Adem Ramadani – Ti o Muhammed (S.A.V)

Adem Ramadani – Ti o Muhammed (S.A.V)

 1. Rrespekti ndaj prinderve
 2. Bashketorja ne Islami
 3. Ti o Muhammed (savs)
 4. Kaside per shehidin
 5. Allahut rob sun ju bana
 6. Dunjaja qenka bosh
 7. Meshira e Allahut
 8. Te duhemi per Allah
 9. Vdekja


Sharko/Download :  adem_ramadani-Ti_o_Muhammed_savs.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in Adem Ramadani, audio. Bookmark the permalink.

41 Responses to Adem Ramadani – Ti o Muhammed (S.A.V)

 1. berati says:

  selam ale jku

 2. haki says:

  ESELAMU ALEJKUM — shumm mir diqka po webi po edhe ilahit shumm te mira e sidomos te ADEM RAMADANIT no comm . ok ju pershendes me ESELAMU ALEJKUM

 3. SEJAD says:

  si jeni mir veq desha tu je pershdes me pershdetjen tonn te ngroht e selam ale jkum

 4. muhamed says:

  selam allejkum
  i drejtohem personelit te ksaj website-s qe si te ka mmundesi qe te formulojne vet nj album me ezan po mendoj qe ti marrin dhe ta bejne nje album ketu vetem me ezana inshalla si bohet ksmet mi ba kto mos te harroni ezanin e afiz Aziz Alilit selam alejkum

 5. fisnik says:

  selam alejkum vlla kejt mir veq nese ka mundsi templetin e webit komplet nese do ndim vlla nicky_cool16@hotmail.com selam alejkum …..

 6. selam alejkum, pershendetje te gjithve kjo veb faqe esht shum shum e mir veq vazhdoni

 7. drilon says:

  shumm ilahi te mira ju pershendes te gjithve…drilonni

 8. rejhan says:

  selam alejkum pershendetje te gjive a ka denjo qka mem spjegu qysh muj me i downlad kto ilahi allahu ju shperbleft se jap per her te par ketu

 9. beny says:

  Selam Alejkum Pershendetje te gjith muslimanet qe gjinden ne ket dynje ju uroj muajin e ramazinit dhe me te gjitha te mirat ju percjellt ky muaj i cilin naj pastron shpirtat ton ju faleminderti kaloni mir te gjith

 10. valdet says:

  shumë mire valla këto ilahi e sidomos me adem ramadanin ,,në ditët e ramazanit buzqesh fytyra e muslimanit gëzohu vëlla

 11. dardan says:

  eselamualejkum ia uroj te gjith besimtarëve musliman festën e ramazanit njeri jeni shum te mir sidomos me adem ramadani veq vazhdoni keshtu se do te jeni ne zemren e allahut pergjithmon tung tung kaloni mir

 12. bashkim says:

  tung shum e mir te goka qekjo webside

 13. engjllusha bislimi says:

  eselam alejkum

 14. Elmi Avdii says:

  eselam alejkum. ju pershends te gjithve muslimanve dhe muslimane zoti te bekoft Adem Ramadani shum zemra ke ngroh me keto ilahi

 15. shum mir i ke ba ilahihet po presim ilahije tjera prej teje nese ban ishallah te mbarson zoti me gjitha te mirat qe e more rugen e drejt

 16. Zoti ju mëshiroft të gjithve. Selam

 17. berati says:

  ES-SELAMU ALEJKUM
  ALLAHU ju shperblef me te mirat e kesaj bote nje ashtu edhe botes tjeter sepse jeni shum te mir sa i perket transmetimit te ilahive dhe normalish qe kerkojmi qe qdo here te jeni kshtu dhe ju pershendes me ESSELAM AJKUM

 18. liridona says:

  e selamu alejkum ju pershendet motra liridona ju uroj per ilahit jan te mira shumm veq vazhdoni me tutje alluhi juv shperbleft amin inshalla

 19. faton-bytyqi says:

  esselam alejkun allahu ju shperbleft te gjithve juve qe jeni ne rrugen e drejt me te gjitha te mirat o vllaze e motra bashkohuni bashk e te lutemi per allahun se nuk ka ma mir se me shku ne rrugen e drejt e te gjith te mira ju deshiroj juve kaloni mir allahu ju shpebleft anim ishalla kalofshit mir

 20. Fidan says:

  Selamu Alejkum për të gjith Muslimanët ku do që gjinden…Ju uroj Diten e madhe ( Ditëlindjen e Pejgamberit(s.a.v.s))…Ju uroj të gjithat të mirat në jet të gjith Muslimanëve : Selamu Alejkum

 21. fatmir says:

  selam alejkum te gjidh ju shperblimin mete madhe ne gjenet keni inshalah paqja mbi ju?

 22. hatixhe says:

  eselam alejkum u pershendes te xhitheve aty qe jeni ju uroj fat inshalla allahu ju shperblen me zhenet amin ishallla por e dhe te xhith besiimtaret e fes islame anemban botes kudo qe gjinden eselamualejkum

 23. nuri says:

  e selamu alejkum shum mir kjo ilahi te qoft per hajr ok pershendetje nga struga

 24. Xhevati says:

  tung tung nga xhevati shum mir a po me pelqej shum ilahit sedomos de gengetarit te mirnjohur qe edua shum epelqej Adem Ramadaninqao kalofshi mir all-llahu ju shperbleft

 25. bjondina says:

  eselamu alejkum me pelqejn shum ilahit e tua veq vazhdo keshtu je më i njjohuri per mua veq vazhdo adem ishalla zotiiiiiiiiiiiiiiiiii te shperbln me te gjitha a

 26. greta says:

  selam alejkem Allahu je shperbleft per keto ilahi te bukra qe i ki ajemi adhorus te tu krejt familjajem

 27. N.Ameti says:

  1 nder ilahijet me te miraa qe qdoo diit e degjoj Kaside Per Shehidin allahuuu ju shperbleft per ket mund Selamun Alejkum …..

 28. N.Ameti says:

  Presim Ilahije te reja prej Adem Ramadaniit Inshalla allahuu Juu Shperblen Mee Xhenet ,,Mua Me Mjafton All-llahuu ” Eselamun Alejkum…

 29. N.Ameti says:

  Ndosh Besonii ndosh mos besoni qdo her kur hyy nee net pa hy ne ket faqee smund te ndeej Selamun ALejkummmmmmm …..

 30. edmond ternava says:

  ju shperbleft zoti per5 keto ilahi te mira shum dhe i pershendes gjith muslimanve

 31. ***–_–** -> Es-selamu Alejkum<-**–_–***
  GoOoNa ju pershendet juve te gjithve myslimant E sa per musik
  HEHE dihet kush kendon [Adem Ramadani] shume zerin e buker edhe kenget te mira shummme :):):) SUPER keshtu edhe pa muZik me ta knaq shpirtin kespekt per te gjith musliman ju dua shume ma te mirt jemi inshAll-llah takohemi ne XHENNETIN e All-llahut xh.sh <3<3

  **–_–** ->”dilber “dhe “Xhanan”(e dashur-shpirt)[EMIRA] <-**–_–**
  ALLAH EST TOUT PUISSANT NE L’OUBLIE JAMAIS

  Es-selamu Alejkum We Rahmetull-llahi We Berekatuhu:):):)

 32. misini says:

  duajeni “ALLAHUN”se ska rrugë tjetër.Ai na ka kirjuar dhe vetëm Atij i takon falemnderimi ma i madhi.S’ka Zot tjetër përveq “ALLAHUT”dhe përmbushjuni 5 detyrave që “ALLAHU” i ka urdhëruar qe të gjithë Myslimanë(robët e Zotit),eee ato 5 dertyime jan 1.)të falen 5 vakte namaz,2.)agërimi i ramazanit,3.)vizita e Mekës së paku 1 herë,4.)ndihmesa e të varferve,5.)………

 33. dardan says:

  ky eshte zeri me i mire qe kem ndegjuar ndojher dhe vertet ademi ka nje ze te mrekullueshem shum mire veq vashdoni

 34. erhan says:

  selam alejkum .

  me pelqejn teper ilahit e adem ramadanit.

  duajeni allahun se aj na ka krijuar dhe vetem atij i takojm.

 35. agon says:

  O Adem inshalla Allahut te ruajt une quhem agon daci une te du o adem shum inshalla familjen tane e rujate me xhenet edhe gjithashtu shoket e tu Allahut u E urrejnë luftën për hir të Allahut

  Allahu i Lartësuar thotë: “…dhe për të zbuluar se kush janë me dy faqe. Atyre iu tha: “Ejani të luftoni në rrugën e Allahut ose të paktën, mbrohuni!” Ata u përgjigjën: “Sikur ta dinim që do të bëhej luftë e vërtetë, me siguri, do t’ju pasonim.” Atë ditë ata ishin më afër mohimit sesa besimit, sepse me gojën e tyre flisnin atë që nuk e kishin në zemrat e tyre; Allahu e di mirë çfarë fshehin ata.” (Ali Imran: 167)

  • Me veprat modeste të besimtarëve tallen

  Allahu i Lartësuar thotë: “Sa për ata (hipokritë) që përqeshin besimtarët që japin lëmoshë me vullnet dhe tallen me ata që nuk janë në gjendje të japin gjë përveç (fryteve të) punës së tyre, Allahu do të tallet me ta. Ata do të kenë dënim të dhembshëm.” (Tevbe: 79)

  • Urdhërojnë për vepra të këqija dhe ndalojnë të mirat

  Allahu i Lartësuar thotë: “Hipokritët dhe hipokritet janë të ngjashëm me njëri – tjetrin: kërkojnë që të bëhen vepra të këqija e pengojnë të mirat dhe janë dorështrënguar. Ata e kanë harruar Allahun, por edhe Ai i ka harruar ata. Me të vërtetë, hipokritët janë keqbërës.” (Tevbe: 67)

 36. fehmi says:

  eselam alejkum allahu erujte Adem Ramadanin se kur po endegjoj ilhit etina dy syt lot po me mbushen allahu emshirofte eselam alejkum motra muslima evllazni musliman

 37. Liridon says:

  Selam Alejkum si jeni a jeni mire veq deshta me ju pershendet All-llahu ju meshiroft te gjithve Selam Alejkum

 38. qendresa says:

  teper me pelqejn ilahit eadem ramadanit zoti ju shprpleft

 39. nazlije says:

  zpti ju shperbleft

 40. nazlije says:

  zoti ju shperbleft.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *