Adem Ramadani

Fukaraja

 1. Fukaraja
 2. Fundi Im
 3. Nena Me Nje Sy
 4. Nje Ezan Dyve Na Thrret
 5. O Njeri O Gjynahqar
 6. Qaben Spari Kur E Pash
 7. Te Pagjeturit
 8. Ti Krenohu Me Shami


Sharko/Download : Adem Ramadani-Fukaraja (Album 2009).zip

This entry was posted in Adem Ramadani, audio. Bookmark the permalink.

200 Responses to Adem Ramadani

 1. Agron says:

  zoti ju shperbleft

 2. jahir says:

  selam alejkum all-llahu ju shperbleft per keto ilahi te mrekullueshme

 3. ekrem says:

  Selam Alejkum Allahu Ju Shperbleft Per Keto Ilahi

 4. mejreme says:

  oadem ti je aj qe na fute ne kete rruge te mire drejte allahut e allahu te shperblefte me te mira gjithmone qe keto ilahi kaq te mira ku i more more ti zoti te shperblefte

 5. idriz says:

  selamun alejkum zoti te shperbleft me xhenet o Adem se vertet bukur i ke ike kenduar keto ilahi.

 6. vjlooca says:

  selam alejkum allahu ju shprbleft m xhenet o adem
  allahu ju rujt o mumina zoti ju shperbleft me xhenet selam lejkum une vjollca

 7. slam alejkum o muslimn ju koft perhajr ramazani allahu n knaqte ne xhenet siq po na knaq ademi me ilahija te mir si per nanen per shmbull

 8. shkupjanja says:

  selam alejkum shum ilahi te bukura inshalla zoti e shperblen me xhenet,gjithashtu edhe ju si redaksi shum mire po punoni.selam

 9. medina says:

  Zotti ju shperbleft me te gjitha te mirat

 10. ruvejda says:

  selam alejkum Allahu shtoft bereqt per gjıthe myslımanet ne kete muaj sı dhe jav begatoft punen tuaj dhe mundın selam alejkum gjıthe te mırat

 11. besimi says:

  selamu alejkum vllazer te dashur ALLAHI ju shperbleft inshalla me gjenet

 12. hamidja says:

  selam alejkum per te gjithe myslimanet dhe zoti i shperblef te gjith

 13. dibrane says:

  selam alejkum per te gjith

 14. gimja linda says:

  selam alejkum vllazen musliman i shalla te gjith do te takohem ne gjenet zoti ju shperbleft te gjithve

 15. HALILI says:

  ZOTI JU DHASHT SHENDET E TE MIRA NE JET SE NA E FLLADITET ZEMREN ME KETO ILAHI DHE NA E PERKUJTON FUQIN E ALLAHUT DHE TEMIRAT E TI QE I KA NDAJ NJERIUT DHE NA FTON QE TE KEMI RAHMET NDAJ NJERI TJETRIT SE ZOTI E KA RAHMETIN E MADH PO MOS TE HARROJM SE EDHE GAZEPIN E KA TE MADH ESELAMU ALEJKUM NGA HALILI

 16. kosovare says:

  selam alejkum shum te mire keto ilahi Zoti te shperbleft

 17. nazlije says:

  selam alejkum perhajr ramazani allahu te shperbleft ne gjenet ty oh adem ishalla allau na letson ket ramazan te gjithve selam alejkum nga nazlija e ju shperbleft allahu me ilahi te mira

 18. naser says:

  selamun alejkum zoti te shperbleft Adem per ketoo ilahije te bukura sidomoos per ilahijen ,,Nje Ezan dyve na threet ”

 19. Selman-alb says:

  Allahu te nderofte o vella, se vella i mire je ti, Allahu te bashkofte ty dhe neve me te miret ne te dyja botet…

 20. laureta says:

  selam alekym All-llahu ju shperbleft per keto ilahi te mrekullushme e inshAll-lla All-llahu n a ben prej banorve te Xhennetit

 21. myslimanja says:

  esselamu alejkum jeni shume te mire vllazni e motra Allahu ju shperbleft per keto ilahi shum te bukura na kenaqen shpirtin me melodin e tyre sidomos ilahija “ti krenohu me shami”

 22. shkupjanja says:

  slm adem shum mir i knon ilahijet edhe te shtunen ne park te qairit e ke kall krejt Shkupin si gjithmon slm
  pershendetje nga shkupjanja

 23. Gjimi says:

  Eselamu Alejkum Vllezer dhe Motra Inshallah All-llahu e shperblen me Xhehnet Dhe e run nga e keqja se ika kenduar keto ilahi me zemer inshalla don All-llahu na shpeblen All-llahu edhe ne per durimin qe kena ber ne ket muaj te bekuar selam alejkum zoti ju shperbleft me xhehnet

 24. Nora says:

  Keto ilahi jan shum te mira e falenderojm ALLAHIn qe na fali te gjitha ASKUSH TJETER NUK EMERITON TE ADHUROHET DREJ PERPOS ALLAHUT

 25. sami jusuf says:

  selam alejkum allahu ju ndimoft gjeth mon. Edhe inshallah ramazani asht i knaqem me ne. inshallah jemi gjall apet me priten ramazanin e me te mira… aljekum selam.

 26. shkupjanja says:

  slm abem ramadani shum ilahije te mira urime festen e fiter bajramit allahu te shperbleft me te mira gjith muslimanve dhe i ke shum ilahit te mira slm nga hafsa

 27. mersimja says:

  shum shum mire spo kam fjal si tiu them veq vashdoni
  e ju qe i ngoni ju lump se ka qa ngojm

 28. violeta says:

  unejom një adhuruse eislamit dhe dotathem nj ilahip r prindrit emia alla-hu me shejtana rraxhim qedotethot paqjambi ju zoti jav baft atyre qëkan agjeruar kabull supana rabilale adhim

 29. jehona says:

  vallah si ti qe knon as njoo veq vazhdoo allahu te shperbleftt me xhenet ilahiat ma te mirat i kee selam alejukum

 30. D.a.K.i says:

  Selam alejkum, Urime festa e fiter Bajramit dasht zoti ja ka pranu axherimin, dhe na pastron nga gjerat e kqija 🙂

  Zoti qoft me ne!

 31. shkupjanja says:

  slm si je adem ramadani shum ilahit te mira she ket ilahin 1 eza 2 na thret po edhe ilahijet tjera slm HAFSA

 32. aulona says:

  me Xhehnet Dhe e run nga e keqja se ika kenduar keto ilahi me zemer inshalla don All-llahu na shpeblen All-llahu edhe ne per durimin qe kena ber ne ket muaj te bEselamu Alejkum Vllezer dhe Motra Inshallah All-llahu e shperblenekuar selam alejkum zoti ju shperbleft me xhehnet

 33. luli nga lugina says:

  Allahu eshperbleft ademin per keto ilahi se met vertet nuk i afrohet asnje afer si ki burr me kendu selam e Allahu ju shperbleft metemira

 34. lindaa says:

  Eselamu Alejkum Vllezer dhe Motra Inshallah All-llahu e shperblen me Xhehnet Dhe e run nga e keqja se ika kenduar keto ilahi me zemer inshalla don All-llahu na shpeblen All-llahu edhe ne per durimin qe kena ber ne ket muaj te bekuar selam alejkum zoti ju shperbleft me xhehnet

 35. hanife says:

  all-llahu je shperbleft me xhenet se shum kang te mire

 36. nesar gashi says:

  eselamu alejkum inshallah all-llahu e shpreblen te gjith muslimanet ter boten amin jarahbi selam nesar

 37. Nehat says:

  Selamunalejkum
  Inshalla All-llahu te shperblefte me te mirat e Xhehneti Firdaus dhe inshalla me kete Ilahi te mrekullueshme rinia jon ka afrim Fetar dhe bien ne istikfa dhe drejtohen drejtimit me te mire te cilin ka shperblime ne diten e gjykymit me xhehnetin firdaus.

 38. ENES says:

  Eselamu Alejkum o vella i dashur musliman ALLAHU te shperbleft me te gjitha te mirat ty dhe familjes tende

 39. selvija says:

  Eselamun ALejkum vella. Allahu te Shperbleft per Kto ilahijee shuuum Te MiRa allahu Te shperbleft me XhenneTin Firdavs.AMin

 40. sumeja says:

  selam alejkum vëllezër e motra muslimanee ju pershendes nga thellesia e shpirtit tim allahu ju ndihmoft ty adem se me te vërtet me ilahit e tua gjdo her na ben te mendohemi se me te vëtet duhet shumm te punojm qe te arim…inshalla jemi bashk te gjith ne boten tjeter…..AMIN!!!edhe një herë te faleminderit shumm ty adem vetem perparaa…

 41. sarah says:

  Elhamdulilah prej Allahut qe jemi Musliman

 42. vali says:

  selamalejkum vllëzer musliman dhe motra muslimane All-llahu e shperbleft adem ramadanin se shum ilahi te mira po i kendon ALL-ALLAHU i shprbleft te gjith muslimant ane emban botes selamalejkum vali

 43. esma says:

  selam alejkum vella musliman mete vertet ilahi te bukura na qenkan allahu te shperbleft per mundin tuaj

 44. Tung prej vushtrris Soti i shperbleft krejt besimtart musliman ku jan e ku sjan.Po Amerika e Rusija dojn mi faru Muslimant e krejt fet t Tjera kunder nevce jon Allahu na Ndihmoft Te Gjithve,Ju pershender 16Vjeqari..

 45. laurent says:

  selam alejkum adem ramadani u me pelqen shum me zzemr dhe zoti i shprbleft dhe terujt me kete lahija

 46. laurent says:

  selam alejkum adem ramadani u me pelqen shum me zzemr dhe zoti i shprbleft dhe terujt me kete lahija dhe shperbleft me xhenet dhe ta rujt djali o allah jarabelale min ja run djalin e selam alekum dhe zoti ju rujt

 47. selam alejkum adem ramadani u me pelqen shum me zzemr dhe zoti i shprbleft dhe terujt me kete lahija dhe shperbleft me xhenet dhe ta rujt djali o allah jarabelale min ja run djalin e selam alekum dhe zoti ju rujt

 48. ilir duriqi says:

  allahu jushberbleft me gjenet ferdeus jara bi julus njerzve qe samashum let kthehen un fe se saka fe mate paqt se feja jon osht fe qe gjdokush eka lakmi me pas po allahu aleih selam neve naka qu ket fe te bukur se ezgata shum bomna hallall poju pershendes me selam alejkum

 49. ilir duriqi says:

  agim ramadani zoti tshperbleft po ilahi te bukur ke zoti te shperbleft

 50. FaTmA says:

  Selam alejkum Adem ramadan shum mir i ke bo ilahijat Allahu tet rujat (L)

 51. laurent says:

  selam alejkum oh muslima zoti na rujt krejv nga qdo e keqe ne ket bot falumi bonii dua sa ta mune

 52. besar says:

  shuuuuuuum te mira i ke ilahijet ishalla allahi te shperblen me shum te mira je e mrekullueshme dhe zerin te embel

 53. shabi says:

  bravo zoti te meshiroft

 54. jehona says:

  Selam alejkum beso vetem te zoti se ajj te ka kriju ty aj eshte me i madhi

 55. lavdija says:

  selam alejkum ju pershendes te gjith muslimantëdhe ju uroj festen e kurban bajramit

 56. jehona says:

  selam alejkum oh musliman zoti na rujt kejtve nga gjdo gje e keqe

 57. Liridon says:

  Selam Alejkum All-llahu i madheruar ju shperbleft me te mirat e tij

 58. altini says:

  selam alejkum fati dhe lumturija letju mbretron ne jet qe shum e mir kjo ilahi

 59. imran says:

  selam alejkum rober musliman ishalla zot na run nga te keqijat adhuroni vetem allahun dhe vetem prej tij ndhim dhe falje kerkoni se te gjith te aj dote kethehemi aj nga ka krijuar dhe aj shpirtin do te na merr faleni namaze dhe beni vepra te mira ne ket dynjah alejkum selam

 60. shkendije says:

  selam alejkum o musliman faluni keddoni dua mos e leni fen islame mos te na ze e keqja boni sa te mundeni sepse ne diten e llogarive do te na ngjehen te mirat e te keqet

 61. IS'haku says:

  slemu aljekum zoti i rujt te gjith muslimant po edhe ata qe jan musliman e nuk falin namaz ALL-LLAHU i udhezoft… Adem ramdani Zoti te shperbleft me Xhenet shum mir po kon Ilahi

 62. slemu aljekum Zoti i rujt te gjith muslimant po edhe ata qe jan musliman e nuk falin namaz ALL-LLAHU i udhezoft… Adem ramdani Zoti te shperbleft me Xhenet shum mir po knon Ilahi

 63. besmir says:

  ALLAHU eshte me i madhi besoni ne te aj ka krijuar gjjithqka besoniiiiiiii

 64. femi says:

  selam alejkum musliman allahu ju shperbleft me xhennet

 65. sulejman says:

  selam alejkum musliman allahu ju shprbleft

 66. riad says:

  Selam Alejkumm. Zotti ju shperbleftt te gjith besimtarve musliman. Beso vetemm ne ALLAH

 67. sara says:

  ma te mira se keto ilahi nuk ka te lumt ishallah Allahu te shperbleft me te mira..

 68. selam alejkumfaliminderoj zotin per mrekullit qe naj ka dhuru edhe per kto ilahi adem ramadanin

 69. lila_rudi@hotmail.com says:

  ES-selamu Alejkum Vëllezer e motra All-llahu Na Falt Gjitha Gabimet Adem Shum Mir Këndon Shum Ilahi te Bukura All-llahu Të Shpërbleft Me Të Mira Në Këtë Dynja Dhe Në Ahiret All-llahu është Më i Madhii….

 70. xhevati says:

  eselamu alejkum ishalla na munson allahu n ket jet me shku nqabe spaku nje her n jet xhith muslimanve pershendetje me eselamu alejkum.

 71. jehona says:

  uuu sa kang te mira ishalla allahi te shperblen me te mira gjithmon

 72. sedat says:

  selam alejkum gjithve Allahu ju shperbleft me xhenetul firdaus per punen qe keni bo

 73. s.m says:

  selam alejkum .ALLAHU ju shperbleft shum ilahi te mira

 74. sami says:

  selam alekum vllazen edhe motra

 75. arjeta says:

  Selam alejkum ALLAHU ju shperbleft me te mira.ne kit bot edhe ne boten e ardhshme.

 76. perparimi ferizaj says:

  es selam alejkum allau na ruajt nga qdo e keqe amin adem ramadani shum ilahij te mira veq vazhdo allau te shperbleft

 77. selam alejkum zoti ju shperbleft me shum te mira po falni namaz selam alejkum

 78. kemajli says:

  Selam alejkum vllezer e motra musliman ,dasht ALLAHU xh.h qe te jemi musliman te devotshum

 79. berisha mendim says:

  de best ihlahi i love dis
  sehr schön und sehr traurig mir kommen die tränen vahllaa
  shum ebukur ihlahi selam alejkum musliman

 80. kushtrim says:

  eselamu alejkum vllezer dhe motra muslimane allahu ju shperbleft inshalla me xhenetin virdeus

 81. rezarta says:

  selamu alejkum jeni me te miret allahu ju shperbleft dhe gjitmon te jen msliman te mir me moral dhwe namaz ju pershendes shummmmmmmmmmmm

 82. xhevati says:

  eselamu alejkum xhith kosovarve urime fests e pavarsis ishalla me t mira

 83. qendresa says:

  selam alejkum

 84. edona says:

  ALLAHU JU SHERBLEFTE

 85. Fitimi says:

  Selam Alejkum Vllazer Motra keni frig all-llahut mos eharonis ekush najkrijoj token-qiejt kush naj dhaa shpirtat dhe gjdo temir neket bot dhe naihiret faleni namazinj epeni zekatin boni vepra temira satemuni keni shperblim nga all-llahu neket bot sidhe ne boten tjeter inshalla all-llahu naban prej atyre tecilet eshojojm xhehnetin firdefs inshalla min

 86. drenusha says:

  zoti ta shperbleft per kto kang kaq te dhimbshme

 87. drena says:

  kang ma te mira nuk kam pa shum mir pO knoni ilahi sidomos adem ramadani ne kangen nana me nje sy ishaalla zoti ju shperbleft ne ket bot edhe ne boten tjeter

 88. anesa says:

  eselamu alekum inshalla ALLAHU ju shperblen me gjdo muslima qe i beson ALLAHUT

 89. Fuad Morina says:

  shum Ilhit e forta i ka Adme Ramadani Inshalla e qet edhe naj Ilahi

 90. ibraim says:

  zoti ju ndimoft

 91. donita says:

  shume e mir ganget tua shum shum gang ma te mir se qikjo esht nana me ni sy

 92. dorina says:

  allahu te shperblefte.

 93. ahmeti says:

  es selamu alejkun ALL-LLAHU gjithmon i shperblen punen e njerzeve sipas nijetit qe e kan shpresoj se edhe ty te shperbelen

 94. besniki says:

  selamo alekym o vllazer musliman dine se drita e qenetit asht namazi

 95. lora says:

  selamu alejkum ju pershndes gjithve muslimanve edhe ter boten

 96. Senada says:

  ADEM RAMADANI ”NJE EZAN DYVE NA THRRET”

 97. argjend says:

  oaaa sa te mire i ke ilahit allahi te shperbleft me te mira gjithmon

 98. arbnor says:

  uuuuuuu shum te mira ike ilahit shume te bukura allahu te shperblft me shum te mira selam alejkun

 99. toni says:

  allahu te sheperbleft me xhent per keto ilahi te bukura o adem ramadani

 100. nora says:

  Selam Alejkum ALLAHU ju shperbleft, sepse na knaqt me kto ilahi brawwo

 101. suela says:

  Selam Alejkum PAQJA DHE MESHIRA E ALLHUT ME JU dhe te gjith muslimat kudo qe jan SELAM ALJKUM NGA SUMEJA

 102. luljeta says:

  All_llahu te shperbleft e falenderojm All_llahun xh.l.sh qe na ka ullzue ne rrugen e drejt.

 103. lali says:

  selam-alejkum shum keng e mir ishalla allahu te shperben mete mira pergjithmon

 104. berin says:

  allahu ashte i madh ajo grua qe ka shami zoti e shperblen

 105. kosovarja says:

  selamun alejkum All-llahu ishperbleft te gjith Muslimant ku do qe jan ne bot
  Faleminderimi i takon All-llahut Krijuesit te Gjithsis paqja dhe meshira e All-llahut qoft mbi Muhammedin a.s mbi Familjen e ti Sahabet e ti dhe gjith Muslimanet qe e ndjekin rrugen e ti deri ne diten e gjykimit amin
  All-llahu e shperbleft Adem Ramadanin per ilahijat shum te mira aaaa
  selamun alejkum ve rahmetullahi ve bereketuhu.

 106. SeLam AleJkUm oOo bre Adem Ramadani teper teper mir kendon
  inshAll-llah All-llahu e shperblen me te mira si ne kete dunjo po ashtu ne Ahiret Amin Amin inshAll-llah<3

 107. edona says:

  ket kang te preferume vetem per mu a po haha zoti ju madheroft bravo se qeto ilaj=hi po te qesin ne drit behu muslima sa je qall mlohu me shami sa je ne ket jet

 108. krenare says:

  selam alejkum allahu te rujtu adem ramdani na knaqere me keto ilahi na fladite zemren allahu ku don gjenin muslam deri nrug te gjenit e sleam alejkum

 109. mexhide says:

  shum shum ilahi te mira inshallah ALLAHU XH.SH te shperblen me te gjitha te mirat

 110. Lulzimi says:

  Selam Alejkum besimtar te fes ma te persosur Te All-llahut dhe te Kuranit E Lusim All-llahun qe te na bashkoj dhe te na forcoj ne fen tone Islamin dhe All-llahu i shkatrroft ata te cilet po Manipolojn me Dinin e All-llahut si dhe ata te pa besimtaret i Djegt Zjarri i Xhehnemit ne fund ta Lusim All-llahun per Meshir ndaj Muslimaneve te Botes. Amin Amin Amin Selam Alejkum Luli Vushtrri

 111. iliri says:

  S.A gz qe nji njeri u kthy ne anen e all-llahut .Po nji vrejte e kam sa e di un nuk ban te kendohet ilahi me efekte dhe instomental ndoshta jom gabim un po allahu me falt .

  A.S per gjith

 112. Gëzim says:

  Allahu ju ruajtë nga çdo e keqe ne këtë botë dhe iu mëshiroftë në botën tjetër

 113. sermi says:

  selamun alejkum shiqir zoti xhitaka mundsu me upendu o adem shum shum ilahije te mira po kendon.ishalla ALLAHU na falt gabimet ena meshiron te gjithve…………………………….

 114. besmmi'r says:

  adem ramadani i ka ilahit ma te miraa kujt i vjen inati thot se i ka ilahit ma te kshia a a qashtu

 115. Bujar says:

  ALlahu ju shperbleft kretjve Amin veq vazhdoni perpara

 116. hida says:

  SELEM o adem ramadani e ishalla allohu te shperblen me xhenetin firdajuz se ti na flladit zemrt e te gjith muslimonve e e e dim se ka ni zot ju pershendes te gjithve vllezer e motra muslimone ********************

 117. alban says:

  elhamdulilah prej All-llahut qe e ka udhzu edhe shume i mir kisha dashur
  te vij ni her te na ne gjilan

 118. kera says:

  zoti me ne edhe ne me te mos ta leshoj kur nga dora se kena fene me te mir ne bot dhe ska kush naj ndryshon e kena zotin me ne edhe muhammedin a.sv.s zoti me ne edhe na bekoft

 119. sabina says:

  selam alejkum shum flm adem ramadani qe i kendon kto ilahi se na duhet me i ndegjuar se kina shum dobi prej tyre.shum ilahij te mira te lumt eselam alejkum.

 120. naki says:

  eslamu alejkum ju pershendes vllezrit dhe motrat tona allahu na ruajt prej denimit, allahu na forcovte imanin ton selamu alejkum.

 121. eLi says:

  Selam Alejkum PAQJA DHE MESHIRA E ALLHUT ME JU dhe te gjith muslimat kudo qe jan SELAM ALJKUM NGA SUMEJA

 122. jetmir says:

  selam mualejkum zoti te shperbleft me temira per keto ilahije te mira zoti na udhzoft ne ruk te drejt

 123. regjep says:

  selam ualekum t gjith vllezr musliman the motra muslimane adem to prshndes nga zemra kshtu munt tna thkeni nga ruga e zotit prveq ne gurbeqart q jetojm n gurbet f l m pr kto ilahije vazhdo kshtu

 124. Shemsedin says:

  Selam alejkum te gjithve juve mir asht me degjue ilahija po masmiri asht me lizue apo edhe me degjue Kur’an se asht fjala e Allahut.
  Besaj se Kur’ani depertan ne zemren e besimtarit edhe te qetson edhe e shton Imanin apo besimin ndaj Allahut.
  Siqka thene Allahu te ala: Thuaj: Nëse e doni All-llahun, atëherë ejani pas meje që All-llahu të ju dojë, t’ju falë mëkatet tuaja, se All-llahu është që fal shumë, mëshiron shumë.

  Selam alejkum!

 125. Suada says:

  Paqja dhe meshira e ALLAHUT xh.sh. qoft mbi Mhamedin a.s. mbi shoket e tij dhe mbi te gjith ne.
  Allahu te dha nje za aq te bukur o vella, dhe elhamdulilah qe po e shfrytezon per ta larguar njerzimin nga devijimi, Allahu edhe me tej te ndihmoft dhe gjith neve na mundesoft qe edhe shum koh te degjojm ilahi kaq te bukura…!!

 126. umejsa says:

  s a te lumt adem veq perpara se naj knaqe zemrat tona me kto ilahi te mira ALLAHU SHPERBLEFT ME XHENETIN FIRDAVS AMINNNNN

 127. Radio Shqip says:

  Ju lumt, shum faqe e mire.

 128. e says:

  eselamu alejkum ALLAHU te shperblefte me keto kenge o adem ramadani eselamu alejkum nga e

 129. vile says:

  ALLAHU ju shperbleft te gjith muslimaneve deri a ahiret ZOTI na i falt mekatet te gjithve ZOTI NA RUAJT

 130. muharrem says:

  selamun alejekum nje falednerim per adem ramadanin per keto ilahi te mira dhe zoti e bekoft familen e ti ishalla ka jet te te lumtur nuk po di qa me shkru ma shum veq ishalla zoti te gjith muslimont kudo qe gjindeni zoti i bekoft

 131. vjollca says:

  selam aljekkum myslimanve gjithve ku te qejan, veq ti ADEM RAMADANI ZOTI TE SHPERBLEFT ME XHENNET se me ilahi ipapare je veq vazhtu sa me shum suksese en jet ju pershendes ZOTI JU BEKOFT ME TE MIRA SELAM ALEJKKUM.

 132. besa says:

  selam alejkum elhamdulilah prej Zotit qe me ka udhezu ne rrugen e drejt qe nga vegjelia e um ka rujt nga haramet e tash i bej 4 vite qe e kam mbulesen.Shume me pelqejn ilahit nganjeher lotet um dalin kur i degjoj sidomos te burhan dhe nysret kurtishit. Allahu na ruajt te gjith myslimaneve dhe na bashkoft ne xhenet.

 133. smajli says:

  selamu alejkum o adem ramadani shum mir kendon bre allahu te ndihmoft

 134. bleona says:

  ISHAALLA VALLA SERMI NA FAL TE GJITHVE .
  AMIN TE LUMT GOJA TY

 135. mina says:

  selam alejkum ju pershendes te gjithve
  sa per ilahi jan shum shum te bukura vetm vazhdo adem

 136. adenlarela says:

  selam aleykym kjo esht nje faqe per ilahi shum e bukur allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat e jetes me te mirat e shpirtit.

 137. enes says:

  SELAM AJEKUM ALLAHU TE SHPERBLEFT TY DHE TE GJITH MUSLIMANET AN E MBAN BOTES JETEN DHE VDEKJEN TA KA DHURUAR ALLAHU PO ASHTU DHE GEZIMET DHE HIDHERIMET.BESO NE ALLAH PASTAJ TJERAT VIN DALNGADAL SELAM ALEJKUM NGA ENESI.

 138. s.a ahhahu ju shperbleft ilahi qe freskon shpirin e imanin qe e forcon allahu ju meshirift ne kete bote ene boten tjeter ishallha

 139. resa says:

  Es-selam Alejkum. Allahu i mshiroft gjith Besimtaret Muslima. Allahu e shperbleft Adem Ramadanin, per ilahi shum te mira e veqanta per mu asht Nje Ezan dyve na thrret/ Es-selam Alejkum gjirh Muslimanve…

 140. abc says:

  Selam Alejkum,

  e kom ni pytje:

  a ta kan leju Autoret e Ilahive me i postu n’internet edhe tjert me i shkarku,

  apo i poston pa dijenin e tyre.

  Gjynah osht nese e bon pa e marr miratimin e tyre.

  InshAllah Allahu t’shperblen per mundin qe pe bon, po inshAllah osht ashtu qysh duhet !

 141. Mirlinda says:

  S.a Allahu Ju SHperrbleft me Gjithe te miratt..

 142. besfort xhema says:

  Es-selamu alejkum Allahu ju shperbleft te xhithve juve dhe ndegjuesit e juaj Zoti na bashkoft me ju ne xhennet

 143. Elif says:

  selamu alejkum o adem te lumt goja per keta ilahi kaq te bukura qe po i the allahu te shperbleft me te mira …………….

 144. mimoza says:

  Allahu te shperblefte y shume me se pari elham qe te ka udhezuar e pastaj per sevape tjera vazhdo edhe me tutje mos u ndal,me perpara kenget tuaja nuk me kane pelqyer por tani skam se ku te shkoj .
  Allahu na i falte te gjitheve gabimet tona.Selam Alejkum.

 145. berat says:

  allahu te shperbleft me xhenet

 146. sali says:

  selam alejkum adem ramadani te ruajt allahu ku do qe gjendesh na flladite zemren me keto ilahi shum te mira e ishalla zoti gabimet na falte gjithve muslimonve

 147. jehona says:

  selam alejkum
  ALLAHU i rujte zerin adem ramadanit
  ALLAHU e shperblefte me te gjitha te mira

 148. Elif says:

  es selamu alejkum vellezer dhe motra muslimane zoti ju shperbleft per pjesmarje ne kete web faqe gjithashtu edhe ty adem zoti te shperbleft….

 149. vetoni says:

  allahu i shperbleftte gjith muslimanet me gjenetul firdofs ndersa pabesimtaret i hedht ne zjarr te gjehnemit

 150. arsim says:

  allahu i shperbleft gjith ata musliman dhe ja boft kabull ket ramazan

 151. egzona says:

  selamu alejkum we rahmetullah shum e mir kjo ilahi krenohu me shami por ju kisha lutur qe nese ka mundesi ta futni ne list edhe ilahin dunjaja qenka bosh ne rregull allahu iu shprebleft per mirkuptimin eselamu alejkun we rahmetullah

 152. Shpres Selmani-Hasani says:

  As-salamu Alaikum All-llahu ju shperbleft per te gjitha keto ilahi .

 153. nejla says:

  selam alejkum ilahia sot nje ezan tdyve na thret me plqen shum se ka ndiku ne mua,ne nje idhnim qe e kam pas.selam zoti ta shperbleft

 154. lendita says:

  eselamu alejkum shum mir kjo ilahi zoti ju shperbleft me te mira inshalla

 155. sadete says:

  lus allun tena shperbln met mir jet

 156. Radio Shqip says:

  Shum ilahije tmira.

 157. mabejna says:

  dotma lishoni ilahijen nena me nje sy

 158. mentor says:

  shumm me pelqen `te falemrnderoft allahu per ket ilahi te bukur

 159. fitim says:

  selam aleku allahu ju shperbleft per keto ilah shum te mira

 160. sokoli says:

  sokoli goshic selamalejkumallahu ju shperbleft jeni tr mrekullushum por mashum kuran dhe ilahiqete forcohet islamidheimani

 161. Lile says:

  Mashallah , ilahijet . bravo <3 🙂

 162. ALMA says:

  SELAMU ALEJKUM SHUM E MIR QE KJO ILAHIA SOT NJE EZAN DYVE NA THRET ZOTI JU SHPERBLEFT

 163. Shqiprim says:

  selamu alejkum we rahmetullah – All-llahu ju shperleft e ju meshiroft shum ilahi te mira po nuk kom pa ilahi qe ka nje kuptim te keq All-llahu Ekber mos e leni anash ilahin qe e këndon ermani i vogël “allahu është një” shuj nje ilahi me shum kuptim
  allahu juv shprebleft e ju meshiroft per mirkuptimin eselamu alejkun we rahmetullah

 164. kurtish says:

  selamu alejkum ilahija ma e mir osht kjo edhe uen ee du shumm
  adem ramadani osht numer njo eheh

 165. Tuba says:

  Eselamu Alejkum shum e mire ilhija “Fukaraja” Zoti ju shperbleft

 166. graniti says:

  Es-selamu alejkum we rahmetullah ju pergzoj per ket pun qe e beni ju lumt All-llahu ju shperbleft me te mira inshalla es-selamu alejkum we rahmetullah.

 167. Ariani says:

  Eselamulalejkum. ALL-LLAHU e shperbleft Adem Ramadanin qe me ilahit e tij po na e qeteson shpirtin gjithashtu ALL-LLAHU i shperbleft te gjith ata qe degjojn ilahi ose fjal islame te thurura bukur . Eselamulalejkum.

 168. launtina says:

  shuuuuume ilahi te bukura Allahu ju shperblefte

 169. mamudije says:

  o zot na fal mekatet me ilahin onjeri o gjunacar

 170. teuta says:

  Selamu Alejkum keto ilahija jane shume te mira

 171. endrit says:

  një ezan i bukur është kënga ime

 172. bona says:

  s.a shume ilahi te mira zoti ju shperblefte per mundin edhe te gjith muslimanet nga do qe jan

 173. Ramiz says:

  ju sprbleft ALLAHU me gjith te mira krejt muslimant tr botn eselamu alejkum tgjithve vlezrit e motran musliman

 174. elma says:

  me pelqen ilahia o gjyhnaqar edhe ti krenohu me shamin

 175. emran says:

  shumm ilahi te mir sidomos kji fundi imm hee ishalla nja bje zoti ee takomm e xhenet se bashku te gjithh e lus zoinqe ta na boj prej baorve te gjeet e jo prej xhehnemmit selam alejkem te gjithve

 176. launtina says:

  zoti ju shperbleft me xhenet se shum ilahit e mira

 177. Dokleanta says:

  ALLAHUju shperbleft shpresoj se edhe ne te ardhmen vazhdoni kshtu

 178. blerim says:

  selamu alejkum bravoo adeem ramadani zoti te shperbleft

 179. albanik says:

  shumm shum mir

 180. Alban says:

  All-llahu ju Ruajt IshAll-llah te reja Selam

 181. LUIZA says:

  shum ilahije e mejr eshte nena me nje sy nese mundet te ma coni edhe mu zoti ju shperbleft krejtve falemderit shum

 182. hasime says:

  bravo veq vashdo se mir je ka shkon valla

 183. Mimoza says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFTE

 184. Mimoza says:

  O ALLAH NA UDHEZO NE RRUGE TE DREJTE DHE NA I FAL GJYNAHET TONA .

 185. abaz says:

  shum mier je valla veq vashdes myte vallaa

 186. abaz says:

  veq vashdes isholla allohu trun ty vllo muslimon

 187. Valmira says:

  ZOTI JU MESHIROFTE JUVE QE I KENI POSTUAR KETO ILAHI QE I NEVOJITEN CDO BESIMTARI MUSLIMAN…

 188. Valmira says:

  Beji dua ZOTIT qe te te mbaje ne rrugen e drejte…

 189. bajram ramadani says:

  Selam alejkum vllazer e motra allahu na shbreblevt me te mira ne ket jet edhe ,ne ahiret . Amin. Allahu e shperblevt Adem Ramadania per keto ilahi shum te mira .Mos e haroni Allahun librin e shenjt Kuranin edhe fejen me te bukur Islamin . Allahu na mbrojt amin

 190. samir says:

  Allahu ju shperbleft shum ilahi te mira

 191. kaltrina says:

  selam aljeku ju pershendes shum …. shum tee miraa ketto Ilahhii

 192. bastri says:

  selamu alejkum we rahmetullah ilahija shum te mira bolohini te gjith me shami sa me shpejt me fal namazin burra e gra

 193. umi migjahid says:

  allahi te shperbleft me gjenet inshalla per krejt kto ilahi inshalla bohesh sebep me kto ilahi ehe e kthen ket rini ne rrug te allahi .allahi te rujt edhe ta shtoft imanin

 194. orgesa says:

  selam alejkum we rametulla zoti ju rujt por kisha pas deshir me fut ne list edhe kengen duaja e nenes e adem ramadanit.zoti ju shperbleft me tona te mirat….

 195. djellza says:

  bismilahe o zoti yni ne jemi bisimtar tu

 196. fatmire says:

  selam alejku te lumt adem ramadani shum zanin e mir une qaj? veq vazhdo?

 197. buqja says:

  selam alejkum allahu na meshiroft dhe ne xhenet na dergoft na i falt gjynahet tona inshalla falni namazin jepne zeqatin mos boni keq allahu na mundson ate qe kerkojm nga ai qe esht ashum i meshirshem ndaj neve andaj lusim allahun me gjith cilsit e emrave te tij te bukur te na fal ne amin allah

 198. amir says:

  shum t’mira

 199. samire says:

  shume ilahi te mira Teper ♥♥

Comments are closed.