Nusret Kurtishi

Nusret Kurtishi – Kur ezani na therret

 1. Ai eshte er-Rahman
 2. Digjen shtepite
 3. Koke ulur jam
 4. Kur ezani na therret
 5. Oj Fatime
 6. Shefaati per prinderit
 7. Si ta presim Ramazanin
 8. Vjen Meleku


Sharko/Download : NusretKurtishi-Kur_ezani_na_therret.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Nusret Kurtishi. Bookmark the permalink.

124 Responses to Nusret Kurtishi

 1. arton says:

  hej ilahi qom

 2. blerim says:

  selamu alejkum o vlla plasa e nuk po muj me i mar ilahit e nysret kurtishi qysh muj me i mar bre vlla?

 3. medina says:

  es-selamu alejkum vlla inderuar blerim keto ilahi mundesh ti gjesh ne keto veb faqe http://www.feja-islame.com dhe http://www.ilahi-ks.com allahu xh.sh i udhezoft te gjith rinin muslimane ne rrug te dret inshalla zoti sa me shpet indimin vallaznive dhe motrave tona ne palestin dhe ne se musliman besimtar duhet te bojm lutje per te gjith muslimanet anemban botes per te na ndihmu zoti i madherishem me fuqin evet inshalla ishatreoft zullumqaret me denim te dhimshem dhe inhsalla me xhennem AMIN

 4. NaImm says:

  Nusrett SuKsess See Ilahijet i ke shum te miraa ma knaqen Zemrennn

 5. argjendi says:

  Allahu hu shperbleft me te mira.
  Ilahi ma te mira skom mujt me gjet kun tjeter.
  faleminderit shum.

 6. urata says:

  po em pelqen shume ,ju pergezoj!!!

 7. sara says:

  selamu alejkum vllavi jem shum ilahit emira ishin ishalla allahu te shperblen me te mira selamu alejkum

 8. AL ZARKAWI says:

  Selam Alejkum We Rahmetullah

  Shum te mira …. ALLAHU ju rujt

 9. Samet Veliu says:

  Selamu alejkum jam nje nga ato te cilave u deshiroj njerezeve shum te mira ne jeten e perditshme dhe Xhennetin.a ka munsi me na leju me i inqizu keto ilahije ose a ka munsi me mi durgu ne imailin tim ju lutem flm shom per sherbimin dhe selamumu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu edhe njeher ALLAHU ju shperbleft me Xhenetin…ALLAHU AKBER…

 10. LATIF says:

  Selamun Alejkum Vella i dashur ZOTI te shperbleft me XHEHNET per ket mundim qe e ke ber na kenaqe me keto Ilahije shum te mira Esselamun Alejkum Vella i dashur

 11. es-selamu alejkum says:

  es-selamu alejkum vlla i nderuar
  All-llahu te ru vlla se shum te mir koka keto ilahi

 12. es-selamu alejkum says:

  Es-Selamu Alejkum Wr Wb motra te nderuar dhe vllazni.
  Hini ne keto adressa jan shum te mir ken shum matrial te mir per Islam.
  Po ishte kan mir qe dhe vllaznive qe i njefni tja dergon keto adressa se ka shum ligjerata te mir.
  All-llahu ju shperbleft me Xhenet

  bismilah.kurandhesunet.net/
  http://www.studiozeriislam.com/
  http://www.ankebut.com/
  http://www.klubikulturor.com/

  Shum ilahit e mir koka vlla vlla i nderuar Nusret Kurtishi

 13. Zejno says:

  Selamu Alejkum vllezer e motra Musliman, kam nje pytje? aka mundesi tme tregon dikush se kumndem me gjet ilahi texte
  me ndihmoni ju lutem.

  Zoti qoft gjithmon mbi ne.

  EselamuAlejkum

 14. NUSRET says:

  Selamu Alejkum vllezer e motra ilahit me pelqejn shum. Ne xhenetin firdes inshalla ALLAHU na bashkon. selamualejkumwerrhmetulla.

 15. DANI says:

  Selamu Alejkum ALLAHU ju shperbleft per kto ilahi ne xhenetin firdes ju dhe gjith Muslimant kudo qe jan ALLAHU ju meshiroft.

 16. ALI BABA says:

  Selamu Alejkum,e faleminderojm All-llahun Azauxhel dhe vetem prej Ti falje dhe ndihm kerkojm , lutjet dhe selavatet tona shkojn mbi MUHAMEDIN a.s. familjen , shokt , miqt , ata qe e pasuan dhe qe do ta pasojn At deri ne diten e gjykimit

 17. ALI CANOLLI says:

  Selamu Alejkum.Zoti ju rujt per k’to ilahi kaq te mira

 18. alina says:

  es selamu alejkum allahu ju shperbleft per keto ilahi allahut xh.sh i qofshim fal

 19. EDONA says:

  SELAMU ALEJKUM JU PERSHENDAS KREJTVE MUSLIMANVE KU DO QE TE JENI ..SHUME TE MIRE KETO ILAHI ME PELQEJN SHUME ..VIQ VAZHDONE KESHTU ME KENDU ILAHI..
  JU SHPERBLEFT ALLAHU TE GJITHVE DHE JU NDIHMOFT SHUME..
  FALEMENDEROJ KREJTVE BESIMETARET MUSLIMANVE

  ZOTI QOFT GJITHMON MBI NE ..
  ALLAHU EKBER

  FLM SHUME …….TUNG ..EDONA (NGA IRELANDA)

 20. naser durmishi says:

  A SELLAM ALLEJKUM TE XHETH VLAZEREVE DHE MOTRAVE MUSLIMANVE KU DO QE JAN ALLAHU I SHPREBLJE ME XHENET TE XHITH MUSLIMANVE INSHALLAH BASH SHKOJM NE XHENET ME RUSULLULAHI S A V S BASH INSHALLAH ALLAHU I DASHUR I FAL MEKATAT KRJTVE MUSLIMANVE DHE INSHALLAH E FAL XHUNAHET SE ME VERTET JEMI GABIMTARET E LUS ALLAHUN I DASHUR ME NA BOH BASHK TE XHITH MUSLIMANET KU DO QE JAN O ALLAH BASHKO TE XHETH MUSLIMANET VETEM TI JE QE E BASHKON NEVE DERI SA NA NUK E HEKMI DRADITAT QE E KEMI SHUM EDHE XHELOZIJA KUR HIQET INSHALLAH ALLAHU NA FAL MEKATAT TY VLLAIJM ALLAHU TE MESHIROFT ME XHENET SHUM TE MIRA JAN ILAHIJAT INSHALLAH ALLAHU I MISHIROFT TE XHETH MUSLIMANET ME XHENET VAZHDO VLAIUJM ILAHIET A SELLAM ALLEJKUM VA RAHMETULLAHI VA BEREKATUHU

 21. SELAM ALEJKUM MOTRA DHE VELLEZER MUSLIMAN KUDO QE JENI ZOTI NA UDHEZOFT NE RRUGEN E DREJT NA BEFT PREJ TE MIREVE GJITHASHTU EDHE VELLAUN TON NUSTRET KURTISHIN E BEGATON ME BEGATIT E XHENNETIT.

 22. mehmet lila says:

  ej veq vazhdoni qishtu me qisi kong halla ju boft zoti shum te mir jeni besoni aaaaaaa veq knoni a

 23. islamik says:

  STOP MUZIKËN
  ALLAHU JU PRANOFT SHEHADETIN DHE TEWBEN
  SINQERISHT NGA ISLAMIK-U

 24. bashkim says:

  Es~Selam Alejkum All-llahu ju shperblevt ne xhennet firdaus inshAllah per te mirat qe po i bani per muslimant motra dhe vllezer te nderuar Allahu ka then:Kush e don Allahun Allahu e don Ata pra veq deshta me than dhe me ju pershendet me pershendtje e tokes dhe qjellit Selam Alejkum ju deshiroj qe te mir ne jet te xhith muslimanve….ku do qe jan..

 25. FIKRET says:

  ES Selam alejkum vllazni……allahu ju shperblevt per kta ilahija qi jon shum te mira……..vetom qishtut vazdo o Nustret bravo……..hiq pa shybe allahu ka met nimu……..kisha pat deshir me pat emailn e susretit.

 26. selamu alejkum falminderit per kete ilahi zoti ju shperbleft per kete ilahi qe po i kendoni per ne se kur i kendoni mua me perforcohet islami dhe namazi ishalla gjith bota behen musliman per kete kendoni ilahi usa me shum dhe jepni ders per ne sepese keta ilahi jane shum te bukura i pershebdes te gjith hogjellart e kosoves dhe te gjith boten dhe te gjith muslimanve i uroj shum pra ju kisha lut shum te kendoni sa me shum ilahi allau nga zjjarri i gjenemit se ishalla as nje nuk shkon ne gjenem se nese nuk iu perkuleni allahut do te jet shum keq per ju une kaq pata me than per sot allahu ju bekoft shum e ja jep ni munsi te madhe per gjenet me shku.

 27. RESULI SPANJA MALLORCA says:

  Selam alejkum vllazni allahu ju shperbleft me xhenet me te vertet ilahijet jan shum te mira vetem vazhdo keshtu nusret allahu te ndihmoft e te shperbleft me xhenet

 28. burim says:

  zoti ju shperbleft me gjenet se pona shtoni namazin me kto ilahi zoti na uthzoft gjith muslimant zoti indihmoft muslimant ne palestin ene trojet tjera zoti ekurseft gjakun emuslimanve zoti esht nje selamu alejkum

 29. luli says:

  selam alejkum ishin ilahija te mira ju per shendes veq te para ishalla te gjith siju rrugen e islamit

 30. ibrahimi sutki says:

  selamun alejkum vllezer et motra shum zo te bukur inshalla allahi imadh ta jepnje zo hala ma tu bukur

 31. Muslimani i vogel says:

  Es Selam alejkum vllani dhe motra. o vellau nisret allahu te shperblevt me xhenet ja rabbi,per kta ilahija qi ma knaqen zemren……….we alejkum selam.

 32. Ardian Meha says:

  Selamu alejkum wr wb ilahit shume te bukura zemren ma qetsojne
  Allahu e shperbleft Nusretin dhe gjithe muslimanet. Amin

  Selamu alejkum

 33. astrit says:

  Selam Alejkum ishallah allahu na drejton ne rrugen e drejt e mos e devijoni rrugen e allahut se vetem te allahu gjejm shpetim…..

 34. DonCheeE says:

  Selam alejkum o vella e allahu te shperblefte per ilahi nuk kome koment se shume te mira jone edhe ishalla allahu na ndihmone o vlla e qdo te mire Selam – Alejkum – Rahmetullah

 35. jetoni ireland says:

  selam alejkum o vlla musliman allahu te shperbleft.jan ilahi aq te mira se ai qe nuk loton nga keto ilahi ka problem me zemren e tij,allahu na e lehtsoft ket jet me plot sprova,me te vertet kem nevoj tja kujtojm njeri tjetrit dhe ta ndihmojm prej kurthave te jobesimtarve..vallahi ju dua me gjith zemer o vllezer e motra musliman ngado qe jeni, allahu na bashkoft ne xhennnetin ferdes.selam boni dua sa ma shum dhe saber pa kufi.

 36. luli says:

  selam alejkum nesret sa te mira ike bo kta ilahije ma ke knaq zemren

 37. taulant says:

  selam alejku o vellaji im zoti te shperfbleft per keto te gjita qe na ke ofruar
  dhe per libre te shejt qe na dergove bab e nan qe na ofraove ….

 38. neziri-162@hotmail.com says:

  selam alejkum o vllezer musliman allahu ju shperbleft me xhenet veq vazhdoni se me te miret jeni alejkum selam

 39. ah-xhenneti says:

  esselamu alejkum.shum shum ilahi te mira shum me kuptim.allah razi olsun senden nusret bey.sdi shka me than vec vazhdoni me kshu ilahije.zoti gjith njerzit an e kend botes posacerisht rinin e udhezoft ju ndihmoft qe ta shofin ket mrrekulli bukuri e cila per vec ne islam nuk gjendet askend tjeni te sigurt.motra dhe vllezer ju lutna verjeni ket knaqesi uluni e mendoni madheshtin e zotit te papershkrua..edhe njeher allhu te gjith muslimant inshshalla te na musdesoj te shijojm erren e xhennetit…amin

 40. ensar says:

  esselamun alejkum vllazni e motra All-lllahu e shperblefte nusretin me te mirat e kesaj bote e botes tjeter me xhenet inshaallah

 41. gezim ahmeti says:

  ju pershendes

 42. mundesisht me mi lishu ne email adres ilahit qe keni deshir ju

 43. ensar says:

  Esselamun Alejkum All-llahu e shperblefte me te mirat e kesaj bote dhe botes tjeter qe i ka bor keta shum ilahije te mira All-llahu e shperblefte me xhenet inshallah

 44. Izeiri says:

  Selamu alejkum ju pershendes gjith vellezerit dhe motrat muslimane All-llahu e udhezoft rinin ton ne rruge te drejt http://www.ikratv-alb.net nje faqe e preferuar e ikras arabe ne gjuhen shqipe pyetje pergjigje tema te ndryshme Selamu aljekum te gjithve

 45. fatmiri says:

  Esselamun Alejkum All-llahu e shperblefte me te mirat e kesaj bote dhe botes tjeter qe i ka bor keta shum ilahije te mira All-llahu e shperblefte me xhenet inshallah

 46. NaYYm says:

  Selamu Alejkum Nusret VeLLa Ilahijet i Ke mat mira ne Bot Veq VaZhdo Tutje ISHALLAH Zotii Te Shperbleft

 47. dona says:

  esselamun alejkum
  jemi shum te mir dhe un degjoi shum elahi
  por a ka mundesi qe ne ti marum keto ilahi se jan shum te mira
  tung dhe ju deshiroi gjith te mirat jeni me te miret
  all-llahu ju shperbleft vetem me te mira

 48. Hasan nga Zvicrra says:

  Esselamu alejkum vellazen dhe motra muslimane Allahu na beft prej atyre qe gjithmon i perkulen Atij dhe i nenshtrohen fjales se Tij,Allahu e shperbleft vllaun Nusret per keto ilahi te bukura…Amin

 49. uthman_@feja-islame.com says:

  eselemu alejkum wllezer dhe motra

 50. bajram nga kaqaniku says:

  esselamu alejkum vllezer dhe motra muslimane Allahu na baft prej atyre qe gjithmon i porkulemi atij dhe i nenshtrohen fjales se tij, Allahu e shperbleft ket djal me za aq te bukur

 51. artoni says:

  SELAM ALEJKUM ALLAHU JU shperbleft per ket web faqe

 52. hashim says:

  eselamu alejkum allahu ju shperbleft per keto ilahi te bukra allahu ekber eselamu alejkum nga hashimi prizren

 53. amar.... says:

  es-selamun alejkum…. 13 (perkujto popullit tend)kur LLukmani duke keshilluar,birit te vet i tha:Odjali im ,mosi pershkruaj allahut shok,sepse idhujtaria eshte padrejtsia me e madhe! – 14 -Ne njeriun e kemi urdheruar per(sjellje te mira ndaj) prinderve te vet,sepse nena e vet e barti me mund pas mundi dhe pas dy viteve ia ndau gjinin(e porositem)Te jesh mirnjohes ndaj MEJE dhe ndaj dy Prinderve te tu,pse vetem tek une eshte kthimi juaj.- 17 -O Djali im, Fale namazin,udhroper pune te mira,e ndalo nga te keqiat,perballo me durim qdo gje qe te godet,vertet,keto jan nga qeshtjet me te preferuara. Sure-LLUKMAN-(ajetet)13.14.17.allahume g,firli umetin Muhammedin salallahu aleljhi te ala ve selem es-selamun alejkum ………….

 54. lulzim presheva says:

  ju pershedes te gjith qe kan mar pjes duke e kenduar keto ilahi pravo ju koft ishin shum ilahi te bukura veq te para me emrin e allahut

 55. Ardita says:

  Selamu alejkum motra dhe vllezer musliman Allahu u shperbleft me xhenet per keto ilahi jan shum shumm te mira pershendetje Ardita nga gjilani

 56. besniku says:

  selam alejkum ju pershendes dhe ju uroj shendet e hare ne dinin e ALLAHUT allahu na forcoft neve shiptorve te kosoves u bafshum me te vertet shembull i mir si muslima selam alejkum

 57. selam alejkum jeni shum te devotshem per ket din veq vazhdoni se qishtu e qojna shtetin perpara je jo si ata ne parlament qi i thojshin vetes patrijot e kan miratu ligjin mu martu gjinit e njejta turp esht ne ni vend qi ska pas kurr edhe jo qi se lejon feja as shkenca veq zot runa kjo osht sheja ma e madhe e kijametit.

 58. islami says:

  Esselam Alejkum une veq desha te ju pershendes te gjithve inshalla don Zoti e ju shperblen te gjithve me xhennet inshalla vazhdojm me nje rruge te mire edhe niher ju pershendes me pershendetje me te embel ESSELAM ALEJKUM

 59. Arben says:

  All llau ju sperbleft vllezer e mota besimtarë/e m xhenet el firdus

 60. lori says:

  bravo bravo veq vazhdo se qishtu shkon shteti perpara bravo klm selam alejkum

 61. Zaim says:

  Allahu te shperbleft o vlla i nderuar per keto ilahi shume te mira es-selamu alejkum

 62. majlinda says:

  SELAM ALEJKUM JU LUMT PER KETO ILAHI JENI SHUME TE MIRE ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT ME TE MIRA NE KETE BOTE DHE NE AHIRET PAQIT FATE DHE LUMTURI NE JETE JENI NUMER 1 VEQ VAZHDONI KSHTU , JAM NJERA PREJ ATYRE QE I DUA SHUME DHE I KENDOJ ILAHIT POTHUAJSE TERE DITEN , SEPSE PADYSHIM PER TE GJITH ILAHIT JANE PASTRIM DHE USHQIM SHPIRTEROR, ALL-LLAHU EKBER ESTAGFURILLAH RABI GFIRLI GFIRLI!!! NA FAL TE GJITHVE GABIMET TONA , PADYSHIM SE TI JE FALES , TE LUTEM TE NA I FALESH MEKATET TONA NGASE NE ME SHUME MBESHTETMI NE SHPRESEN TENDE SES NE VEPRAT TONA GOD BLESS ALL ”ALL-LLAHU JU BEKOFTE TE GJITHVE!!!

 63. hamit says:

  allahi ju shperbleft per keto ilahi veq vazhdoni se jeni ma te miret

 64. Jasin says:

  Eselamualejkum si jeni o vllezer e ju motra muliman-e.
  O ALLAH ti je fales i don falsit na fal neve o krijues ti je një
  flas me goje pranoj me zemer se o ALLAH ti je një
  flas me goje e pranoj me zemer se Muhamedi a.s edhte i derguari i allahut.

 65. bibi says:

  nuk i harrojm nga duat vllezerit dhe motrat muslimane ne tere boten

 66. fatbardh says:

  e para esht e mir edhe tjerat por qe me ka pelqy mas shumti esht e 1para e mira dhe e pelqyerja ime me e mira tung tung ju puth fort te gjithve muslimanve ne bot

 67. kushtrimi says:

  eselamualejkm vllezer e motra zoti ju shperblefte per keto ilahi dhe kete mundes qe po na jepni te jemi me afer islamit allahu i shperblefte me gjenet te gjithe muslimanet.
  ZOTI te bashuar ne dergofte ne gjenet.

 68. mereme says:

  Selam Alejkum te gjitheve Muslimaneve kudo qe jane…Nusert Kurtishi Allahu te shperblefte per keto te mire qe po ban per popullin Musliman.
  vetem vazhdoni keshtu.Selam Alejkum

 69. Presheva says:

  es selamu alejkum allahu ju shperbleft per keto ilahi allahut xh.sh i qofshim fal. Aj I cili na ka ber te mundshme Qka me hanger Dhe Qka me pi. Qe na ka ber prej Fejs Islame e cilja kjo fe asht ma e pranushme Tek Allahu Xh.Sh

 70. AJSHE says:

  ES SELAM MUALEJKUM VELLA IDASHUR NUSRET VAZHDO KESHTU SE JE NE RRUG TE DREJT ZOTI TE SHPERBLEFT ME TANA TE MIRA<VELLEZER TE DASHUR DHE MOTRA TE DASHURA ME TE VERTET KEMI NEVOJ PER NJERZ TE TILL SE SHUM NA MUNGOJN RINIJA ESODIT KAN KEJT RRUG TE GABUAR DREJTOHUNI NE UDH TE ZOTIT SE ME TE VERTET JEMI SHUM GABIN ZOTI NA SHPERBLEFT ME XHENET TAN MYSLIMANVE JU PERSHENDES NUSERET VAZHDO SE JE ME I MITI EDHE KE NJE ZE SHUM TE VECANT KE ME JA ARRI CELLIMIN KESAJ DYNJAJE//JU PERSHENDES ME SELAM ME RESPEKTE NGA AJSHJA????

 71. naim says:

  Selam Alejkum -Allahu ju shpërbleft me të mira e inshalla të gjithë umeti i Resulullait në Xhetet .Edhe inshalla vazhdoni pore me lejehen e Allahu te madhe .Selam Alejukm Ferizaj

 72. eselam alijkum allahu ju shperbleft
  met mira ne xhenet
  kini za te bukur inshalla ne xhenet naknan ilahi
  veq vazhdo kshtu

 73. eselam alijkum
  allahu ju shperbleft me xhenet inshalla
  naknaqt me kto ilahi
  inshalla edhe ne xhenet naknan
  kshtu
  eselam alijum

 74. flamuriiii says:

  ALLAHU ju shperbleft per kete pun qe pe boni ZOTIN ju qoft ne xhenet

 75. vitia says:

  Selam Alejkum -Allahu ju shpërbleft me të mira e inshalla të gjithë umeti i Resulullait në Xhetet une deshtA mi ju thanen se qitni ilahit te reja sa me shpesh qi d alin e jo mas nimujit sepse mensur kadriu ekaqit ni iahi qe po teshtinke me kajt po me melodi qajo sasht mir po ju shtini ne ket veb qi me mujt qdo njeri gjdo besimtar qi ti merte eselam-alejkum nga vitia

 76. NEHATI says:

  Selam Alejkum Zoti qoft gjith mon mbi ne, dhe ne te kem me shir per te se aj esht nje per veq ti ska tjeter ,Allahu ju shperpleft me fjal te mira se ilahite jon shum te mira Selam Alejkum, LLashtica e GJilanit.

 77. selamu alejkum Nusret falemenderit per keto ilahi ALLAHU te shperbleft me xhenet inshalla

 78. al1a says:

  allahu ju shperbleft per keto ilahi shum te mira

 79. Shyhretja says:

  Selamu Alejkum We Rahmetullah Inshallah Allahu ju shperblen ne dunja dhe ahiret se vertet i këndoni mir ilahit Masha-allah Selamu Alejkum .

 80. Ferid says:

  Selam alejkum,shum web adresa e mir.Allahu ju shperbleft.

 81. shefqet says:

  e selam alejkum allahu u shperbleft per kete faqe qe jeni munduar ta krijoni e selam alejkum allai u shperbleft me xhenet ishalla

 82. Besa says:

  Selam Alejkum. ALLAHU ju shperbleft.Zeri yt te ben te ndegjosh edhe me tutje ilaht tuaja.S.A

 83. besart jetishi says:

  es-selam alejkum-allau ju shperbleft me te mirat ne kete dynja es-selam alejkum gjilan

 84. Lulzim says:

  eselam ajlekym rahmatullah zoti i madh i shpetovtë të gjithë muslaiman kudo qe jan ne per botë zoti i ndihmovtë atyve qe jan jetima pa prindë zoti i shpetoft prej kaderrev e tjer.. me pershendetje .. Lulzim Bajrami

 85. Lulzim Bajrami . fsh. Gjurkovc says:

  es-selam alejkum allau Ja Plecovt deshirat Dhe na ruajtë nga zjarri gjehnemit ja uroj Ramazanin të gjithve vllëzrive e motrav muslimane e allahu kabul të gjithve agjiruesve e selamu ajlekym

 86. halim says:

  selamu alejkum zoti ju shperblefte me xhennet

 87. Daki says:

  es-selam alejkum Zoti te shperbleft me xhenet dhe va uroj te gjithve
  Vllezerve e motrav muslimane Ramazanin allahu kabul te gjithve agjiruesve e es-selam alejkum

 88. mevlude says:

  selamu alejkum vella vashdo keshtu zoti te shperbleft me te mira.por rinai e sodit nuk mendo se do te vdesi po bej gabime pa ja ndal

 89. ????? says:

  hej shum tmira ilahit pasha zotin edhe ti nusret edhe burhani

 90. ilir demiri says:

  allhu ju shperbleft se na knaqt krejt me keto ilahi

 91. Alija says:

  selam alejkum all-ahu ju shperbleft me ket wep faqe esht e bukur shum me pelqen po edhe mir i kendojn keto ilahi pershendetje nga alija selam alejkum

 92. albina says:

  Mos e harroniAllahun\Allahu te ka kriju dhe prap te Ai kemi mu kthy inshalla Allahu na udhezonte gjith Muslimaneve kudo qe jemi

 93. ;; says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft o musliman

 94. selam alejkum allau ju shperblevt mekta ilahi kaq te mira vllezrit xhaferi

 95. lilii says:

  Allahi ju shperbleft me xhenet jeni shum te mir kpo kontriboni per te rinjet me i hy islamit

 96. enveri says:

  ESELAMU ALEJKUM ALLAHU JU SHPERBLEFT PER KETO ILAHI TE BUKURA. FALENDERONIE ALLAHUN SHUM PER ZERIN QE JUA KA DHURUAR, E NE JU FALENDEROJME JUVE QE PO NA KNAQNI ME KETA ZERA TE BUKUR. PO ME PELQEJNE GJITHASHTU SHUME EDHE TEKSTET TE CILAT JAN PERSHTATUR MIRE DHE KEDNDESHEM ALLAHU JU SHPERBLEFTE TE GJITHEVE ME XHENNET, TE CILET KENI MARRE PJESE NE KETE PUNE TE HAJRIT SELAM!!!!!!!!!!!

 97. luli says:

  e selam alejkum

 98. Rexhep,Bujanoc says:

  Esselamu alejkum !!!
  All-llahu ju shpërbleftë me xhenetin Firdevs insha’Allah.
  Ilahitë janë të mrekullueshme dhe të past¨rta pa muzikë.
  All-llahu e ruajtë Nusretin !!!
  Përshëndetje me Selam nga Zvicra !!!

 99. MUHAMED,Bujanoc says:

  Esselamu alejkum

  All-llahu ju shpërbleftë për këto ilahi të mrekullueshme !!
  Selam !

 100. kanita says:

  esselam alejkum we rametullahi we berekatwhu All-llahu te shperbleft per keto ilahi kaq te mira se vertet shum njerz jan kthye ne fen islame ne fen e pastert ne fen e All-llahut xh.sh dhe te Muhamedit s.a.v.s se vertet ai qe e ndjek rrugen e drejt rrugen qe e ndoqi i dashuri yn Muhamedi a.s do jetoj ne paqe dhe ne gezime e lus All-llahu xh.sh qe te na bej prej atyre XHennetlive dhe te na dergoj ne XHennetin ”firdaus”, sepse vertet ai qe e ndjek ket rrug do te jet i shpetuar ne ket bot dhe ne boten tjeter ndersa ai qe nuk e ndjek kete rrug do te jet i humbur dhe i shkaterruar ne ket bot dhe ne boten tjeter keshtu qe punoni motra te nderuara dhe vellezer musliman qe te jemi ne XHennetin firdaus amin inshAllah esselam alejkum ju pershendes dhe All-llahu e shperbleft ”Nusret kurtishin”

 101. Es-selamu Alejkum We Rahmetull-llahi We Berekatuhu
  ************************************************************
  :D:D:D All-llahu AKBER me te vertet All-llahu xhel-le shanuhu eshte i madh
  shummme te miraa tu i ndigju u biklova se kto ILAHI sa te ombla te gjitha ilahit jane te mira e kure permendet emri i ALL-LLAHUT :'(
  po me vjen me qajt ma mir te qajem sod pere mekatet ton me lote se nestra me gjak:'( InshAll-llah All-llahu i plote foqishmi na fal mekatet
  se qfare denimi na pret SUBANALL-LLAH
  po ju pershendesi shume te gjith musilan ju dua duemi pere All-llahun
  ***–_–** ->Es-selamu Alejkum<-**–_–***MaR!i!GoOoNaaa kiss

 102. LuLzI says:

  eselamu alejkum allahu ju shperbleft per per ket faq qe e ken ba i shalla ju shperbleft per ket faq qe e ken ba jen met mir ne bot edh ne bot tjeter per ket ilahi.

 103. LuLzIm says:

  tung jen met miret ne bot qe e du shum allahun edh nusret kurtishi qe kendon shum buker edh i shalla allhu e shperblet ne gjenet.

 104. LuLzIm says:

  SELAM ALEJKUM JU LUMT PER KETO ILAHI JENI SHUME TE MIRE ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT ME TE MIRA NE KETE BOTE DHE NE AHIRET PAQIT FATE DHE LUMTURI NE JETE JENI NUMER 1 VEQ VAZHDONI KSHTU , JAM NJERA PREJ ATYRE QE I DUA SHUME DHE I KENDOJ ILAHIT POTHUAJSE TERE DITEN , SEPSE PADYSHIM PER TE GJITH ILAHIT JANE PASTRIM DHE USHQIM SHPIRTEROR, ALL-LLAHU EKBER ESTAGFURILLAH RABI GFIRLI GFIRLI!!! NA FAL TE GJITHVE GABIMET TONA , PADYSHIM SE TI JE FALES , TE LUTEM TE NA I FALESH MEKATET TONA NGASE NE ME SHUME MBESHTETMI NE SHPRESEN TENDE SES NE VEPRAT TONA GOD BLESS ALL ”ALL-LLAHU JU BEKOFTE TE GJITHVE!!!

 105. suela says:

  ”Esselamu alejkum All-llahu te shperbleft per keto ilahi kaq te mira inshAlla All-llahu ju shperblen me XHennet el firdaus se vertet keto ilahi po na shtojn sado pak iman per motrat tona dhe vellezrit tan inshAlla don All-llahu e udhzohen te gjith njerzit amin inshAlla,Esselamu alejkum……….”

 106. Esma. Kanita. suela. shuajb. uvejs. sara. elmedina... says:

  ”Ju pershendesim me Esselamu alejkum me pershendetjen me te bukur islame ju pershendesim motra dhe vellezer musliman inshAlla All-llahu leshon meshiren e tij dhe na dergon te gjithve ne XHennetin firdaus.All-llahu na e pranoft namazin,hagjin kush ka mundesi me shku,agjerimin inshAlla All-llah amin amin. esselamu aeljkum . ? ……………………………

 107. iliri says:

  allahu te bekoft o nysret veq vazhdo me ilahi

 108. besar says:

  eselamu alejkum allahu te shperbleft me tanat te mirat je shum i mrekullueshem

 109. bekim says:

  ju lumt shum shum te mira kto ilahi ALL-LLAHU ju shpreblef me te mirat e xhenetit jan shum te mira edhe ju uroj suksese wetem wazhdoni s,alejkum ju pershendes bekiki

 110. Ummu Beka says:

  Zoti te bekoft per kta ilahi kaq te mrekullueshme veq vazhdo kshtu.Selamun alejkum.

 111. Ummu Beka says:

  ALLAHU XH.SH. JU SHPERBLEFT ME XHENETIN FIRDEUS.SELAM

 112. vera says:

  ju pershendet vera selam alejku Zoti i shperbleft me gjenet se me te vertet na knaqen me keto ilahi dhe ishalla ne gjdo pellemb te tokes mbushet me njerz te mir musliman se vetem kjo esht nji fe si i ndriqon zemrat tona muslimane dhe kam deshir te kam shok e shoqe qe e njohin fen me te bukr islame

 113. luljeta says:

  selam aeljkum we rrahmetulla we berekatuhu ilahi shum te mira elhamdulila allahu e shperbleft amin inshalla

 114. kaltrina says:

  Zoti ju shperbleft o njerez qa po mendoni kaq mir

 115. qeqa says:

  zoti ju shperbleft per ket ilahi veq vazhdoni hala me qit ilahija te reja

 116. IBN AMIR says:

  ZOTI TE SHPRBLEFT ME XHENET FIRDASU

 117. andrra says:

  selam kishe lute te xhithve te beni dua por mua jme ne kriz

 118. Radio Shqip says:

  I kam degjuar keto ilahi por nuk e kam ditur se Mensur Kurtishi quhet ky qe i kendon.
  Flm edhe per ket postim, pun te mbare !

  Selam Alejkum!

 119. esa says:

  Shum Ilahi e mir me vjen me qajt kur e ndegjoj ket Ilahi dhe ju kisha then te gjith te rinjeve musliman qe te ndogjoj sa me shum Ilahia e te falen per Allahun

 120. LIRIDON says:

  allahu xh.sh ju shperbleft

 121. sahit says:

  ju lutm kto ilahi shum tmira Allahu ju shperbletme xhenet veq vazhdoni Allahu ju dimoft.
  Allahu esht i vetem ai meriton Allurim

 122. Bashkim says:

  E Selamu elejkum alahu shperblef per mundin tand .

 123. skender says:

  ALLAHU NA UDHEZOVT TE GJITHVE NE RRUGEN DREJT

 124. skender says:

  O ZOT NA RRUAJ PREJ DJALLIT TASH ERDH VERA E MJER NE PER MOTRAT TONA SE SI DALIN ZVESHUR .NUK KAN FRIG ALLAHUT//ALLAHU I UDHEZOVT INSHALLA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *