Nazmi Aliu

Nazmi Aliu

 1. Oj Besimtare
 2. Jeta pas vdekjes
 3. Moter e Islamit
 4. Vajza e shamise
 5. Zoti madh te qofsha fale
 6. Ja Rabi te lusim te tane
 7. Kuran


Sharko/Download : nazmialiu.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Nazmi Aliu. Bookmark the permalink.

55 Responses to Nazmi Aliu

 1. driton says:

  shumm ilahit e mira

 2. Adnan says:

  Shum iljahit e miira valla po? ishalla ala ilahi qitni le te bohet bota krejt musliman….

 3. Mensur says:

  Ilahjet jan shuuum te mira dhe me plot kuptim, kurse per zerin e Nazmis nuk kam coment, besoj se kjo nuuk do te jet albumi i fundit

 4. gentian says:

  selam alejkum jeni shum te mir ne ilahi zoti ju ndimoft juve dhe gjithashtu mua zoti i plotfuqishem na ruajt

 5. sali says:

  shum t’mira

 6. sali says:

  Ilahit jan shum te mira ska fjal ama mas shumti qe um ka pelqu asht ilahija Meshira e Allahut nga Adem Ramadani. Allahu ju shperbleft

 7. salix says:

  Esselamu alejkum . Allahu ju shperbleft per keto ilahi kaq te mira qe i keni bo e ishalla qetni ilahi edhe met mira .

 8. Eddy says:

  Ilahit jan shum crazy Flm per ilahi adem ramadani best njeri

 9. hekuran says:

  Te lumte Ty.Z.Nazmi si dhe gjitheve qe kendojin Ilahi shqip.Me Degjimin e ketyre Ilahive ju keni kthyer shume njerez ne Rrugen e Allahut.
  JU LUMT………

 10. Bahriu says:

  zoti ju shperbleft

 11. ismail qemali says:

  Jam antar i mexhlisit e verteta Ilahijet me te veretet jan te mira na pelqejn shum po ishalla edhe ma shum shtohen

 12. albulena says:

  shum ilahi te mira por ku shiten keto ilahije?

 13. jonus says:

  Selamu alejkum zoti ju shperbleft per keto ilahije elhamdulilah shume te mira jan

 14. ardian says:

  selamu alejkum ilahit jane shume te mira Allahu i shperbleft ata se kur i ndegjoj keto ilahi ma forcojne imanin selamu alejkum

 15. behar says:

  ES-Selamu Alejkum All-llahu i shperbleft t`gjith Muslimanet, po ashtu edhe ty Nazmi Allahu t`shperbleft per keto ilahi jan shummm, shumm t`mira.
  Elhamdulilah Selam Alejkum..

 16. datiii says:

  une e dua shum kete ok

 17. arta says:

  ilahi shum te mira

 18. sheki\ says:

  selamualejkum shum mir vetem vazhdoni keshtu allahu ju shperbleft s.a

 19. jetoni says:

  eselamu alejkum ilahit jan shum te mira veq vazhdoni

 20. nexhat says:

  ilahi shum te mira veç vazhdoni kshtu zoti ja shperblevt

 21. kreshnik says:

  esselamun aleykum
  falmiminderimi i takon allahut subahne veteala
  shume ilahi te bukura allhu ju shperbleftme te mira amin
  esselamun aleykum

 22. Linda says:

  jan shum ilahit e mira.. shum mir..

  urime ramazani te qithve… tung linda nga svicra

 23. miranda says:

  shum shum te mira qenkan ilahit veq vazhdoni

 24. Muslimanja72 says:

  Es-slamu Alekum Urime muaji ishenjete iRmazanit vertete jane ilahija te Bukura.

 25. Muslimanja72 says:

  Es-slamu Alekum Urime muaji ishenjete iRamazanit vertete jane ilahija te Bukura.

 26. SELAMI-MENDIM says:

  es elamu alejkum dhe urime muajin e ramazanit ilahi shum te mira na pelqeu ilahia”JETA PAS VDEKJES”-allahu ju shperbleft me xhenetin firdeus.

 27. Sinqeriteti says:

  shum ilahit pom pelqejn me zemer i ndegjoj amo un fe te percaktume skom i besoj zotit askujt tjeter nuk jom as muslimon as katolik jom krejt kapak

 28. mirsadi says:

  ES- ELAMU ALEJUKUM JU PERSHENDET MIRSADI NGA BERLINI ZOTI JAV BOFT KABULL ZAMAZANIN VLLEZERVE E MOTRAV MUSLIMANESA PER ILAHI JAN SHUM TE MIRA VEQ VAZHDONI KAM DESHIR ME NDIGU ILAHI QE JAN TE MARNE NGA KURANI SHQIP ALL AHU JU SHPERBLEF SE KINI ILAHI TE MIRA

 29. mirsadi says:

  ES- ELAMU ALEJUKUM JU PERSHENDET MIRSADI NGA BERLINI ZOTI JAV BOFT KABULL RAMAZANIN VLLEZERVE E MOTRAV MUSLIMANE PER ILAHI JAN SHUM TE MIRA VEQ VAZHDONI KAM DESHIR ME NDIGU ILAHI QE JAN TE MARNE NGA KURANI SHQIP ALL AHU JU SHPERBLEF SE KINI ILAHI TE MIRA

 30. linda says:

  eselamu alejken ju pershendes linda urime muaji i shejt i ramazanit

 31. dianna says:

  Selam alejkum sidoqete jen ilahit jan nje melodi e bukur dhe kan nje tekst shum me kuptim pra janë ato qe ne na bejnë te ndjehemi me te qetë dhe me afer Allahut !ju lumt!qdo kontribut paguhet pavarsisht a ne ketë bot apo ne ahiret

 32. muhamed says:

  Selamu alejkum.Zoti gjithmon i shperblen krijesat e tije kur ato mundohen qe me cdo mund apo ndikim ne shoqeri te afrohen afer zotit te tyre.Keshtu edhe ju me keto ilahij jeni afruar afer zotit i cili si nena foshnjen po na mban ne meshiren e tije…Edhe pse lexova se ka kritika rreth asaj se tinguj te muzikes hasen ne ilahij,po dijeni vellezer se edhe melodija ne ilahij nuk do te ishte gabim sepse ketu nuk shahet e fyhet si te muzikat e tjera dhe nuk ka fjale qe nzisin epshet dhe qe nuk i takojn nje njeriu normal…vetem vazhdoni dhe pasurojeni kombin tone me dijetare qe dine te dallojne driten nga erresira….selamu alejkum

 33. “SELAMU-ALEJKEM” JAME QENDRIMI IMERI NGA “KOSOVA’ I DUA ILAHIT E NAZMI ALIU,ADEM RAMADANI, DHE TE GJITHVE QE I KENDOJN ILAHIT I DUA ME ZEMER SE MA KUJTOJN ISLAMIN DHE MA FORCOJN ISLAMIN ALLAHU I SHPERBLEFT TE GJITH MUSLIMANET NE KETE BOT UNE KAQ PATA ME THAN SELAMUALEKEJTE GJIDHVE MUSLIMANEVEALLAHU I SHPERBLEFT PER KETE ILAHI QE I KENDOJN ME ZEMER I FALEMINDEROJ SHUM.

 34. Fitore says:

  Elhamdulilah që jemi musliman kaq dua të them.

 35. astrit says:

  Selam Alejkum jeni shum te mir vetem vazhdoni allahu ju ndihmoft

 36. haxhifema says:

  selam mashallah
  nazmi aliu shum mir
  mai miri se ska as pak muzik

 37. Dardani says:

  Selam Alejkum We Rahmetullah We Berekatuhu…

  Falenderimi I Takon Vetem Allahut …Zotit Te Botrave
  Paqja Dhe Meshira E Allahut Qoft Mbi Te Derguarin E Tij Muhammed Mustafa s.av.s. Familjen E Tij, Shoket e Tij Sahabet RadiuAllahu Anhum Dhe Te Gjith Besimtaret E Dinit Islam Qe E Pasojn Atë Deri Ne Diten E Gjykimit..Deshta Mjuv Pershendet Wllezer Dhe Motra E Sa I Perket Ilahive Metvertet Jan Shum Te Mira
  Kujdes: Kalimi I Kohes Vetem Me Ilahi Është I Urrejtur

 38. selami says:

  selamualejkum alejkum selam selamija nga hkupi ju pershendes

 39. selami says:

  NUK SPOM SHLOHET NAZMI ALIJU KAM QEF ME ENGU NESE EDONI ALLAHU ALLAHU DO TE NA COJE NEXENETIN FERDAUS EJO NE XHEHENEM ESELAMUN ALEJ KUM KALOFSHI MIR UNE JAM SELAMIJA NGA STUDENICANI

 40. gjyljeta says:

  selam alejkum allahi ju shperbleft.juve qe kendoni ilahi,po edhe te gjith besimtart.ilahija qe me ka pelqy mas shumti zotimadh te qofshim fal.

 41. besart says:

  selam alejkum ALL-LLAHU ju shperbleft megjenetinfirdeus ty dhe te gjith muslimanet allahu ju shperbleft per kto ilahija qe po na i freskojn zemrat tona veq vazhdoni vllazer se shum mir jeni allahu ju rujt e ju ndihmoft

 42. lani says:

  keto ilahije ishin te mrekullueshme kur i ndegjova vec vazhdoni keshtu ZOTI ju shperbleft dhe te mira ne jet

 43. cije says:

  ilahijet shum,shum te mira ZOTI ju shperbleft vazhdoni keshtu dhe keni nje ze te mrekullueshem

 44. lola says:

  vallahi zoti ju shperbleft me më te mirat qe ka dhan ne kete dynja se ska koment per kto ilahije po a mundet disa ilahije prej nxenesve te medreses nga gostivari i fsh cegran me nxjer ne kete web faqe ju lutem shuuuuuuu…m se nje djal me emrin evzal sinani ka vokal te mrekullueshem se du me i ndegju ilahit e tij ju lutem shum nese keni mundesi me i gjet zoti ju dhasht te mira

 45. ju per shendes me selamin ma te bukur ma te qmueshum SELAMU UE ALEJKUM qe veq banort e xhehnetit pershendeten me selamu ue alejkum nga bekimiiiiiii

 46. Sara Sali says:

  Es-selamu alejkum
  Motra dhe vlalzni te nderuar
  All-llahu e shperblefte vellaun ton per mundin qe e ka jap per keto ilhiaj kaq te bukura Allahu e rujte dhe e shperblefte inshallah

  .Es-selamu Alejkum keni nga une Sara Sali
  Nga Mitrovica ne Haracin dhe ch

  http://Www.radioislame.com/forumi
  Na vizitoni tek ne ju mirepres uen Sara .S enjo kosishte edhe nga i gjith stafi .
  Ju mirepresim pe rhir ete Allahut

  KLM ilahijat hsum te mire elham

 47. asren says:

  Selamu Alejkum ilahit jan shum te mira allahu ju shperbleft

 48. nuri says:

  ilahi shume te bukura, vertet mir i kendon… selam

 49. hamxa says:

  selamuy alejkum a ka munsi qe admiri i kti sajti tme tregon si mundem me i donladu kto ilahi

 50. zymrije halimi says:

  nazmi te lumt goja isha lla krejt kthehen ne ket besimin tand edhe shum te mira per fejen muslimane edhe si thu ti ba asht
  edhe shum me pelqejn kto laho se un jam ngat vdekjes

 51. lejla says:

  jam shum e kenaqur pra ju pershendes me pershendetjen islame eselamu alejkum jam pa komente sdi cka te hem me bukur

 52. ganimete kelmendi says:

  Selam alejkum jeta e kesaj bote shkon shum shpejt jetoni kete jete si ka urdheruar Allahu qe deshironi te shihni gjenet eselam alejkum

 53. ilaz sejdi says:

  falemderimi qoft mbi allahun xh.sh faluni sa ma shpejt se vdekja vjen shpejt per ket arsye faluniiiiiiiiii!!!!!!!

 54. :)Es-SeLaMU aLeJkUm 🙂
  All-llah te shperbft Nazmi Aliu
  Edhe juve All-llahu ju ruajt. …

 55. Lojra says:

  ” o ju besimtar ” ma e mira.. ! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *