Adem Ramadani – Kendo o Vella Kuran

Adem Ramadani – Kendo o Vella Kuran

httpv://www.youtube.com/watch?v=aIuQMXBwFTw

This entry was posted in Adem Ramadani, Video. Bookmark the permalink.

60 Responses to Adem Ramadani – Kendo o Vella Kuran

 1. sejdi says:

  pershendetje per adem ramadanin desha ti them se hallalli te qofte qe ke lan muziken bre burr ishalla eke me gjith zemer dhe permbahu ne ate rruge ku je qendrue se nuk ke me pa te kqija kurr se ike lan tana te mirat vetem per zot ket ne ket dite te sodit shum eshte veshtire ta bej ndokush po thuj se 90 perqindi nuke bon dhe ndoshta nuk di un as pak por nji fjale dota tham se aj qe ketu e kalon nji jet me veshtiresi te mdhaja dhe me drejtesi pa dishim qe ne ate bot dota ket vendin mete mire fal all-llahut gjeleshan uhu zoti te ndimofte pqa dhe meshira qofshin dhe miresija qofshin mbi zotin slejkum selam

 2. shengjyle says:

  zoti ju mbarsoft dhe ju dhasht fuqi qe te vazhdoni keshtu ALLAHUT AMANET JU LE:

 3. egzoni says:

  bravo ma te fort jeni

 4. shkodran says:

  selamun alejkum nga shkodrani

 5. lirim says:

  kuje bre adem qa po bon hej shummmmmm i qart je veq vazhdo qishtu se te vazhdofsh qishtu ne rrug te mir je a shum i qart je a

 6. juled neziri says:

  tung vllerzer musliman ju pershendes me gjith zemer jua uroj mujin e ramazanit paqa dhe meshira qofshin mbi ju dhe zotin xh.sh.hu.o adem ramadani vashdoe keshtu bre vlla qe e ke nisur mir se kjo fe eshte me e mira se gjithe fet tjera SELAMUN ALEJKUM

 7. shkurta says:

  Me vjen mir per ty Adem Ramadani qe se pari je kethy ne fen ma te mir islame dhe me ilahi shum te mira mdoshta sa do pak do te pervetsohen rinija shqiptare duke i ndegju kto ilahi te them te vazhdosh me ilahi se do te shperblehesh ne ket bot po ashtu edhe ne ne boten tjeter ALLAHU I SHPERBLEFT MUSLIMANET

 8. xhevahiri says:

  selam alejkum paqa dhe meshira e all-llahu qoft mbi ju ju uroj muajin e ramzanit dhe u deshiroj axherim te leht
  a Adem Ramadanit i deshiroj sukes se eshte shembull per shoqerin muslimane selam alejkum

 9. verona_sweety@hotmail.com says:

  Eselamu alejkum
  paqja dhe meshira e All-llahut qofte mbi ju
  ju uroj muajin e shenjte te ramazanit All-llahu na befte kabul agjeremin ju deshiroj suksese edhe ne te ardhmen ..
  ju pershendes me pershendetjen Isalme ESELAMU ALEJKUM..
  All-llahu na shperblefte me Xhenetin firdevs
  ju pershendet verona nga podujeva e posaqetisht ty ADEM RAMADANI

 10. ademi says:

  selam alejkum tpart jeni edhe gjith muslimanve ja uroj muin e shejt mujin e ramazanit kaloni mir me pershendetjen muslimanee selam alejkum

 11. arben says:

  selam alejkum
  Allahu ju shperbleft per Ilahi kishim dashur ta qitni edhe njdonje ilahi te re Alejkum Selam

 12. zejdi says:

  selam alejkum nga vllai yt musliman zejdi bardhoshi te uroj agjerim te leht allahui te ndihmofte

 13. sevi says:

  selamen alejkum o vllezer musliman ju deshiroj agjerim te leht, All-llah kabul etsin

 14. engjllusha bislimi says:

  tung tung ju pershendet engjllusha juve dhe ty adem ramadani veq vazhdo se je nje shembull i mir

 15. es selam alejkum ve rahmetullahi ve berekete hu Allahu ju shperbleft me gjenetin firdeus:

 16. metalia nga saraj says:

  selam alejkum vlla allahu te shperbleft me xhennet

 17. xheneta says:

  SELAM ALEJKEM me pelqejn shum ilahijet jan shum te bukura gjdo her kam deshir ti ndegjoj.ALLAHU ju shperbleft me gjenet.

 18. Enisa says:

  URIME FESTA E BAJRAMIT TE GJITHVE & ZOTI JU PAS BO KABULL QE KENI AGJERU NE MUAJIN E RAMAZANIT ..sa per ilahi jan shum t mira

 19. BeZZo says:

  selam alejkum shum me pelqejn ilahi shqip vesh vashdoni qeshtu ma shumti me pelqejn adem ramadani .
  allahu ju shperbleft alejkum selam
  besnik

 20. Ferki says:

  Esselamu Alejkum All-llahu ju shperbleft per punen

 21. gajur says:

  Selamu Alejkum o vela Adem emrin e mire e ke dhe qashtu vashdo edhe zoti dot shperbleje me xhenet Es-Selamu Alejkum

 22. qendrim says:

  selam alejkum Allahu qoft me ju . ju lutem te me dergoni te gjith Kur’anin te kenduar nga ndonje musliman .

 23. Fitore says:

  Es-selamu alejkum. Për në fillim dua të them që ndonjë njeri thot se Adem Ramadani e ka lën muziken dhe ka fillu me Ilahi për të pas më shum publik po ai gjë bën paragjykime ka denimin prej Allahut xh.sh sepse nvense me thën Elhamdulilah që ka lën muziken për Allahun xh.sh sepse urdh është për neve të mos ti bëjm gjerat që Ai i ka ndalu. Kështu që Hallall i qoftë Adem Ramadanit dhë Falenderimi i takon ALLHUT xh.sh për udhëzimin që ja ka dergu. Ju lutem mos bëni paragjykime sepse vetëm domë për juve është dhe shpërblim fiton inshaAllah Adem Ramadani.

 24. Ardian Meha says:

  selamu alejkum

 25. dj.bizoni@hotmail.com says:

  selam mualejkum ju pershendesi shum i pershendes gjith mysliman ku do qe jan .jeni ma te mire veq vazhdoni keshtu Allahu ju shperbleft me tte mira

 26. saranda says:

  selam alejkum.SE PARI JU PERSHENDES TE GJITH JUVE MUSLIMAN KUDO QE JENI POSAQERISHT ADEM RAMADANIN I CILI ME ILAHIT E TIJ NA KENAQ NEVE DHE JU KISHA LUT ME MI DERGU DISA FOTO TE ADEM RAMADANIT JU PERSHENDES DHE ISHALLA ALAHU I MADHERUAR JU SHPERBLEN VEQ VAZHDONI SE MA TE MIRET JENI.

 27. zejdi bardhoshi says:

  selam alejkum vllai im adem ramadani mora vesh se ke shkuar ne hazh allahu ta pranoft hazhin dhe te pastroft gjynahet selam alejkum we rrahmetullahi we berekatuhu

 28. erdina says:

  tung tung ju pershendet erdina nga vushtria epo saqerisht adem ramadanin vetem vazhdo keshtu se je nje shembull shum i mir

 29. zhaki says:

  tungi ma i forti aaaaaaaaaaa

 30. Sevdail says:

  E-selamu alejkum desha ta pershendes Adem Ramdanin qe ka bo ni pun shum te rendesishme edhe i them qe te vazhdoj kshtu hallall te koft qe ke vepru kshtu, Te Pershendes shum E-selamu alejkum weramatullahi we bereket-tuhu T

 31. Labinot says:

  Selam Alejkum
  Allahu xh.sh ju shperblefte juve o vllazer Musliman e sidomos tani e pershendes dhe Allahu e shperblefte Adem Ramadanin per kete kontribut ndaj nesh.
  Shume kenget e mira i ka HALLALL i qofte vetem te vazhdoj keshtu Amin In’shallah.
  Ju pershendes vllazer Musliman dhe me bahet Zemra MAL kur e di qe jeni kethyer rruges se Allahut xh.sh dhe jeni kapur ne Litarin e tij dhe In’shallah po e ndjekni rrugen e Muhammad-it s.a.a.s dhe qe po degjoni kenge te tilla qe te ushqejne Shpirterisht…
  Selam Alejkum Vllazer Musliman te nderuar…

 32. shkurta says:

  bravo shum mir ja ke nis rrug te zotiitveq vazhdo kshtu mesu ba sina qi je na dalmeq krejt bravo te duuuuu shum tung shkurta

 33. ...Blerimi... says:

  selam alejkum inshalla jeni mir e sidomos ademi se me pelqen shum dhe dashta veq me e pershendet

 34. beki says:

  selam alejkum ju them te gjith muslimaneve dhe lus alla-ahun qtme udhezoj ne rrugen e drejt.prsh.Adem ramadanin dhe i them hallall te qoft alla_ahu te shperbleft per keto ilahi……..

 35. dardanya says:

  Selamun alejkum.I pershendes te gjithe vellezerit dhe motrat muslimane e sidomos pershendes ADEM RAMADANIN,All-llahu e shperbleft per ilahit e mrekullueshme.Zoti ja mbusht zemren me iman dhe mos ja shtremberoft pasi te ja ket drejtuar at.Vetem vazdhoni keshtu ma te miret jeni .Es selamun alejkum rahmetullahi we berekatuhu….All-llahu ju udhezoft dhe ju shperbleft me te mira ne dunja dhe ne Ahiret dhe ju shpetoft nga denimi me zjarr…!

 36. besar says:

  selam alejkum
  te shperbleft me te mira me gjenet me se pari ishhalla.

 37. dona says:

  tung nga dona valla veq vazhdo keshtu njeri maj miri je shum i qart njeri je aaaaaa

 38. merita says:

  selamu alejkum.veq vazhdo me ilahi alla-hu ju shperbleft me xhenet jeni te mrekullueshem komplimente ishalla ke fat e suksese .selamu alejkum e rahkmetulla ve bareketehu

 39. Baki says:

  Pershendetje nga baki shum po me pelqen kjo qe e ke ber Deri me tani Komplimente skam qka tham ma shum vetem tham qe shum ne nje rrug te mir je ka shkon veq vazhdo me kete qe e ban per ne me ilahi e me te gjitha te mirat Te pershendeti Kalofsh sa ma mir

 40. lona says:

  selam alejkum ALLAHU JU SHPERBLEFT jeni me te miret veq ALLAHU JU RUJT
  elhamd qe jeni penduar dhe tash kendoni ilahije
  selam alejkum lona nga podujeva

 41. AJSHE says:

  JU PERSHENDES ME SELAM JENI SHUM MIR ZOTU JU BEKOFT JU DHE MBAR MUSLIMANET

 42. brahim says:

  Selam aleikum motra dhe vellezer ju pershendes shum jeni shum t emir vetem vazhdoni se ALLAHU do te ju shperblej tung kaloni mir zoti ju bekoft kudo qe te jeni klm nga brahimi

 43. elvira says:

  bravo breh qit ilahi sa te mujsh e mos i ngo kta jo mos qit ilahi qit sa te mujsh

 44. valmir says:

  allahu xh.sh te shperblefte

 45. sejam ajejkum veq vazhdo

 46. ermira says:

  es selamu alejkum vallahi per adem ramadanin nuk muj me gjet fjal mat mira se asht shum shum i mir edhe shum mir kendon ilahi edhe adem dije se veq ilahit e tua i ngoj po asht pres qe te bajsh edhe shum te tjera selamu aljekum allahu ju shperbleft

 47. mevludin says:

  allahu xh.sh. ju shperbleft me te mira fjalet jan te paktakrahas punes juaj.

 48. toni says:

  esselamu alejkum.ju uroj te gjitheve qe allahuxh,sh, tjua lehtsoje diten e ahiretit.tjushperbleje me xhennet.tung Toni.

 49. eselamu alejkum pershdetje per bith besimtaret musliman dhe ua lestoft agjerimin

 50. LinA says:

  uneee krkjoj fotoo te ramzaniT

 51. artur says:

  selamu alejkum pershendetje vellezer mysliman ju uroj muajin e shejte te ramazanit me agjerim sa me te leht ,adem ramadani doja te thoja le te vazhdon ne ket rruge ,mendoj se eshte njeri i mire iam adhurues shu i madh i tij …mbetshi dhe vazhdofshi me te mirat qe naj ka sjellur allahu

 52. graniti says:

  selam alekym vllezer muslimon ju uroj mujnin e bekuar te ramazanit allahu ishalla jav pranon agjerimn dhe lutjet tuaja dhe ja letsoft agjerimin soti ju shperbleft me shperblimin me te mir me gjenet selam alejkym

 53. lirik says:

  selam alejkum adem je shum i mir veq vazhdo e urime muaji i shenjt i ramazanit ishalla jav bon zoti kabull

 54. fjolla says:

  selamalejkum
  urime mujin e ramazanin

 55. .•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
  ::: (\_(\ …*…*…*…*…*…*…*……*…*…*.
  *: (=’ :’)::: { (*Es-SeLaMU aLEJkuM*) } :::
  •..(,(”)(”)¤…*…*…*…*…*…*…*…*…*…*.
  ¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
  Allahu eshte me i Madhi,Falenderimi i takon Allahut Svt Allahu ju shperbleft me Xhennet …

  Qu’ALLAH vous récompense pour ce que vous ferez Amine
  Gona

 56. arbnor says:

  selamalejkum
  urime muajin e ramazanit

 57. besart says:

  zoti ju rujt o adem pot bolqesh ftyra dil te dera se erdh pravera

 58. besart says:

  selama alkm e fala em der
  ojm allahun qe na krijoj ne ket bot un poezi pranver

  Ojë, pranverë, ojë bukuroshe,
  Skej m`skej e qoshë em qoshe,
  Bukurija të ndriqonë,
  Dashurija në ty lulzonë,

  Me Ty gëzohet kjo dynja,
  Gjdo gjallesë në Ty gjen sefa,
  Me ty gëzohen plakë e i ri,
  Me Ty gëzohen nënë dhe fëmi,

  Ngjallë gjallesa për bukuri,
  Ke hare dhe shumë knaqësi,
  Lulëzojn lulet gjithë sa ka,

  Fluturojnë fluturat, flutorojnë…,
  Lulë em lule, këngë këndojnë
  Bletat punonëjse gjthë vallëzojnë,
  Nepër lule mjalët tubojnë.

  Në pranverë qingjatë, blerojnë,
  S`bashku me delet në kullos shkojnë,
  Duk kërcyar, duk ladruarë,
  Me pranverë te bukur për tu gëzuar,

  Të gjithë të presim me mallëzim,
  Ti na vjen për shpetim,
  Bjen gjëlbërim dhe çdo knaqësi
  Na sjellë fryte dhe lumturi,

  Në Praverë shkojm ku buron kroni,
  Ku bind çdo send që ne e domi,
  Te gjithë shkojn ujë me pi,
  Dhe bariu me bagëti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *