahmetulla ve bereketuhu All-llahu ju rujt .

 253. kosovarja says:

  Es-selamun Alejkum vertet ilahi te bukura bravo Nustret
  All-llahu ju shperbleft .
  pra i pershendes gjith muslimanet kudo qe jan me pershendetjen me te bukur ne ftyren e tokes Es-selamun Alejkum ve Rahmetulla ve Bereketuhu dhe All-llahu ju rujt.

 254. fatmiri says:

  Eselamu elejkum te gjithve besimtarve islam ne mbar boten. E kam nje deshir nga te gjithe besimtaret musliman qendroni se bashku se me te vertet jemi me te miret dhe me te fortit se te gjithe pabesimteret tjere qe jane , pa marrre parasysh se nganjeher gabojme por prap se prap jemi me te miret dhe me te ditur me te ndershmit etj.tung te gjithve .ESALAMU ELEJKUM

 255. kimete says:

  Brravvoooooooo0 ju koft brre Nusrret shum kongt e mria wallain zoti ju shprrbleftt

 256. marigona says:

  All-llahu ju shperbleft për këto ilahia aq te bukura

 257. is-haku says:

  esselamu alejkum vllezer dhe motra, inshaAllah jeni mir kudo qe gjindeni…
  Allahu e shperbleft vllaun nysretin bajm dua per at, Allahu inshaAllah ja ruan zanin aq te mir e inshaAllah Allahu e shperblen me xhennetin firdeus qe po na i freskon zemrat me i ilahijet e tij shum te mira….
  wesselam
  is-haku nga zvicrra

 258. gazmendn says:

  shum mir valla zoti ju shperbleft

 259. umejsa says:

  es-selam Alejkum ALLAHU E SHPERBLEF ME XHENETIN FIRDAVS VLLAUN TON NUSRETIN me ket za te mrekullushem

 260. luljeta says:

  Es-selam alejkum Allahu inshalla e shperblen me xhenet se na knaqi zemrat me ilahi .dhe i pershendes gjith motrat ku do qe gjinden me selam alejkum we rrahmetulla berekatuhu se jeni ma te mirat allahu ju rujte amin inshalla.

 261. toni says:

  eselam ualejkum
  je pershendes me pershendetjen me te ngrot islame
  inshalla edhe ne te ardhmen do te kem kesi njerz te devotshem allahu te shperbleft.E INSHALLA ALLAHU NE UDHZON NE RRUG TE DREJT TE GJITHVE.AMIN

 262. °º٠ °•. °•. °•. (SeLaMaLEJkuM) .•° .•° .•° ٠º°

  Allahu ju pranoft lutjet tuaja, e ju sjellte paqe dhe dashuri juve Amin

  Qu’Allah swt vous bénisse, amine. Salam alykoum, …

 263. resa says:

  Es-selam Alejkum. Me te vertet ilahi shum te mira me tekst shum me veqant All-llahu ju shperbleft ju edhe gjith besimtaret Musliman kudo ne Bot

 264. qeqa says:

  Shum ilahija te mira zoti ju shperbleft

 265. nejla says:

  selam alejkum.hallall ju qoft per ilahit qe i kendoni.komplimente.pershendetje per ju nga struga

 266. sevdija says:

  vertet kemi mysliman te qoft e mbar rruga qe ke nis jeni mat mirt te lumt

 267. Shyrete says:

  Selamu alejlkum te gjithve , per ilahi e kam vetem nje fjale – Mash-Allah – Ilahit i kendon teper mire, Allahu te shperblefte me te mira i nderuar Vëlla Musliman .

 268. qlirim says:

  je nje kengetar shum shum i mir

 269. arjeta says:

  shum ilahi e mir Allahu ju shperbleft me Xhenet

 270. arlind says:

  Es-selam Alejkum.se pari i falemderohemi allahut xh.sh.qe na ka krijuar ne kete bot qe na ka dhan mundesi te dim se kca eshte e mira dhe cka eshte e keqa,allahu xh.sh na udhezoft ne rrugen e drejt te na hjek mendej nga rruga e keqe te na udhezon nga rruga e drejt.kjo me te vertet eshte nje ilahije shum e mir tash e kam ndegjuar me ka pelqyer shum sa qe me ka prek ne zemer u emocionava aq shum,allahu xh.sh i falt te gjith besimtaret kudo qe jan te na jep miresi,besimin te na bej te devotshen i pershendes te gjith besimtaret kudo qe jan gjithashtu edhe zotri nusretin qe e ka bere kete ilahije allahu ekber te mrekullueshen

 271. asim says:

  Allahu ta shperblefte per keto ilahi te bukura .me e bukura e ketyre ilahive eshte : fjalet e tyre qe jane lidhur shume bukkur por edhe personi qe i kendon kendon shume bukur , prekes : vazhdo keshtu se te ndjekim te gjithe ne muslimanet ne te gjith boten edhe ne ne shqiperi . selam alejkum

 272. ramizi says:

  es selam aljekyma o vlla shum mir ilhilja allhu shblefta nga gjynheta inshlla faleta nga meketa inshlla

 273. lulja says:

  Es-selam Alejkum. Allahu ju shperbleft me xhenet

 274. blerina says:

  ju lumt veq vazhdoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *