Omer Bajrami

Omer Bajrami – Civilizimi i keqkuptuar

 1. O Zot gjendjen përmirëso
 2. Pa namaz nuk ka shpëtim
 3. Motra e përparuar
 4. Sprova më e madhe
 5. Ajo do të na ndajë
 6. Aksa në zemër të mbajë
 7. Gjendja në ummet
 8. Zgjohuni


Sharko/Download : civilizimi_i_keqkuptuar.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Omer Bajrami. Bookmark the permalink.

99 Responses to Omer Bajrami

 1. Jeton says:

  We Selam Alejkum We RahmetuLLAH.
  ALLAHU te shperblefte me te mira ne kete bote e ne boten tjeter, me te vertet me ke gezuar qe inshAllah se shpejti do del edhe albumi i ri, kam pas rastin ta ndegjoj njeren nga keto, “pa namaz nuk ka shpetim” me te vertet me ka pelqyer shumm, ALLAHU te shpeblefte me te mira.

 2. Fitore says:

  ALLAHU të shpërleft.

 3. Lavdim says:

  ESELAMU UALEJKUM VERAHMETULLAHI TA’ALA VE BERAKETU!!
  PASI QE E NDEGJOVA KET ILAHIJE AQ TE BUKUR MUNDEM VEQ TE THAM “””ALLAHU AKBAR”” EDHE ELHAMDULILEHI RABBIL A’ALEMIN QFAR ILAHIJE QE E NDEGJOVA!!INSHEALLAH SAMASHPEJT VJEN QAJ ALBUM I RI SE SPO KAM SABER ALLAHU TE SHPERBLEFT QE E KE BERE KET ILAHI JO VETEM TY PO TEGJITH ATA QE NDEGJOJN TE GJITH ATA QE I THOJ VETIT MUSLIMAN INSHEALLAH ALLAHU I UDHEZON DHE JA QEL VESHET PER KUR’AN JA QEL SYT PER ISLAM ME PARE TE VERTETEN EDHE INSHEALLAH JA QEL DHE ZBUTON ZEMRAT ME IMAN!!!

 4. Lion says:

  Selamun alejkum Allahu ju shperbleft qwe po na sjellni ilahije te reja vazhdimisht,po si mund me e zbrite kete ilaije.E Allahu e shperbleft edhe vellaun Omer Bajrami,per keto ilahije tem rekullueshme.

 5. We alejkum selam vellazni dhe motra….allahu ju shperbleft me xhenet….menzi pi pres ilahijat e tjera….inshallah allu ju shperblevt

 6. Ardian Meha says:

  selamu alejkum Allahu e shperbleft omerin qe na freskon keta shpirtra me keto ilahi shume te bukra. Edhe Allahu i shperbleft stafin e kesaj faqe shume te mir….Allahu ekber… selamu alejkum

 7. Jeton says:

  Wella Lion, ende nuk e kan pruar albumin per me downlodu inshAllah se shpejti, ndersa ate “Pa Namaz nuk ka shpetim” ate vetem mundesh me downlodu.

 8. Lavdim says:

  http://www.Drenicak-njeri.piczo.com ALLAHU TE SHPERBLEFTE SHUM MIR E KENI BERE KET ILAHIJEE VEQ JU LUTEM BIRNE SAMASHPEJT ALBUMIN SE SPO KAM SABER BEEE MA ME PRIT!!!!!

 9. Lina says:

  Me fat festa e kurban bajramit te xhitheve.

 10. Jeton says:

  We Selam Alejkum We RahmetuLlahi We Berekatuhu.
  Se pari ua uroj gjith muslimanve wellezerve dhe motrave, festen e Kurban Bajramit. Desha te bej nje kerkes per wellain, Omer Bajrami, qe nese ka mundsi sa ma shpeit me na i sjell keto Ilahi se spo kam saber :S per dit tu prit, heheh ALLAHU E RUAJT. Selam Alejkum.

 11. Fatmir says:

  Selam Alejkum, o wella a e ki njet mei pru ma frik be 😛 se spo kem saber hiq, u mytem tu prit- ishin dek do tu prit qatje, qysh asht ni fjal popullore, “Prit me muj e prit me vjet, pushka e Liles spo kerset” ne ket rast “Prit me muj e prit me vjet, ilahit e Omeri spo na bjen”

 12. Nori M. says:

  O vlla a e ki menen me na pru ket ALBUM se menxi spo pres me ndigju .

 13. nderim says:

  Seam alejku vellezri Allahu e shberbleft Omer bajramin de ta dins a namaz nuk ka shpetim m ta arrojn oo veleer vdekja po afrohet

 14. Jeton says:

  QE ishin dek do tu prit be 😛

 15. Fitim-i says:

  selam alejkum,o vllazni ilahite qtash sa kan dal ne shitje,e skan me e pru niher per me i downloadu ktu,noshta ma tanejna po,seune ikam ble ilahite,ama aty shkrun qe sbon me i shpernda pa leje,se jau kisha dergue.selam alejkum

 16. Jeton says:

  Jaa sbesoj qe ka mi pru nai here keto ilahi ma edhe mi pru sasht interesant qe 3 muj tu prit, me pas qit bile ktu mi shit moti e kishmi ble, po hajr inshAllahu Te’ala.
  Selam Alejkum.

 17. alina says:

  selamu alejkum ilahit jan shum te mira vetem vazhdo keshtu allahu te shperbleft me xhennetin firdeus ty dhe tan muslimanet kudo qe jan selam nga alina gjilan

 18. alina says:

  selamu alejkum i pershendes te gjith besimtaret musliman te gjith ilahit e vellezerve tan jan te mira selam nga alina allahu ju shperbleft me xhennet

 19. Bashkimi says:

  Es~ Selam Alejkum ALLAHU te shperbleft ne Xhennet firdews inshAllah shum ilahi e mir ata qe nuk falen me ket ilahi preken ne zemre edhe inshAllah bahemi te gjith tfor per islami per namaze selam alejkum pershendetje te gjith vllezrve musliman ………

 20. amina says:

  Es selam alejkum.Allhu ju shperblefte me xhenet inshalla qe po na kenaqeni keto me zmera tona me ilahije.Pershendes te gjithe muslimante me es selam alejkum

 21. Bint Thabit says:

  Salam aleikom warahmatullah!
  Allahu i shperbleft vellezerit qe na i kendojn ilahit, me nijet qe te na i forcojn imanin dhe te na largojn nga muzika qe jau kalbi zemrat plot muslimanve, per fat te keq!!Amin.

  Vetem dua tja´u perkujtoj te gjithve nje gje qe shum here po e harrojm.
  Me ndegju ilahia ska dyshym se eshte e lejuar, por me tepru me ndegjimin e ilahive nuk eshte aq e preferuar.

  Wallahi, Sahabet (Allahu qoft i knaqur me gjith ata) me se pari jau kan kushtu rendesine Qur´anit dhe Sunnetit duke i mesuar keto permendsh, studiuar dhe me se fundi, duke i praktikuar keto!!

  SubhanAllah, sod shum veta e kan harruar Qur´anin, fjalet me te bukura te ALlahut, dhe mashtrohen duke degjuar vetem ilahija. Ketu e kam fjalen, se duhemi me se pari ta ndjejm kenaqesin ne shpirt kur ndegjojme lexim te Qur´anit, e mos ta lypim kete kenaqesi vetem ne ilahijet, se at here behet e qart se zemrat tona nuk jan ashtu siq duhen me qene.
  ALlahu na i pastroft zemrat, amin!

  Mos e harroni hadithin e pejgamberit (sall-ALlahu aleyhee wa sallam) ku na tregon se kur njeriu lexon vetem nje shkronje ne Qur´an, i fiton 10 sevape. D.m.th vetem duke lexuar “ALIF-LAAM-MIM”, i ke 30 sevape!
  ALLAHU AKBAR!

  Wa Salam aleikom warahmatullah.

 22. Sendy says:

  vella ilahija numer 6 , 7(1) DHE 8 nuk mund te heken nga arkivi.Kontorlloni arkivin a eshte ne regull.
  me nderime selamualejkum

 23. arber_lanti@hotmail.com says:

  selamu alejkum urime per zanin aq te mire qe e keni inshalla allahu ju shperblen se ilahite shume te mira i keni te gjitha pa dallim.shfrytezoj rastin qe ti pes\rshendes te gjithe vllaznit e motrat musliman .inshalla All-llahu ju shperblen me Xhenet,paqja dhe meshira qofshin mbi ju ne diten e gjykimit selamu alejkum nga Kosova Lindore

 24. bujar says:

  selam alejkum zoti ju shperbleft se nuk po me pritet ilahit qe po na vijn ju shperbleft allahu ne ket bote edhe ne boten tejter ju pershendes nga bujari

 25. valbona says:

  selam alejkum allahu ju shperblevt met mira ne ket dynja dhe ne ahiret

 26. burim says:

  selamu alejkum faleminderimi itakon vetem zotit qe ja dha munsin keti vllaut ton ket ze te bukur qe tena zbut zemrat me keto ilahi zoti eshperbleft met mira te kesaj bote the nahiret selamu alekum

 27. As-salaMuN alayKuM

  Albanian Ilahije – Nane moj nane – Full Album
  by Mr.Medi.Nah

  01. Albanian Ilahije – Ya Resul-Allah
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94241199/01_Albanian_Ilahije_-_Ya_Resul-Allah.wma.html

  02. Albanian Ilahije – Nane moj Nane
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94243089/02._Albanian_Ilahije_-_Nane_moj_Nane.wma.html

  03. Albanian Ilahije – O vëlla ti më fal
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94244130/03._Albanian_Ilahije_-_O_v_lla_ti_m__fal.wma.html

  04. Albanian Ilahije – Ti je Rahman -Rahim
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94245345/04._Albanian_Ilahije_-_Ti_je_Rahman_-Rahim.wma.html

  05. Albanian Ilahije – Prindërit e mi
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94246930/05._Albanian_Ilahije_-_Prind_rit_e_mi.wma.html

  06. Albanian Ilahije – O Allah Ti na Fal
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94248726/06._Albanian_Ilahije_-_O_Allah_Ti_na_Fal.wma.html

  07. Albanian Ilahije – I lumtur T’jam
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94250493/07._Albanian_Ilahije_-_I_lumtur_T_jam.wma.html

  08. Albanian Ilahije – Salawat
  DOWNLOAD LINK:
  http://rapidshare.com/files/94251630/08_Albanian_Ilahije_-_Salawat.wma.html

  Me respekt Nga Mr.Medi.Nah
  Per me shum informacione conntact me:
  ibn_muhammed_boy@hotmail.com
  Kjo ishte sa per fillim.
  kaloni mir

 28. viki-lola says:

  eselamu aleikum paqja dhe meshira e allahut qofshin gjithmon me neve se kto ilahi shum zemra po i zbusin dhe shum njerzve po ua forcojn imanin

 29. kushtrim says:

  e selam alejkum shum po me pelqejn ilahit ju uroj qaste te kanshme tung nga kushtrimi

 30. omeri says:

  selama lejkum Allahu ju shperbleft me te mirat e dunjas dhe te ahiretit dhe ju baft banues te xhenetit je shum te mir vetem vazhdoni keshtu dhe qdo ilahi te re mundesisht me shti ketu qe te mund ta ndegjojm pun te mbar

 31. fatih says:

  selaun a lejkum jam nga ternoci ju pershendes te gjithve

 32. hashim says:

  eselamu alejkum elhamdulila po kemi qka me ndegju se me te vertet po na i qetsoni zemrat me keto ilahi te bukra allahu ju shperbleft me xhenet inshalla dhe gjithashtu i pershendes te gjith besimtaret islam eselamu alejkum

 33. shpetim says:

  selamu alejku po allahu ju shperblefte me kete ilahi kaq te bukur qe keni bere verte pa namaz nuk ka shpetim …

 34. lute says:

  e selamu alejkum allahu ju shperblefte vellezer me kete ilahi kaq te mire.ah verte t pa namaz nuk ka shpetim namezi eshte i obligueshem ok tung ju pershendes gjithve vazhdoni keshtu me keto ilahi kaq te mira vellezen….

 35. nuri says:

  e selamu alejkum vllezen dhe ti omer me keto ilahi kaq te mira allahu te shperbleft me Xhenetin firdaus paqja dhe meshira e allahut qofshin mbi ju tung tung nga nuriu struge-tatesh

 36. selam alejkum allahu te shperbleft shum te mira jan ilahit paq nje prfundim te mir te allahu pershendes te gjith keta musliman muslimane saelam alwejkum

 37. Ardi says:

  Selam Alejkum , allai ju shperbleft o vllazni e motra, Ilahije e par e shte shum shum e mir, une e ingjizova kete kenge… kisha pas ni kerkes jo per mu po per vizitoret e Ilahije.com qe ta ken te mundshme dhe ti shkarkojn ketu Ilahije tbukura
  Sel.. alej..

 38. Furkan says:

  selam alejkum allahu te shperbleft shum te mira jan ilahit paq nje prfundim te mir te allahu pershendes te gjith keta musliman muslimane saelam alwejkum

  Ju pershendes te gjith ju myslimant
  Tung
  Tng 😀

 39. DENNY says:

  selam u alejkum ALL-LLAU ju shp[erblefte edhe ju dhasht sa me shume ne gjithqka me te vertet jashtzakonisht me eshte knaq zemra kur i kam ndegju keto ilahi sepse keto gjera vetem nje njeri me besim dhe me vullnet mund te bej qe punon PAQJA DHE MESHIRA E ALL-LLAHUT QOFT MBI JU KUDO QE JENI SELAM

 40. blendim says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft per ket web

 41. toni says:

  ju pershendes me eselamu alejkum ve rahmetullah veberekatuhu vertet keto ilahija ponaknaqin shpirtin vetum qitni hala tjera ilahija tereja

 42. Sara sali says:

  Es-selamu alejkum….

  MashAllah MashAllah MashAllah…
  Ska fjal mbi vllaznit tan vetem eprpara All-llahu ju rujte dhe ja shtofte dijne dhe ja forcofte beismin …

  Shum ilahiaj te mira qe te gjitha ….

  Veq perpara Vllaznii te nderuar Musliman …

  http://Www.radioislame.com/forumi
  http://Www.besimtarja.com/forumi

  N avizitoni per hire te Allahut
  Ju mirepresim me shum knaqesi dhe me shum respekte …
  Le te bejme diqka per hire te Allahut…

  Me respkete nga Sara Sali
  Mitrovic -Haracin -Zvicerr

  Allahu na rujte prej djallit te mallkuar

 43. loti says:

  shum te mira ilahit zoti ju shperbleft me xhenet

 44. magi says:

  slm ALLAHU JU SHPERBLEFT per ilahijet e bukura

 45. qemajl says:

  selam alejkum si jeni si po ja kaloni .
  All-llahu ju shperbleft per keto ilahi kaq te mira e veq vazhdoni ,ju persendes me selam alejkum.

 46. gazmend says:

  selamun alejkum ju pershendets allahu ju shperblef elhamdrilah o zot ti je fales e do faljen fali ata besimtar tani me fal mua elhamdurilah selamun alejkum ve rahmetu llahi ve bereketu hu ..

 47. gazmend says:

  allahi i shberbleft ata qe kendojn ilahi o zot bana nasib xhenetin ja ra bi

 48. cela001 says:

  eselamu alejkum allahu ju shperbleft me kto ilahi te bukra qe jan vetem vazhdoni zoti ju ndimoft eselamu alejkum

 49. bujar says:

  selam alejkum allahu ju rujtt e ju shperbleft per kit wep veq vazhdoni vllaznii selam alejkum e kaloni mir

 50. ARlind Spahija says:

  selam alejkum hallall tkoft o Omer All-llahi te shperbleft mne gjenet per kto ilahi shum te mira .

 51. edita says:

  allahu ju shperbleft me te mira ne ket dunja dhe ne ahiret

 52. o musliman pershumvjet ramazani ALLHU ju ndihmofte gjith muslimaneve besimtare

 53. selamu alejkum allall ju qofte qe i kini nxjer keto ilahi te bukura

 54. nazmi says:

  allahu iu shperbleft o vllezer musliman qe jeni aktiv kudo por mos harroni se shperblimi i allahut esht shum i madh per qellim miret. > allahu esht me i madhi dhe nuk ka zot tjeter pos ti , allahu s, w, t, kathen ne kuranin kerim, ne nuk i kriuam egjinet dhe njerzit per asgje tjeter veq se te me adhuroin.!

 55. shefik says:

  selamu alejkum ju pershendes te gjith vellezerit muslimane neter rruzillin tokesore

 56. hatabi says:

  selamualejkum o vellezer mysliman allahu ju bekoft qe te gjithve

 57. besart jetishi says:

  Es-Selam Alejkum

  allahu Ju Shperbleft Me Te Mira Ne Kete Dynja Dhe NA Ahiret

  Zoti Te Shperbleft Me Xhenetin E Bukur

 58. blerita says:

  hey… pershnedetje nga un blerita ju falimenderohem per ket faqe qe e keni hapur ju bekoft zoti,tash e kuptova me tevertet se pervec allahut xh.sh nuk ka zot tjeter u be shkak kjo faqe me kto ilahie kaq bukur qe tingullojn un u binda hm… kur folshin prinderit e mi un mendonja se nuk e sht e evertet me mashtronin shoqeria hmm… tashe kuptova sa mbrapa jam jam mashtruarrr hm..:..-((a tha vall a llahu xh.sh do temi fal gabimet athua gjitha to mekate dotemi fal zoti hmm.. jam mashtruar shumm.. keq O ZOT ME FAL GABIMET QE I KAM BER DERI TASH DHE ME FAL QE UN KUR NUK BESOVA NE FJALET E TUA QE KE THEN NE KURAN shum keq u mashtrova me ket bot me moren shumm keq shoqeria naper kemb humba ghith cka a thua esht vonn per mua dua te di hmmm…u bera shok me te mir me shejtunin harova melejqt e zotit mendoja se xhdo gabim nuk do te shenohej per mua hmm… o zot sa jam mashtruar humba veteveten humba gjith ckaaa… por ndoshta nuk esht vonn ende per mue o zot un do te falem dhe do te falimenderohem per gjith cka ti me krijove ne ket bot ti je xhithcka per mue zoti im me fal me fal qe prinderve mi ja kum kthye fjalen kur sekuptova se ato e kan pasur per te miren time hmm… me falni por shpreha at qe e njeja ne zemer kjo isht soll pak nshkurtesa…..hmm. ah ah .. sikur te filloja nga e para hmmm… JU LUTREM O NJERZ O MOTRA O VLLEZER NENEN DHE BABEN TI NDERONI KUR FJALEN MOS JA KTHEHNI ah ah ZOT JU PERSHENDES NGA ZEMRA GJITHVE JU DUA GJITHVE MOTRA DHE VLLEZER ALLAHU XH.SH QOFT ME NE NXHDO HAP:-))

 59. blerita says:

  ME FALNI DUA QE TE DI MESESHUMTI PER FEN ISLAME SI MUNT TE ME NDIHMONI JU LUTEM…. KAM NEVOJ SHUM.. PER NDIHM…:-(

 60. selam alejkum ju qoft qe i keni nxjerr keto ilahi te bukura selam alejkum

 61. musliman_i@live.com says:

  eselamu alejkum allahu ju ruajt vllezer e motra muslimane kudo qe jeni allahu te shperbleft vlla omer shum ilahit e mira i ke vazhdo vlla kshu selamu alejkum te gjithve…

 62. ilirjana says:

  selam alejkum ilahi shumm te bukura

 63. ilirjana_ru says:

  Selam Alejkum Ilahi Të Bukura ALL-LLAHU Të Shperbleft Me Të Mira Ne Ket Dunja Dhe Në Ahiret

 64. Lirianna says:

  Selamu Alejkum
  All-llahu Ju Shperbleft Per Kto Ilahi Tmira
  Na Knaqenn:P

 65. Ardi-strugè says:

  selam Alejkum Vella Mysliman ZOTI JU SHPERBLEFT !!!

 66. muslimanja says:

  selam alejkum Allahu ju shperbleft , namazi eshte gjeja qe me se shumti , njeritu i duhet dhe qe gjithmon duhet ta fal pamarrparasysh ku gjendet. selam alejkum

 67. albatrit says:

  selam alekym allahu qoft i knaqur me ju o vllezer muslima me keto ilahi te mira selam alekym

 68. Roni says:

  hallall u koftt tybbe bravo bre

 69. melek says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft me xhenet inshalla ju uroj gjiha te mirat…

 70. ALAHU NA RUJT TE QITHVE PREJ TE KQIJAVE PO DUHET DHE NA TE RUEMI PREJ TE KQIAVE PER TA LARGUAR TE KEQIURIN DUHET ME ESTARKVULA ME LARGU E ME BISMILA I AFROJMI MELAQET E ALLAHYT TE DASHUR PRINDVE MUS JAV KTHEHENI FLAJEN E KEQE PO SAHERE DUHET FLAJET AM TE AMBELA MEJ PERDOR ME PRINDERIT E TON ELDHAHY NA RUN PREJ TE KQIJAVE E NAJ JEP BEREQETIN E NAFAKEN SHKA TA FITOJM ME FJALT TE AMBELA I FALIMDEROHEMI ADHAHUT TE GZUHUR. AMIN . JA ALLHA ALLAHU EHKBER.

 71. muslimanja says:

  ky komente eshte per bleriten:: I lutemm Allahut xh.sh qe ti fali te gjith komentatoret qe shkruan me pare dhe qe blerites nuk i kan dhe ashfar pergjigje se motrat muslimane e kan per detyre qe te ndihmojn ne rugen e islamizmit per hir te te dashurit te tyre te vetmit ALL-LLAH xheleshanuhu ve shelexhelaluhu. Blerita sigurish All-llahu eshte meshirplot dhe dyert e pendimit te Ai jan gjithmon te hapura deri ne diten e gjykimit, sapo degjova nji ders nga nje hoxhe i nderuar, qe me te verte me beri te lotoj , se nji njeri kishte qen shum mekatar saqe bente gjynahe vidhte genjente dhe shkonte ten nji hoxhe per konsultim dhe thonte jam penuar sdo me mekate e luste All-llahun ta falte ,dhe ai i dhoshte se All-llahu te ka falur , dhe perseri ai bente prap gjynahe dhe perseri kerkonte falje e keshtu me qindra her, dhe perseri pendohet , dhe hoxha i nderuar i thot o njeri dyert e rahmetit te meshires tek All-llahu jan te hapura der para dites te fundit te vdekjes , kjo do te thot qe kur nuk eshte von per tu penduar dhe nuk eshte von All-llahun ten me e madheruar se meshira e Tij ja kalon hidherimit te tij , sdo te thot qe ke kabuar dhe (thats it) , ska me, ti do te futesh ne xhehenem, jo vella i dashur jo ndero rug se kur seshte von Inshallahu teala te gjithve muslimaneve me besim te pamjaftushem i udhezon ne rugen e drejt mbi te gjitha ruajtjen nga mekatet dhe kushtin e dyte te muslimanizmit namazin namazin , se pa namaz nuk ka shpetim , se Allahu fut ne xhenet vet zemrat e pastra , dhe zemrat pastrohen vetem me namaz dhe ibadet , Allahu na befte prej tyre dhe na meshiroft me xhenet, allahu eshte me i madhi , paqja dhe shpetimi qoft mbi te derguarin ton te lavdishem dhe te gjith ato qe ndjekin salavate e te derguarit ton deri ne diten e fundit amin.
  Blerita sa per mesimet e islamit mjafton te fillosh duke lexuar Kuranin Famelarte me abdes dhe vemendje se eshte me te vertet sherues per zemren tende selamu alejukm .

 72. selam alejkum All-llahu ju shperbleft

 73. jeton says:

  selamu alejkum moter evellazer kamqef me fol me juve addi im eshete ky jetoni_hafizi@hotmail.com

 74. miqereme says:

  Zoti ju shperbleft per keto ilahija kaq te mira dhe ju shperbleft me xhenetin firdeus.

 75. shahadije says:

  zoti ju shprebleft juve gjith muslimont ku do qe jam me te mirat e ksaj bote edhe bont tjetr selamu alejkum

 76. jasin says:

  Zoti ju shperbleft me tmirat e ksaj bote dhe te hairetit..suksee gjithve muslimanve….selamu alejkum

 77. fati says:

  ALL-LLAHU ME MESHIREN E VET JU MSHIROFT JU DHE GJITHE IMETIN E MUHAMETIT S,A,V,S PAQA E MESHIRA QOFT MBI PEJGAMBERIN

  DHASGTE ALL-LLAHU QE NE KET JET DHE JETEN TJETER TE JEMI NE RRUGEN E ZOPTIT E TE NA BASHKON NE GJENETIN FIRDEZ, E SELAMU ALEJKIM

 78. kujtim says:

  selamu alejkum ju pershndes kujtim kastrati nga komuna e kamenices fshati karaqev ishalla allahu .xh.sh ju shperblen me kete recitim ose per dryshe me ket ilahi selamu alejkum gjidhve muslimaneve ane ban botes ku gjinden .

 79. Gëzim says:

  ZOTI te ndihmoft dhe te shperbleft me xhinetin me te mireni

 80. Enes says:

  Es Selamu Alejkum ‘Falenderimi i takon veten ‘All-llah’ut
  Mësherusit Falësit Gjithsish.

  OOo All-llah i im Kerkoj Ndimen tënde ne kët Bot dhe
  Naten e Varit Ma ndriqo edhe Ne Ahiret Me Xhennetin
  Firdous.me Pengamberin Mohamedin A.s
  Me Tako.

 81. luda says:

  selamu alejkum allahu ju shperbleft me te mira

 82. jeton says:

  s.a. all-llahu ju shperbleft shum shum te mira]

 83. bilali says:

  selamu alejkum vellezer emotra allahu ju rujt edheju ndihmoft kudo qe jeni allahu e shperbleft kete vella me keto ilahite bukura

 84. jeton says:

  selamu alejkum Allahu e shperbleft kete vellaun per keto ilahi edhe Allahu i shperbleft te gjith muslimant kudo qe jan

 85. Bujar says:

  oo zoti ju ruajt.. aminn

 86. vile says:

  deshta te kerkoj nga ju qe a esht von te filloj prap te falem sepse une jam falur shum kur kam qen me e re por tani nuk falem gjithqka kam ditur per fen ton gjitha suret i kam ditur por i kam harruar shumicen prej tyre ndoshta tani esht von te filloj prap ZOTI JU SHPERBLEFT

 87. burim salihu says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft me te mir ne jet e ne ahiret

 88. visar says:

  alla hi ju rujt per keto ilahi se keto naj gezojn shpirtin te gjithve muslimanve dhe te tjerve por pa ilahi smuj me nejt padegju alla hu ju shper bleft me xhenet firdous

 89. Sabahudini says:

  Esselamu alejkum verahmetullah
  Allahu ju shperblefte te gjithfe per mundin qe beni ne rruge te Tij. Pasi qe e lexova komentin e Blerites, mu kujtu nje ajet nga Kurani i Madheruar dhe desha te pergezoj ty moter me te, sepse Allahu iLartesuar ka thene :
  (Thuaj: “O robërit e Mi, të cilët e keni ngarkuar me shumë gabime (gjynahe) veten tuaj, mos e humbni shpresën ndaj mëshirës së All-llahut, pse vërtetë All-llahu i falë të gjitha mëkatet, Ai është që shumë falë dhe është mëshirues!”)
  Dhe une shpresoj te Allahu i Lartesuar se ti pasi qe je penduar me sinqeritet te Ai, padyshim se mekatet e tua do falen.

 90. VALBONA says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFT ME GJENET U KNAQA TUJ NGU ILAHI VALBONA SESELAMU ALEJKUM TE GJITHVE

 91. besa says:

  Eselamun Aleykum motra te nderuara dhe vllezer musliman kudo qe jeni kam nderin qe i lezova keto fjal te bukura per juve secilit e inshallh jon vetem me zemer e me besim te plot islam allhu xh.sh esht nje e per veq tina tjeter nuk ka aj esht fales shum i madh nese pendohesh mee me zmeer te allhu edhe me bindjee ather mos mi persertit ato gjera te kqija jom shum e bindur se allahu do te na fal te gjithvee faljet me respect besa eselamun aleykum shum tee bukura ilahit vetem vazhdoni keshtu inshallh na bashkon allhu me pejgamber me dijeter me shehid e na mundeson xhenetin firdevs inshalh kudo qe ka besimtar na udhzon ne rrugen e ndrejt inshallh amin eselamun aleykum(K)

 92. lime says:

  Eselamu alejkym te gjithve muslimanve desha me i kallzu BLERITS ne qoft se don me teper me mesu per fen islame lexo kuranin familjar si qe tha MUSLIMANJA edhe hyn ne faqen SINQERITETI aty mundesh me mesu shum gjera per fen islame edhe desha me faliminderu te gjith muslimanet e muslimanet qe kendonj ilahi ALL-LLAHU i shprbleft me xhenet

 93. kujtim says:

  allahu ju shper bleft per ilahit tuaja ja uroj fiter bajramin

 94. Arjeta says:

  Selamu Alejkum All-llahu ju shperbleft me kto ilahi te bukura

 95. sadete says:

  allu esht ma mir jet tim kam qef me fol ju mu dihmu edh fati jets me trgu me gjet ku kysmetn vqe meak bismtra allut falmidret pr mir kuptim

 96. Lojra says:

  Ju flm, shum mir !

 97. donaaa says:

  es selamu alejkum allahu ju rujt te guith nmuslimanet kudo q ejan une jam vertet elumtur qe vizitoj ket web dhe jam krenanre e jam muslimane dhe qe praktikoj islamin

 98. luljeta says:

  Allahu ju shperblefte per te gjitha ilahite shkrimet eet gjitha njoftimet per mundesit bqe boni
  Per te dhan dijeni te gjithe muslimanet kudo qi jone,Allahu n akrijoje te adhurojme te ndihmojme ete jmei
  te mire per njeri tjetrin keshtu qe gjdo gje ne ket jete shperblehet ashtu si veprovet Allahu qofte m et gjithe juve.Amine

 99. mety says:

  shum mir allahu ju ndimoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *