Befrim Berisha

Ja Resulallah

 1. Ja Resulallah
 2. Nane moj Nane
 3. O vëlla ti më fal
 4. Ti je Rahman-Rahim
 5. Prindërit e mi
 6. O Allah Ti na Fal
 7. I lumtur T’jam
 8. Salawat

derguesi: Muhammed Turbedari


Sharko/Download : BefrimBerisha_Ja_Resulallah.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Befrim Berisha. Bookmark the permalink.

56 Responses to Befrim Berisha

 1. Allau i shperbleft ata te cilet punojn ne rrugen e tij befrim vazhdo o vlla allau te shperbleft selam nga pajtim berisha

 2. mejreme says:

  alahhu eshte i madh dhe ai eshte nje nuk ka tjeter perveq tij dhe se muhameti eshte rob dhe i derguari i tij allahu i shperblefte te gjithe njerzit e mire ne kete bote edhe ne boten tjeter selam nga mejremei

 3. Muhammed Turbedari says:

  Thnx qe mi keni qit ktu ilahije qe ua dergova. besoj se do tju pelqejne. Ne te ardhmen do tu sjell edhe ilahije qe nuk jan ne ket website… Kaloni mir selamun alejkum

 4. limaa says:

  selam alejkum per te gjith qe i ngojn kto ilahi te mrekullushme allahu i shperbleft te gjith ata qe mendojn per te tjeret qe me ksi ilahi ti tregojn se jemi duke humbur ko ne ket bot se e vetmja rrug o qe te gjith te kthem te feja islame allahu ju shperbleft te gjithve

 5. sami jusuf says:

  selam alejkum musliman dhe besimtar allahu ju shperbleft me xhenet se allahu ju nimoft me te mira e inshallah kurr mos pafshi keq veq mir. alejkum selam….

 6. mersimja says:

  shum bukur zoti ju shperbleft juve e te gjithve

 7. jehona says:

  ilahiat jan shum te mira veq nese ka mundsii pa muzikaa se allahu e ka ndaluar gjdo instrument muzikorr e per kit arsye nuk i ndegjojj veq mir veq vazhdoni allahuu ju shperbleft

 8. mejreme says:

  slam aljkum juv uroj gjith besimtarv festen fiter bajramit

 9. bejtullahi says:

  selam alejkum Allahu te shperbleft
  m,e te mirat o vllla musliman
  veq vazhdu te besh lutje te Allahu

 10. jeton says:

  veq me muslik se shum mir selamu alejkum hjeke musiken o vella

 11. Pajtimi says:

  selam alejkum e ALLAHU i shperbleft te gjithe ata qe po punojne per kete Islam se na kena me fitu edhe pe nuk kan qef tjeret

 12. tafa says:

  selam aleykym o vllezer e motra musliman allahu me mallanin e ti su gezot ne familje tuaja dhe te gjith boten muslimane vetem sa te mundi respekutoni prindret se nuk muj kurr hakesh muju dal ALLAHU ju shprbleft selam

 13. albina says:

  hej selam alejkum a bon te shkruni deni ilahi ju lutem cao

 14. selam alejkum , o vella te faleminderit per ket miresi qe e ke bo e jav ke mbush mendjen shum njerzve qe te negjojn kto ilahi e te pendohen tek allahu , inshalla allahu te shperblen dhe te jep graden e shehidve o vella , sepse te krijosh diqka si kjo , esht sikur te luftosh ne rrugen e allahut , te pershendes me selam dhe zoti te ndihmoft te vazhdosh perpara . dhe inshalla sa ma shpejt do te sundoj islami ne ket bot dhe do allahu do ti hedh posht jehudet e kjafirat te cilet jan munduar ta nenqomojn fejen islame qe sa dekada. Esselamu alejkum .

 15. Besa says:

  Selam alejkum
  Ju Pergezoj per keto vepra te mira qe keni ber o vllezer Musliman paqja qoft mbi Ju Allahu ju shperbleft me te gjitha tmirat…

 16. ylli says:

  bravoo befrim te gjithe muslimanve ne toke urime festa e kurban bajramit

 17. hamiti says:

  selam alejkum ………….allahu ju shperbleft te gjithe besimtarete ne kete jete edhe ahirete…kur do te takohemiiiiiiii me inshallahu

 18. Naim says:

  Es-selemu Alejkum, vetem desha te shfrytezoi rastin te nderuar Vellezer dhe Motra te ju pershendes dhe t eju uroi gjitha te mirat e Allahut Subhanehu We Teala..Allahu ju Ruajt te gjitheve !! Amiiiiiiiiiin !!

 19. shahadije says:

  selam alejkum zoti ju shprbleft juve per kto te mira shum ilahi te mir veq suksese ne te ardhm

 20. riad says:

  Selam Alejkum. allahu jju shperbleft te gjith Besimtarve Musliman

 21. muharremi says:

  e selamun alejkum zoti ju shperbleft qe po na knaqni me kto ilahi

 22. Mashallah Vellau zerin shume te bukur por kur ndegjoi qe Ilahit kan muzika edhe subhanallah ketu te vellau instrumente taman mundesh edhe me kcy me keto instrumente.. Allahu na Ruajt .. Vella Befrim nese shiqon vete shkrim te kisha keshillu qe ilahit ne vazhdimmos te kene instrumente ngase edhe kenge ka shume temira qe skan test banale por jane kENGE e ti besh Fjalet e Allahut xh.sh apo lavdatat per Allahun me Muzik ku vete Allahu e ndalon eshte mekat per ty dhe nga mekatiyt si pasoj e jotja ateher po psojn vellezerit dhe motrat ne degjimin e ilahis sate. Allahu ju Ruajt

 23. miranda says:

  E SELAMUN ALEJKUM ZOTI ju shperblefte qe I keni qit ktu ilahi .ju pershendes nga zemra.

 24. Mili says:

  Selam Alejkum Vellezer Dhe Motra Ju Kisha Lut Ilahit Me Melodi Mos i Perzini Shum Keni Frig All-llahun Ju e Dini Se Eshte e Ndalume Muzika Prandaj Ju Lutem Shum Qe Ti Fshini Elhamdulilah Tash Ka Plot Ilahi Pa Instrumente All-llahu Ju Rujt InshaAllah Prej Shejtanit Te Mallkum Selam Alejkum Kaloni Mire….!!

 25. Selam Alejkum All-llahu Ju Rujt Prej Fitneve Mas Shumti InshaAllah Selam Alejkum….

 26. Befrim Berisha:Je si mjalti zerin e ke te vecant e ilahit tua jan te ralla ne treg…
  të përgëzoj veq ben dua per Ummetin….

 27. shakmira@hotmail.com says:

  SeLaM aLeJkUm All-llahu ju shperbleft per kete web te mrekullushem
  vetem vazhdoni keshtu inshAll-llah All-llahu xh.sh eshte i kenqur edhe me Befrim Berisha

 28. Muhammed Turbedari says:

  Kush po thot se jane ilahije me instrumente osht ne gabim.. Te gjitha instrumentet tjera perveq tupanit jan te ndaluara.. Te k’to ilahije ka vetem Tupan… Keshtu qe Hallall e keni ta ndegjoni… Selamun alejkum …

 29. belkiza says:

  s.l.m vllezer dhe motra muslimane,Allahu ua shendrit mendjen inshallah,shum ilahije te mira.

 30. muhamed says:

  zoti u shperbleft me kto ilahi te mira vllezer ALL-LLAHU ju ndimoft ne jet dhe inshalla ju shperblen me xhenet..eselam

 31. Bujar says:

  s.a Vllezer e motra muslimane. inshallah zoti ju shperblen per ket qe po bani zoti ju rujt amin

 32. hida says:

  o allah na udhzo ne rug te drejt e jo te atyne qe nuk e din qe ka zot diku e ty te lumt per ilahi e ishalla dot vjen ni dit e do te kuptojm se e kem ni zot diku e dot kthehem ne rrugen e allahut *********ALLAHU JU SHPERBLEFT ATA QE KAN BESIM NE ALLAH ***********

 33. kadire says:

  selam alejkem vllezer dhe motra muslimane allahu ju ndihmofte ne rrugen
  e drejte All-llahu ju shperblefte per ket qe e keni ber me xhenet ….. ju pershendes nga zemra per keto ilahi te mrekullushme….!

 34. leomir says:

  selam alejkym o vella musliman edhe une jam i interesuar te kendoj ilahi po nuk e di ndonje ven ju lutem a mund te me ndimoni

 35. Fatos says:

  allahu ju shperbleft per kete ilahi ja resulullah

 36. semra says:

  kam deshir qe ta ngoj nje ilahi

 37. ardiani shqiptar says:

  shum e miir qikjo kang

 38. Shpres says:

  Ilahija ime e preferuar All-llahu ne xhenet ju qoft.

 39. Lulzim says:

  Pyetja:

  Selamu alejkum!

  E nderuara redaksi, desha një informim, sipas dispozitave të sheriatit, lejohet apo jo dëgjimi i ilahive që përmbajnë muzikë?

  Allahu ju shpërbleftë!

  Përgjigjja:

  Alejkum selam ue rahmetullahi ue berekatuhu!

  Falënderimet i takojnë Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi të Dërguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokët e tij dhe mbi të gjithë ata që ndjekin rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit!

  Muzika është e ndaluar në Islam pa marrë parasysh se me muzikë a këndohet ndonjë këngë apo ndonjë ilahi.

  Transmeton Ebu Malik el Eshari, Allahu qoftë i kënaqur me të, se e ka dëgjuar Pejgamberin salallahu alejhi ue selem duke thënë: “Do të ketë prej umetit tim një popull që do ta lejojnë amoralitetin, mëndafshin, alkoolin dhe muzikën.” (Buhariu, nr. 5590)

  Shejh Ebu Bekër El Xhezairi ka thënë: “Ky hadith tregon qartë se muzika është haram. Edhe sikur mos të kishte ardhur asnjë hadith tjetër ose ajet për ndalesën e muzikës do të mjaftonte ky hadith për ndalimin e muzikës e në veçanti për këngët në kohën e sotme, fjalët e të cilave janë të shëmtuara, përcillen me piano të ndryshme, kitare, tupanë, fyell, etj., të cilat e hijeshojnë këngën, po ashtu edhe me zëra të ndryshëm.” (Hukmul Islam fil Musika uel Gina f.27)

  Po ashtu transmeton Ibn Ebi Ed-Dunja nga Enesi, Allahu qoftë i kënaqur me të, se Pejgamberi salallahu alejhi ue selem ka thënë: “Do të ketë në këtë umet nënçmime, shpifje dhe shëmtim dhe kjo do të ndodhë kur të pinë verë, të luajnë me këngëtare dhe të luajnë me këngë-muzikë (el-meazif).” (Termidhiu. Shejh Albani ka thënë se hadithi është sahih, shih Sahil el xhami es-sagir nr. 5467)

  Eroll Nesimi

 40. bruno jukaj says:

  adhahu tesperbeft me t mi vdha muliman vaxhd keht

 41. bruno jukaj says:

  adhahu te shperblet me te mira o vdha musliman

 42. Drita says:

  EsSelamu alejkum, Ilahije te bukura ka, mashaAllah, por Ilahije me musik nuk jan halal. Pejgamberi sallAllahu alejhi ve selem ka lejuar vetem defin per gra.
  Allahu ju shperblejft.

 43. 100 Milione says:

  allahu ju shpërbleft

 44. teuta says:

  allahu ju shperbleft me xhenet te gjith besimtaret ishalla mee xhenet

 45. fatbardhi nga prishtina says:

  e selam alejku me pelqen shum albumi i juaj edhe pse me heret nuk i kam degjuar ilahi e juaja por me pelqej shum inshalla ju shkon mir te gjithve edhe juve
  amininshalla

 46. arbin says:

  selam ajlekum vella kshu vazhdo zoti te shperbleft me gjdo gje/……….

 47. Selam alejkum Allahu ju shperbleftt te gjithvee

 48. Kreshnik says:

  Allahu te bekoft o vella per keto illahi te bukura qe qecon shpirtin e turbulluar nga kjo dunjaja!

 49. eronita says:

  perveq allaut tjeter nuk ka

 50. selam alejkum ilahit jan te mira por nuk duhet mu dhen shum pas tyre sepse ne duhet dit fort mir se prej ardhjen e kan prej sufistve Allahu na ruajt nga ata, edhe nese ndegjohen ilahit duhet me i ndegjue pa muzik instrumentale Allahu na falt te gjithve selam alejkum te gjith antetareve te kesaj web faqe dhe atyre qe nuk jan ne ket web faqe

 51. Rexhai says:

  selamu alejkum allahu ju shpërbleft për këto ilahi. Dhe kisha me thënë këtë këngëtar fetar befrim berisha duhet ta ndihmoj dikush që të këndoj sa më shum ilahi se ka zë shum të mir…

 52. Kaltrina says:

  a.s ju pershendes shumm ZOTI ju shperblft per keti ilahi

 53. fatime says:

  Shum ilahi e mir ZOTI ju shperleft juve dhe gjithe muslimanet kudo qe jan…

 54. Ardiani says:

  Allahu ju shperblefte. Ilahit jane shume te bukra. Selam Alejkum wr wb

Comments are closed.