Vellezerit Xhaferi Rexhepi

Vellezerit Xhaferi Rexhepi

 1. Mir se erdh o vella muj Ramazanit
 2. Nen flamurin tend
 3. Festa e Bajramit
 4. Dita e Gjykimit
 5. Vlla i dashur
 6. E kujt Sexhxhde
 7. Kur ban shpirti per me dal


Sharko/Download : vellezeritxhaferirexhepi.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Vellezerit Xhaferi Rexhepi. Bookmark the permalink.

49 Responses to Vellezerit Xhaferi Rexhepi

 1. abdullah kreshniki says:

  esselmaun aleykum verahmet allah veberekatuhu
  mashallah, veq vazhdoni keshtu se kjo rrug shte e vetmja qe e eshte e
  drejt dhe e pranuar tek allahu subhane ve´teala.
  inshallah allahu te ghith i udhezone ne rrugen e drejt

  esselamun aleykum

  abdullah kreshniki

 2. sara says:

  eselamu alejkum ALLAHU ju shperbleft veq vazhdoni

 3. sumea says:

  eselamu alekum Allahu ju shperbleft me te mira per ilahija.Po ku mundem mi mar?

 4. blerimi says:

  selam allahu ju shprbleft

 5. Merita says:

  selam allahu ju bekoft dhe jam e interesuar qe ta gjej leximin e kuranit ne gjuhen arabe ku mund ta gjej a mund te me drejtoni.

 6. fikret says:

  selam alejum o vlazni,all-llahu ju shpretoht me te gjethta te mira per ilahija.

 7. vjollca says:

  Selam alejkum vellezer mysliman > i madh ju shperbleft me gjenetin Firduevs amin inshalla juve dhe qdo besimtar qe sado pak mundohet ti udhzoj njerzit ne rrug te drejt e te hajrit e sidomos rinin e sotit e cila ka devijur dhe po devijon dita dites prej rruges se drejt te >

 8. mejdi says:

  Selam alejkum Emri Jem Esht Mejdi Mbiemri Ramadani Datlindaj 20.02.1986 Feja ime esht feja muslimane deshta te jav qoj nje urim shum te madh qe keni pas zemren te paster e keni punuar ne ket web ii lus te gjith shokt e mi qe jan ne rrug te pa drejt qe te kthehen se na duhet feja na duhet bashkimi njeri per tjetrin mos te grindmi njer me tjetrin ju qoj ftes vllezerore qe kur te hyn ne per internet le te shikoj te pakten 1 or ket web dhe te shkohin ku gjindet knaqsija e muslimanit do te vjen nje dit dhe do te pendohem qe nuk i kemi dhan allahut ata qe e dojm jam i ri me zemer shqiptare jetoj ne zvicerr per pun per jet per te mbajtur familjen tash kur po i lexoj keta porosi te vllezerve te mi po me qetsohet zemra sepse ka njer qe punoj dhe per te madhin edhe te pa zavencushmin ton allahun xheleshanuh qe ishalla na drejton e na qon ne rrug te mbar per se cilin musliman ju faliminderit shum qe me lexoni ket semal ju dua vllezer e motra muslimane gjith ku jeni

 9. FATLUMI says:

  ju dhasht zoti gjith te mir a per ket knaqsi

 10. luljeta says:

  ju qoft zoti ne rrug te drejt si ne kjo qe jeni nisur jeni shum te mir qe keni pasr besim tek allahu qe e keni punuar

 11. kushtrimi says:

  selam u alejkum vllazen e motra zoti ju shperbleft te gjithve
  a mundeni te me tregoni se si mund ti gjej ilahit qe mund ti qes ne cd
  sepse kam qef ti qes ne cd per arsye se
  gjat ngasjes se vetures kam deshir ti degjoj
  ju pershendes zoti qof me juve

 12. Bislimi Nga Suedija says:

  Selam alejkum të gjidhve veq deshta me ju u ru dhe veq vazhdoni motra e vllezen te majna ket fe te pastur muslimane. e tju bashkum gjitën allahut të lumter qe na do të jemi musliman të pastur dhe të drejt në ket jet të lumter.
  badboybica@hotmail.com MENDO SE FEJA JON ËSHT MA E BUKRA DHE MË E PASTURA NE BOT. nga Bislimi në suedi

 13. emsa says:

  Allahu subhane ve teala ju shperbleft me te mirat e Tij te pafund per mundin qe jepni ne rrugen e Tij

 14. BENI says:

  Selam Alejkum Vllezer e Motra, ALLAHU ju shërbleft, dhe per hajr Ramazani, ju boft i leht agjërimi INSHA ALLAH , Allahu na ndihmoft

 15. jahja says:

  eselamu alejkum vellezer se feja jon esht shum e bukur dhe e paster

 16. medina says:

  es-selamu alejkum per te gjith vellezerit dhe motrat musliman moter e nderuar merita un edi ni veb faqe qe esht shum emir dhe ja vlen per ta vizitu te gjith ju qe ta lexoni ket lexim un qe jam tu ebo vizitoni dhe ketu mundeni te gjeni cdo send http://www.islamischen.ch kjo veb faqe esht ne zvicer dhe mundeni te posoitni shum libra cd dvd eshum sende te dryshme po ashtu ka edhe digital kuran ne gjuhen arabe esht edhe me lexim edhe me video po un ket digital kuran ekam bler por nuk di te lexoj arabisht vetem e kam porosit se javlen per ta porosit ker digital kuran po ashtu nundeni me vnu ilahi me video edhe shum sende te tjera por mundeni ta vizitoni http://www.radio-pendimi.com dhe ilahija kush esht i /e interesuar per shkarkim mundeni ta vizitoni http://www.feja-islame.com

 17. blerim cakolli says:

  ju faliminderij shum per te gjitha kto te mira qe keni be per ne kerkusit e ilahive ju bekoft allahu me gjenet.

 18. shkelqimi says:

  zoti ua dhasht gjitha te mirat te gjith atyre qe jan duke e agjeruar kit muaj te bekuar te ramazanit

 19. lavdim says:

  Sonte pata rastin te degjoj keto ilahi,zoti ju bekoft vertet keni ber pun te pelqyer.

 20. Xhafer says:

  Selam,Gjitha te mirat nga Allahu

 21. mirsadi says:

  eselam alekum te gjith vlleser e motra islam urime ramazani jav boft zoti kabull atyne qe agjerojn ilahit jan te bukra shum po kam ni ankes nese muj me qujt asht nga profesorat shqiptar per qfar arsyje insistojn qe ne shkollat te hiqe shamija kur dihet se mbi 80 perqind jan musliman me krahasu me gjermoni en shtet tyne jan edhe nuk jav ndalojn nxanxav ndalimin ne shkolla shamit ishalla don zoti qe mo kja mos te jet penges

 22. Ilir says:

  Eselamualeikum o musliman Elhamdulillah zoti sa te mirat na ka dhon po edhe ne duhet ta paguim!!

  ESELAMUALEIKUM

 23. Fitore says:

  mashaAllah.

 24. bashkim mavriqi says:

  dj.bizoni@hotmail.com

  selam alejkum.Allahu ju shperblefte per ilahit ,Zoti te rujt dhe te dhasht sukese ne jeten tende…..

 25. mentori says:

  selam alejkum.jeni te mrekullushem nuk po di qka te shtoj vetem ndjej knaqsi kur i ndegjoj keto keng te bukura e zoti ju ndihmoft te gjith muslimanet qe kontribojn per fejen ton te vetem dhe te zgjedhur nga ALLAHU i Lartesuar.

 26. Muhammed says:

  es selamun alejkum o vllazer musliman nga Suedia Allahu ju shperbleft

 27. arrjana says:

  selam alejkum allahu ju shpebleft per ilahit . dashta me dit a u dal naj cd e juve ne shitjee ne qofsee po ku muj me gjet

 28. arrjana says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft per ilahi

 29. merrii says:

  nese ke mundesi mem ndimua une kerkoj pun ju faliminderit per mirkuptin

 30. Ramo Begu says:

  falenderimi i takon vete allahut meshirplot ,ilahi shum te bukura vete se jepnani nje mundesi vllezerve e motrave muslimane qe ti shkarkojn

 31. januz says:

  ilahi shume t’ mira,falenderimi i takon vetem allahut fuqi plot.ja uroj te gjith motrave mulimane muajin e ramazanit.

 32. fatma says:

  Selam Aalejkum shum te mira i ke bo ilahit edhe keshtu te vashdosh keshtu……?

 33. beiram-guri says:

  Es selam mualejkum vllosen e xahferit allohu ju shper bleft per ilahi e inshalla jeni ktu ne bocolt se elhamdulila ekena qel xhamijen sejf inshalla jeni per ramazan

 34. .•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸
  ::: (\_(\ …*…*…*…*…*…*…*
  *: (=’ :’)::: [ Es-selamu Alejkum]
  •..(,(”)(”)¤…*…*…*…*…*…*.
  ¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸
  MaR!i!GoOoNa=—–>GoOoNa KiSs duemi pere All-llahun Es-selamu Alejkum

 35. MaR!i!GoOoNa=—–>GoOoNa KiSs duemi pere All-llahun Es-selamu Alejkum

 36. Selamu alejkum vllezer dhe motra deshta tua uroj muajn e bekur te ramzanit me gjith te mirat dhe gjithve na ua letsoft i madhi ZOT agjerimin eselamu alejkum

 37. ooooooooooooooooooooooooooo shume bukur bre teper zoti jav siguroft xhenetin amin ishalla

 38. fidan peci says:

  jeni shum te mrekullushum zoti ju bekoft veq vazhdoni me ilahi do te jeni me te mirt

 39. shqipe says:

  ALLAHU iu shperbleft dhe iu meshiroft me te mirat e tij.

 40. Pajtimi says:

  Selam alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu, Allahu ju shperbleft me te mirat e Tij per kontributin tuaj rreth islamit sado modest qe te jete ai,edhe ju kissha lut qe ka mundesi me qite edhe albumin e fundit [gurbeti 2009] ne kete faqe qe me mujt me shkarku se po me vyne Allahu ju shperbleft per mirekuptim

 41. fjolla says:

  pershendetje
  veq vazhdoni keshtu

 42. anesa says:

  ju lumt inshall allahu ju shperblen

 43. sumeja says:

  shum te bukra ilahit

 44. ajshja says:

  ju pershendes veq vashdoni ishalla allauh ju shperblen

 45. nejla says:

  selam alejkum shum te mira i knoni ilaht urime Allahu zh.sh ju shperbleft.selam

 46. dehir says:

  allahu ju shpbleft me xhenetin firdauz se knaqt me radion pendimin dhe me ilahi ses ka rob qe na shpeton nga ekeqja pr vec allahut xheleshanuhu vetm ai eshte nji dhe i ii pa shok lailahe ilella

 47. Feja Islame says:

  Allahu ju shperbleftt o besimtar allahu ju ndimoft agjerimin te kendshem

 48. GJERMANIIIIIIII GOOOO !!! says:

  All-ahu ju shperbleft

 49. Blerim Halili says:

  All-ahu Ju SHperbleft Me Xhenet Edhe Jav Uroj Ramazanin Agjerim Te Kendshem :)<3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *